На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 547
  • 762
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 359
Пак не е нужно да се плюе нали? Simple Smile

# 361
  • София
  • Мнения: 3 789
Пак не е нужно да се плюе нали? Simple Smile

Не, не трябва. Доколкото помня (но не съм убедена), ще се научат да плюят чак към 3 години, то тогава се минава на детска паста с флуор, тези все още са бебешки без флуор  Peace

# 362
  • Мнения: 1 359
Някой има ли лятна бебешка количка от този тип

  Можете ли да препоръчате модел и марка ?

# 363
  • Мнения: 6 711
Момичета, имам един въпрос: с какъв шампоан/сапун къпете децата? Аз ползвам на HIPP шампоан за коса и тяло, но на Катрин и` се появиха петна по бедрата (не знам дали е от водата или шампоана, защото като не я къпя, ги няма). Петната са червени пръстенчета по две-три на предната част на бедрото. Мисля да купя пяна за вана на Себамед.  Thinking Сега я къпя през ден-два, а ми се иска да е всеки ден. Ще се радвам да споделите мнение за Себамед или да ми препоръчате друго. Благодаря!   bouquet

# 364
  • Мнения: 1 359
Къпем Дани с шампоан и гел 3в1 на Бюбхен. Пролетта й се бяха появили сухи петна по ръцете и краката и когато сменихме козметиката на ХИПП с тази на Бюбхен всичко се оправи. Simple Smile

# 365
  • София
  • Мнения: 3 789
Ние бяхме на "Нивеа", после на "Бюбхен", сега купих на "Бочко" с лайка и липа с противовъзпалително действие. Аз всеки път сменям шампоаните (и моите също). Мисля следващият да е пак на "Бочко" - с лавандула (успокояващ)  Simple Smile

# 366
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Ние сме с А-дерма.Много съм доволна.Досега не сме имали никакви проблеми.Моят съвет е само медицинска козметика  Peace Междувпрочем,аз също не къпя Ева всеки ден.

# 367
  • Мнения: 6 711
Момичета, благодаря.  Hug Не смея да ползвам на Бочко, от него имахме проблем миналата зима. А отдавна си мисля да пробвам Бюбхен, че тук в темата имаше доволни от него. Но може и  медицинска козметика да пробвам. Благодаря още веднъж!

ShySun, количката има ли позиция напълно легнал? А отпред има ли някакъв борд? А багажник? Това, че е без сенник не е проблем, можеш да сложиш чадърче (има ги в Джъмбо за по 10лв. Аз съм доволна от моето Пег Перего, но е голяма, събира се в багажника. Като тръгнем на дълъг път  не можем да съберем карета и количката в багажника и събираме багажа в хиляди малки чанти. И съм в чуденка ако лятото тръгнем на море дали не е добре да взема по-малка количка, но искам да има позиция "напълно легнал", багажник и борд отпред, че Катрин е вечно надвесена напред.

# 368
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, а защо медицинска козметика без нужда? Тя се ползва само ако има някакъв проблем, в противен случай минусите са много повече  Hug

# 369
  • Мнения: 1 359
Fortuna не, няма никакви позиции на гърба. Но пък е завидните 4,5 кг !!! Аз имам нужда от количка за разходки. Вече предпочитам малката да спи вкъщи, а започна да ми натежава сегашната количка. При повечето ни разходки Дани се вози само докато стигнем до парка или площадката, когато се измори да върви. Не виждам смисъл да си мъкна 10 килограмовата количка и се оглеждам за нещо по-леко . Обаче май ще го използвам чак като се затопли...   newsm78

# 370
  • София
  • Мнения: 1 966
За козметиката, в момента сме с Бюбхен, но много харесвам Mixa Baby, то е с бадемово масло и доста добре омазнява кожата, много е подходящо за бебенца с по-суха кожа, а и за мами, които ги мързи да мажат с нещо след баня  Mr. Green  Fortuna, тези сухи петънца най-вероятно са АД, при нас също има и се появяват всяка зима, но ще го израсте и най-вероятно след 1-2 години вече няма да се появяват изобщо, тази зима са точно отвътре на бедрата и едно съвсем малко на бузката. За АД са подходящи точно такива омазняващи. Oт разните медицински (пробвали сме Atoderm на Bioderma и Stelatopia на Мустела) честно казано не съм много доволна, същата работа, че дори и по-добра, вършат въпросното Mixa Baby, Nivea Sensitive или Oilatum, Хип и Бюбхен също имат по-омазняващи серии и всичките тези са в пъти по-евтини от Bioderma и А-Дерма например. От Бочко Таня се изприщва и от крема против подсичане, и от душ-гела. Ние също не я къпем всеки ден, обикновено през ден, но понякога и през 2.

Лека количка ние си взехме още това лято - Hauck Lima е нашата, много съм доволна. Има и доста по-леки, но много нестабилни и паянтови ми се видяха като ги пробвахме, а тази доста активно я ползвах до преди около месец и не е мръднала, с нея се родих направо Simple Smile  Сега за зимата извадих пак голямата, за студ и сняг тя си е по-добре, но като трябва да влача количка в колата пак взимам леката.

# 371
  • Мнения: 6 711
Уф, мен не ме мързи да мажа след баня, но вече е "мисията невъзможна" - едва успявам да сложа памперса и да я облека - много се върти.  Laughing
Сега разгледах доста козметика и виждам, че има на SVR гел за почистване, който може да се ползва и като шампоан (аз ползвах миналата зима техния "сапун без сапун" по препоръка на ЛЛ - тогава Катрин пак имаше такива петна, но предимно по ръцете и ги имаше независимо дали съм я къпала или не, тогава набедих "Бочко" и един компот от кайсии, който ядох). От сапуна съм доволна, макар че стои доста мек и за косата не ми върши работа, че направо се размазва. Благодаря още веднъж на включилите се.  Hug

ShuSun, може би е добре да изчакаш докато се стопли. Може пък тогава Дани да не иска да се вози в количка. Голямата ми дъщеря след година и седем- осем месеца не искаше да се вози в количката и вървеше сама. Мислех, че и с малката ще е така, но съм си направила сметката без кръчмар.  Mr. Green Тя хем не върви, хем на втората минута като излезем за храната и е заспала.  Grinning

# 372
  • София
  • Мнения: 268
Мисля, че този тип колички са за по-големи деца или за малки разстояния. Много неудобни ми се струват, но пък са безкрайно леки. Ние лятна си взехме от продавалника TFK Buggster S и съм безкрайно доволна. Няма пълно легнало, но мойто чудо си спи прекрасно. Харесва ми че е дълбока. Сегашните модерни и скъпи колички като ги гледам имам чувството, че детето ще се изсипе от тях. Много неудобни ми изглеждат. А за борд съм 100% за - Адриан веднага си качи краката отгоре и се разположи баровски.

# 373
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Момичета, а защо медицинска козметика без нужда? Тя се ползва само ако има някакъв проблем, в противен случай минусите са много повече  Hug
Защо така  newsm78 Какви са минусите?Аз под медицинска козметика разбирам висок клас такава,а не козметика съдържаща лекарствени средства  Peace
За тежестта на количките и аз се чудя дали да сменя нашата напролет.Харесала съм тази:
http://www.minimod.bg/3296/chicco-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87 … m-limited-edition
Сега сме с тази:
http://www.novobebe.com/navington-cadet-carambola-bebeshka-kolic … deno-bg-4267.html
Честно казано хич не ми се дават пари за нова количка.Доволна съм от сегашната,обаче като сложа и чантата вече ми тежи.

# 374
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, а защо медицинска козметика без нужда? Тя се ползва само ако има някакъв проблем, в противен случай минусите са много повече  Hug
Защо така  newsm78 Какви са минусите?Аз под медицинска козметика разбирам висок клас такава,а не козметика съдържаща лекарствени средства  Peace

Разбрах мисълта ти. Ти говориш за дерматологична козметика  Hug Тя наистина е насочена към подхранване и поддържане на различните типове кожа и да - и аз много я харесвам. А т.нар. "медицинска" (която също е част от дерматологичната) се прилага при проблеми като атопичен дерматит, розацея и др.  Hug  

И като заговорихме за колички... ние май директно ще минем на триколка. То и сега е абсурд Зари да седне в количката, навън излизаме без нея, така че не виждам смисъл от летен вариант.

Общи условия

Активация на акаунт