Мъфини - пеперудки

  • 12 017
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 248
Ами тя моята форма не е силиконова и хартиени формички слагам, за да не залепват и да не мия после 2 часа. Ама мъфините залепват за хартиените формички, може би трябва да ги омазнявам или поръсвам с брашно  newsm78

# 31
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Силиконови формички за мъфини имаше в Денси център в Студентски град.Не бяха евтини,около 30 лв,но пък са си за многократна употреба.

# 32
  • Мнения: 258
Ама мъфините залепват за хартиените формички, може би трябва да ги омазнявам или поръсвам с брашно  newsm78

Аз мажа хартиените формички с малко олио и така не залепват за кексчетата.

# 33
  • Мнения: 6 243
Ами тя моята форма не е силиконова и хартиени формички слагам, за да не залепват и да не мия после 2 часа. Ама мъфините залепват за хартиените формички, може би трябва да ги омазнявам или поръсвам с брашно  newsm78
Аз съм пробвала и с други хартени кошнички - не само с тези китайските жълтите, еднакво се държат. Което ще рече, че като са топли кексчетата, се отлепят трудно. Вариантите са - да ги ядете студени и да използваш рецепта с мазнина в нея. Пробвах един вариант без олио и масло - съвсем сух кейк (правех не мъфини, а къпкейкс) - няма отлепяне. За щастие, повечето рецепти за мъфини са с добавена мазнина. Пробвай леко да я увеличиш и не сервирай кексчетата съвсем горещи.

# 34
  • Мнения: 248
Благодаря ти sladka hapka! Днес забелязахме, наистина, че като поизстинат, се отлепят по-добре. Може би ще ги мажа с малко мазнина, че кексчетата ги нападат веднага, щом ги извадя от фурната  Grinning

# 35
  • Мнения: 4 392
Ами тя моята форма не е силиконова и хартиени формички слагам, за да не залепват и да не мия после 2 часа. Ама мъфините залепват за хартиените формички, може би трябва да ги омазнявам или поръсвам с брашно newsm78
Те така трябва да залепват,нормално е !

# 36
  • Мнения: 4 392
оххх,как ми се напълни устата.....
майка ми ги прави в старите,алуминиевите формички,но като знам каква играчка е да ги вади после,все ми е жал да я карам да ги прави.

а защо е необходимо да се слагат и хартиени формички в силиконовата? за красота ли?

Слагат се хартиени формички именно с такава цел-да не залепват за формата.Моята е тефлонова и нямам нужда от формички,но за алуминиевите тави номерьт е да намажеш гнездата с мазнина ,след това буташ тавата за няколко минути вьв фризера или камерата на хладилника ,вадиш ,изливаш вьтре тестото и печеш.Успех!

# 37
  • Мнения: 3 927
premaman,
приятно ползване на тавичката за мъфини Simple Smile

Аз като почнах да правя мъфини, забелязах, че ми залепват тези, в които има прясно мляко. Солените мъфини, които правя с кисело мляко изобщо не залепват. Оттогава започнах да мажа дупчиците с малко разтопено масло с четка и нямам никакъв проблем, още повече че като правя мъфини пека един сладък и един солен вариант един след друг! Simple Smile

# 38
  • Мнения: 4 392
Още важни неща за мьфините
Мьфините стават пухкави и меки,ако сухите продукти(брашно,бакпулвер,сода бикарбонат,ядки,щоколадови парченца)се разбьркват отделно от мокрите(яица,мазнина,мляко,плодове или алкохол) с дьрвена лопатка. В момента ,в които прибавите сухите кьм мокрите,разбьрквате само толкова,колкото сухите продукти да се намокрят.Прекаленото бьркане прави тестото жилаво и мьфините стават твьрди и сухи.След като се сипе тестото вьв формичките,тавата се пьха незабавно вьв фурната.(предварително загрята)!Почти всеки продукт от тестото може да бьде заменен с друг,което ги прави практичен десерт. Wink ,напр.прясното мляко може да замените с кисела сметана,кисело мляко,йогурт.В Сев.Америка мьфините се приготвят с кафява захар-по - здравословно е !Може да се използват и различни брашна,но пшеничното е наи-подходящо.За сладки мьфини се използва тип 405,за пикантни-тип 1050

Основна рецепта (за 12 броя)
250г брашно
2  1/2 ч л бакпулвер
1/2 ч л сода бикарбонат
1 яице
125 г захар
1 пакетче ванилова захар
80 мл растително масло
250 г кисело мляко

Пекат се 20-25 мин. в предварително загрята фурна на 180 градуса.Когато са готови ,се оставят за 5 мин. в тавата,след което се вадят с вьртеливо движение и се оставят да изстинат нацяло.  bouquet
Успех!  bouquet

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 10:39 от Amarena

Общи условия

Активация на акаунт