Издържливи къдрици с маша?!КАК?

  • 15 494
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Привет,скъпи майки!Тъй като всяка жена полага усилия за вида си,съм сигурна,че всяка от вас има своя опит и знаете някое друго трик-че.... newsm44 Таа да минем на въпроса ми-Къдря си косата с маша като просто увивам кичура около шиша,без да отварям щипката,след което напръсквам косата с черен Тафт 5 степен...Скоро съм рожденничка и трябва да издържи цяла нощ  Blush Ако преди да изсуша косата и сложа пяна за коса или сама да я изчакам да изсъхне и след това направя същата процедура,както обикновено..дали ще се задържи повече?Има вече такава тема,но е доста стара Embarassed Благодаря предварително  Praynig Hug

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 01:48 от MarinaN1219

# 1
  • На тепето...
  • Мнения: 61
Ако става въпрос само за една вечер и не ти е много жал за косата аз съм правила така: Отварям щипката, закачам края на косата там и навивам. Чакам известно време и без да махам машата пръскам с лак. После чакам още малко.
Гори доста косата и след сън има нужда от доста оправяне, за да заприличам на човек, но издържа повече от обичайното във вида, в който искам да бъде.

# 2
  • Мнения: 1 679
Marina, и аз като Сандра правя:
Чакам известно време и без да махам машата пръскам с лак. После чакам още малко.
Само да добавя преди навиване слагам съвсем малко пяна на кичурчето (с термозащита гледам да е) и също лака за коса гледам да е с термозащита за да гори по-малко Simple Smile. При мен този ефект се запазва и на другия ден след събуждане- е, не е като прясно накъдрено, но пак мога да ходя с тази прическа  Laughing

# 3
  • Мнения: 2
Многоооооо ви благодаря! Peace Ще я прежаля една вечер,и за да не изглежда прекалено неестествено ще мина леко кичурите със ситен гребен.  Thinking

# 4
  • Мнения: 277
Пръскането на лак директно върху машата не й ли уврежда покритието? Моята е с титаниево и когато си я купувах консултантката в магазина ми каза, че предназначението му е да предпазва плочите от стилизанти, нанесени преди това върху самата коса, предполагам.
Иначе съм чела следните съвети за по - дълготрайни къдрици
- използвай шампоан и балсам за обем или евентуално за нормална коса, ако не ти е прекалено тънка, идеята е да не се утежнява - продуктите за увредена коса не са подходящи за тази цел
- след измиване сложи малко пяна на влажна коса /препоръчително с термозащита - Тафт имат такива./Така може да пропуснеш термозащитния спрей, за да се избегне натрупването на много продукти. Кристали - не.
- накрая, ествено, лак за коса. Не прекалявай и пръскай по - отдалече.

И все пак си е до коса - текстура, дължина. Имам приятелка, която не използва стилизиращи продукти и къдриците й издържат два дена, докато аз се придържам стриктно към горните съвети и не мога да изкарам и един час. Все пак, малко или много, ще можеш да удължиш ефекта. Може да направиш проба, за да няма на самия ден изненади.

# 5
  • Мнения: 2
Пръскането на лак директно върху машата не й ли уврежда покритието? Моята е с титаниево и когато си я купувах консултантката в магазина ми каза, че предназначението му е да предпазва плочите от стилизанти, нанесени преди това върху самата коса, предполагам.
Иначе съм чела следните съвети за по - дълготрайни къдрици
- използвай шампоан и балсам за обем или евентуално за нормална коса, ако не ти е прекалено тънка, идеята е да не се утежнява - продуктите за увредена коса не са подходящи за тази цел
- след измиване сложи малко пяна на влажна коса /препоръчително с термозащита - Тафт имат такива./Така може да пропуснеш термозащитния спрей, за да се избегне натрупването на много продукти. Кристали - не.
- накрая, ествено, лак за коса. Не прекалявай и пръскай по - отдалече.

И все пак си е до коса - текстура, дължина. Имам приятелка, която не използва стилизиращи продукти и къдриците й издържат два дена, докато аз се придържам стриктно към горните съвети и не мога да изкарам и един час. Все пак, малко или много, ще можеш да удължиш ефекта. Може да направиш проба, за да няма на самия ден изненади.


SERI MAXITECT GEL MOUSSE PLUS такава пяна си взех и обмислям да направя едно пробно утре,пък ще казвам отзиви после.Благодаря ви!  bouquet

# 6
  • Мнения: 12
Първо пръскай всеки отделен кичур с лак. След това го навий на машата така, че да се разпредели косата по нея. Не трябва да има коса върху коса. Ето защо при много дълги коси, за да постигнеш къдрици по цялата дължина, се прави на два пъти.

Като пуснеш внимателно къдрицата я хващаш в шепичката и я "връщаш" навита нагоре. Нещо като охлювче става. Закрепяш с фиба. Пак пръскаш обилно с лак. Така цялата коса трябва да стане на охлювчета. Седиш така 30мин.

Има си значение качеството на лака, за съжаление. Ако можеш, инвестирай в професионален.

Аз обаче нямам опит с мусове и активатори за къдрици, така че ще се радвам някой да сподели опит с подобни продукти.  Peace

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 01:48 от In Bloom ♥

# 7
  • Мнения: 87
Първо пръскай всеки отделен кичур с лак. След това го навий на машата така, че да се разпредели косата по нея. Не трябва да има коса върху коса. Ето защо при много дълги коси, за да постигнеш къдрици по цялата дължина, се прави на два пъти.

Като пуснеш внимателно къдрицата я хващаш в шепичката и я "връщаш" навита нагоре. Нещо като охлювче става. Закрепяш с фиба. Пак пръскаш обилно с лак. Така цялата коса трябва да стане на охлювчета. Седиш така 30мин.



Аз също действам по този начин и къдриците ми издържат по 3-4 дни, разбира се се отпускат малко, но пак съм с прическа. Лакът, който използвам е на тафт мега стронг 5

# 8
  • Мнения: 33
Леле този отговор "щом е  за една вечер- изгори си косата" доста ме потресе...
Изобщо не препоръчвам подобни подходи.

Аз бих те посъветвала следното:
Първо - измий си косата възможно най-далеч от къдренето. Чиста и гладка коса държи много по-малко. Междувременно може да я направиш на плитка.
След като се накъдриш защипи къдриците с  щипка (както са писали другите момичета) И напръскай с лак. След като ги разпуснеш напръскай отново.
Не слагай масла на косата, за да не я утежнят и отпуснат къдриците.

Успех.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 468
Ееее, не!
Измъчих се с тая мойта маша!
Пъро си взех тъхна маша 19мм, не ми харесаха и не ми бяха плътни къдриците.
Сега си взех 38мм -маша и пак не се справям.
Гледах клипчета, уж всичко е ясно (като в мъгла Mr. Green) и когато започна нищо не се получава. Т.е. получава се, но само докато дойда в офиса ooooh!. След това косата ми права, та права Outta Joint.
Или съм станала голям факир в изправянето на коса Mr. Green-което си е така, след толкова години практика и горене на коса, или съм супер неорентирана с машата Crazy.
Та към въпроса.
По клипчетата, навиват косата първо долният слой и след това горният пласт.
При мен след като пусна горният прав пласт коса върху вече набуклената, то първото притиска второто и се смачкват и се изправят за не повече от 1 час.
Машата е хипер, мега силна, изгорих се вече яко с нея #Crazy. НО не ми се получават нещата. #Cussing out #2gunfire #Cussing out
Има ли някой идеи? Thinking Praynig

# 10
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Моята маша е ето такава

http://www.technomarket.bg/products/09120452

от половин година съм с нея и е прекрасна..  много съм доволна и много си я харесвам. в началото ми беше трудно не знаех точно какво и как се прави , но после свикнах и дори не ми отнема много време. прави мн бързо буклите - може би си зависи и от косъма, моя не е от най-плътните и дебелите така че буклите веднага стават. но не са траини- само  до следващия ден издържат, след като спя с тях всичко се разваля!  За сега пръскам само с лак черен Тафт, но искам и да си взема нещо термозащитно. Препоръки?

# 11
  • Мнения: 33
И аз имам тази 38мм. Много малко държи, но тя си е дебела и за вълни - не къдрици, плюс това моята коса е гъста и тежка.
Само няколко пъти съм се навивала де, понеже ми е сравнително нова и смятам да се възползвам от собствените си съвети по-горе и да успея да се сработя с нея, но напоследък не ми остава време да се занимавам с къдрици.

Освен нещата от предния си коментар те съветвам да не използваш щипката.
Също мисля, че 19мм понеже прави по-ситни кърдици, съответно ще държи повече.

И последно - имам преса ремингтън и с нея кърдиците издържат с дни на косата ми.

# 12
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
А защо да не ползва щипката? аз си мислех че именно с нея къдриците стават по- траини..

# 13
  • Мнения: 1 679
аз се правя с ретро преса повечето пъти. Имам 3 маши в къщи но не ми допадат Sad

# 14
  • Мнения: 62
Аз си мия косата с шампоана, който си ползвам. Докато е леко влажна и слагам от серума (крем), който имам за изправяне на косата (оказа се, че на мойта коса помага еднакво и за изправяне и за къдрене). След това си изсушавам хубаво косата. Навивам косата на машата на слоеве, като след всеки слой пръскам с лак за коса (моят е на Тафт). И накрая слагам съвсем малко вакса за коса (моята е на Тафт) , за да не стърчи косата. Това е. Но сигурно при всяка коса си е различно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт