Начална и предучилищна педагогика

  • 11 160
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте,мами искам да запиша Начална и предучилищна педагогика след средно образование.Моля ви за препоръки за университет и да попитам с изпит ли е приема,някакъв тест или по успех.Ако е с изпит по какъв предмет,каква е таксата за семестър понеже искам да е задочно.Ами в общи линии всичко ме интересува,който каквото се сети нека сподели.Благодаря предварително за помощта и насоките.

# 1
  • Мнения: 675
За мен най-добре развити са педагогическите специалности в СУ. Доколкото си спомням се влиза с изпит или матура по някой от тези предмети - история, география, български или чужд език, биология, химия, физика, математика. По-добре е да си държиш изпит, защото матурата се умножава с по-нисък коефициент и 6 на матурата ти се равнява на около 5 на изпита. Поради малкия брой желаещи преди балът падаше много, но напоследък се качва, особено за задочното обучение. Не съм сигурна каква е таксата за семестър, но силно се съмнявам общата годишна такса да надхвърля 500лв. Ако се справяш с английския ти препоръчвам да запишеш варианта с чужд език, защото е много по-търсен в момента. Имам няколко приятелки, които учат това и са доволни.

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравей, мога да ти кажа как е в софийския.
 За ПНУП, по избор:
І. Изпит или матура с коефициент 3:
1. Български език и литература;
2. История на България/История и цивилизация;
3. География/География и икономика;
4. Философия и социални науки/Философски цикъл;
5. Английски език;
6. Немски език;
7. Френски език;
8. Испански език;
9. Италиански език;
10. Руски език

и оценката от дипломата по БЕЛ, като максималния бал е 24, т.е. ако имаш 6 на матура или изпит и 6 в дипломата бала ти ще е 24, ако на изпита имаш 5, а в дипломата по БЕЛ 6 балът ти ще е 21 и тн.

 Тъй като в ПНУП може да се влиза и с матура, напливът е голям, съответно балът е сравнително висок и ти трябват добри оценки. Аз кандидатствах друго, но държах изпит по  Философия и социални науки/Философски цикъл, който се състои от тест и есе. Въпреки, че никога не бях писала есе си взех изпита успешно още на предварителната сесия и не се явих на редовната, тъй като балът за избраната от мен специалност, въпреки по-ниската ми оценка по БЕЛ в дипломата ми стигаше . Тестът не е труден, има примерен такъв в сайта на СУ и още един още някъде, но не помня къде, някои от въпросите се повтаряха 1:1, други бяха подобни. Аз не съм се подготвяла особено - решавах тестове за матури в интернет и в едни книжки, както и тези примерните на СУ. За есето не се готвих, тъй като тъй или иначе не знаех как се пише, на самия изпит писах пълни глупости, тя и темата беше идиотска, но все пак си взех изпита и имам една от високите оценки.
 Успех, не е трудно влизането, но после дупе да ти е яко, нас поне, вероятно като първокурсници доста ни стягат и имаме много задачи, а уж специалността ми е най-малко известната в педагогическия сектор.

И не знам как си по математика, но да знаеш, че в ПНУП има математика.

# 3
  • Мнения: 252
Много благодаря за изчерпателния отговор.

# 4
  • Мнения: 252
Благодаря и на теб "Не съм".Леле не стряскай,че с математиката съм на Вие,но съм се нахъсала и ще опитам.

Общи условия

Активация на акаунт