Да изпратим зимата по-бързо - Франция 37

  • 149 609
  • 655
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 000
Момичета, кога тръгват на училище децата във Франция? Ние ще сме първолаци,но таткото още ходи по огледи за къща.

# 406
  • sf
  • Мнения: 10 081
Дъщеря ми учи там.Ако не се лъжа, първия работен ден на септември.

# 407
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 217
Момичета, кога тръгват на училище децата във Франция? Ние ще сме първолаци,но таткото още ходи по огледи за къща.

Това  е официалният календар с ваканциите за идната учебна година (2018/2019):
 https://vacances-scolaires.education/annee-2018-2019.php

Започват на 3 септември 2018.

# 408
  • Мнения: 5 000
Благодаря ви. Ние ще сме близо до Париж. Само да свърши с огледите и да имаме къща. Пак ще надмина. Тук винаги намирам помощ.

# 409
  • Мнения: 5 000
Момичета, това с търсенето на къща се оказа ходене по мъките. Мъжът ми направо е луднал. Дали пък няма нещо,което не знаем? Събрал е какви ли не документи, ходи на огледи...Едва ли ще успеем за септември.

# 410
  • Мнения: 305
Привет! Моля за помощ и насоки: търся в Ница наистина голяма книжарница.

# 411
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте момичета, извинявам се, че нахлувам в темата Ви, но много моля за помощ. Става въпрос за пътуване в Париж. Пристигаме много късно вечерта (полета каца на Орли в 22.30). Трябва да се придвижим до РЕР В и след това РЕР С. Може ли да ни кажете как да успеем в работното време на РЕР. Другия въпрос е, за карта за градски транспорт. В сайта им чета тази информация:
02. Combien ça coûte ?

Zones   Navigo Semaine   Navigo Mois
Toutes zones   22,80€   75,20€
2 à 3   20,85€   68,60€
3 à 4   20,20€   66,80€
4 à 5   19,85€   65,20€

Това значи ли, че може да купим за всички, включително и за детето такава карта от 22.80 евро и да пътуваме из всички зони и може ли да я ползваме от летище Орли.
И ако не е нахално искаме да отидем до Fête des Loges 2018. Как може да стигнем до там и до колко часа е транспорта, ако има такъв.
Ще съм много благодарна на всякаква помощ.

# 412
  • Мнения: 243
Навигото седмичното е от понеделник до неделя за целия Париж и предградията ,за деца до 4  е безплатно ,а за по-големи е с намаление.

# 413
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте, вече се върнахме. За детето на 11 години не ни дадоха намаление, купихме цяла карта и за нея. Но 28 евро си беше чудесна цена, при положение, че ходихме освен всичко друго и до Шарл де Гоу и обратно, както и до Орли.

# 414
  • София
  • Мнения: 1 100
Здравейте! Искам да попитам нещо.При постояно местоживеене след изтичане на 3 месеца, нужна ли е регистрация в община?

# 415
  • Мнения: 269
Леле, не бях влизала във форума от има-няма сто години Kissing Face
Темата май не е много активна, но може пък аз да я съживя хаха Laughing

Как сте, девойки? Two Hearts
Поздрави от Страсбург!

# 416
  • Мнения: 5 000
Лелееее, някой се появи! Аз щото не сам фен на фб и се надявах тук да обменяме инфо, ама го бях отписала. Та, привет,мила.

# 417
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Здравейте мами, интересувам се дали някоя от вас се издържа от някакъв бизнес във Франция - магазин, кафене, пицария... Бихте ли споделили!

# 418
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
На училище във Франция

Особености на френската образователна система:

http://uchitel.bg/na-uchilishte-vuv-francia

# 419
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Привет, аз лично търсих навсякъде бадемово масло (никъде в Ница не го открих). Понеже съм бременна, исках да го ползвам против стрии и съм очарована от ефекта му по принцип. Е, търсих го къде ли не и накрая реших, че ще си го взема от БГ.
Ако все пак откриеш някъде ще съм много благодарна да споделиш Simple Smile
[/quote
Бадемово масло има навсякъде по хранителните магазини и в аптеките!

Общи условия

Активация на акаунт