Да се оплачем...

  • 7 245 645
  • 65 224
  •   1
Отговори
# 62 625
  • Мнения: X
На мен интересно ми стана пък защо четенето и писането в 4-ти клас не са достатъчни?
Питам ,защото моята е в трети клас,учи 3-та година английски в училище като втори език,още не може да чете и пише,да не говорим за превод  и граматика.Пишат  и заучават някакви е лементарни думички-като писалка,играчка и тем подобни  .Учителката е англичанка.
Това във Белгия.И уж излизат от училището със владеене на втори език на ниво  като майчиния..
Направо се шашкам като ви чета-какви преводи,какви граматики?!

Защото господата, които пишат новите образователни програми, нямат представа какво е да се преподава на деца!
Всяка промяна е още по-безумна от предишната - постоянно се добавя нов материал, няма време за затвърдяване, само препускане. Във втори клас се започва с азбуката, цветовете, числата.... за броени дни. Глагол to be,  there is/there are, прилагателни имена в съчетания със съществителни...това вече сме го минали. Ама за да се научи най-важното, абсолютно не всичко, наваксвам постоянно и взимам от други часове. Ужасно е! В трети и четвърти клас се учат глаголни времена, неправилни глаголи и още, и още. И за капак - по английски се учи граматика, която все още не е изучена по български език! С една дума - Велика  е българската образователна система!

# 62 626
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Гневни родители, заради ниски оценки ... любимо ... Heart
Ама моля ти се, на мама детето е неоткрит гений, а те му пишат 3. Никакъв подход към малки таланти значи!

# 62 627
  • Варна
  • Мнения: 383
10:37 AM
как си ***,
от години се чудя какво се случва с теб и се опитвам да те намеря
сигурно има причина да не искаш контакт
добре ли си

Здравей ***, аз съм добре.
Няма причина за да не искам контакт.
Просто живота си върви много бързо и времето не стига.
Имам две дъщери на 18 и 13 години.
Преди 1 година се преместихме в ***.
ех , ***, фейсбук направи света едно село.за минути намираш човек.аз по *** те открих

Ти как си? Семейството, деца?
аз имам *** на 11

Браво.
няма да ти отнемам време.бъди здрава.

Благодаря ти. Всичко хубаво и приятен ден!
Chat Conversation End
Type a message...,

един разговор в месинджър след 10 години виждане на живо,и някакъв контакт изобщо
който ме събори..,как забравяш и зачеркваш няколко щастливи младежки години .. и защо..

Последна редакция: пт, 07 дек 2018, 21:49 от smurf

# 62 628
  • София
  • Мнения: 8 348
Странни диалози водите.
Не разбрах кой и какво е зачеркнал.

По ученическо-оценителната драма ще си трая.

# 62 629
  • Варна
  • Мнения: 383
Странни диалози водите.
Не разбрах кой и какво е зачеркнал.



кажи ми повече
явно бъркам в преценката си
кое е странно

# 62 630
  • Мнения: 13 077
Нищо не разбрах и аз.

# 62 631
  • Мнения: X
Абе малко е странно да даваш себе си за пример, колко безпристрастно пишеш оценки на детето си. Свършиха учителите, че трябва да е в твоя клас.

Другото и аз не го разбрах...

# 62 632
  • Варна
  • Мнения: 383
ами..намирам много добра приятелка от ученическите ми години, във фб.омъжи се в чужбина.след което е идвала и сме се виждали веднъж преди 11 години. и днес я намерих ..и това беше разговорът ни.през това време я търсих онлайн често , чудех се какво се  е случило,явно, адски наивно от моя страна, съм очаквала че може би има проблем и  едно здрасти веднъж годишно не е казала..

тъпо , разбирам

# 62 633
  • Сф
  • Мнения: 4 742
Сега стана ясно. Аз си оомислих, че с бившо гадже си се намерила.

# 62 634
  • Варна
  • Мнения: 383
Сега стана ясно. Аз си оомислих, че с бившо гадже си се намерила.
Grinning  ох, бе
с бившите гаджета съм в чудесни отношения , ако и да не сме се виждали от години..ама там драми нямам.
а с нея бяхме неразделни 4 години.. и ..ретро човек съм аз..

# 62 635
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
И на мен не ми се вижда нормално дете да е в клас, в който преподава негов родител. Това си е конфликт на интереси отвсякъде.
Няма ли правила за това?
Колкото и да е безпристрастен родителя, пак отношението към собственото му дете ще е по-различно.
Да не говорим, че и децата миже да се дразнят от това.

# 62 636
  • София
  • Мнения: 18 635
На моя съученичка майка й ни преподаваше  по алгебра.Скъсваше я да я изпитва ,да й прави забележки,с нас се държеше къде,къде по ~добре.

# 62 637
  • Мнения: X
Баща ми ми е преподавал. Беше ужасно, добре, че беше за кратко.

В случая е и странно майка да обяснява как добре оценява детето си.

# 62 638
  • Мнения: X
Дядо ми ми беше учител една година по руски,доста дълга ми се стори 😂
Оплаквам се че не мога да си намеря и избера рокля за коледното парти другата седмица.Ще се вясна за малко,но с нищо не се харесах,онлайн не мога да поръчам и съм в чуденка къде вече да търся.

# 62 639
  • Мнения: X
Абе малко е странно да даваш себе си за пример, колко безпристрастно пишеш оценки на детето си. Свършиха учителите, че трябва да е в твоя клас.

Другото и аз не го разбрах...

За жалост, не учителите, а учениците свършват в малките населени места. Някога е имало по няколко паралелки от клас, сега е една, и то маломерна. Повече коментари относно това - няма смисъл, България не е София.
Отношението към моето дете определено е различно от това към останалите. Към него изискванията, забележките, наказанията са най - големи. Не му е лесно на детето изобщо, на мен - също. Но, към момента, ситуацията е такава. Не съм в нарушение, няма "правила за това".
Не съм казала "как добре оценявам детето си", а че получава оценките, които заслужава.
Не очаквам и някой, който не е бил в подобна позиция, да разбере за какво става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт