На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 65 918
  • 762
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 168
Ние също бяхме доста време  Пуфис, но понеже се подсече и дупето й все влажно ми се виждаше ги сменихме. Сега сме с Памперс Актив бейби - зелено, 4-ка. Никога не е била мокра, освен понякога, когато аз не съм сложила добре памперса.

# 631
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз почетох за шишето и зъбките. Проблемът с кариесите според лекарите идва от притискането на омазания с мляко биберон към зъбките, затова обикновено страдат предните четири. Но за мен няма особена логика - зъбките или са изцапани с нещо, или не са  Simple Smile В руските форуми препоръчват млякото (киселото или прясното) на децата, които заспиват с шишето, да се разрежда с вода, за да се намали този вреден ефект  Peace

Прясно мляко за пиене се дава след 2-годишна възраст кипнато. Иначе в кремчета и други няма проблем.

Мед въведох със сиропа за кашлица  Mr. Green После слагах в чайчета, но определено Зари не е фен (да вметна, че аз не понасям мед).

А онзи ден пусках Зари по една пързалка, детето се смееше и случайно видях, че е изкарал кучешките зъби. Отгоре не ми дава да видя, а хапе като бръкна с пръст, така че не знам какво е положението. И пак не разбрахме кога са излезнали  Simple Smile

Фортуна, много се радвам, че е станала вкусна питката  Hug

За памперсите: при нас "Пуфис" изпусна гел няколко пъти (още в началото), оттогава сме на "Либеро" и съм страшно доволна, защото са с високо гръбче  Peace

И за биберона  Mr. Green

Задачата: да отучим детето от биберон. Условието: детето вече ходи, но за комфорт все още му трябва биберон. Решението: биберонът се закрепва (заковава, залепва) към касата на вратата на удобна за използване от детето височина. Резултатът: вече никой не крие биберона. Къде е проблемът - ето ти го, смучи, но детето се чувства некомфортно и глупаво. А и как да си свърши другата работа? Резултатът: стремително отвикване от биберон.

# 632
  • Бургас
  • Мнения: 152
Здравейте  Simple Smile
Да се похвалим с 2 нови зъба Simple Smile Тръгнаха 11 и 12 долни. Много е крив. Не спи... поне яде.
По Коледа беше с хрема и аз му скрих залъгалката, че трудно дишаше с нея. Не се е сетил за липсата й Simple Smile
Ние мием зъби по време на баня, но после суче. Нали уж кърмата нямала контакт със зъбите по време на кърмене.
Друго при нас няма.
Спокойна вечер и бързо оздравяване на болничките.



# 633
  • София
  • Мнения: 268
Адриан никога не се е подсичал и затова някакси се спряхме на малко по-ниско бюджетни памперси Simple Smile Ама не ми харесва, че така пропускат...писна ми всяка вечер да сменям чаршафи и добре, че имам няколко чувалчета.

Гел са ми пускали единични бройки, но това не беше повод да ги сменя. А сега и да искам  не мога да ги сменя защото имам поне 5-6 големи пакета....какво да ги правя??

Хахаха Деси, това със закачането на биберона на вратата много ме разсмя Simple Smile

# 634
  • Бургас
  • Мнения: 152
Симона, остави ги за през деня, а вечер карайте на памперс или либеро. През месец има промоция на либеро в големите магазини. В Б-с има турски на памперс и са по 20лв. Излизат изгодно...

# 635
  • София
  • Мнения: 268
Симона, остави ги за през деня, а вечер карайте на памперс или либеро. През месец има промоция на либеро в големите магазини. В Б-с има турски на памперс и са по 20лв. Излизат изгодно...


Това е мнооого добра идея...Нищо, че не съм руса....ама изобщо не ми мина през акъла Simple Smile Благодаря.  bouquet

# 636
  • Мнения: 168

И за биберона  Mr. Green

Задачата: да отучим детето от биберон. Условието: детето вече ходи, но за комфорт все още му трябва биберон. Решението: биберонът се закрепва (заковава, залепва) към касата на вратата на удобна за използване от детето височина. Резултатът: вече никой не крие биберона. Къде е проблемът - ето ти го, смучи, но детето се чувства некомфортно и глупаво. А и как да си свърши другата работа? Резултатът: стремително отвикване от биберон.
hahaha hahaha hahaha
Памперси на Памперс поръчваме през интернет с няколко майки и ни излиза на 19 лв. пакета

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 152
Спокойно, аз съм руса  Mr. Green
И на нас пуфис ни пропускаха и ги ползвахме през деня. Сменях по- често. Че и желето им се пръскаше. Бяха 2 пакета и си купих от турските памперси и ги редувах Simple Smile

# 638
  • Мнения: 100
Ние мием зъбите на Елина преди млякото, защото после ще я разсъня. Гледам да не се вманиячавам с тия рискове от кариеси, но винаги след млякото давам водичка, за да си изплакне устата. Не знам дали е ефикасно, но пак е нещо.

Ние сме на Памперс актив бейби, но понякога памперса се размества и пропуска. Рядко, но все пак... Затова мисля да пробваме Pampers pants. Били, като гащички и са 2 вида- за момиченца и за момченца. Струва ми се интересно и мисля да ги пробваме.  

Мед само веднъж дадох да опита и и хареса. Ще видим кога пак ще я пробвам.  Grinning

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 16:37 от Just a Dreamer

# 639
  • София
  • Мнения: 595
Освен да препоръчам многократните пелени, ако някой се интересува за следващо детенце  Laughing

Хубав ден, здрави и спокойни дечица  Hug

# 640
  • Мнения: 25
Деси, направо ме разби!!! Но пък ефикасно звучи : D.

За памперсите: 
От началото сме с белия Памперс, но и при Дани последния месец все пропускат вечер. Но не е като да не е мноооого пълен, така че го отдавам на количеството вода, което изпива. Реших да сменя с 5-тица. От вчера сме с тях, малко са й големи, но пък не се отбелязват по крачетата и снощи не беше вир вода. Ще видим как ще е занапред. За гащичките на Памперс: ефективни са, ако детето ака в гърнето, иначе при свалянето омазването е огромно. И за през нощта не стават, защото са тънки и не попиват толкова добре.

Значи меда не го давате толкова често колкото си мислих. Аз мислих да подслаждам закуската от финни овесени ядки с мляко. Веднъж съм й давала с нещо не помня с какво, но беше в минимално количество. Ще пробвам утре!

# 641
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте,момичета   bouquet
Бях се зарекла да напусна форума,докато не върнат стария изглед  Crossing Arms и о чудо върнаха го  Grinning Hug
Fortuna,благодаря за разясненията за качването на снимки,обаче аз нали съм на вие с компютрите  Embarassed ,голяма играчка ми се видя.
За ортопед ни бяха казали да заведем малката около месец след прохождането.Ние,обаче още се ослушваме.Малката ходи доста стабилно и координирано.Ако случайно залитне не пада лощо и не се удря.Много съм доволна,че не ползвахме проходилка.
За памперсите-ние сме с Либеро,обаче се замислям много за многократни пелени при следващо бебе.Melodiq,вие с какви пелени сте.По колко бройки си взела от размер и колко размера има  newsm78
За вечерното мляко нашата процедура е следната:Къпим се към 21.30-21.45(обаче през ден),след това пием 200 мл мляко,мием зъбките,мажем белега(Ева има белег на бузката  от падане още преди да проходи  Sad ) и в леглото с мама  Simple Smile
Все още пие мляко и вода от преходна чаша.Мисля да мина на такава със сламка и постепенно изцяло на обикновена чаша.
Биберон-залъгалка сме ползвали от 4-ти до 9-ти месец.Така се стекоха при нас нещата.

# 642
  • Мнения: 1 359
-=Деси=-  Joy Joy Представих си го!  Joy Joy

simonap много отдавна Дани е само с ДМ-ските памперси и на нас пък не са ни пропускали. Хубав беше съвета да ги използвате само през деня.  Peace Все повече се убеждавам, че е въпрос на дупе, а не на памперс. Simple Smile Аз пък от Пуфис съм безкрайно недоволна, а толкова много познати ги купуват и хвалят..  Wink

късметче няма да се отчайвам. Честна скаутска!  Peace  Дани е лек случай, само докато заспива го смуче.  Peace

# 643
  • Мнения: 122
Reneta_87 колко тежи малката, че мина на 5ца? Аз също се чудя поне за през нощта да взема, че имаме аварии понякога. Е то винаги се дължат на безобразно изпито количество течности преди лягане де......
Вашите колко течности изпиват на ден? Ние стъпваме на 2 литра вече.....

# 644
  • София
  • Мнения: 595
stefanel, имам пелени от поне 8 различни марки - това според мен е най-добрият подход, понеже различните пелени са с различни характеристики - някои са по-удобни за нощно време, други за през деня. Правя си различни комбинации според нуждите. Ползвам пелени-джоб, имам около 17 джоба и, може би, 30-тина подложки. Сега в по-хладното време не съхнат достатъчно бързо и се налага да слагам по 1 еднократен памперс на два или три дни. Но като цяло, инвестицията в многократни пелени не ми е излязла повече от 450 лв, а с тях спокойно могат да се отгледат и 2 деца, че може би и повече. Аз съм много, ама много доволна от тях. Ако още нещо те интересува - пиши, с радост ще споделя впечатления  Peace

Общи условия

Активация на акаунт