Отопление на бебешка стая

  • 7 446
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Щом не духа в бебето - няма проблем. Климатика е добро разрешение. И икономично.

# 16
  • Мнения: 189
A някой знае ли нещо повече за тези конвекторни и лъчисти радиатори, които са ги напускали по магазините? Удачно ли е да се използват в бебешка стая? Те също са доста икономични.

# 17
Za la4iastite radiatori neznam no edin maslen 6te ti svar6i rabota nie zasega ste se toplim s 4udoto no kato se rodi bebeto s maslen radiator6te se otopliavame i do kolkoto za ovlajniavaneto na vazduha kan4e svoda varhu radiatora sa6to var6i rabota !!! cold

# 18
  • Мнения: 717
аз отоплявам едната стая с климатик, а другата с духалка засега. И от двете съм доволна, само дето климатика е по-икономичен. И за двете, разбира се, гледам да не духат в бебето.

# 19
  • Мнения: 390
Цитат на: TopCat
Маслен радиатор е много добра идея.
НАЙ-ДОБРИЯ ВАРИАНТ АКО МОЖЕШ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИШ


Климатикът също е много добра идея, но хубавият климатик, който пречиства въздуха, а не само върти прахта. - не, няма климатик който причиства въздуха, но има антибактериални филтри, задължително е ако ще има бебе в стаята, и озонатор, ама то май за всички видове отопление е задължителен

момичета, според мен климатика е най-енергоспестяващ и много е лесно с него де се поддържа темперетурата постоянна, не мисля че печка с дърва може да навреди, ноооо ... сечи дърва, зареждай печка, почиствай после от пепел и пак пълни и ... аз лично не бих желала и ТОЗИ ангажимент, не е за мен това и много е важно да бъде монтиран така, че да не прави течение на бебето, има и модели със специална праграма "бебе", но не мога да ви кажа на коя марка бяа

# 20
абе хора Simple Smile
по цял свят хората живеят с климатици и всички бебета са ок. ако сте в Флорида, какво ще правите? а в болницата докато бях да раждам, няма да ви обяснявам как работеха климатиците. тук в бг все още ни тресат бабешките деветини (някои от които са си много хубави де  Wink )
въпроса е да не духа директно върху бебешока и всичко е ок.
според мен печка с дърва и въглища е много по-опасна защото отделя един куп сажди и вредни съставки (предполагам!?)

# 21
  • Мнения: 120
Цитат на: Dani34
абе хора Simple Smile
по цял свят хората живеят с климатици и всички бебета са ок. ако сте в Флорида, какво ще правите? а в болницата докато бях да раждам, няма да ви обяснявам как работеха климатиците. тук в бг все още ни тресат бабешките деветини (някои от които са си много хубави де  Wink )
въпроса е да не духа директно върху бебешока и всичко е ок.
според мен печка с дърва и въглища е много по-опасна защото отделя един куп сажди и вредни съставки (предполагам!?)


Именно - точно заради саждите и пушека се притеснявам и търся алтернативи ....

# 22
  • Мнения: 5 228
Освен саждите е доста трудоемко, да не говорим колко е неприятно през нощта да се занимаваш с такава печка - имам на вилата, та говоря от опит. Освен това естествено не можеш да регулираш бързо температурата, а трябва да чакаш да изстине, ако е много топло, или да се разгори, ако е студено. . . Абе най-неподходящият вариант според мен са печките с дърва.

# 23
Цитат на: Sim
При много ниски температури обаче климатика не върши работа - повечето замръзват, но не знам - сигурно има някои, които са подходящи и за ниски температури.

Инверторните климатици работят до -20-25 градуса.

# 24
  • Мнения: 1 517
Тук всички се топлят масово на дърва (цяло лято ми бръмчаха с триони пред блока  Imp ), а вие за климатици се разправяте!  Simple Smile  (Това малко на шега).
Ние мислим да се отопляваме с радиатор, включен в специално устройство, на което се задава определена Т и той нагрява само до нея. Не знам как се казва, свекър ми го намери от някъде. Но пак не вярвам да плащаме малко ток.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 529
Цитат на: boo
Аз съм 'за' климатика. Миналата седмица си сложихме 17-ка, с която ще отопляваме хола (той е малък) и от там - спалнята, която е свързана с врата към него. Така в основното помещение ще е 24-26 градуса, а в спалнята 21-22.


Taка е и при нас. На първия етаж имаме климатик, който отоплява пряко всекидневната, трапезарията и кухнята, които са свързани без врати и още една стая, която е с врата и там обикновено спи и си играе бебчо през деня. Поддържаме посочените от Буу температури, днес особено цял ден работи климатика. Горе в спалнята ни, където спи и бебето през нощта, е по-хладно. По принцип обаче сме на парно и сега като го пуснат, ще пускам на климатика само функцията за озониране и овлажняване...  
Според мен климатикът е добро решение, имаме го от две години. Важно е да се почиства редовно и да не се пуши в помещението, така че ако в къщата има пушачи, да забравят...

# 26
  • Мнения: 830
Климатика е добро решение - ще повторя и аз ! Голямото ми дете се роди март месец . Вече имахме монтиран климатик В СТАЯТА НА БЕБЕТО . Щом почнаха жегите , си работеше нон-стоп . Ама що приказки изприказваха бабите , и то съседките ! Как ще го "уморя" Laughing  Живо и здраво си е детето ! За 3 години и половина , само веднъж е боледувала сериозно .
Сега сме в друго жилище и не е в детската . Докато пуснат парно го ползвам за отопление - много съм си доволна . Никакви проблеми .
Да не мислите ,че е някой супер модерен климатик - най-прост , сплит -система , Осака . Ама за други характеристики - не питайте  Embarassed

# 27
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Ружа72
За бебетата най-добрата стайна температура е максимум 19-20 градуса.
 Така е написано вьв всички справочници и така ми казаха на изписването от болницата.
Не бива да се дьржат на много топло, защото лошо спят и даже в началото след раждането е направо опасно че могат да се задушат ако температурата е много висока и вьздуха сух.
Ние миналата година се отоплявахме с радиатори на ток които се изключваха при определена температура. На мен лично ми беше все хладно, но като гледах температурата под 17 градуса рядко падаше, а и бебка много добре се чувстваше и не е настивала нито ведньж.
Иначе и аз сьм чувала за различни увлажнители и йонизатори на вьздуха, даже миналата година разглеждах такива в магазина. Били много полезни за бебетата, ама не сьм пробвала такова нещо.
 Ако намерите нещо на изгодна цена от сорта може и да купите поне ще сте сигурни че вьздуха в стаята на бебето ще е чист.
Иначе за климатиците все повече се твьрди че са вредни и разпространители на бактерии и т.н.
Е за охлаждане в много топли страни са жизнено необходими, ама за затопляне май не били най-подходящите.....
С две ръце подкрепям това мнение  friendship

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз имам един въпрос малко встрани от темата.
Пролетта сложихме климатик, но не сме наясно със всички функции. Всички климатици ли овлажняват въздуха? Нашия е инвенторен, казаха че ще топли без проблем до -15 градуса.

# 29
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте момичета, наскоро открих този сайт и вече съм му голяма фенка...Simple Smile
Сега по въпроса за отоплението - когато аз родих живеех в къща и се отоплявах с маслен радиатор - Имайте предвид, че изсушава много въздуха в стаята. Определено не съм фен на климатика за детска стая.
Ако можете да си направите нещо като локално парно - сега продават камини с водни ризи и ако се прекатрат тръби в останалите стаи, ефекта е супер ...
Само да не забравя - моето дете вече е голямо, но за бебетата е добре да не се гледат на много топло. Моята лекарка каза гледай себе си - ако на теб ти е студено и на него му е студено.
Дано да съм била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт