На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 65 914
  • 762
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 270
Стефанел, ти ще смениш една тежка количка с друга подобна. Я вземи нещо лекичко, направо лятно. Така или иначе тя количката вече няма да се ползва толкова активно.
Шай тази, която си показала няма багажник, а е важен Peace Ние сме с лятна количка още от това лято, така че за мен въпросът с количките е решен. Зимната стои в общото помещение и ползвам нея за разходки, лятната ми стои в багажника на колата.
За козметиката се видях в чудо вече. Нивеа, Бюбхен, Хип, Бочко - всичко съм пробвала и няма проблеми лятото, обаче стане ли Октомври и кожата му се лющи като на змия. Биодерма що годе ми спасява положението. Авент и Уриаж са марките на крема за лице и термалната вода и направо му направих манджа с грозде  ooooh! Да минават празниците да видя какви средства ще ми останат и ще се прежаля за цялата серия на А- Дерма.

# 376
  • Бургас
  • Мнения: 152
И ние от лятото сме с лятна. Вече 2 пъти я чупя  Rolling Eyes Добре, че имаше гаранция. Ама то улуци ли са или разкопана нива Sad Нашата е бертони- лорели фокси. Много е лека. Събира се лесно. Има голям багажник и борд за бисквитки Simple Smile За толкова пари- толкова Simple Smile
Козметиката е на А-дерма, че покрай обривите имаше и странни петна Sad Изписа му я кожен лекар.
И да се похваля! Иво почна да прави по 2-3 крачки сам Simple Smile Снощи сам си нареди ринговете на поставката и си събра играчките  Shocked Гледах и не вярвах! Пак са ми сменили детето  Laughing Дано това е по- добричко Simple Smile
Лека вечер и кротки дечица  Hug

# 377
  • Мнения: 1 270
И моята е такава, какво й се чупи. Дано не се случва, че ми омръзна да колекционирам колички  Crossing Arms То аз както писах не я ползвам много често - 1-2 пъти седмично, но да знам за какво да внимавам.

# 378
  • Бургас
  • Мнения: 152
Фусти, първо спирачките в градския, второ задната рама (точно зад спирачката една пръчка) и количката се разклечи  Mr. Green Ние я ползваме всеки ден. Иво спи в нея навън поне по 2 часа  Crazy  А и града ми е далеч и като реша да слизам, ходя с градския...
Фусти, дано вашата не се чупи! Ама аз хич не я щадя  Mr. Green

# 379
  • Мнения: 800
Здравейте и от мен,
И моето тези дни е сменено, това новото по ми харесва... Дано не го сменят пак със старото мрънкащото...
Ходихме днес на пазар с двете деца. Мина повървя малко във фоайето пред хипермаркета, яде солети, разглежда украсата на елхата и после заспа в колата. Добре е детето. Сутринта нещо се разкашля, та ставах да й давам сироп. Вероятно пак е нещо от носа, защото снощи баща й я къпа и не й е изчистил нослето. Аз иначе всяка вечер преди баня пръскам физиологичен разтвор да се почисти носа, а и да се овлажни.
Ние се къпем всяка вечер. Преди два дни реших, че няма да я къпя, но тя упорито си търси банята, води ме все натам и номерът ми не мина. Като бебе я къпех веднъж на два-три дни, но сега сме редовни. Явно й е приятно, пък и цял ден се валя по земята, нека си е чистичка за през нощта.
Ние не ползваме практически никаква козметика. Понякога ако дупето се зачерви, мажа с крем ЗДраве или Пенатен. Веднъж седмично къпя с шампоан Бекутан, а през останалото време само с вода.
За летните колички - ние имаме една Бертони Пикадили в София, която е доста дуракоустойчива, сгъва се на чадър и не заема много място в колата, има легнало положение на гърба, преграден борд отпред и минибагажник. Неудобна е за тикане - върховете на обувките ми все се забиват в нея.  Тук преди две-три седмици купихме една още по-олекотена, защото Даяната се събира само в служебната кола. Тази беше някаква си Бравия или нещо подобно. Има сенник и минибагажник, но няма легнало положение и няма борд, малко плитка идва и като сме навлечени с много дрехи, дребната сякаш се изсулва напред. Но като пътуваме някъде, ще ни върши работа. А иначе Мина вече няма желание да се вози, а да ходи. Само че където тя си реши и задължително без да се държи за ръка. Така че разходка без количка си е жив кошмар. Бобо докъм 2г. и половина си се возеше в количка на по-дълги разстояния.

