Всяко дете да оцени майка си така...

  • 1 569
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 753
" Аз съм достатъчно голям, да не кажа клонящ към 40-те, но тя отново е на поста си. С притесненията, страховете, щастието си. Всеки мой връх е и нейн, всяко мое падение е и нейно. От сутрин до мрак, все е тя."

Тук ми намирисва наизповедта на едно мамино синче на 40г., което не се отделя от полата на властната си майка. Не смее и решение да вземе без нея. И да, тя е вечно на пост, бди да не се появи някоя зла, пресметлива снаха и да й отнеме този "образован, внимателен и мил" син.  Laughing

Това ми е направо плашещо  Shocked
Ами как по друт начин да си обясня думите "Тя отново е на поста си" и "От сутрин до мрак, все е тя."?

# 16
  • София
  • Мнения: 418
" Аз съм достатъчно голям, да не кажа клонящ към 40-те, но тя отново е на поста си. С притесненията, страховете, щастието си. Всеки мой връх е и нейн, всяко мое падение е и нейно. От сутрин до мрак, все е тя."

Тук ми намирисва наизповедта на едно мамино синче на 40г., което не се отделя от полата на властната си майка. Не смее и решение да вземе без нея. И да, тя е вечно на пост, бди да не се появи някоя зла, пресметлива снаха и да й отнеме този "образован, внимателен и мил" син.  Laughing

Това ми е направо плашещо  Shocked
Ами как по друт начин да си обясня думите "Тя отново е на поста си" и "От сутрин до мрак, все е тя."?

О, нямах предвид твоите думи.

# 17
  • Мнения: 4 841
Не, благодаря  Stop
Даже - в никакъв случай!  Crossing Arms

Забавлявам се на подобни текстове - хората се разчувстват, трогват, умиляват, просълзяват, а после линкват, шерват и лайкват - да живее негово величество Трафикът  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 040
В началото помислих,че го пише 19-годишен младеж,
аз лично искам на 40 синовете ми да напишат такова признание към жените си,не към мен!

# 19
  • Мнения: 11 870
По една случайност темата идва в момент, в който аз мислех да пусна друга-"За стереотипа свята майка и непризнателно дете"Защото в нашата, а май и  не само в нашата народопсихология майката е на пиедестал- вероятно в повечето случаи - с право, но детето е винаги нещо недооценило, незачело и някак все недостойно за тази свята майка- и вероятно в повечето случаи незаслужено му е отредено това нерадостно място.

Повод за моята тема,която все пак се отказах да пусна,  бе поредният училищен урок на сина ми по литература- децата са изучавали едно много красиво стихотворение на Вл.Попов- "Мама се връща"- читанка ІІ клас.Наред с това на децата е представена и презентация, като повод да си поговорят за майчината любов.Без да влизамв подробности- в тази презентация пак се е дискутирала светостта и всеопрощаването  от страна на майката и някак, на мен специално ми създаде едно горчиво чувство за несправедливо обвинение.Като дъщеря,не като майка.Не зная как е било с децата.
Допълнителна задача, според учебника- да намерят стихове за мама и тук ми послужи прекрасната и достойно оценена преди време тема в БГ мама"Най-хубавите стихове за майката"

Дотук добре- всичко красиво, нежно, възвишено.В час също някои по-чувствителни деца са се просълзили.Но се чудя, защо аджеба,всички тези красиви стихове са все такива едни- мама е свята, мама те чака, пък ти като пораснеш все нямаш време за нея, ти не я оценяваш, защото и най-великата оценка е недостойна за нея. Някак по презумпция детето "се брои" за не дотам заслужило да е дете, на тази майка, безусловно великолепна.


За мен на този свят няма по-скъпоценно същество от детето ми.
Но защото много го обичам искам да знае и точно по повод урока за майката съм му казала, че когато порасне най-важно за него ще е семейството, което е създал.Най-ценен трябва да е човекът до него, както и децата му, дай Боже да ги има.

И много се надявам дотогава да не съм изкукала и да взема да се бутам и да си търся полагаемия пиедестал.

А иначе по темата- красиво е, нежно е, но не е съществено.Все пак не съм и  много съгласна да вземате на подбив чувствата на някого- може при доста драматични ситуации да е споделено написаното в "Обичам те,  мамо!"

# 20
  • София
  • Мнения: 273
Към авторката:Мило момиче/видях възрастта ти/,представяш ли си да попаднеш на такъв мъж?
Няма човек, дали мъж или жена,който да не обича майка си,но това изречено от устата на 40 годишен мъж,звучи страшно/да не кажа извратено/ #Cussing out
Аз имам син и както са написали и други преди мен,ще се чувствам по-добре ,ако вместо да ми се обяснява публично,стане нормален семеен мъж,който цени и майчината и съпружеска обич.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Благодаря за пожеланието, но лично аз бих се притеснила, какво съм направила с детето си, ако някой ден на 40 години синът ми напише точно това  ooooh!
Да, доста е притеснително..... Thinking


В началото помислих,че го пише 19-годишен младеж,
аз лично искам на 40 синовете ми да напишат такова признание към жените си,не към мен!

И аз бих искала точно това от сина си!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт