Зимата полека се изнизва СЕПтемврийче за пюренце се облизва !

  • 57 547
  • 410
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9
Лулу благодаря ти.За билковите не се бях сетила.

# 241
  • Мнения: 4
Ние нямаме зъбки ,даваме ръчички и пишкаме вече на гърне  Grinning .За зъбки давате ли нещо ,много се чеше и ми се струва че е време да и давам нещо ,как мислите?

# 242
  • Мнения: 26
piet , как се научихте на гърне? Благородно завиждам.Аз опитвах няколко пъти да я издържам, но по-скоро я секвам, отколкото да свърши работа.

# 243
  • Мнения: 3 218
Ние нямаме зъбки ,даваме ръчички и пишкаме вече на гърне  Grinning

Браво за гърнето!

# 244
  • Мнения: 931
Дано при вас да е наистина трайно постижение, но обикновено като почнат да се изправят към 7-8 месеца вече няма сила, която да ги държа на гърнето...

# 245
  • Мнения: 9
Има има Лулу GrinningЕдни гърнета столче, но преди бяха с коланчета.Сега търсих, но не намирам от тях.

По колко сироп даваше, че в листовката пише 3х5мл. а аптекарката 2х1ч.л която е 2,5мл. newsm78

# 246
# 247
  • Мнения: 931
Може би някои бебета успяват да се задържат. Моят батко специално и с въже да го бях вързала, просто щеше да се разреве - опитвала съм да го натисна и да го занимая - забрави. Махането на памперса стана като осъзна за какво иде реч - на 2 г., тогава махнахме за 3 дни и дневен, и нощен.

Сиропа - на 2 месеца като беше давах по 2,5 мл, чаена лъжичка. Сега пак толкова бих дала, голяма лъжица ми се струва много като количество.

# 248
  • Мнения: 327
Не бих сложила бебка от сега на гърне. Когато му дойде времето и осъзнае, тогава.

# 249
  • Мнения: 4
Тя осъзнава ,сама си казва ъъъъ и като я сложа (разбира се аз я държа ) си пишка ,дори вчера си ака така доста и като свърши ме поглежда и ми тегли една усмивка.Наистина обаче си мисля че като порасне малко може и да не иска и да не и е интересно ,ще видим,дано по скоро махнем тези памперси .
desislava_1234 в книгата пише от 4,5 месец да се пробва гърне и ти да викаш с нея ъъъъъъъ ,а не пиш.Не знам каква е разликата,но важен е резултата Simple Smile
Будите ли се вечер ,ние започнаха да ядем по 3ри пъти през 3ри часа нощем .
Днес е дъждовно и май няма да се излиза Sad

# 250
  • Мнения: 179
На мен още даже и не ми беше хрумвало да и купувам гърне и да я слагам в него...И аз мисля,че е още малка и няма и да разбере за какво въобще я слагам там.Но браво на вас. Simple Smile Аз венците не ги мажа с нищо.Миналия месец като ходихме на консултация исках да питам доктора за някакво гелче,но забравих...Но в последно време вече е спокойна,вече не се буди на всеки час,както когато избиваха,така,че сега вече май няма нужда от мазане.Може би когато започнат да избиват следващите...Преди да избият зъбките вдигаше температурка,давах нурофен,но не съм го редувала с нищо.Да ви попитам трябва ли да е здраво бебето когато започне захранването?Аз мислех тези дни да захранвам,обаче накашля и има саполки и се отказах.

# 251
  • София
  • Мнения: 121
Момичета, аз вече не влизам тук, защото не мога да намеря време да следя и ФБ, и форума. Но напоследък имам един проблем с кърменето и затова ще си задам въпроса към ЛЛЛ тук ( ако все още влизат да проверяват нашата тема).

Въпрос към ЛЛЛ:

Ние си се кърмим успешно вече 6 месеца. Вяра не е яла АМ изобщо след изписването от болницата. До преди 1 месец си ядеше поне по 20 мин от гърда, но от 1 месец насам започна да яде само по 5 мин максимум на хранене през деня. И като се махне от гърдата, се обръща на другата страна и при всеки опит да я върна, пищи и реве. Много се разсейва и вече знам, че трябва да се кърмим на тихо място без никакви стимули, които да я разсейват. Но дори и така пак ми е трудно да я задържа дори и 5 мин да яде. А понякога са минали 4-5 часа от последното хранене.

Когато й се спи, яде по 1 час, но това е с цел приспиване.

Чудя се нормално ли е това поведение при кърмене в будно състояние?

Благодаря предварително!

# 252
  • Мнения: 327
Tи не следиш, но ЛЛЛ отдавна спряха да пишат в темата. Питай в подфорум Кърмене.

# 253
  • София
  • Мнения: 121
Добре, мерси за инфото, аз не знаех.

# 254
  • София
  • Мнения: 142
Отдавна не съм писала, но темата с гърнето ме провокира.
Да се връзва детето, за да седи на гърнето, е меко казано неправилно.  Идеята не е да го заставиш да стои, за да може да се похвалиш, че е започнало да ходи отрано, а без стрес и насилване да му покажеш какво се прави там и, когато то е психически и физически готово, да започне да го ползва.
Моят опит показва, че ранното слагане не е от особена полза, даже е възможно да се създаде негативно усещане у детето и след това дълго да не иска да седне дори.  А успеваемостта на тази възраст е свързана предимно с уцелване на момента.  Чисто физиологично бебетата не могат да контролират "нуждите" си все още, но някои звуци (като от течаща вода), както и събуването по голо дупе, просто могат да ги стимулират.

Поздрави на всички, които не пишат във ФБ Hug

Общи условия

Активация на акаунт