Йоркширски териер тема 5

  • 91 833
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за отговорите! Идната седмица задължително ще посетим ветеринар!!

Хубав ден!

# 736
  • Мнения: 341
Ох и при Арчи има проблеми с поведението,сега докато пиша го гледам как се качва на холната маса.Всеки ден се караме ,но забравили някой от децата нещо там и той е качен да провери,по цял ден стои сам вкъщи ,и като се приберем всичкото внимание е за него,малките се карат за него .Много лигав стана.А аз пусто нищо не разбирам от кучета и идея си нямам как да го науча на команди и дицплина

# 737
  • Мнения: 90
Момичета, довечера ще пусна новата тема   bouquet
ipppi Напиши clicker training в youtube, командите се усвояват много бързо, поне лесните де, стига да подхождаш правилно. Ние за ден сме учили по три команди. После трябва да се затвърждават поне 1 в седмицата, за да не ги забравя кучето.

# 738
  • Мнения: 5
Здравейте отново!

Искам да ви попитам кога мога вече да изкъпя кучето след кастрация- минаха 10 дена, шевовете почти са се разградили, но не напълно.
Писах няколко пъти да попитам, но никой не ми отговори, благодаря предварително Simple Smile

# 739
  • Мнения: 7 106
miss_india, Кучетата не правят нищо "на пук". Това е човешко качество, те не могат да разсъждават. Кучето може да те гледа право в очите и да пикае на леглото или да го прави в твое отсъствие, ако знае,  че следва бой и караница след това. Но с това си действие иска да ти покаже, че стои над теб, че то е по-високо в йерархията, а водача прави каквото си иска. Затова караниците и пошляпването сами по себе си в този случай няма да помогнат. Трябва да се действа в посока да се снижи ранга на кучето, а това се постига с обучение на команди. Когато кучето изпълнява команда, то се подчинява на волята на стопанина си, а това понижава неговия статус в йерархията на семейството.

Във форума на Дог.бг попаднах на една статия преведена от руски форум, пускам линк за частта за доминантното поведение и корекцията и. Като тук не са посочени всички нейни форми и проявления, но начина за изправяне на поведение от този тип е този - дресиране на кучето и учене на команди :

http://forum.dog.bg/topic/2945-%d0%b0%d0%b3%d1%80%d0%b5%d1%81%d0 … indpost__p__74126

В ютуб има наистина много нагледен материал и то даже с йоркита. Само да вметна, че една команда трябва да се отработва минимум седмица до перфектно изпълнение. Това се отнася за начинаещите ученици  Wink. Тоест кучето трябва да я изпълнява безпрекословно всеки път, а не когато то реши. Тогава минавате на следващата и я отработвате пак до съвършенство. Уроците трябва да са кратки, по 5-10 минутки /всеки може да отдели по толкова  Wink/, желателно е преди хранене, за да е по-голям стимула с наградките. Много браво, много усмивки при правилно изпълнение. Позитивното поощрение има по-голям ефект от наказанието, а боя просто го изключете  Naughty. Може да се сплаши със сгънат вестник като се удря по пода, а не кучето.
Това е преразказано на кратко, ще преведа като имам повечко време.

# 740
  • Мнения: 90
Момичета, пуснах нова тема, заповядайте. Искам да се извиня на всички, че колажът не е хубав и няма имена на куче-собственик, но имах много ангажименти и не успях да подготвя по-добър. От сега предлагам да се направи по-добър за следващата тема. Всички желаещи да се включат в следващия колаж, да ми изпратят снимки на rosicadesheva@gmail.com , както и име на куче и собственик. Аз ще напомням периодично в темата и като стигнем към края ще направя 1-2 по-читави колажа.


Новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=773895.msg27836154#msg27836154

