На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 511
  • 762
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 203
И аз давам на Бузан мед от няколко дни. Вече са навършили годинка и се счита за безопасно да се дава. Погрешно меда се счита за алерген, а всъщност опасността е от ботулизъм. След навършване на годинката киселинността в стомасите им е повишена и може да унищожи ботулиновата бактерия.

http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_7449.html

И за извеждането, само докато беше в болницата не е излизал. Добре облечен и ако му се излиза е навън. То и да не му се излиза пак излиза поне за обиколка на блока Wink

# 181
  • Мнения: 100
Явно всеки педиатър е с различно мнение. Обърквацията си е пълна. То, като се замисля в АМ-то има вит. Д, а онзи ден четох, че и в мандарините се съдържал, а аз давам всеки ден, че много се услаждат.  Grinning
За да не останем по-назад ще потърся червено цвекло и аз.  Mr. Green

_edna_maika правилно си разбрала. Wink Мисля и чай от липа да потърся, мед ще дам по-нататък.

Ние пък няма да ядем риба, защото не обичаме. Направо ми се гади от мириса  Sick (дори сготвена), а детето хапва веднъж седмично покрай кухнята.

Един страничен въпрос ще задам. Какви играчки бихте препоръчали за дете аутист, почти 3 годишно?

# 182
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
За меда да се изкажа и аз-давам откакто Ева навърши годинка.Не сме имали проблеми.Давам и го на филия намазана с масло.
Вигантол все още давам по една капка.Фонтанелата и все още не се е затворила,но е намаляла доста.
Много ми хареса идеята за сок от червено цвекло и давам на малката от 2 дни-червено цвекло,морков и портокал,разредени с вода.Много и харесва  Simple Smile

# 183
  • София
  • Мнения: 268
Охх как дават антибиотик "профилактично".....тия са направо за убиване!!!! На моя приятелка на дъщеря й кашлица и температура и БУМ 3 АНТИБИОТИКА й дали!!! Ненормалници.

Аз антибиотици се брои на пръстите на едната ми ръка колко пъти съм пила.... Надявам се и на Адриан да не му се налага. Но просто е безумно да кухнеш и да ти дават антибиотик "профилактично"!!!

# 184
  • София
  • Мнения: 3 789
Един страничен въпрос ще задам. Какви играчки бихте препоръчали за дете аутист, почти 3 годишно?

Пластелин/ моделин, пъзел, дървен конструктор, низанки, карти тип "мемори", животни, които разказват приказки или пеят песнички. Разни играчки с бутони също им харесват. Само че ще търсиш не за 3+, а за 2+.

Пъзелите са малко по-специфични, конструкторите също, ако те интересува - ще напиша по-подробно после, че шаранът ме чака. Ако се колебаеш за нещо - пиши, ще помагам.

Последна редакция: пт, 06 дек 2013, 16:19 от -=Деси=-

# 185
  • София
  • Мнения: 1 966
Честито на всички празнуващи днес   bouquet Моят татко също е Никола и след малко му отиваме на гости  Grinning

На Таня фонтанелата се затвори като беше някъде на около 9 месеца, но аз имах обратните притеснения, писала съм ви по темата, но слава богу всичките ми притеснения бяха излишни. На много места пише, че е нормално да се затвори между 8 и 18 месеца, на места пише даже до 2 години  Peace, дори и ние попадаме в този интервал. Вигантол съм давала само 2 месеца, т.е. до 3-тия месец също заради фонтанелата.

Навън сме всеки ден, независимо дали е болна или здрава, най-малкото за кухнята, нямам на кой да я оставям, а и не виждам проблем да е навън ако е болна. Няколко пъти се е случвало да я оставя вкъщи спяща в кошарата, а аз да изтичам за кухнята ( 10мин ми отнема, засичала съм), заради което пък бях здраво поругана от доста майки, колко съм безотговорна към детето си Mr. Green, ама аз не им връзам много, така съм решила - направила съм го и ако се налага пак ще го направя.

А за връщането на работа, моето успях да го отложа да е след Нова година, трябваше да е уж сега от декември, но се разбрахме с шефа, принципно трябва да пиша и дипломна, с която още съм до никъде и съвсем скоро и на мен ще ми се стъжни живота.

# 186
  • Мнения: 61
Благодаря ви отново за отговорите.

Понеже си бях наредила на браузъра мноооого статии за сока от черв.цвекло /исках да разбера със сигурност дали се пие веднага или се чака 2 ч. - ние вече пихме 3 седмици и сме го спрели, както писах по-рано, но да знам все пак/...
И понеже сега му е сезона и ви споделих, че е имуностимулатор, а и преобладаващото мнение е, че след годинка може да се дава, искам да споделя и следното, което научих - случайно попаднах на мнение на Косе Босе:
"Re: Сок от цвекло - ОК?
« #19 Нед., 13 Апр. 2008, 01:46 »
Цвеклото има ценна хранителна стойност в детското хранене.
Сокът от цвекло е съвсем различен случай...
За дете над 3 години сокът е ОК.''

Първо се притесних, макар че вече сме го спрели близо 2 седмици...
Някои лекари го препоръчват, други не. Но наистина е вярно, че колкото лекари има, толкова и мнения... Та вече ще спирам да чета по толкова много статии за едно нещо...

Извинявам се отново за дългия пост.
И благодаря за прекрасния форум и прекрасната тема - Много ми е полезно и приятно, когато намеря време за четене в и-нет - да чета информацията и мненията, които споделяте - по-добре, отколкото да се ровя в безкрайното и-нет пространство за неща, по които няма едно мнение и да си блъскам главата - това ли да реша,онова ли doh

Хубава вечер:)

Внимание, докато пишехте, в темата бе публикуван нов отговор.

# 187
  • Мнения: 263
Мами, благодаря за подкрепата!

Аз почвам да си стъпвам на краката и да ставам лека полека непукист така че ще се освестя.

Просто всичко ми дойде в много и сега намалям темповете. Не може да е толкова хубав живота, а аз да препускам покрай него и да нямам време да си гушна детето.

Мед дадохме тия дни. Добре се понесе, но нямам намерение много да давам заради зъбките. Нека възможно най-късно се почва със захар, мед и т.н. Аз и грозде не съм давала много по тази причина.

Когато е болен с температура и навън има вятър, мъгла или вали не излизаме. Писва му у дома, но за ден два мисля, че е по-добре да не го извеждам. Съдя по себе си. Аз като съм зле също не излизам докато ми поотмине.

# 188
  • Бургас
  • Мнения: 152
Честит Никулден Simple Smile
Да се оплача... Ние цяла сутрин бяхме в спешното, че Иво си взе по- голяма доза Дентокинд  Shocked  И от два дни е с Т... Та ако не спадне, от утре ще е на АБ Sad Големи празници празнуваме  #Cussing out
Наоплаквах се  Hug
Спокойна вечер и кротки дечица  Hug

# 189
  • Мнения: 1 359
Мелодия  Добре дошла  Hug


dolce_vita ти си страхотна майка, справила си се с толкова много трудности.. Е , в един момент  товара е дошъл повечко, това е момента да спреш, да починеш и обърнеш внимание и на себе си. Не се обвинявай, няма за какво. А тежкия момент ще отмине през часовете, прекарани с малкия ти син. Обръщайте си повечко внимание следващите месеци и го давайте по-спокойно. Ето идват и празници, надявам се да ги прекарате весело.  Peace

red_nelitka бързо оздравяване, без АБ ако е възможно  Praynig

  Малко много ми дойдоха страниците този път и май забравих всичко, което щях да пиша.  Blush

# 190
  • Мнения: 6 707
Долче вита, давай спокойно мед и грозде! Те не са вредни за зъбите.  Peace

# 191
  • Мнения: 111
[red_nelitka/b],за да се дава АБ трябва да има причина.Пускахте ли други изследвания на детето,за да се види дали има някакви бактерии?До колко висока Т вдига?Ако не надхвърля 38.5 и е до 3 дни няма проблем.Ако се повлиява от Панадол,нурофен или хомеопатично средство за понижаване на Т е по-вероятно да е вирусно и в такъв случай АБ ще е излишен и по-скоро би навредил.Има ли сополи или други симптоми?

# 192
  • Бургас
  • Мнения: 152
 darkmama, мерси за загрижеността Simple Smile На своя глава изчаках и днес и вече няма Т, без да купуваме АБ Simple Smile Изследванията му от спешното в петък бяха с ниски показатели... Та в петък не му давах нищо... От Панадола падаше Т от 38-39 пак на 37. Вече е добре Simple Smile
 
Ние си имаме в родата ново бебе Simple Smile На ММ сестра му роди момиченце Simple Smile Да й е много здраво и кротко Simple Smile
Това е от нас Simple Smile Надявам се и при вас само хубави новини Simple Smile
Спокойна неделна вечер  Hug

# 193
  • Мнения: 12
Здравейте, едно бързо въпросче и се връщам да ви чета, някой има ли стол за кола Мони? Как се монтира?  newsm78

# 194
  • Мнения: 295
Здравейте! Аз влизам за да се оплача  Mr. Green Ние пак ревем през нощта... Имаше някакъв мирлик през последните 3 седмици, но от 3 дена драмата се завърна с пълна сила. На Мишо му се подуха първите кътници отгоре и такъв рев настана... А как ме изнервиха комшиите пък да не говорим! Сутринта 6 часа, нашия реве та се къса вече 2 часа, аз го гушкам, люшкам, пея му, заспива, оставям го в кошарата и след 5 мин. процедурата започва наново. И в този прекрасен момент милите комшии под нас решават, че ще ми лопат, защото им е шумно! И това са хора, с дете на 2години и половина, което също реве всяка вечер и всяка сутрин! Аз да не би да си щипя детето за да реве! Много ме ядосаха!
А също да ви питам как давате мед?
Хубава вечер на всички!

Общи условия

Активация на акаунт