На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 65 838
  • 762
  •   1
Отговори
# 225
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте и от мен  Simple Smile
И ние се приготвяме лека полека за празниците.Вече съм направила щолените,медената къщичка,а в момента правя линцерови сладки.И май това ще е,че няма кой да ги яде.
В неделя ще правим прощъпулник на малката.Тя проходи преди месец,обаче все не оставаще време.
Беше болничка тези дни,даже още пие АБ  Sad Зарази се от баща си.В тази връзка да ви питам вашите деца колко пъти са се разболявали и колко пъти са пили АБ до сега?Ева първата година не боледува изобщо.Един месец след като спрях да я кърмя се разболя за първи път.И един месец по-късно за втори път.И двата пъти ни беше изписан антибиотик  newsm78 Май ще сменям лекарката.
Скрита Фуста,кажи нещо повече за тези инхалатори.Какво представляват?Струва ли си да се вземе такова нещо?

# 226
  • Мнения: 100
При нас има приготовления само относно заминаването ни. 10 дни ще сме на гости при родителите ми и там ще изкараме празниците. У дома само украсих коледно и ще пооправя преди да заминем (не, че мъжо няма да разхвърли, докато ме няма  Laughing ). 

Ние излизаме за около 30 мин, че си е студ вече навън. Днес във Варна имаше малко натрупал сняг, но бързо се стопи.  Confused Поне Елина успя да го зърне и да му "попее".  hahaha


# 227
  • Мнения: 25
Леле, добре, че е Деси да разсея малко неприятните случки със забавни истории за Джесика и Зари. Иначе косата ми се изправи като прочетох перипетиите на адашката, за проблемния сън на Бузан и за дъвкането на Танчето. И нас са ни хванали яко лиготиите, не стане ли по нейното и почва да се тръшка и да църка. Само че нито плясване през ръчички или по дупе, нито повишаване на тон или поглед вършат работа. Знае си нейното и това е. Даже и като кажа "Не", подсмихва се и докато не я дръпна, и не се разсърди не приключваме. До следващия път....
Да питам как ви спят децата, събуждате ли ги, ако поспят повече през деня? При над проблема е сериозен - спи по два пъти на ден, но втория път заспива доста късно (около 5:30-6) и след това вместо да иска да спи по-късно си мрънка да заспива към 9:30, както обикновено, но не заспива или пък, ако заспи, в 5 се е наспала. В чудо се виждам. А друг подобен проблем нямаме, наспала ли се е колкото и когато си трябва, всичко е супер.

Преставам да досаждам Simple Smile

Птиците, къде ще ходите на ски? Ние в момента сме в Боденсдорф и е уникално Simple Smile Думи нямам да го опиша. Аз за пръв път карам ски и така си паднах на дупето днес, че още ме боли. А мускулна треска имам страшна, едва вдигам Данито. Спирам със спама....

Спокойна вечер и бързо оправяне на всички!

# 228
  • Мнения: 1 270
ShySun не страшно е било, а...сигурно ти е спряло сърцето за миг. Аз не го оставям сам дори и в проходилката, че се опитва да излезе и ще се обърне с нея. Да не говорим, че сме мезонет и витата стълба в хола го привлича като магнит. Успява да пролази до 4-тото стъпало, а от там нататък става страшно  ooooh!
stefanel ние имахме поставена диагноза бронхеолит и лежахме в болница 2 седмици като беше на 3 м. Като ни изписаха трябваше да си купя инхалатор, защото д-рите там ме наплашиха, че още едно такова боледуване и става /ух убегна ми думата../ да кажем има 80% вероятност да стане астматик. Аз толкова бях притеснена и взех инхалатор. После се оказа, че всичко е силно преувеличено и не е бил необходим, но така или иначе го имаме реших да го ползвам. Ето този модел е Като беше бебе успявах да му правя инхалации, сега обаче не стои. Много шуми и не мога да го ползвам докато спи /четох, че повечето майки така го ползват/ Така че не знам дали си струва. А и въздухът, който излиза е студен и сигурно му е неприятно  Laughing
-=Деси=-  имате си значи и вие ящен член на семейството. Ето, че се ценят кулинарните ти умения, какво се оплакваш.
Направо завидях на всички, които ще пътуват по празниците. Така ми се иска и на мен да сменя малко обстановката.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 966
Хахаха, Деси, и при вас е забавно  hahaha

Да питам как ви спят децата, събуждате ли ги, ако поспят повече през деня?
Де този късмет, ако някога все пак се случи, за нищо на света не бих я събудила  Mr. Green Известно време и Таня заспиваше един път по обяд, а после вечерта пак към 5-6-7, поне 1-2 месеца беше така преди да мине на едно спане, търпение му е майката  Simple Smile Като мина на едно спане в началото спеше по около 2 часа, понякога и малко над, бях на десетото небе от кеф, но това беше само няколко дни, сега вече пак си спи по час, просто вече е само по веднъж на ден, а и пак си заспива вечер към 11.
Завиждам благородно за ските, заедно с някоя баба ли сте? Чудим се и ние как да организираме ските тази година, но щом дори и миналата успях да се кача 2 пъти, надявам се тази да са доста повече.

# 230
  • Мнения: 800
А, активизирали сте се. Така е добре.
Мина спи по веднъж на ден - заспива между 13 и 14 ч. и откарва минимум 3 часа, след което обикновено я разбуждам внимателно, защото може и по-дълго да спи. Този хубав дневен сън обаче е компенсация за лошото нощно спане, което е много неспокойно. Сега е усвоила една поза да спи на колене, с навирено нагоре дупе. Естествено, така не може да се спи кой знае колко дълго и бързо променя позата, после пак се завърта и така цяла нощ. Вечер заспива към 23 ч., сутринта до 8.30-9 ч.
При нея също почна периодът с тръшкането. Като не е на нейната такива сцени прави, че чак се захласва, посинява, дъх не може да си поеме. И Борис ми въртеше такива номера, та съм свикнала и не се шашкам особено.
По повод белите - любимо ни е бъркането в кофата с боклук. Затова се налага да я държа почти стерилна. Имаме малко кошче до мивката, там всичко в найлон, после го опаковам и хвърлям в големия кош. Сложила съм му и обезмирисител. Та не е като да рови в самите боклуци, но пък ... си е гадно. Кошът преместихме в коридора, за да няма достъп до него, но пак успява да се добере до него като я изпуснем. Другата беля я свършиха днес с баткото. Отидоха в спалнята, а ние с мъжо оправяхме вечерята. Чувам аз един весел смях и реших да ги нагледам. Борис се качил на спалнята, подал ръце, тя се набрала и също се качила. И ги заварвам двамата да скачат и да се кикотят. Сърце не ми даде да им се карам, но все пак му обясних, че той е баткото и това, което е направил е изключително опасно, защото могат да паднат и да се ударят много лошо. Дано ме е разбрал.
Инхалаторът го имам. Единственият начин да направя инхалация е докато спи, иначе не стои мирна и се дере от рев. Нашият е безшумен - на Унимарк малкото пингвинче, което е с ултразвук. Но смятам, че тази вещ е по-скоро на мода, отколкото да има съществен ефект от нея.
Моите сладури рядко пият антибиотици, макар че почти постоянно са сополиви, накихват и влачат разни вируси. АБ давам само ако са с някакви сериозни оплаквания, като например бактериална инфекция или бронхит. През другото време караме на Панадол, Коризалия, Инфлуцид, витамини и капки за нос.
И малко офтопик за любителите на зимните спортове. Сараево е сравнително непопулярна, но пък много приятна дестинация за зимен туризъм. През 1984 г. тук е проведена изключително успешна зимна олипиада и съоръженията се поддържат, изграждат се и нови. Ски пистите са много разнообразни като трудност, в няколко различни планински района съвсем близо до града. Цените са доста ниски, например целодневна карта е 30 лв, а има дори почасови карти. Не е претъпкано и природата е прекрасна. Не е като австрийските и немските курорти, но пък може да се съчетае с културен и кулинарен туризъм.

