На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 544
  • 762
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 3 789
Симона, мисля, че вече са достатъчно големи и хитри, за да махнат и тези чорапки  Peace

# 466
  • София
  • Мнения: 268
Симона, мисля, че вече са достатъчно големи и хитри, за да махнат и тези чорапки  Peace

мда, и аз така мисля... Simple Smile Днес баба му ме информира, че все още си е с пантофите и чорапите така, че явно си е някакъв период Simple Smile или само на мама е решил да ги прави тези номера Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 11:29 от simonap

# 467
  • София
  • Мнения: 595
Симона и на Никола му е любимо забавление да си събува чорапите. Особено като го сложа да си легне, бавно и методично сваля първо единия, после другия и гордо ми ги подава през решетките на леглото. 3/4 чорапки донякъде решават проблема, но не винаги  Wink

# 468
  • Бургас
  • Мнения: 152
Здравейте, момичета Simple Smile
И ние да се запишем в отбора на безчорапните. Моята маймунка дори ги крие, за да не го обувам пак Simple Smile Та вече знам или са в шкафа с играчките, или в коша за пране, или в коридора Simple Smile
Поли беше разказвала как нейната дъщеричка прибира всичко в 1 шкаф, е вече и Иво е на такава вълна. Присвои нощното шкафче на баща си и го пълни с всякакви неща. Днес там си намерих флашките  Shocked Ама днес е в неизвестност гелчето за зъбките...
Аз днес съм още по- хремава Sad А Иво иска само да го нося Sad До преди малко рева и сега заспа сам  Shocked Явно се измори от дрането  #Crazy
Ние днес ще пропуснем разходката (заради мен), но утре ще ходя на лекар. Дано няма след празниците много хора  Praynig  Та утре ще си наваксаме. Дано не ме приберем с наща си хрема+ някой чужд бацил. Много е лошо като няма на кого да го оставя Sad
Слънчев ден ви желая и приятна разходка Simple Smile
 

# 469
  • Мнения: 168
И Сиана си събува чорапите, за това в къщи сме с чорапогащник и тънко панталонче. Пантофи не й обувам понеже е по-добре да ходи боса, слагам едни такива като чорапи с кожена подложка пришита отдолу. Купихме няклко чифта и ги сменям, много са удобни, топлят и тя си ги търси. Ние ги наричаме "шушонките" Joy и като й кажа "Дай шушонките", тя ги носи и ми сочи да ги обуя на крачетата.

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 152
Късметче, подсети ме за нещо смешно! Един ден беше студено и за навън под панталона му обух чорапогащник. Прибрахме се и тръгнах да го преобличам, но той избяга и не ми даде шанс да му обуя къщните дрехи. Аз почнах да топля обяда и го остави да се сурне по чорапогащник. По едно време крещи колкото може... Дърпа единия "чорап", ама без резултат... дърпа другия... ядосва се. Беше го направил двойно по- дълъг. Та ще му става до към 5 годишен поне Simple Smile Много се смях Simple Smile   

# 471
  • Мнения: 168
А, и Сианчето ги прави тези номера, но тя много обича да ме имитира и все ми носи да я обувам и обличам. Даже почна последните дни много да говори, направо ме изумява, може би щото сме повече хора у нас и все бърборани Joy Вика " дай бан" като иска банан, на мандарините "мини", мама, тате, баба, включително мамоо, бабооо, икам, дай го, айде е всяка втора дума. Имитира някои животни "бау,бау", или пък ги сочи по книжките - куче, котка, рибка, маймуна, крава и т.н.
Ама пишка и ака в гащите  Laughing

# 472
  • София
  • Мнения: 268
Тези дето са като чорап с подметка съвсем не стават - за секунди ги събува. По чорапи не ми се иска само да ходи защото много се пързаля и ще се пребие. А иначе махне ли пантофа - след секунда маха и чорапа. Но днес баба му каза, че си стои и с чорапи и с пантофи. Иначе като г осложа да спи дневния сън задължително първата работа е да си събуе чорапите в кошарата и да си ги сложи............на врата като шал Simple Smile

Ние такава дреха като чорапогащник нямаме. Никога не сме имали....и е малко вероятно да имаме Simple Smile

А за криенето на неща - Адриан се е научил да пъха всичко зад дивана Simple Smile По чекмеджета бърка там където има достъп. Все поввече се радвам, че не ни стигнаха парите да сложим дръжки на вратичките на шкафовете в кухнята и така малкият разбойник е максимално затруднен Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 13:41 от simonap

# 473
  • Мнения: 263
Какво имате против чорапогащниците?  Simple Smile

Ние си ги ползваме с кеф и то. Купила съм момчешки с колички, с раета...Даже така ми е супер лесно, че нахлузвам космонафта и сме навън за нула време.

Иначе чорапи маха за секунди мноооого отдавна. Но у дома е топло и понякога му позволявам, но сега зимните месеци все е нещо хремав и не искам да се разхожда бос.

