Родилни петна при бебе - лек ?

  • 9 561
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте. Моят бебчо, също като мен, се роди с родилни петна - от тези червените, който се получават при протъркване на кожата при раждане. Моите чесно казано никога не са ме безпокойли - макар да заемат голяма част от кожата ми са на места като гърба и краката. Но моя бебчо има малко по лицето и врата.Виждала съм възрастни хора с червени петна по лицето и те някакси изпъкват като релефни и са много по-червени. За сега на лицето на бебето ми са бледички, но на вратлето са доста червени. Чудя се за тези на лицето дали ще станат по-изразени ? И имали някакъв лек за да се заема навреме ? Тези отзад на вратлето не ме притесняват, но на личицето... Sad разбирате. Моля ако някой знае нещо по въпроса да пише.

# 1
  • Мнения: X
Как така "протъркване на кожата при раждане"? За хемангиом ли говориш?

# 2
  • София
  • Мнения: 38 476
Родилните петна са си родилни петна.

Salmon patches

Това са малки, бледорозови, понякога едва забележими петна по кожата. Те се срещат в 1/3 от новородените бебета. Могат да се появят по задната част на вратлето, между очите ("ангелска целувка"), на челото, носа, горната устна или върху клепачите. Някои избледняват до няколко месеца, но тези по задната част на вратлето обикновено не си отиват. Тези петна не се нуждаят от лечение.

# 3
  • Мнения: 15 379
Спокойно! Моят син се роди със секцио цезареа, не е ръган с форцепси и вакуум-екстрактор, но имаше огромно червено петно между очите и още по-огромно на тила.
Бавно и много постепенно изчезват.
Помня, че беше към 2-годишен, когато това петно между очите се забелязваше, когато започнеше да плаче по повод нещо си. Постепенно съвсем избеляха и към днешна дата няма и помен от тях.

# 4
  • Мнения: 2 757
Моят син се роди с такова петно на единия клепач, в болницата ме успокоиха, че с времето ще изчезне и действително някъде около годинката изчезна напълно (петното беше с диаметър около 4-5 мм.). А детенцето на моя приятелка имаше на челото, беше с диаметър около 1 см. и доста наситен цвят, постепенно изчезна може би за година и половина.  Peace

# 5
  • Мнения: 4
Ох, момичета много ви благодаря ! Точно за такива белегчета говорех - на челцето между очите, левия клепач и върху нослето. Олекна ми. Това на тила не ме притеснява, а и мисля, че и него няма. Аз имам Цяло бедро, част от корема, гърба и генеталийте, но найстина не ме е притеснявало. Но нали е детенце и личице..Имаше една ужасна педиатурка в болницата , която ми каза, че ще останат като моите. Благодаря, много ме успокоихте.

Алексче, това беше на майка ми обяснението за моите петна - сухо раждане ( изтичане на водите много по-рано) и в резултат претъркване. Незнам дали е адекватно, но това ми е дадено като обяснение. А за малкия незнам - те ми пукнаха водите, родих с 5см разкритие и ме рязаха, предположих, че е възможно да са с сходна причина.

Последна редакция: чт, 19 дек 2013, 18:27 от AnMary

# 6
  • Мнения: 134
Черен нокът, и моята дъщеря, въпреки че се роди със секцио, имаше 2 петна - на клепача и на тила. Това на клепача избледня към 2-3 месец, а това на тила още си стои, но нали е покрито с коса, не ме притеснява много. Първоначално мислех, че й е червено, защото я претоплям - като спи й завивам догоре гърба и раменете, но педиатърката ми каза, че е родилно петно, което става по-червено когато бебка се ядоса или заплаче.
Иначе като чета това, което си написала за причината за появата на тези петна, се сещам, че баба ми е имала също сухо раждане с майка ми, но тя няма никакви петна. За съжаление баба ми вече не е жива, за да я питам дали и майка ми е имала родилни петна.
Също така си спомням, че братовчедка ми имаше петно на едната буза (не знам обаче дали родилно петно или белег и каква е разликата между двете) и леля ми я заведе когато беше 5-6 г. да й направят пластична операция. Сега е на 23 г. и нищо не личи.
Но явно има разлика между петна и петна. Затова ако не минат петната на твоето бебче до 1 годинка, защо не отидеш в клиниката на проф.Кадурина във ВМА. Доколкото знам имат много модерна техника, а и самата тя е много добър специалист. Можеш да направиш една консултация от какво евентуално биха се повлияли тези петнаи от какво да пазиш бебчо, за да не загрубее кожата на тези места.

Последна редакция: пт, 20 дек 2013, 20:21 от rodopi

# 7
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ние сме с монголско петно на дупето,което е като синина,а на тила под косичката имаме т.нар.stork bite/клъвнато от щъркел/,на български е май винено петно.Възможно е и двете изобщо да не изчезнат,поне не се виждат.

# 8
  • Мнения: 2 757
Ние сме с монголско петно на дупето,което е като синина,а на тила под косичката имаме т.нар.stork bite/клъвнато от щъркел/,на български е май винено петно.Възможно е и двете изобщо да не изчезнат,поне не се виждат.
И моят син има такова синьо петънце на дупето, не знаех, че се казва монголско петно. На 3г.и 2м. е и още си стои, явно няма да изчезне, но здраве да е!
Малко инфо за родилните петна: http://www.biberonbg.com/info/petna.htm

Последна редакция: сб, 21 дек 2013, 10:17 от invierno

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 1 639
Ние сме с монголско петно на дупето,което е като синина,а на тила под косичката имаме т.нар.stork bite/клъвнато от щъркел/,на български е май винено петно.Възможно е и двете изобщо да не изчезнат,поне не се виждат.
И моят син има такова синьо петънце на дупето, не знаех, че се казва монголско петно. На 3г.и 2м. е и още си стои, явно няма да изчезне, но здраве да е!
Малко инфо за родилните петна: http://www.biberonbg.com/info/petna.htm
И моята дъщеря има такова синьо петно на дупето- но определено е намаляло и избледняло. Предполагам, че до година-две ще изчезне.

# 10
  • Мнения: 5 719
Моят син се роди с такова червено петно между очичките , но малко по малко избледня. Сега е едва забележимо.
Не се притеснявай , с времето изчезват тези петна.

# 11
  • Мнения: 75
Моята дъщеря се роди с червени родилни петна на клепачите и между очите, както и на тила. Тези на клепачите и нослето избледняват, а сега тя е почти на 3 месеца. Педиатърката каза, че максимум до годинката ще изчезнат.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 305
Монголоидните петна избледняват с времето, четох някъде до 4-5 годинки. Мургавките европеидчета също ги имат, не само азиатците  Wink

# 13
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Хе, нито сме мургави, нито имаме азиатска жилка Grinning. Уж монголоидното петно било знак за прабългарските ни корени...

# 14
  • Мнения: 3 675
И моето дете се роди с червени петна. Имаше на единя клепач, между очите и отзад на вратлето.  ooooh! Като ги видях, оревах цялата болница и подлудих персонала  Laughing
Петната изчезнаха - стана постепенно с времето. Може би когато беше на 1 годинка или 1,5 вече ги нямаше и бяха изчезнали напълно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт