Магистратура Педагогика

  • 149 298
  • 467
  •   1
Отговори
# 405
  • Марс
  • Мнения: 615
Карате си с уверението. Моето си беше признато от работодател.(Те си звънят за справка в университета) Дипломата я бях получила след почти година. Simple Smile

# 406
  • София
  • Мнения: 1 977
А принципно кога най-рано може да се работи по специалността макар и не на пълна заплата? Знам, че ако директор е съгласен може да наеме и незавършил или това вече е отпаднало? Питам от любопитство, дори не съм записала още 😂

Последна редакция: сб, 11 юни 2022, 06:55 от hetera

# 407
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Виждала съм обяви за частни градини,че вземат и студенти. За държавните не знам как е.

# 408
  • Мнения: 2
Здравейте, имам завършен бакалавър и магистратура по икономически специалности. Искам да запиша магистратура педагогика в СУ. Тъй като съм била държавна поръчка сега мога да запиша само платено. От сайта на СУ не мога да се ориентиран какъв е размера на семестриалната такса. https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/godishni_taksi_za_u … bnata_2022_2023_g. Дали е 2624лв.?🙄 И какка е семестриалната такса за бакалавър по педагокига? 🙂

# 409
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Магистратурата е 1500 лв но година. В сайта има актуалните такси.

# 410
  • Мнения: 422
А принципно кога най-рано може да се работи по специалността макар и не на пълна заплата? Знам, че ако директор е съгласен може да наеме и незавършил или това вече е отпаднало? Питам от любопитство, дори не съм записала още 😂
Аз още от 2 курс се интересувах по този въпрос и съм звъняла периодично на обяви в РУО, но са ми казвали, че студенти се назначават в 4 курс, тъй като преди това не са изучени всички методики.
Така и стана - в 4 курс ме назначи директорката на малко училище в едно селце, преди това категорично ми отказваха.

Аз мисля да запиша магистратура "Комуникативни нарушения на развитието" в ПУ, ще бъде 3 семестъра, тъй като вече имам педагогическа правоспособност. Има ли тук някой, който да е завършил същата специалност в същия университет? Имам няколко въпроса.

# 411
  • София
  • Мнения: 1 977
А принципно кога най-рано може да се работи по специалността макар и не на пълна заплата? Знам, че ако директор е съгласен може да наеме и незавършил или това вече е отпаднало? Питам от любопитство, дори не съм записала още 😂
Аз още от 2 курс се интересувах по този въпрос и съм звъняла периодично на обяви в РУО, но са ми казвали, че студенти се назначават в 4 курс, тъй като преди това не са изучени всички методики.
Така и стана - в 4 курс ме назначи директорката на малко училище в едно селце, преди това категорично ми отказваха.

Говорим за началноучилищна педагогика ли? Като првподаватвл на деца 1-4 клас ли работехте?

# 412
  • Мнения: 422
Да, като учител ЦОУД (занималня). Преподавах и по английски на 2, 3 и 4 клас. Взеха ме именно заради английския, тъй като нямаше други кандидати с НУПЧЕ, а те именно такъв човек търсиха. Абсолютен късмет.

# 413
  • Мнения: 2 190
А принципно кога най-рано може да се работи по специалността макар и не на пълна заплата? Знам, че ако директор е съгласен може да наеме и незавършил или това вече е отпаднало? Питам от любопитство, дори не съм записала още 😂

По закон (в смисъл на теория) може да работите и само с диплома за средно образовние, заплатата е 10-20% по-ниска. Нарича се нередовен учител. за повече инфо - тази наредба чл.3, ал. 2 и свързаните:https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=140012
На практика - не трябва да има кандидат с диплома за учител, затова според статии в пресата най-често така наемат за езиците и ИТ. За остналите, както е писална Галина 198.

# 414
  • Мнения: 5
Здравейте, искам да попитам някой дали знае кога са сроковете за записване за магистър (задочно) в ЮЗУ Благоевград. В сайта им пише от 1 септември до 23 нещо такова. На мен ми се струва съмнително защото пише, че лекциите започват края на август. Също така как мога да кандидатствам държавна поръчка. Имам бакалавър държавна поръчка.😊

# 415
  • Мнения: 11
Здравейте! Записах магистратура във Великотърновският университет-задочно обучение. Та въпросът ми е има ли някой напредстава кога са присъствените занятия и горе долу колко дни , а също и изпитите в кой месец са?

# 416
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Аз се каня да подавам документи за СУ и имах същите въпроси при тях. Отговори обаче не получих. Не знам как е възможно да не знаят. Та нали от това зависи дали изобщо ще се запиша. Същата история и с учебния план- имало го на сайта, бил за първокурсниците от 2017-2018 г. ,ама бил почти същия, но не съвсем....

# 417
  • Мнения: 113
Аз се каня да подавам документи за СУ и имах същите въпроси при тях. Отговори обаче не получих. Не знам как е възможно да не знаят. Та нали от това зависи дали изобщо ще се запиша. Същата история и с учебния план- имало го на сайта, бил за първокурсниците от 2017-2018 г. ,ама бил почти същия, но не съвсем....
Аз завършвам магистратура НУП в СУ тази година живот и здраве. Ако искате ми пишете на лично. Ще се радвам, ако мога да помогна с нещо.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 746
Здравейте! Записах магистратура във Великотърновският университет-задочно обучение. Та въпросът ми е има ли някой напредстава кога са присъствените занятия и горе долу колко дни , а също и изпитите в кой месец са?
Здравейте 😊 Записах задочно, магистър от друго направление във филиала във Враца. Писах на имейл и ми отговориха,че нямат информация,но най-рано в края на октомври ще започнат занятия.
Знаете ли дали може да се започне работа в детска градина втора година от обучението?

# 419
  • Мнения: 422
Някой ходил ли е през изминалата седмица да записва магистратура в ПУ? Бързо ли става, има ли много хора?

Общи условия

Активация на акаунт