Зимата полека се изнизва СЕПтемврийче за пюренце се облизва !

  • 57 564
  • 410
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 57
Здравейтеее на мен все не ми остава време да пиша, а вие сте писали, писалиииии Simple Smile все така да е Simple Smile
Беба стана на 5 месеца, иска да стои седнала и успява ако набара за какво да се хване, върти се всякак, всико слага в устата. Още си се кърмим, но от една седмица има голям интерес към яденето ни и аз и давам малки хапки картоф, морков, пюрирани не иска, най се радва на хляб, знам не му е времето, със сина ми всико беше по книга, ама с малката не става така, та си хапва по едно хапка Simple Smile Още не замествам ядене, само след кърмене и давам да опитва разни неща и на нея много и харесва Simple Smile
На 4 месеца бяхме в болница с вирусен ларингит след баткото-е това беше голям ужас за мен и за нея. После и грипа изкарахме, но доста леко, сега сме се закрепили здрави  Praynig
Голямо диване е, не се спира, само мята ръце-крака на всякъде Simple Smile Като я гушна все намира къде да си запъне краката и да се оттласква. Аз все я сравнявам с баткото ни и не откривам грам прилика та пак си гледам бебе без грам опит хаха
Айде лек ден мамита Simple Smile Ние се разхождаме в парка зад сити центъра, ако има и други ще се радвам да се видим. Мен можете да ме познаете- баткото кара колело-аз бягам след него бутайки коли4ката Simple Smile

# 151
  • Мнения: 6
Момичета много от вас имат и по-големи момчета та искам да попитам за вашето мнение като по опитни по един въпрос.Какво мислите за забелването на чурката при момчетата?Трябва ли да правя нещо и ако да кога и какво?Благодаря предварително на всички за съветите.

# 152
  • Мнения: 57
Аз на моя син съм му го дърпала съвсем леко, колкото да го измия, сега е на 4 и му се забели напълно, без силна намеса Peace Аз не мога да си представя да го дърпам там, а и сега достатъ4но той си я дърпа  Joy Joy Joy
Лек ден  Joy

# 153
  • Бургас
  • Мнения: 703
При нас таткото се зае с процедурата докато сина беше малък,след 40 ден препоръча педиатъра и до 3 месец беше заголена,нямаше проблем Simple Smileне усещат като са толкова малки Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 14
 Здравейте,
 моля да ме впишете във вашата група. Бебе Николай, естествено раждане, роден 19,09, термин 01,10,2013, гр. София Simple Smile
Извинявам се за спама! сега видях инфо на първа страница!

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 23:34 от iffer

# 155
  • Мнения: 216
Ортопедът, при който ходихме не отрече прохдилките, каза само, че може да започне да ходи на пръсти. Аз я слагам в бънджито и много и харесва, засега не и стигат краката до земята и само си виси, но е права и ми се спестява разнасянето на ръце.

# 156
  • Мнения: 268
отчет от прегледа Grinning 7,600кг/67см ваксината я отложиха че сме имали зачервено гърло ,сега сме на сироп.от понеделник почваме да се захранваме с плод.пюрета,в 9 и 12ч,всеки ден нов вид,има ли някой по такава схема,навсчкъде пише  два дни пюре/ДВА ДНИ на кърма ,с какви пюрета сте започнали ябълка,круша ,банан  newsm78 ,и колковреме ще сме на плод,кога се минава на зеленчуково пюре аз забравих да питам а изобщо не съм наясно Embarassed

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 703
Привет и от нас Simple Smile  и ние днес на преглед 6.500 и 62см  -фина дама
Захранване със зеленчуково -морков,картоф ,тиква по 20 грама,после 30,40 и така докато обедното мляко го заместим със зеленчуково.
София от седмица си направи нов режим на ядене(4 хранения)в 8,12,4 и 8 вечерта така се  хранеше по 150 грама мляко,сега обедното постепенно със зеленчуково
Другия месец ( на 6 пълни) ще има ехограф,урина,кръв изследвания така ми казаха.

