Остров Тасос 6

  • 89 700
  • 773
  •   1
Отговори
# 345
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Разписанието на фериботите е от понеделник до неделя без значение от дена. Ето линк: http://www.thassos-ferries.gr/bulgaria.html

Относно разписанието има значение дали е делничен ден или събота-неделя, но така или иначе фериботите от Керамоти са на често.

Актуалното за април разписание, ако има идващи за Великден. В неделята на празника ще пътуват само фериботите, които са отбелязани със звездичка.


За пътуващите с автобус - от Централна автогара София тръгва в 8ч. микробус на фирма Калея ( тел.028323107, E-mail: kaleya@mail.com) и пътува до Ксанти през Кавала. Цената на билета е около 59лв за едната посока и 105лв за двупосочен. Добре е да сверите предварително информацията с тях. До колкото знам сега спряха курса в понеделник. Ако закупите двупосочен, на връщане ще ви се наложи, два дена предварително да им се обадите, за да резервирате места.

Шофьорът на Калея знае къде е ферибота от Кавала за Тасос и ако го уведомите, ще ви спре точно там за да успеете за този в 14ч. Пристигате в Прино, откъдето с такси или автобус може да се придвижите, до вашия хотел, ако не ви посрещнат домакините ви.

Другият вариант е да слезете на автогарата в Кавала. От там доста на често има автобуси за Керамоти. Билета е около 5евро, не повече. Налага се да направите смяна на автобуса в Хрисуполи, без да закупувате друг билет. Шофьорите обявяват кога трябва да слезете и къде чака автобуса за Керамоти. Обикновено е съседният, защото на тази автогара не могат да спрат повече от 3-4 автобуса.  Grinning В Керамоти спирката е на самото пристанище, пред ферибота. От там пътувате до Лимена, където пак точно срещу пристанището е автогарата.
Ето едно разписание тук, с часовете на тръгване на автобусите за Хрисуполи.

При вариант да се пътува до Ксанти, (тези, които пристигат с автобусите от Източна България) редът е същият - билет до Керамоти, с прикачване на Хрисуполи. Ето и разписание на автобусите, като първата колона е с часовете на тръгване през делнични дни, втората - за събота и последната е с разписание за неделя.


На връщане, може да се ориентирате за разписанието на автобусите от тук. Има и на български.

И накрая, разписание на автобусите на острова. Те също имат изменения в  разписанието си всеки месец, както фериботите. За съжаление намирам актуалното разписание само на гръцки. Ето тук, дано успеете да се ориентирате. Първото разписание се отнася за дните от понеделник до петък. Следва това за събота, и накрая - за неделя. Но другият месец съм сигурна, че ще има промени.

Завършвам с информация за по-големите фирми за коли под наем.
AVIS - Офисът им е в Лимена, до стадиона и бензиностанция BP.
POTOS - Офиси в Астрис, Голдън Бийч, Лименария, Лимена, Потос, Прино, Скала Потамия.
EUROPCAR - Офиси в Лимена, Скала Потамия, Потос.

# 346
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Някой има ли опит с отмяна на резервация?Имаме резервация за Амарилис,но поради неочаквано стекли се обстоятелства няма да можем да пътуваме.Изпратихме капаро 200 евро-да се надявам ли ,че ще ни върнат поне някаква част от сумата-предвид това,че резервацията ни е за края на август?В сайта им не откривам никаква информация по въпроса... newsm78

По-добре им пиши. Предвид ранната дата на отмяна на резервацията би трябвало да ти върнат цялата сума по капарото. Peace
Др. вариант е, ако някой от тук иска вместо вас да ползва резервацията.  Peace

# 347
  • София
  • Мнения: 627
kloi

Благодаря за инфото , много си ми полезна  Hug

# 348
  • тук и там
  • Мнения: 11 481
Ще им пиша,чакаме отговор от едни наши приятели,на тях предложихме да ни ползват резервацията и тогава.Интересуваше ме  ,ако някой знае какава е там практиката(нямах предвид точно на Амаралис,ами на частните студия по принцип),защото на хотелите обикновенно е посочено до кога е безплатна анулацията,колко процента  е след определена дата и т.н-а пък тука нищо...
Благодаря, все пак!Ще пиша ,като ми отговорят-за да съм полезна и на други,на които евентуално може ще им се наложи да аналулират резервация.

# 349
  • Мнения: 2 805
Здравейте, искам да попитам абсолютно ли е наложително да резервирам оттук за началото на юни, има ли шанс за този период да си търся и намеря настаняване на място?
1. Не 2. Да, без проблеми.
 Sunglasses

А за края на юни Simple Smile? Но около Goden beach.
 
Чудя се дали има смисъл да оставаме да нощуваме в Керамоти, не сме били там и после Тасос? Чувала съм, че плажът е много хубав. Някой може ли да сподели, има ли какво да се види, заслужава ли си и въобще дали може да се намери края на юни, къде да отседнем за една нощ  Rolling Eyes

# 350
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 909
В Керамоти освен плажа, нищо друго не си заслужава. Не че няма читави кръчми, но не са кой знае какво. Плажът обаче е великолепен и тооооолкова спокоен - хората са сигурно през 100 метра един от друг, толкова е голям. Морето и много плитко и чисто. Но само това е хубавото, останалото е едно тотално безвремие. При повече късмет може да се мерне някое фламинго (ние имахме късмет, но бяхме там цяла седмица) и това е.
За Тасос и Голдън б. не знам какво да кажа - аз лично не рискувам да тръгна така, но ние сме и много маймуни, че и разни претенции имам относно мястото. Предпочитам да играя на сигурно и да знам къде отивам. По принцип има много места, така че за двама души или двама души с едно дете, не мисля, че би било проблем да се намери нещо хубаво и на добра цена. За повече хора - не бих рискувала. Thinking

# 351
  • София
  • Мнения: 3 390
kloi, много полезна информация! Благодаря! Simple Smile

# 352
  • Варна
  • Мнения: 3 929
В посочената по горе от мене гръцка ТА има дадени над 120 места за отсядане около Златния плаж.Намирали сме на място студио на самия плаж и в началото на август , през юни няма да има проблем.

# 353
  • Мнения: 3 399
Много полезна тема Simple Smile в началото на май запазихме 2 нощувки HB в Alexandra beach Thassos spa. Надявам се да ни хареса Simple Smile с кола сме, така че ще обиколим острова. Набелязах си няколко места от препоръчваните в темата Simple Smile

# 354
  • Мнения: 2 805
В Керамоти освен плажа, нищо друго не си заслужава. Не че няма читави кръчми, но не са кой знае какво. Плажът обаче е великолепен и тооооолкова спокоен - хората са сигурно през 100 метра един от друг, толкова е голям. Морето и много плитко и чисто. Но само това е хубавото, останалото е едно тотално безвремие. При повече късмет може да се мерне някое фламинго (ние имахме късмет, но бяхме там цяла седмица) и това е.
За Тасос и Голдън б. не знам какво да кажа - аз лично не рискувам да тръгна така, но ние сме и много маймуни, че и разни претенции имам относно мястото. Предпочитам да играя на сигурно и да знам къде отивам. По принцип има много места, така че за двама души или двама души с едно дете, не мисля, че би било проблем да се намери нещо хубаво и на добра цена. За повече хора - не бих рискувала. Thinking

Благодаря  Hug

Значи, освен на връщане от Тасос да спрем на плаж в Керамоти Simple Smile

Писах на няколко студиа - само в Горгона имат свободни за края на юни.

Аз си мисля, че като цяло условията навсякъде са сходни и няма кой знае какво да му избираме. Ние не сме придричиви - да е чисто и да не ми досаждат собствениците ( че в Гърция сме имали страхотни преживявания със нахални и досадни собственици:))

А плаж - ние обикаляме, обичаме да ходим на различни места, така, че ми е все едно дали студиото е на 100 метра от плажа или на 1000.

# 355
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Да си дам мнението и аз за Керамоти.
На мен лично мн. не ми харесва. Плажът наистина е мн. хубав, но като цяло е някакво забутано село.
Не че на Тасос не са села, но, като чели там атмосферата е малко по-друга.
Де да знам, защото е остров ли или си е внушение.
Та, предпочитам хиляда пъти Тасос пред Керамоти.

# 356
  • Мнения: 2 805
fam, благодаря  Peace

Моя мъж пък не хареса Горгона, да му имам и претенциите. Филио студио много му хареса, но пък цена от 70Е на вечер ми се струва излишно, при условие, че можем да намерим нещо, което е съвсем прилично за поне наполовин цена.

# 357
  • Варна
  • Мнения: 3 929

Писах на няколко студиа - само в Горгона имат свободни за края на юни.
А плаж - ние обикаляме, обичаме да ходим на различни места, така, че ми е все едно дали студиото е на 100 метра от плажа или на 1000.



Няма как да няма места,легловата база в Керамоти е 600 спални места.Още повече юни поне роловината ще са празни.Щом не сте и придирчиви можете спокойно да идете без резервация.

# 358
  • Мнения: 2 805

Писах на няколко студиа - само в Горгона имат свободни за края на юни.
А плаж - ние обикаляме, обичаме да ходим на различни места, така, че ми е все едно дали студиото е на 100 метра от плажа или на 1000.
Няма как да няма места,легловата база в Керамоти е 600 спални места.Още повече юни поне роловината ще са празни.Щом не сте и придирчиви можете спокойно да идете без резервация.

И аз така мисля. Сега разглеждах линка, който беше пуснал на предишната страница - изборът е пре-предостатъчен. Аз търся за Тасос, Керамоти ще го разгледаме за един ден + плаж.

# 359
  • Мнения: 163
Здравейте Simple Smile
Мисля и миналата година бях писала тук, но така и не стигнахме до Тасос тогава, за съжаление. А сега твърдо натам сме се насочили. Изглежда много, много хубаво! Бихте ли могли да ми препоръчате разни малки семейни хотелчета с хубави дворове, зеленина, много близо до или съвсем на плаж... А и по възможност с ресторант или поне съвсем наблизо да има такъв/такива?! Simple Smile Много изсиквания, знам, но сме с 2 ситни деца (на 1 и 4 г.) и предпочитаме всичко да ни е наблизо и удобно Simple Smile
Предварително Ви благодаря, връщам се назад да Ви изчета сега Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт