Четец или таблет

  • 7 942
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Тук бих ти отговорил по твоя си начин  Grinning

Сигурно знаеш как се чувстват очите на детето, за да му препоръчваш таблет. Grinning
Колкото и да не ти се вярва - взирането в мониторите не е полезно, дори ти самата да не чувстваш умора, не значи, че самите очи не се уморяват. Прави разликата:)

# 31
  • София
  • Мнения: 28 109
Естествено, че четецът е по-щадящ очите.

# 32
  • Мнения: 341
Да, защото е монохромен  Peace Колкото повече са цветовете пред едно око, толкова повече то се напряга да "хване" конкретен образ/обект в цялата шарения. Което ме подсеща, че бих си купила черно-бял таблет (монохромен да го нарека, ще е неточно), но не предлагат.

# 33
  • Мнения: 738
бонбонбон, Не, не защото е монохромен, а защото е с e-ink.
Даже има (скъпи) четци с цветен e-ink, но не са много усвет, така да се каже. Все още.
Идеята е, че е-инкът е по-бавен, но пък използва пигмент само за да оцвети даден пискел и, след като веднъж е оцветен, пикселът така си остава. Не хаби енергия.
Съвсем образно казано, всички пискели на страницата са изключени, докато не я прелистим; просто част от тях са в оцветено състояние, други - без пигмент в тях.
Разликата е, че екранът на произволен вид дисплей е винаги "включен", независимо какъв цвят демонстрират пикселите по него.
Оттам идва и, отделно, напрежението за окото - в единия случай гледа страница, която е "статична", като хартиената, и не е осветена "отвътре" (дори с посветка да е четецът, подсветката идва "отвън" спрямо дисплея); в другия случай окото гледа светещ и постоянно обновяващ се екран...

# 34
  • Мнения: 341
Камиче  bouquet
Не се бях интересувала толкова, честно казано. Просто като видя цената на четец с е-мастило, и като знам, че толкова дадох за моето таблетче - и се дърпам.
SeeKnDestroY, може да минеш и без намеци кой чете веднъж на високосна  Peace Чета достатъчно често, а доскоро ходех и на работа и 16-те ми будни часа дневно не съм ги запълвала само с четене на е-книжки.

# 35
  • Мнения: 868
Ако ставаше дума за възрастен, отговорът ми щеше да е: зависи от нуждите!

Но става дума за 12-годишно дете. За тази възраст бих препоръчала четец, особено ако детето обича да чете.  Таблет разсейва дори възрастни--имейл, игри, социални мрежи. Ще има ли детето неограничен достъп до Интернет на този таблет? Аз не мисля, че никое дете на тая възраст трябва да има неограничен достъп до Интернет или фейсбук акаунт, но миналото лято видях, че се случва по-често отколкото мисля.

Около мен има доста деца на 7, 8, 9 години с личен таблет. Достъпът им до Интернет е блокиран, но това, което правят на тези таблети е да играят игри. За моите деца на такава възраст бих избрала четец, и това е базирано не само на какво е по-добро за очите, но и на лични философии  Peace

# 36
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Напълно съм съгласна с написаното от Pixie.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 149
Аз обаче си мисля, че много ще уморява очите това четене на светещия дисплей, а тя и без това е с лещи и има проблеми с очите.

Става дума за 12 годишно момиче. Много обича да чете. Има си смартфоун, който донякъде обезмисля нуждата и от таблет, според мен...

За четене - определено четец.
И аз отначало си взех таблет с идеята за многофункционалност. Трябваха ми точно два месеца, за да го зарежа и да си купя четец. Натоварва ми прекалено много очите и след един час почват да ми се размазват редовете и ме заболява главата.

# 38
  • Мнения: 8
Здравейте ! Искам да попитам дали на четеца могат да се качват учебници в пдф формат и да го използвам за учене?

# 39
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Могат, но не е оптималният вариант за пдф формат, особено ако има графики и илюстрации във файла. Лично аз за такъв тип файлове предпочитам таблета. 

Общи условия

Активация на акаунт