# 231
  • Мнения: 1 203
Добро утро  wavey

Лелеее ShySun, страшничка (в буквален смисъл) беля е сътворила твоята мома ... добре, че се е разминало с малко порязване  Peace

Птиците, къде ще ходите на ски? Ние в момента сме в Боденсдорф и е уникално Simple Smile

Ще сме в Майерхофн в района на Цилертал. По-миналата година бяхме в Лех, де факто Бузан е Лехско бебе  Mr. Green Събираме се големи компании там, взимаме си къща и ни излиза доста по-евтино и приятно в Австрия, отколкото в България. Едно е да чакаш 3 часа на лифта за 2 писти на кръст, друго е на имаш 220 км писти на разположение, 20 лифта и удобен транспорт м/у тях - всичко с една карта  Peace

Завиждам благородно за ските, заедно с някоя баба ли сте? Чудим се и ние как да организираме ските тази година, но щом дори и миналата успях да се кача 2 пъти, надявам се тази да са доста повече.

Ох, Светле каква ти баба ... нашата след 5 минути с Бузан вика, идвайтеее, че детето му е мъчно за мама  Crazy Сами ще сме, ама цяла къща народ. Ще има и други с деца. В къщата този път има и отделна детска стая с играчки и съоръжения и най-вероятно ще ги гледаме на смени. А аз самата не съм запален скиор, ММ е по-запален сноубордист. Та за мен остава удоволствието да дърпам шейната на Сами и да се въргаляме с него в снега  Mr. Green

За спането, както каза една позната, готов е за ясла. Спи по един път на обед след ядене. По 2-3 часа. И после си лягаме към 22ч.

Поли, заинтригува ме със Сараево като ски дестинация. Ще видим догодина дали не мога да го прокарам като вариант Simple Smile

Успокоих се, че не е само моето дете да се сърди като не стане на неговото Simple Smile Бели и номера колкото искаш - я миялната иска да товари/разтоварва. И ние сме в мезонет като Фуста и стълбите са барикадирани, че нагоре е много бърз, ама не знае как се слиза   ooooh! Дистанционни, телефони, лаптопи, мишки ... не може да се пипнат в негово присъствие - веднага започва с ревовете да му се дадат. Има си един кашон дето събираме хартия и пластмаси за рециклиране - там му е любимо да се рови и той боклукчия  Mr. Green Абе, стандартен период май Simple Smile

А да ви питам колко говорят вашите? Не, че съм се затръшкала Бузан да изнася речи, ама тук едни близки ми се струва, че ме метнаха малко повечко с твърдението, че техния син а година и половина говорел с цели изречения. Бузан още освен "ам-ам", "бха-бха", "ъъъъ" и "нееее" друго не говори Grinning  

Айде, весел петък 13-ти и все така активни  Peace

# 232
  • Мнения: 168
Здравейте, виждам доста сте активни май  Laughing
ShySun, добре че наистина не е станала по-голяма беля, господ ги пази тези малки белички. И моята е същата - постоянно ходи и разнася разни неща, рови в коша, който вече съм скрила в банята, защото тя е неудържима и рови и изхвърля каквото и падне. Пъха се почни цялата в пералнята, само крачетата стоят навън и говори вътре, като ехо. Много е смешна. Joy
По ски не си падаме и май за празниците ще сме си у нас, най-много с приятели да се посъберем и ще почиваме основно.
Сиана е много палава и игрива, но не е сръдлива и капризна. Като и кажеш "не", се усмихва дяволито, размахва ми пръсти и ми вика "не, не, не" и пак си пипа там където е не-то.
Птиците, за говоренето може и да не са те метнали, защото разликата между дете на 1г. и 1-2 месеца и дете на 1г. и половина е огромна. На 1.5 децата могат да правят кратки изречения от по 2, а някои и 3 думи, например - "дай ам", "мамо, дай"и т.н. Особено, ако е момиче, те проговарят доста по-бързо в повечето случаи. Сиана понякога казва - "икам го", "дай биби", което също си е изречение Joy

