Избор на начално училище в Русе - мнения и препоръки

  • 12 609
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 463
Все още не съм съвсем наясно, мога ли да оставям детето само в къщи, за да не ходи на занималня.
Кажете, моля ви, какво знаете по въпроса.
Дали до 12-годишна възраст трябва винаги да има някой с него.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 390
Нямам идея законово как стои въпросът. Моето дете стои само от първия ден, а от 3-тия месец се и прибира само. Отне ми малко повече да го науча да се прибира, защото пътят му до вкъщи не  е никак къс и лесен-отнема му около 20-25 минути пеш.
Но, честно казано, той е доста по-самостоятелен от повечето деца на неговата възраст и не е критерий. Във всеки случай трябва да кажа, че му се отразява много добре и бих препоръчала този начин на "отглеждане" в остатъка от деня.

# 17
  • Мнения: 317
Нищо лично, но последното мнение леко ме смути. Нали след училище децата се предават на родител или греша.

# 18
  • Мнения: 14 133
Нищо лично, но последното мнение леко ме смути. Нали след училище децата се предават на родител или греша.
Предават се родител или на близък роднина.  Peace В Дойче шуле до 3-ти клас, включително, родителите подписват декларация, ако желаят детето да се прибира само от училище.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Да, подписва се декларация.

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте мамчета ще имам ученик тази есен и събирам мнения и препоръки за Европейските езици и Възраждане Simple Smile

# 21
  • Мнения: 14 133
На сайта на Дойче шуле публикуваха информация за приема  на първокласници.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 463
За "Възраждане" - добрата учителка е Мариана Братованова.
Другите също са добри.
Целодневно обучение. Може да си запишете детето на занималня след обяд.
Първи клас учат изцяло сутрин.
Допълнително по желание се изучава хореография или инф.технологии.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте,
и аз ще имам първокласник на есен. Надяваме се да ни приемат в Европейските езици. Интересува ме мнението Ви за г-жа Борислава Тодорова - тя ще е на първи клас с руски език, а ние сме се насочили именно към нея паралелка.


 

# 24
  • Мнения: 98
Здравейте, и аз се записвам тук да следя и да обменяме информация  Hug

# 25
  • на една крачка от Дунав Мост
  • Мнения: 109
И аз подадох документи за Европейските езици с руски,каката ни е там с руски ,
добра била г-жата ,но се колебая ,защото занималнята е проблемна по 5 деца от клас избират
Ще подам и в Иван Вазов -там пък ни е района и ще питам и там как стои въпроса със занималните

# 26
  • Мнения: 33
Здравейте, а какво е мнението ви за "Любен Каравелов"? Следващата година първокласниците поемат г-жа Василева и г-жа Тунева.

# 27
  • Мнения: 1 463
Много добри отзиви съм чувала за ОУ "Л.Каравелов"!
Конкретно за 2-те г-жи нищо не зная.
Трудно приемат в това училище. Напливът е голям.

# 28
  • Мнения: 18
ПРивет на всички!
Как стои въпроса със частните занимални в Русе, какви са условията, какво предлагат, и кои училища разполагат със собствена такав и достъпна ли е тя за всички желаещи, вие кое предпочитате?
Много ми станаха въпросите, извинявам се за което, но ни предстои това и ми се иска по-от рано да проуча нещата и направя най-добрия избор.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 390
В СОУ Христо Ботев има занималня за около 1/3 от децата в класа, примерно по 8-9 деца на клас.
Аз лично всячески бих избягвала ходенето на занималня, защото за мен от вариантите сам да се гледа, друг да го гледа и да ходи на занималня, този последният е най-неприемлив.

Общи условия

Активация на акаунт