# 741
  • Мнения: 0
 Grinning Grinning Grinning Grinning Като започна да чета разни глупости от рода на " Йоркширите миришат , не искат да ходят в кучешка тоалетна , били болнави и т.н ми иде да полудея .... Та .. аз имам Йорки (момченце) на 1г и 3 месеца и искам да споделя на всички ,които искат да имат такъв бебешор вкъщи, че ще бъдат страшно доволни от породата и искам да опровергая факта , че сая скъпи за поддръжка. Факт - неоспорим при това  е , че трябва да се къпят често , лятото - на 4- 5 дни макс , а зимата на седмица и половина макс ,, а и отнема не повече от 10мин едно къпане, а колкото до препаратите за къпане аз ползвам Бочко (бебешки шампоан) или Тео бебе , тъй като тези препарати са пригодени за честа употреба и нямат никакви химикали които да раздразвам кучешката кожа и до сега никога не съм имала проблем с това и струват по 2лв и можеш с една опаковка да изкараш 3-4 месеца поне. И ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ ВРЕДИ - НАПРОТИВ - КОЗИНАТА ИМ Е ПО-МЕКА ОТКОЛКОТО С КУЧЕШКИ ПО ЛЕСНА ЗА ПОДДРЪЖКА Е .Относно сресването - лесно е когато не занемариш животинката -не отнема толкова време на ден ( да отделиш 5 мин всеки ден ,за да го срешеш) . Относно хигиенните навици - изключително лесни за дресиране по този въпрос и на различни команди ,обаче имайте в предвид , че ЙОРКИТО НЕ Е ПЛЮШЕНА ИГРАЧКА !!!! И честно казано не приемам за нормално изречения ,като тези , - "АЗ не го извеждам -защо да го извеждам ,то е малко и няма нужда от разходка, пишка на салфетка в нас ,памперс и т.н - на памперс трябва да пишка докато не започне да излиза навън - после всичко става лесно и не правят бели вкъщи.Колкото и да са малки те имат нужда от разходка достатъчни са  2 пъти на ден по поне 20 мин -за пораснало кученце  , а за бебета 3 пъти на ден си е абсолютно предостатъчно .Имам чувството ,че повечето хора си купуват дребни породи само и само да кажат ,че си имат кученце без да искат да поемат 100% отговорност за тях ,защото да поемеш отговорност за мен означава да се грижиш пълноценно. Но ако имаха повечето от нас големи породи кучета щяха да ги разхождат , защото голямо куче да свърши работата вкъщи не е ОК - така и при малките . ТЕ СА ГОЛЕМИ КУЧЕТА В МАЛКА КОЖА .Все пак се поставете на мястото на кучето си без значение каква порода е и то иска да бъде навън да се социализира -представете си приятно ли ще ви е ако и Вас някой държи по 24ч. на ден затворени вкъщи и не излизате навън. Когато кучето е навън с другарчета всичко ще бъде по-лено - и то ще се чувства чудесно и Вие ,защото ще сте сред природата.Моя дребосък няма търпение да излиза навън , постоянно иска да бъде навън и като тръгнем да се прибираме от парка навъсва муцунка и не иска да се прибира ,макар че сме стояли 2ч в парка .НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ ОБИДЯ НЯКОГО С ДУМИТЕ СИ А САМО ДА  НАКАРАМ БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ СТОПАНИ НА ЙОРКИТА И ВЪОБЩЕ НА ДРЕБНИ ПОРОДИ КУЧЕТА ДА СЕ ЗАМИСЛЯТ ВЪРХУ ТОВА КОЕТО СЪМ НАПИСАЛА , АКО ДОПАДНЕ НА НЯКОГО -РАЗБИРА СЕ.ВСЕ ПАК СМЕ ТУК ,ЗА ДА СПОДЕЛЯМЕ МНЕНИЯ И ТОВА Е МОЕТО .ТРЯБВА ДА СЕ ГРИЖИМ ПЪЛНОЦЕННО ЗА СВОИТЕ ЖИВОТИНКИ Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile Embarassed Embarassed Embarassed Blush Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

# 742
  • Мнения: 0
miss_india, Кучетата не правят нищо "на пук". Това е човешко качество, те не могат да разсъждават. Кучето може да те гледа право в очите и да пикае на леглото или да го прави в твое отсъствие, ако знае,  че следва бой и караница след това. Но с това си действие иска да ти покаже, че стои над теб, че то е по-високо в йерархията, а водача прави каквото си иска. Затова караниците и пошляпването сами по себе си в този случай няма да помогнат. Трябва да се действа в посока да се снижи ранга на кучето, а това се постига с обучение на команди. Когато кучето изпълнява команда, то се подчинява на волята на стопанина си, а това понижава неговия статус в йерархията на семейството.

Във форума на Дог.бг попаднах на една статия преведена от руски форум, пускам линк за частта за доминантното поведение и корекцията и. Като тук не са посочени всички нейни форми и проявления, но начина за изправяне на поведение от този тип е този - дресиране на кучето и учене на команди :

http://forum.dog.bg/topic/2945-%d0%b0%d0%b3%d1%80%d0%b5%d1%81%d0 … indpost__p__74126

В ютуб има наистина много нагледен материал и то даже с йоркита. Само да вметна, че една команда трябва да се отработва минимум седмица до перфектно изпълнение. Това се отнася за начинаещите ученици  Wink. Тоест кучето трябва да я изпълнява безпрекословно всеки път, а не когато то реши. Тогава минавате на следващата и я отработвате пак до съвършенство. Уроците трябва да са кратки, по 5-10 минутки /всеки може да отдели по толкова  Wink/, желателно е преди хранене, за да е по-голям стимула с наградките. Много браво, много усмивки при правилно изпълнение. Позитивното поощрение има по-голям ефект от наказанието, а боя просто го изключете  Naughty. Може да се сплаши със сгънат вестник като се удря по пода, а не кучето.
Това е преразказано на кратко, ще преведа като имам повечко време.



АБСОЛЮТНО СЪМ СЪГЛАСНА !!!!!!! ЕДНО ОТ МАЛКОТО СНОСНИ МНЕНИЕ ПО ТЕМАТА ,КОИТО УСПЯХ ДА ПРОЧЕТА.

# 743
  • Мнения: 0
Ох и при Арчи има проблеми с поведението,сега докато пиша го гледам как се качва на холната маса.Всеки ден се караме ,но забравили някой от децата нещо там и той е качен да провери,по цял ден стои сам вкъщи ,и като се приберем всичкото внимание е за него,малките се карат за него .Много лигав стана.А аз пусто нищо не разбирам от кучета и идея си нямам как да го науча на команди и дицплина



НАЙ-ДОБРИЯТ НАЧИН ДА СПРЕШ ТОВА Е (КАЗВАМ ГО ОТ ЛИЧЕН ОПИТ) Е КАТО ГО ХВАНЕШ ДА ПРАВИ НЕЩО ПОДОБНО ИЛИ НЯКАКВА БЕЛЯ Е НАПРАВИЛ - ДА ГО ХВАНЕШ ЗА ВРЪТЛЕТО ОТКЪМ ГЪРБА ИМАМ В ПРЕДВИД САМО КОЖАТА В СМИСЪЛ ВСЕ ЕДНО МАЙКАТА ГО ПРЕНАСЯ И ДА ГО РАЗТРЕСЕШ ДОКАТО  НЕ ИСКИМТИ ... ТОВА Е ПРИРОДНО ЗАЛОЖЕНО В ГЕНА НА ВСЯКО ЕДНО ЖИВОТНО ТОЧНО ПОРАДИ ФАКТА ,ЧЕ В ЕСТЕСТВЕНА СРЕДА МАЙКАТА ПРАВИ ТОВА С МАЛКИТЕ СИ КОГАТО ВИДИ ,ЧЕ ПРАВЯТ НЯКАКВА БЕЛЯ - ПОВЯРВАЙ МИ АЗ СЪМ ВЕТЕРИНАР ,МАЙКА МИ СЪЩО И ДЯДО МИ СЪЩО И ПО ТОЗИ НАЧИН УСПЯХ ДА ДРЕСИРАМ НЕ САМО ЙОРКИТО ,НО И НЕМСКАТА НИ ОВЧАРКА  .. САМО ПО ТОЗИ НАЧИН МОЖЕШ ДА НАПРЕДНЕШ С ДРЕСИРОВКАТА И ДА ДОМИНИРАШ ТИ А НЕ КУЧЕТО ВСЕ ПАК ТИ СИ СТОПАНИНА И АЛФАТА И ТО ТРЯБВА ДА ГО РАЗБЕРЕ .ПОТВЪРДЕНО Е И ОТ УЧИТЕЛИ НА КУЧЕТА... АКО НЯКОЙ ИСКА ПОВЕЧЕ ИНФО МОГА ДА ДАМ СЪВЕТИ И ДА ПИШАТ НА лС

# 744
  • Мнения: 120
Здравейте,
включвам се и аз към Вас. От една седмица си имаме йорки вкъщи, скоро ще направи 2 месеца. Досега не съм гледала кучи, бихте ли дали съвети как да се научим на хигиенни навици/има моменти, когато сам си отива на памперса да пишка, но в повечето случаи не го прави/, кога да се изкъпе за първи път, кога започва да е извежда навън, а също така как да разбера, че трябва да режем ноктите. Очаквам с нетърпение съвети.

# 745
# 746
  • Мнения: 5
de'Grande Luxery Puppy - ето това е развъдника,т.е аз казвам развъдник,но май не е истински такъв.За мен е важно да е здраво кученцето.Просто в момента не мога да отделя над 1000 лева за йоркито,но мисля,че мястото е сигурно.Показаха ми снимки на родителите и двамата са много красиви.Единствено ме притеснява това дали наистина ще е мини,но дори и да не е няма да е болка за умиране,пак ще си го обичам1

Та някой има ли мнение за de'Grande Luxery Puppy ?
Имаш ли инормация за de'Grande?

Общи условия

Активация на акаунт