Децата ви ядат ли парчета храна? Как ги научихте? Странен е въпросът, знам. Филип има 9 зъба, но всичко се пюрира. Хляб и бисквити яде без плоблем, мандарините ги дава в устата на мама и тати, банан като му дам се дави и повръща. Не знам как да го мотивирам да дъвче. Не искам да се фрустрираме и да си изкарваме акъла с повръщания.

Племеничките ми на неговата възраст ядяха пица, а нашият е като 8 месечно бебе. Дайте ми съвет!

А приучаването към гърне започнахте ли?

Ние го слагаме след като стане от сън (3 пъти на ден) или той като каже. Имаме 60/70 процента успех, хихи. Моята цел е на годинка и половина, 2 да сме без пелени.

Как е при вас?

С говоренето педиатърката каза, че ще е малко по-късно, защото сме с 3 езика. Казва мама (много често - по 40 пъти на ден), тата и баба. Всичко друго изразява с викове и възклицания, и бебешко говорене. На неговата възраст трябва да има поне още 3/5 думички. Ех...нека не съм толкова амбициозна. Но около мен има деца, които и на 3 и на 7 почти не говорят и не добре. Няма да го понеса Филип да е така.

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 18:10 от dolce_vita

# 474
  • София
  • Мнения: 3 789
dolce_vita, кой ти каза, че на тази възраст трябва да имат толкова богат речников запас? Няма такова нещо  Peace

# 475
  • Мнения: 263
dolce_vita, кой ти каза, че на тази възраст трябва да имат толкова богат речников запас? Няма такова нещо  Peace

What to expect the first year се казва книжката. От поредицата What to expect when you are expecting.

Но съм съгласна, че си е относително.

Казва и да и нен. Не е правописна грешка. Нен си казва.  Laughing

# 476
  • Бургас
  • Мнения: 152
Иво по едно време имаше голям набор думи и после изчезнаха. Сега казва мама, дядя, айде, дай, баба, тата (много рядко), ам, кака (а каки няма около нас). Другите са бебешки от сорта на гъба- гъба, кая- кая... И се е кръстил сам Нени  Shocked Аз в началото си мислех, че ми вика така на мен. Дет Нели там и Нени  Rolling Eyes После реших, че знаци цици... Ама детето се е кръстило така Simple Smile И му викаме на галено вече Ненчо  Crazy
Майка ми е много възмутена, че не говори. Аз съм говорила много думички и изречения след годинката   #Crazy Много е гадно постоянно като го сравнява с мен  Sad
Аз съм все по- зле. Тая настинка ще ме съсипе Sad
Лека вечер и кротки дечица  Hug

# 477
  • Мнения: 295
Здравейте! Да се похваля, изникнаха първите горни кътници. Вече сме с 8 зъба, остават още 12  Mr. Green
Иначе и Мишо се събува, когато иска. Не постоянно, но като го прихванат и маха чорапи, терлици, каквото има на краката. Чорапогащници има, но съм му обувала само няколко пъти. Все ми се струва че не е чак толкова студено че да му го слагам. А и като излизаме сме без количка и той ходи през цялото време.
За говоренето, говори много малко. Казва мама, тата, баба, ам и някакви други звуци, които не са смислени. Комуникира нечленоразделно  Mr. Green "Ъъъъъъъъъ" "Ааааааааа" и все такива. Иначе разбира като кажа донеси това или онова, всичко си разбира, ама пусто говорене хич го няма. Не се притеснявам, ще проговори.
А за храната, яде парчета много отдавна. Но той дъвчеше парчета от съвсем малък. Пюрирах само в началото около месец.
Това е за сега от нас . Хубава вечер на всички!

# 478
  • Мнения: 263
И му викаме на галено вече Ненчо  Crazy 

И ние така, но заради - нен. Майтапим се, че второто ще е Данчо (тоест повече да се съгласява с нас).

# 479
  • София
  • Мнения: 595
dolce_vita, за дъвченето пробвахте ли със солети?
Аз бях абсолютно решила, че детето ми такива "боклуци" няма да яде, но когато Никола си дойде у дома, на първото посещение педиатърката каза да му даваме солети, защото така се учат да дъвчат, а и солетките бързо омекват в устата и не се дават с тях. Пробвахме. Това беше първото нещо, което детето прие да хапне от ръка - дотогава отказваше всичко, което не му се дава с лъжичка. Ядеше само хубаво намачкани неща, иначе повръщаше. На следващата вечер вече си отхапваше солетите сам, започна да яде хляб и да си яде храната от детската кухня без каквото и да е намачкване, пасиране или пюриране. Като бонус заради солетите, понеже в началото ги смучеше, се научи да пие от чаша със сламка - дотогава беше с биберон. Та, ако не сте пробвали със солетки - пробвайте, може да проработи....

Общи условия

Активация на акаунт