Отговори
# 690
  • Мнения: 2 286
Ако на някой не му е досадно, ще съм благодарна да ме ограмоти по въпроса - на какво се дължи това? И може ли кратко обобщение на най-използваните марки от къде да се купуват (големи вериги, че не се виждам да обикалям по малки магазинчета, които сами си внасят),за да са добро качество, а да не си даваме парите ей така?

Предполагам, че Гес ще се включи подробно по въпросите ти.
Аз си купувам препарати - прах и капсули, от Кауфланд. Купувам си Персил, Омо и последно си взех Ариел таблетки за бяло.
Омекотители купувам където са на промоция. ДМ, Елитис, Кауфланд. До сега в Била не са били на подходяща промоция и не купувам от там нищо.

# 691
  • София
  • Мнения: 3 853
ЧНГ на всички!Желая ви да сте здрави и щастливи!

По въпроса за ОМО от ЛИДЛ аз купих още при първото зареждане от кутиите с прахообразния.Писах тук,че съм доволна защото точно тогава прах едно шалте,което детето беше поизцапало с шоколад и се изпра.Обаче до тук - нищо друго не забелязах да изпира, тествах го постоянно на покривките за маса и никакви петна не изпира.Така че с две думи прахообразното ОМО не става!

# 692
  • Мнения: 5 207
Честно казано, и аз не съм с добри впечатления от Омото на Лидъл (Тео бебето на детето пере по-добре и мирише по-трайно и хубаво), въпреки че пера с трето шише вече. Но едва от вас тук разбирам, че има разлика в качеството на един и същи препарат, предлаган в различни магазини....

Ако на някой не му е досадно, ще съм благодарна да ме ограмоти по въпроса - на какво се дължи това? И може ли кратко обобщение на най-използваните марки от къде да се купуват (големи вериги, че не се виждам да обикалям по малки магазинчета, които сами си внасят),за да са добро качество, а да не си даваме парите ей така?
Просто не е един и същ препарат. Това, че марката е еднаква не означава, че е един и същ продукт. Производителите използват едни и същи марки за различните пазари, но това съвсем не означава, че продуктът и качеството са еднакви. Диксан в Италия и Диксан в Испания - коренно различни. ОМО у нас и ОМО в Гърция също са коренно различни продукти. Даш в Италия и Даш в Бенелюкс или Германия - също. Трябва да се прави разлика.

Така например ОМО, което от днес до неделя в Кауфланд е на изключително изгодна цена - това - е висок клас, въпреки че е произведено в Румъния. Тоест, при тази оферта си е направо без пари, по-евтин и от Бонукс, а с много по-добро качество.
ОМО в Лидл, от друга страна, е собствен внос от Германия и е от среден към нисък клас, т.е. нещо с качеството на Бонукс, Савекс или Рекс.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 296
Значи, ако правилно се ориентирам, за предпочитане е пазаруване на препарати от Кауфланд? Или не може да се направи такова обобщение, а зависи от конкретната марка и дори от конкретната разновидност?

Гес, благодаря за обяснението!
Можеш ли да направиш обобщение за най-използваните марки, напр:
Омо - от Кауфланд
Персил - от Карфур
Ариел - от Хит
Или не е толкова просто  Laughing

# 694
  • Мнения: 5 207
Можеш ли да направиш обобщение за най-използваните марки, напр:
Омо - от Кауфланд
Персил - от Карфур
Ариел - от Хит
Грешно подхождаш. ОМО има и в Карфур. Персил има и в Кауфланд. Мнението ми е, че е за предпочитане да се купуват препарати там, където са на промоция. Wink Но ако има въпроси за конкретен продукт (като например лидълският ОМО), тук винаги има кой да отговори.

# 695
  • Мнения: 335
Гес, можеш ли да ми дадеш мнение за този препарат? И за какво пране е удачен според теб, цветно или бяло?
http://www.iherb.com/GrabGreen-3-in-1-Laundry-Detergent-Pods-Lav … -2-oz-432-g/34103

# 696
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Влязох да ви кажа за промоцията на ОМО в Кауфланд, но сте осведомени гледам...забърсах един пакет, нищо че имам повече от половин туба Ариел, ама ей така, да си имам...и добре че бях пеш, че ако бяхме с колата още един щях да мушна Mr. Green.

# 697
  • Мнения: 5 207
Гес, можеш ли да ми дадеш мнение за този препарат? И за какво пране е удачен според теб, цветно или бяло?
http://www.iherb.com/GrabGreen-3-in-1-Laundry-Detergent-Pods-Lav … -2-oz-432-g/34103
По-скоро е за бели и устойчиви цветни дрехи, защото съдържа избелител. Не съдържа обаче активатор, така че в пълна сила избелителят ще се активира при пране на 60° и нагоре.
Като цяло изглежда средна работа. Малко по-зле е от нашите Тайд, Тема, Бинго, но се предполага, че е еко, затова са спестени някои съставки. Това, ако, разбира се, в сайта е пълният списък на съставките. Оставам с впечатлението, че не е.
Защо не пробваш нашия прах My forest? Съдържа само сапун, а този, който си показала - четири синтетични ПАВ.

# 698
  • Мнения: 21 275
Да,да,момичета за италианският говорех ,благодаря ви много за съветите  Peace

# 699
  • Мнения: 335
Гес, можеш ли да ми дадеш мнение за този препарат? И за какво пране е удачен според теб, цветно или бяло?
http://www.iherb.com/GrabGreen-3-in-1-Laundry-Detergent-Pods-Lav … -2-oz-432-g/34103
По-скоро е за бели и устойчиви цветни дрехи, защото съдържа избелител. Не съдържа обаче активатор, така че в пълна сила избелителят ще се активира при пране на 60° и нагоре.
Като цяло изглежда средна работа. Малко по-зле е от нашите Тайд, Тема, Бинго, но се предполага, че е еко, затова са спестени някои съставки. Това, ако, разбира се, в сайта е пълният списък на съставките. Оставам с впечатлението, че не е.
Защо не пробваш нашия прах My forest? Съдържа само сапун, а този, който си показала - четири
синтетични ПАВ.
Благодаря ти много  bouquet Имам My forest, но този го препоръча много съфорумка от темата за iHerb и смятам да го пробвам.

# 700
  • Мнения: 176
Гес, можеш ли да ми дадеш мнение за този препарат? И за какво пране е удачен според теб, цветно или бяло?
http://www.iherb.com/GrabGreen-3-in-1-Laundry-Detergent-Pods-Lav … -2-oz-432-g/34103
По-скоро е за бели и устойчиви цветни дрехи, защото съдържа избелител. Не съдържа обаче активатор, така че в пълна сила избелителят ще се активира при пране на 60° и нагоре.
Като цяло изглежда средна работа. Малко по-зле е от нашите Тайд, Тема, Бинго, но се предполага, че е еко, затова са спестени някои съставки. Това, ако, разбира се, в сайта е пълният списък на съставките. Оставам с впечатлението, че не е.
Защо не пробваш нашия прах My forest? Съдържа само сапун, а този, който си показала - четири
синтетични ПАВ.
Благодаря ти много  bouquet Имам My forest, но този го препоръча много съфорумка от темата за iHerb и смятам да го пробвам.

аз този го пробвах преди 2 месеца и ми се стори много зле. Не бих повторила, а търся екологичен прах. Засега My forest Color ми е фаворит.

# 701
  • Мнения: 5 207
Вярно? Харесва ли ти?



Имате ли нещо против да изчакате аз да пусна новата тема? Подготвила съм нещо ново за първия постинг.

# 702
  • Мнения: 2 286
Чакаме Hug Hug Hug

# 703
  • Мнения: 176
Вярно? Харесва ли ти?



Имате ли нещо против да изчакате аз да пусна новата тема? Подготвила съм нещо ново за първия постинг.

чакаме с нетърпение изненадата Hug
Да, хареса ми. Сравнявам с вносни екологични, които съм пробвала Еcover, AlmaWin, Sodasan, MyPlanet, Apta, Sonet. Пере по-добре от повечето. Да не говорим за глупости като сапунени ядки Mr. Green

# 704
  • Мнения: 5 207
Е, супер! Ти определено си човек с изисквания, така че ми беше интересно мнението ти. thumbsup



Няма кой знае каква изненада. Само нещо забавно и поучително. Wink

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 19:21 от Guess Who

Общи условия

Активация на акаунт