Графичен дизайн

  • 9 327
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Не успях да намеря подобна тема:) Искам да изкарам курс по графичен дизайн и ще се радвам ако споделите опит и ме насочите Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Аз също. Записах курса към Аз мога повече и от 14 юли го почвам.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Минахме Уорд, Ексел и Пауър пойнт. Сега сме на Фотошоп.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Вече съм графичен дизайнер. Курса беше много добър. Изкарах го към ФНТС София. Имат и дистанционно обучение.
http://fnts.bg/център-за-обучение/курсове/графичен-дизайн.html

# 4
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Здрасти, смяташ ли да го изоплзваш това обучение и как точно? Аз преди няколко години с първата вълна на Аз мога го изкарах, но най-вече за помощ при разговорите ми с графични дизайнери.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Ами да работя предпечат. Преди бях монтажист, но вече пускат всичко на СТР

# 6
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Е това е добре, щом имаш такава възможност. Иначе при самото обучение как протичаха нещата?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Ако ме вземат някъде, че навсякъде искат стаж.
След всеки модул имаше теоретичен изпит и практическа задача. След всички модули държахме теория държавен изпит и практическо задание. На две отделни дати теория и практика.

# 8
  • Мнения: 3
Аз съм самоук Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 377
Аз също съм много доволна от курсовете които изкарах - Трето ниво професионална квалификация към Експерт в София. Не че ми трябваше да карам пълния курс, тъй като ми трябваха основно познания по илюстратор и HTML, но го минах.
Голяма страст ми е да рисувам и това много ми помогна. Допълни като цяло познанията ми в областта тй като съм фотограф по принцип.

# 10
  • Мнения: 73
Аз съм дипломиран магистър инженер дизайнер от Русенския университет випуск 2002 ... И общо взето освен 2те майчинства все нещо по специалността работя в Русе

# 11
  • Мнения: 1 196
Момичета,на каква цена е курса към  ФНТС?

# 12
  • Over the rainbow
  • Мнения: 127
1300

# 13
  • Мнения: 15 227
Здравейте момичета.
И аз изкарах курс по Графичен дизайн и от една година се занимавам с предпечат - основно визитки и каталози. Обаче сега съм изправена пред едно предизвикателство и ще съм благодарна на малко помощ.
Изпратиха ми едно лого, което трябваше да го превърна във формат за печат. Пуснах им го в PDF, AI и CDR, но ми казаха, че трябвало да го направя векторен формат с криви. Рових из всички учебници и лекции, но никъде не открих нищо за "криви". Рових и из интернет, но нищо съществено не открих. Питах двама познати, които от много години се занимават с предпечат, но и те не бяха много наясно.
Единственото, което разбрах е, че когато се изготвя логото и се запамети във формат PDF то си е във векторен формат, но когато не е в оригиналния си вариант, а е изпратено, като снимка трябва да се преправи във векторен формат, а това май си е трудно или поне аз не знам как да го направя
Моля ви, ако някоя знае нещо по въпроса да пише

# 14
  • Мнения: 1 377
Пуснах ти отговор в другата тема..ама да те питам какъв курс по графичен дизайн си изкарала ако не знаеш как да обръщаш в криви и какво изобщо представляват...
 Трасирането,  преобразуване и там подобни  са основни похвати от А-Б-то на работата с Корел  и Илюстратор особено пък лого дизайн се учи доста. Срамота за преподавателя. Все едно да те карат да напишеш изречение без да са ти показали азбуката  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт