4 м. - кърмене на поискване и режим

  • 2 571
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Не се заяждайте, моля.
Какво общо има медицината с това? Явно причината при теб е друга, щом цикълът не влияе на всички останали.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 902
То госта, май се засегна заради приза в "Господари на ефира". Извинявам се.

НО това, че си лекар и имаш вече едно дете, не е оправдание, че умишлено заблуждаваш майките. Прочети внимателно - въпросът е за бебе на 4 месеца. Разбира се, че кърмата намалява и спира. Някъде около 3 - 4,5 година на детето, ако съблюдаваш естественото му развитие. А за качеството - какво да коментираме - човека е бозйник и се изхранва и развива като малък най-добре с кърма. То вярно, че има разни легенди и митове, като тези за Ромул и Рем, дето ги кърмила вълчица, както и документирани случаи на бебета отгледани от примати. Разликите във физическото развитие, наблюдавани при тези случай, могат единствено да служат като пример за вредите нанесени от несвойствена за човешкото дете храна. (Сега да не ми припомняте за Маугли и Тарзан, моля.)

Разбира се, ад. млека са възможно най-приближени по състав до кърмата. Спасили са много бебета (и майки).

Мисля, че да се агитира в полза на изкуствен заместител (и то от лекар), при условие, че дохранването не е наложително, е меко казано неуместно.

# 32
  • Мнения: 3 379
Само и аз да кажа на госта-лекар, че менструацията ми дойде на 50-тия ден, а кърмя веиче пет и половина месеца без да дохранвам и да давам каквото и да е друго. Не виждам логиката в изказването ви, пък дори и да сте лекар?!?

# 33
НЕ ВСИЧКИ МОГАТ ДА КЪРМЯТ КОЛКОТО ИСКАТ - АКО БЕШЕ ТАКА, НЯМАШЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ АДАПТИРАНИ МЛЕКА-ТЕ ЩЕ БЪДАТ ИЗЛИШНИ, А КОЛКОТО ДО ВРЪЗКАТА С МЕДИЦИНАТА, ПО-ГОЛЯМА Е ОТКОЛКОТО С АВТОМОНТЬОРСТВОТО НАПРИМЕР!ГОЛЯМ РАЗДЕЛ ОТ ДЕТСКИТЕ БОЛЕСТИ Е ХРАНЕНЕТО-ИЗКУСТВЕНО И ЕСТЕСТВЕНО!А,АКО НЕ БЕШЕ СВЪРЗАНО С ХОРМОНИТЕ И БАБА МИ ЩЕШЕ ДА МИ КЪРМИ ДЕТЕТО-НАЛИ СПОРЕД ВАС ЗАВИСИ САМО ОТ ЖЕЛАНИЕТО!...

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Успокой топката! Този форум е за взаимопомощ, а не за заяждане.
В интерес на истината има много случаи на т.нар. "индуцирана лактация" - ти си медицинско лице, нали? Значи знаеш какво искам да кажа.
Кърменето се подчинява на прост рефлекс - сукане (търсене)=производство на мляко (предлагане). Ако стимулираш млечните жлези (с помпа, ръчно, или най-добре с бебе), че произвеждат мляко. За това на запад има практика понякога осиновителки да се подготвят за бебето, което ще се роди и което ще осиновят, и да го кърмят - без да са раждали.
И разбира се, има случаи на баби, кърмили внуците си - аз познавам такава.

Пак ще напомня, че тук обменяме мнения, съвети и си помагаме. Най-важното е да се уважаваме.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 902
Цитат на: Anonymous
НЕ ВСИЧКИ МОГАТ ДА КЪРМЯТ КОЛКОТО ИСКАТ - АКО БЕШЕ ТАКА, НЯМАШЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ АДАПТИРАНИ МЛЕКА-ТЕ ЩЕ БЪДАТ ИЗЛИШНИ, А КОЛКОТО ДО ВРЪЗКАТА С МЕДИЦИНАТА, ПО-ГОЛЯМА Е ОТКОЛКОТО С АВТОМОНТЬОРСТВОТО НАПРИМЕР!ГОЛЯМ РАЗДЕЛ ОТ ДЕТСКИТЕ БОЛЕСТИ Е ХРАНЕНЕТО-ИЗКУСТВЕНО И ЕСТЕСТВЕНО!А,АКО НЕ БЕШЕ СВЪРЗАНО С ХОРМОНИТЕ И БАБА МИ ЩЕШЕ ДА МИ КЪРМИ ДЕТЕТО-НАЛИ СПОРЕД ВАС ЗАВИСИ САМО ОТ ЖЕЛАНИЕТО!...


Няма нужда да викаш. А доводът с ад.млека е смешен. Произвеждат се за пари.

Само за статистиката - в родилният пих Парлодел за да ми намалее кърмата, цикълът ми дойде на 43-тия ден след раждането. Кърмя детето си 11 месеца и няма изгледи скоро да се отбие. Та хормоните както спират, така и подпомагат.

# 36
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Anonymous
НЕ ВСИЧКИ МОГАТ ДА КЪРМЯТ КОЛКОТО ИСКАТ - АКО БЕШЕ ТАКА, НЯМАШЕ ДА СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ АДАПТИРАНИ МЛЕКА-ТЕ ЩЕ БЪДАТ ИЗЛИШНИ, А КОЛКОТО ДО ВРЪЗКАТА С МЕДИЦИНАТА, ПО-ГОЛЯМА Е ОТКОЛКОТО С АВТОМОНТЬОРСТВОТО НАПРИМЕР!ГОЛЯМ РАЗДЕЛ ОТ ДЕТСКИТЕ БОЛЕСТИ Е ХРАНЕНЕТО-ИЗКУСТВЕНО И ЕСТЕСТВЕНО!А,АКО НЕ БЕШЕ СВЪРЗАНО С ХОРМОНИТЕ И БАБА МИ ЩЕШЕ ДА МИ КЪРМИ ДЕТЕТО-НАЛИ СПОРЕД ВАС ЗАВИСИ САМО ОТ ЖЕЛАНИЕТО!...


Баба ти със сигурност е кърмила,когато и е било времето за това.Колкото до липсата на кърма,аз лично бях свидетел в болницата след раждането как повечето момичета пиеха хапчета за спиране,а на близките си на "прозорчето за свиждане" казваха с тъжен глас че нямат кърма.Преди да забременея ,почти всички майки с които говорех ми се "оплакваха" как или въобще не им е дошла кърмата или е спряла от раз след седмица-две.Имаше и такива дето са кърмили и по месец.И се чудех,дали радиацията или нещо друго имат вина за тази работа,че днешните жени не могат да кърмят Sad .Е,в родилното поне ми се изясни Laughing .И много се радвам,че не съм от тези дето им е спряла кърмата,преди да е дошла Grinning .
Да не говорим,че всяка нова мама има нужда от компетентен съвет.А ако го получи по начина по който го даваш ти,ще стигне до кривата круша.

П.П. Забравих да добавя,че когато човек има желание и подходящ съвет,няма невъзможни неща.Ето пресен,пресен пример : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7764

# 37
  • Мнения: X
Цитат на: boo
Мислила ли си, че вече може да му растат зъбки? Мая на тази възраст започна да се буди (преди това спеше нощем) и нищо, освен кърмене не я приспиваше, а скоро започнаха да никнат зъбките.
.


Боо, ти си пророк Simple Smile
Не знам дали е рано, но на Борис вчера му открих 2 пробили зъбчета Simple Smile
Вчера консистенцията на акото му беше по-гъста и това ме накара да проверя...иииииииииии.... 2 бисерчета долу в средата Simple Smile
Напоследък постоянно си върти главата като му дам цица, и се кърмим все в странни пози или като е полузаспал. И интервалите на хранене е увеличил - на 3.5 часа приблизително. Дали и това е от зъбките, или почваме кърмаческа стачка ....

Общи условия

Активация на акаунт