# 233
  • Мнения: 800
Е, има деца и деца. Някои по-рано проговарят, други по-късно, индивидуално е. Мина също казва три-четири думички - мама, тати, дай и ура. Борис на същата възраст не помня дали е казвал нещо, но два-три месеца по-късно вече пускаше доста думи, а на година и половина беше професор. Правеше доста смислени и дълги изречения, в които обаче нямаше съюзи и предлози. Само наниз от думички. Пееше "Болното коте" и умирахме от смях, защото изречението "Хърка, мърка недоволно, прави се на болно", звучеше като " Хъка мъка доло, паши боло". Можеше да пресъздава и някои ситуации, например един наш приятел дойде на село, хвърли една бомбичка в двора и малкият се изплаши, после обясняваше: "Каси дошъл, пави бам, Бобо паши и паче" (Краси дойде, направи бам, Бобо се изплаши и плака). На 2г и 3 м. като тръгна на ясла практически говореше съвсем добре, познаваше всички цветове, повечето букви и цифри, боите на картите, обичаше да разглежда книжки без да ги къса, знаеше поне 20 песнички от моя репертоар, боравеше с компютъра целенасочено (например можеше да си отвори файл и да си пише букви в него, да влезе във Фейсбука ми) и доста необичайни за възрастта си неща. Това не помогна с по-лесна адаптация в детската, дори едната от сестрите го обяви за истеричен, защото не иска да спи следобед и будел другите деца. Така че и аз не знам кое е по-добре - да знае или да не знае, доколко първото помага и второто пречи. Мина засега е по-изпълнителна в някои отношения, но едва като навърши същата възраст мога да правя реални сравнения. В общи линии тя по-късно започва усвояването на определени умения, но за по-кратко време ги придобива и в крайна сметка горе-долу по същото време като него успява да прави същите неща.

# 234
  • Мнения: 24
Здравейте момичета. smile3525
Отдавна не съм писала, то нямам и минута да се обърна камоли в нета да се ровя. В нас е все едно и също, вече имам чувството, че сериозно зациклям. Цял ден след малкия беладжия бягам, измислям му разни занимания, че и на него в последно време му е крив живота. От няколко вечери не спи, а се върти, пъне, гъне, мрънка и т.н.
 Иначе си украсихме и ние, поръчахме си и коледни календари. Всеки ден излизаме, за да си вземем храната, дори и да е много студено. Нямам избор. Няма на кого да го оставя. Вечер преди да го изкъпем събличаме мъника чисто гол и така бяга около 3-4 мин. Това ни е закалителната процедура, а за него е голям кеф.
  animal037

# 235
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте, момичета  bouquet

ShySun, наистина страшничко звучи, добре че се е разминало леко! Дано да не се случват такива неща, че направо ми настръхна косата...Макар че, четейки за беличките на дечицата, понякога ми става мъчно - моето в  Дома така са го дресирали....Знаете ли колко е страшно да храниш дете, което яде като войник - с ръчички на коленцата и отваря и затваря уста като по команда...Та така, всеки с проблемите си  Wink
Иначе мъника е добре, с изключение на това, че му растат 4 зъба на веднъж и има някакви странни пъпчици по крачетата. Появяват се и изчезват в рамките на денонощие, приличат на ухапано. Обадих се на педиатъра и на другия ден го заведох - като го заведох, имаше само една завяхваща пъпчица на едното краче. Днес има десетина на другото. Идея си нямам какво е, но си мисля, че не е нещо сериозно, след като отшумяват толкова бързо сами. Ако някой има някакви идеи....
Вчера му сложиха ваксина (морбили, паротит и рубеола) и днес е малко мрънлив, но пък в 10:45 заспа на пода  Shocked Оставих го в креватчето да си поспи, макар че уж изместваме режима към едно спане през деня. И така Simple Smile
желая хубав и спокоен ден, и здрави дечица Hug

# 236
  • София
  • Мнения: 3 789
За пореден път се възхищавам на Поли и подкрепям написаното от нея с две ръце  Peace

Аз съм проговорила много рано, много чисто и МНОГО. Научих се да чета на 4 години, което ми създаде доста проблеми в училище, затова съм за по-късните навици в това отношение  Simple Smile

Зари ломоти нон-стоп, но не казва нищо смислено Mr. Green Мама, тата, баба, няня (това е Джесика), айде - май с това списъкът се изчерпва. Денонощно се чува "бръм-бръм-бръм"  Simple Smile Сега е във фазата да посочва предмети, картинки, хора и да му казваме кое какво е, но в никакъв случай не се опитва да повтаря. Ако иска да му назовем нещо, вика "Ъ! Ъ! Ъ!", докато не му обърнем внимание.

Има ли други, изостанали с ваксините? Още не сме направили реимунизацията на 12 месеца, а за МПР изобщо не ми се мисли  ooooh!   

# 237
  • Мнения: 1 203
....Знаете ли колко е страшно да храниш дете, което яде като войник - с ръчички на коленцата и отваря и затваря уста като по команда...

наистина ме натъжи ...  Cry
Вярвам, че с много любов и грижи детето ще се възстанови от нанесените травми  Peace

Което ми напомня в София, в TheMall (на Цариградско) има кампания, при сметка, в който и да е магазин над 50 лева, ако си регистрираш касовата бележка (има си специално място) даряват 2 лева за кампанията по извеждане на деца от социалните домове. Не е кой знае какво, но е доста популярно и смятам, че освен по другите начини и така ще се съберат някакви пари.

# 238
  • София
  • Мнения: 3 789
Мелодия, още много малко време сте заедно, няма и да усетиш кога ще забрави всичко и ще ти се качи на главата  Wink  Hug

И за твое успокоение - двете девойки-приятелки на Зарчето ядат точно така - не помръдват, само отварят и затварят устата, майките едва успяват да загребат храна и да я тикнат в устата. Като роботи са, направо се плаша като ги гледам  ooooh! Но определено е за предпочитане пред моето тичане с лъжицата из цялата къща  Mr. Green

Много ще се радвам да пуснеш и снимка на сладура, или поне приготви една за колажчето на първа страничка за следващата тема  Hug

# 239
  • Мнения: 800
Мелодия, много скоро ще преодолее тези навици твоето детенце и се надявам да няма никакви спомени от тях. А за тези пъпчици, които се появяват и изчезват, бих предположила реакция към някакъв препарат. Може и от дома да е придобита, защото там чистят с хлор и разни подобни гадости, което алергизира децата. Вероятно и това ще мине, като дресировката, която са му направили. Ама и работещите не можем да ги обвиним. Ние вкъщи с едно-две деца не можем да се оправим, а те там имат десетки, без дисциплина не могат да ги обгрижват. Дано повече дечица намерят семейства и да не се налага да растат в такава среда. Вашето човече е извадило късмет, а вярвам и вие с него.
За благотворителните инициативи аз съм много за и се старая да подкрепям част от тях доколкото мога. Сега се включих в един благотворителен базар тук в Сараево. Детската градина на Бобо предложи да има щанд, родителите направихме разни неща и участвахме в продажбата. За няколко часа от продадената стока събрахме 570 лв, а целият базар за същото време е събрал 75 000 лв, които се даряват на деца от институции в Босна. Останахме удовлетворени от направеното.

Общи условия

Активация на акаунт