# 380
  • Мнения: 168
Здравейте и от ме!
Лятната количка ни е Бертони фокси, тъмна червена. Взехме я пролетта след като разпитах тук доста подробно. Излезе ми 100 лв. удобна е, лека, всеки ден я ползваме оттогава, но се чупят. Нашата веднъж досега, а на приятелката, с която ги взехме заедно - 2 пъти. Вярно че са в гаранция и ни ги поправиха, но са доста кекави.
Козметика - първо ползвахме Мустела, цялата серия. Сега от лятото купувам на Мixa има едо за тяло и коса около 6 лв. е цената, доволна съм, кожата не е суха и измива добре. Косичката още я мием с пяна на Мустела, ама понеже я мием 2 пъти седмично, то се изразходва доста бавно.
Чао и лека нощ от мен. Весели празници!

# 381
  • София
  • Мнения: 1 751
Привет и от нас!
Откак чукча пак на работа, основно - читатель, и хич не писатель. Simple Smile
Ама се наканих сега да се разпиша, че, като изключим нощното неспане, няма за кво да мрънкам, та да отметна един по-положителен пост  Crazy
Къпем се с Мустела - ежедневно и винаги е било така. Дупе и крака мажа с А-дерма, но не от бебешката серия - по съвет на приятелка-дерматолог, че периодично Беболина се изрива я на дупето, я от вътрешната страна на бедрата.
В четвъртък биха Приорикс-а и да чукна на дърво, засега всичко е ОК. Отървахме се от куку-джи-пи-то и засега баткото-доктор, при който записах Дзуфлето звучи надежден. Спечели ме с репликата, че сополите сами по себе си, непридружени с температура, болно гърло или друг симптом не са противопоказание за нищо  Peace
На работа предпразнично беше доста спокойно и слава Богу, че и без това се усещам, че си имам нужда от бааавна адаптация. За мое облекчение, поне засега, не изглежда да съм изпуснала кой знае какви новости и съм се амбицирала до 10 януари вече да съм напълно в кондиция и в час. Ако Дзуфляна все пак започне поне малко да разрежда нощните маратони...  Confused
Предпразнично искам да благодаря на всички ви - за споделеното, за съветите, за безценната информация, с която винаги сте ми/ни помагали. За позитивизма и доброто отношение!   bouquet
Желая ви да сте здрави - вие, децата и всички любими хора и да се насладите на една безоблачна, спокойна и ползотворна Нова година, в която основно да се хвалим и възтрогваме от растящите ни безценни и неповторими гарджета!  newsm24

# 382
  • Мнения: 1 270
Еее, отчаяхте ме с това Бертони  Laughing така или иначе още малко й остана да я ползваме, ако го пусна Март на ясла няма да има време за разходки. Със смесени чувства съм относно връщането на работа, нооо това е друга тема.
Миленита аз знам от педиатърката, че сополите минават или за 7 дни или за седмица  hahaha така че всички притеснения около тях са напълно излишни. Естествено ако не са придружени с други симптоми.
И така днес очаквам затишие, тъй като аз  ходя на гости домакинстването ми се разминава, което не означава, че къщата не мирише на боб и сърми  Close Пожелавам ви лека и приятна Бъдни вечер.

# 383
  • София
  • Мнения: 3 789
Миленита, да не те плаша, но реакцията към Приорикса се проявава (да не се случва, де  Praynig) десетина дни след ваксината  Tired

Ние днес най-накрая ще правим прощъпулника, да видим какво ще грабне  Crazy

Последна редакция: вт, 24 дек 2013, 13:51 от -=Деси=-

# 384
  • София
  • Мнения: 595
Milenita, стискам палци да нямате реакция. Моето джудже в събота, на 10-тия ден след ваксината, се обрина, вдигна 40 градуса. Педиатърката по телефона каза, че категорично не е от ваксината, хранителна алергия било. Имам роднина лекар, тя пък каза, че сигурно е вирус - имало такива с обрив и температура. Идея си нямам какво беше, обривът започна да завехва след 12-тина часа, вчера почти беше изчезнал, днес има само следички. Вчера детето беше с температура около 38, днес му е нормална. Каквото и да е било, надявам се, че отминава. Но моето усещане е, че е по някакъв начин свързано с ваксината. Само не знам защо педитата се правят на нещипани моми....
Надявам се, че при вас всичко ще е мирно и спокойно Hug
-=Деси=-, весел прощъпулник и да се похвалиш после какво си е харесало човечето   bouquet

На всички желая хубави, топли, уютни и здрави празници. И дано всеки следващ ден да е по-добър от предходния  Praynig

# 385
  • София
  • Мнения: 3 789
Мелодия, мерси  Hug

Да ви покажа питката и после ще пиша повече. Стъпалцата са на Зари  Peace
Скрит текст:

# 386
  • Мнения: 168
Деси, питката ти е страхотна на вид, сигурно и на вкус е била така!
http://kulinar.bg/%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0 … _l.r_i.51869.html
Ето тази питка ще правя аз за вечеря! Иначе правим постен боб, чушки пълнени с боб, лозови сърмички с ориз, стафиди и морковче, ошаф, лучник, плодове, ядки и салатки Sad
Какво приготвяте вие?

# 387
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен, като започнах да пиша този отговор не бях чела 5 страници - първите от тях мн ме разсмяха - имах нужда Simple Smile Вече съм назад 10 стр., а съм още на 17.12.13 и не знам дали ще успея да ви изчета, а отговора съвсем не знам дали ще пратя Simple Smile Нямам никак време - ама да видим Simple Smile
Малките са толкова диви и забавни - все успяват да направят някоя беля. Моят дивак миналия ден се качи на масата отгоре и ще яде ябълка или круша беше /не помня/ - захапал нашия и вече е голям, за да му давам аз Joy

За белите - качва се на раклата и скача върху спалнята, бута нощн.лампа, вкл.и изкл.лаптопа и после го затваря, а като му омръзне - хвърля телефони, дистанционни... зад раклата, качва се на масата и разчиства, докопвал се е и до нож, докато да го видя и да го взема - хем съм до него; отива да хвърлим нещо в коша, а бърка вътре и ред др.белички, за които не мога да се сетя сега, макар че почти винаги е под надзор Simple Smile
За ината - и той е голям инат и пищи все едно го колят, ако не му угодиш (даже ако някой от домашните не е в стаята - влиза рязко и притеснено и пита какво става, къде се е ударил Simple Smile). Не знам как ще влизаме в пътя...
За спането - от 21/22 до ок. 8, а през деня от 14-16/17 (но посл.дни - по 1 ч. на ден - сигурно е период), също спи с вирнато дупе и се върти - от 1-я край на кушетката на другия, а понякога идва и на спалнята Grinning (тъй като сме махнали 1-та решетка на кушетката и сме я долепили до спалнята, за да може по-малко да си удря главата Grinning , а и като се събуди - по-лесно го преспивам, без да се налага да ставам - да, преди с кърменето беше още по-лесно Simple Smile)
На обяд го приспивам на ръце, докато слушаме и гледаме муз,клипове, а вечер - го слагам в кушетката, изкл.телевизора, лампите и започвам да му пея опред.песнички, които пеем само за сън. Ако някой друг го приспива - слагаме го в люлката или в едно камионче Simple Smile и така...
За говоренето - баба, деде, мама, тати, няе /вместо мяу за котета/, бау бау или по-скоро се чува баба Simple Smile, Ане /за леля му/, буте /не знам за какво Simple Smile / бу /за кола/, туту /за влак и няма/, ти та /часовник/ и естествено НЕ, НЕ, НЕ и още няк. "думички" с подобни срички. За др. не се сещам, ама той ми е такъв инат и когато му кажеш нещо - не винаги повтаря, а когато си иска той
За зачервено гърло - ЛЛ изписва антибиотик, а частната ми е казала Фитолор и аз това давам заедно с вит.Ц в зависимост дали е само гърлото или и хрема.
А за кашлицата - да ви попитам - една позната сподели, че преди, когато детето й било малко и имало само кашлица без температура, не давала антибиотик и веднъж се оказало, че има вирусна пневмония и също - една лекарка й казала, че така може да направи и менингит. Вие как мислите? Чували ли сте подобно нещо? Понеже и аз съм пропускала умишлено антибиотика, когато не кашля много и няма температура...
Мляко - адаптирано давам понякога, ако не иска др.да яде или със следобедната закуска с нишестето или пък с бисквити, а иначе гледам да изяжда 1 бурк. домашно кис.мляко - не от големите, а от средните. Но не винаги го иска. Даже се притеснявам, че са ни малко млечните хранения, но пък не мога на сила да го карам...
Къпем /също не всеки ден/ го с Бочко , а след  това мажа с Бюбхен

Деси, питката изглежда страхотно! Браво!

Еее, за един ден ги наваксах тези 10 стр. - сигурно, за да не мисля, че малкото днес мъжо го закара у свекито, ама нея я няма /аз впоследствие разбрах, че ще е само дядото и ми е криво, че не се противопоставих.../ Не за друго, ами мен ме е страх по принцип, а сега още повече... все си мислят, че е дете на 5 г/ Скарахме се с мъжо и после като си дойде - ще ходи да си го вземе. Сж, че го ви занимавам, ама сега ми олекна малко... Не искам да съм лоша - все пак детето трябва да ходи и там, ама те все го искат без нас и някак си несериозно подхожат понякога...

Ами това е от мен. Моля, не се сърдете за дългия пост. Щях и още да пиша, ама стига толкова Simple Smile

Здрави и щастливи дечица и майки Simple Smile
Весели празници!

Сесията Ви изтече докато пишете съобщението си. Моля, опитайте отново.   Joy
Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бе публикуван нов отговор.

# 388
  • Мнения: 6 689
Деси, чудесна питка. Браво!  Hug
късметче, за Бъдни вечер питката е постна. Ние не постим, но на Бъдни вечер задължително правя постна содена питка. Още боб, сарми с лозов лист, пълнени сухи чушки, ошав, тиквеник, варено жито (правя ашуре). Всички ястия са постни. Пълнени чушки и сарми правя в символично количество (по 1-2 за човек, че не обичаме постни). Тази година ще изпека и дюли, а за Катрин ябълка.  Laughing
една майка, голямата ми дъщеря кашляше много една зима, когато беше на около 4-5години. Водих я на лекар, гърлото беше спокойно, на слушалка не се чуваше нищо (гърдите бяха чисти). Тогава се усъмниха да не прави вирусна пневмония и ни пратиха на рентгенография (вирусните пневмонии не се чували на слушалка). Оказа се, че всичко е наред, но доста кашля детето, сигурно месец.  newsm78  А вирусните инфекции не се лекуват с АБ, той се изписва, ако лекарят прецени, че може към вирусната инфекция да се насложи и бактериална.  Peace
Отивам да правя тиквеник, сарми, чушки. После и питка.  Grinning
Ако не успея да се включа пак - весел празник на всички!  Hug

# 389
  • Мнения: 263
Мале мами...не знам какво не ми е наред...но и през ум не ми мина да правя тиквеник и всичките гозби. Естествено се възхищавам на майките с едногодишно, които и питки са успели да замесят.

На мен ми е малко (май даже доста) криво. Ние сме си тримата. Малкият заспа в 21ч. Изобщо нямах нито сега имам енергия за софри или дори дочакване на полунощ. Напоследък искрено си задавам въпроса как се справят други хора. Наляга ме мисълта, че ние или сме безкрайно взискателни и угаждаме на Филип прекалено или и аз не знам къде е разковничето.

А съм свикнала на Коледи с поне 10тина члена на семейството, много глъч, подаръци, сарми и сняг. Къде отидоха тези времена и ще мога ли да предам това на детето си? Вече втора година отбелязваме празниците скромно и почти незабележимо.

Щом само аз пиша като някоя луда на Бъдни Вечер е добър знак. Значи при вас всичко е както си трябва.

Не пропускайте утре да споделите малко коледно настроение, че на мен много ми липсва.

Отиваме да си отворим бутилка вино с мъжа ми.

Весели празници и се извинявам за не много празничния пост.

Общи условия

Активация на акаунт