Изследвания на навородено и няколко въпроса

  • 1 921
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз взех шишета на Авент и детето се измъчи с тях.Явно защото е много малук и няма сила да дърпа от силиконовия биберон.Голямо наказание са и за двама ни,не пуска и не пуска.Като се развинтят от винтила дори и малко се оливаме и двамата в мляко.Смених ги с Чико.

# 16
  • Мнения: 3 334
Цитат на: biliana333
Аз взех шишета на Авент и детето се измъчи с тях.Явно защото е много малук и няма сила да дърпа от силиконовия биберон.Голямо наказание са и за двама ни,не пуска и не пуска.Като се развинтят от винтила дори и малко се оливаме и двамата в мляко.Смених ги с Чико.


Аз предпочитам Авент,купих си комплекта за около 40лв.-2 малки,2 големи шишета четка и залъгалката.Мисля,че са ми достатъчни за момента.Много съм доволна и не течат като другите-аз имам и на Чико,но те заливат.Даже ми е странно,че Авент разливат.Защо не вземеш на малкия биберон с 2 дупки или биберона,който е на степени?Ножичката ни е на Нук и от нея съм доволна!

Поздрави

# 17
  • София
  • Мнения: 6 551
Цитат на: biliana333
Аз взех шишета на Авент и детето се измъчи с тях.Явно защото е много малук и няма сила да дърпа от силиконовия биберон.Голямо наказание са и за двама ни,не пуска и не пуска.Като се развинтят от винтила дори и малко се оливаме и двамата в мляко.Смених ги с Чико.


Верно е, че Чико повече пускат, ама ние сме за храна с Авент , но с биберон №2 - още от 10-тия ден - пробвай - ако не си ги харизала някъде - ние с тях 60 мл ги изцоцваме за около 10-12 мин - а сме още мъничики  Laughing

# 18
  • Мнения: 4 406
аз ползвам 2 шишета на д-р Браун за млякото, 1 обикновено за сок, по едно за чай и вода.
за стерилизация си взех таблетки на Чико- при нас водата е варовита и след изваряване шишетата изглеждат по-мръсни.
относно залъгалките и бибероните- понякога се налага да смениш няколко марки, докато "паснат" на бебо

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Firebird написа:
Цитат
Аспиратор за нос се ползва, ако бебето има хрема, не бързай да си купуваш. В родилното им почистват нослетата веднага след раждането, а и бебето киха, ако иска да изхвърли останали секрети.
Ако ще кърмиш, шишета не ти трябват, повечето кърмени бебета изобщо не искат вода.
Чайовете против колики са за успокоение на майките и бабите, коликите просто се израстват, и освен това не всяко бебе има. Аз не съм давала нищо против колики, а и двете ми деца не са показвали признаци да имат...

Напълно съм съгласна с Firebird. Само да допълня, че щом искаш да кърмиш, ако все пак по някаква причина искаш да вземеш шишета, избери анатомични каучукови (много важно, че се деформират, няма да векуваш с тях я, не струват милиони), защото максимално наподобяват гърдата и са по-малко объркващи за бебето. Нук например имат такива. Но като цяло, най-добре си купи едно евтино шише за болницата само, защото не е добра идея да даваш подсладена вода на кърмачето, мисля аз.
Пелените - аз много ги ползвах. Тънка тензухена ползвах за след баня, когато Мая беше мъниче и хавлията му се струваше по-груба от мекия тензух. Двоен тензух ползвам, когато подсушавам митото дупе и досега (но не знам дали могат да се намерят двойни по магазините, моите не са нови). А плътните пелени (еее, как ми изскочи от главата как точно се казват!) подлагах под тънкия тензух при подсушаването след баня.
За ноктите - ръкавичките са излишни. Можеш преди 40 ден да ги отгризваш със зъби - не ме бийте, пише го в книгата "За майката и бебето", честно. Аз не съм гризяла нокти, защото истината е, че те са много крехки и до към 40 ден се чупят сами. След това вече трябва да се режат, както са ти обяснили - под права линия.
Аспиратора си ни стои нов... купихме го, ама веднъж като имаше сополки и решихме да пробваме, абе как да му го завреш туй чудо в малкото носле, ми ако му увредиш нещо? И си взехме стерилна морска вода - спрей. Пръскаш в нослето, обръщаш по корем и сополките изтичат. Много практично, абсолютно безвредно.
Термобоксът пък за какво ти е? Чакай да видиш дали ще ти трябва. Не купувай такива неща предварително, дори да решиш да храниш изкуствено, всичко, което ти трябва можеш да го купиш за 1 час от всеки детски магазин.

# 20
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Биберон-залъгалка - НУК силиконов, каучуков не искаше изобщо. Много сме зависими от нуки за заспиване. Те са на размери, момчето е вече на 8 месеца но си иска старите, 0-6 месеца, не иска по-голяма Shocked . Трябва да му ги сменя принудително обаче, защото е важно за небцето.
Ръкавички нямах, имах гащиризони на които ръкавчето се обръща като джобче и скрива ръката. Скед 10-12 дена можеш да му ги режеш с бебешка нокторезачка като спи, не много ниско. Много бързо му растяха, ако чаках до 40 ден щеше да стане като Флорънс Грифит-Джойнър. След това за да не са остри ръбчетата ги тръквах леко с една малка мека пиличка-мече за бебета, има ги в някои комплекти.

Общи условия

Активация на акаунт