# 158
  • Мнения: 113
.....почваме да се захранваме с плод.пюрета.....ябълка,круша ,банан...

Здравейте, явно вашият педиатър е от старата школа, но вместо плодов сок Ви препоръчва пюре (което е по-малкото зло все пак), но не Ви препоръчвам да му се доверявате на сляпо...прочетете повече за захранването, нашите педиатри нямат осъвременени знания по тази тема. Препоръчвам Ви да започнете захранването с оризова каша или зеленчуково пюре, например морковено или тиквено. Това е по-щадящо за стомахчето. Плодовете ферментират, не е препоръчително за стомахче, което не е виждало никаква "твърда" храна. Първите храни също така е добре да се приемат по-дълго, преди да добавяте нещо ново към менюто - мин. 3 дни само една храна, по добре 7-10 дни. Тиквата е зеленчук, но пък е сладка, така че често се ползва като плод, защо не пробвате с нея, тя е компромисен вариант и е в сезон все още. Подходящи първи храни са тиква, морков, картоф, пащърнак, каши като оризова, елда, просо...после може круша, ябълка... с банана изчакайте, той активира алергии.

Добавям нещо - при захранване преди 6-я месец е препоръчително да подхождате още по-предпазливо, може храносмилателната система на бебето да не е готова.

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 20:31 от LadyBird78

# 159
  • Мнения: 9
И ние на отчет- 6600кг.65см.Не ни сложиха и на нас ваксина защото били свършили.
При нас захранването изобщо не върви сок пие само ябълка и круша с плодовите пюрета е кошмар много я боли коремче милата.Тиквата изобщо не я хареса а от моркова се подриска.Днес и картофа не й хареса.Оризовите и ечемичени каши по щадящи ли са?на големите не съм им давала, но с тях нямах такива проблеми.

# 160
  • Мнения: 113
Не е чудно, че детето го боли коремче от плодовите сокове. За плодовите пюрета важи същото, макар и в по-слаба степен. По принцип е по-добре да въведете първо каша, например оризова и елда (това е най-щадящото за бебешкото стомахче) и после към кашата да почнете да добавяте по малко от плодовото пюре. Ечемичената каша може да се въведе по-натам, например в 7-ми месец, тя съдържа глутен. При въвеждането на глутен е най-добре да се подходи по-полека - първо овесена каша (тя го съдържа в най-ниска степен), после ечемичена, после пшеничена. Съмнявам се продрискването да е от моркова, той затяга. По принцип повечето бебета не обичат картофеното пюре, но смесено морковено + картофено е по-вероятно да го яде. Морковът е любим на много бебета.

# 161
  • Мнения: 113
Тиквата и на моето дете не му хареса чиста, но я въведох след оризовата каша, защото оризовата каша запича, а тиквата разхлабва. Като се сложи мъничко тиква към оризовата каша може да я яде. При въвеждането е добре да се редуват запичащи с разхлабващи храни.

# 162
  • Мнения: 9
Точно там е проблема при нас - от бебе ходи веднъж на 2-3дни и оризовата каша съвсем ще ни довърши.Нещата се оправиха след сокчетата аз за това ги и почнах, но моркова го изпробвах 3пъти и все едно и също.Явно не й понася нещо.Незнам как ще се справим.

# 163
  • Мнения: 113
Сега видях, че детенцето е още доста мъничко - 4 месеца са рано за всякакво захранване, може би затова е запечено. За тази възраст по-добре само кърма (или адаптирано мляко).

# 164
  • Мнения: 4
И аз да питам Simple Smile Мисля ,че трябва да започна захранването ,защото кърмата почна да не ни стига .Ако започна с картоф, по колко да давам ,как и по колко да увеличавам ,кога да давам друг зеленчук и кога да въведа сокчетата ? Нещо трудно се ориентирам и да ви кажа ми е малко страшничко  ooooh! Също ми е интересно и от кога може да се замести следобедното хранене ? 

Общи условия

Активация на акаунт