ПОМОЩ!!! Детето ми е алергично към всички антибиотици.

  • 2 333
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Малкия е на 1 год. и 9 мес. за последните 6 мес. се скъса да боледува гърло,ангини,отит и винаги с висока температура,пробваме с хомеопатия,но винаги опираме до АБ. Днес се оказа,че сме алергични към всички АБ,отчаяна съм.Има ли и други такива деца и как се справяте с боледуването?

# 1
  • Мнения: 2 732
Ходи ли детето на ясла ?А как разбрахте ,че е алергично към всички АБ .Дано намерите решение на проблемите  Hug

# 2
  • Мнения: 863
Малко странно ми звучи това с алергията към всички антибиотици.Та те са с различни съставки и на различна основа.Направете пак тест другаде.

# 3
  • Мнения: 1 274
Има различни билки и храни, вещества, които минават за естествени антибиотици. Не знам обаче дали са подходящи за толкова малко дете. Някои от тях - исландски лишей, ябълков оцет, екстракт от грейпфрут, прополис (клей), пчелен мед, пчелен восък, хума, чесън, лук и пр.

# 4
  • София
  • Мнения: 382
Толкова малко дете не е нужно да го тровите с толкова АБ. Спрете го за известно време, ако ходи на градина да се стабилизира и отидете при добър хомеопат, явно този не се справя или вие не спазвате някое от нещата. Мога да препоръчам нашата и да ви изпратя координати на лични, ако желаете.

# 5
  • Мнения: 4
Спрях го от ясла,не сме правили тестове,къде е най-добре да ги направим?

# 6
  • Мнения: 524
А защо не пробвате хомеопатия?

# 7
  • Мнения: 863
А как без тестове установихте, че е алергично към всички антибиотици?

# 8
  • Мнения: 4
Установено е от лекуващите лекари,от Аугументина почти веднага стана целя в пъпки,миналия месец от Зинат пъпки и хрипове,та се наложи и урбазон да му слагат,а днес от Лекоклар след 5-тия прием пак почнаха да му излизат пъпки и УНГ-то каза спираме го алергия.Явно ще трябва да опитаме по-сериозно с хомеопатия.

# 9
  • Мнения: 1 274
А защо не пробвате хомеопатия?
За себе си съм категорично против хомеопатията и за научната алтернативна медицина.

Хипократ някога е казал "Храната ви да бъде лекарство, а лекарството ви храна"
Отделно от това - природосъобразният начин на живот е от значение за всички нас.
Любовта подсилва имунитата, а липсата ѝ го срива дори при възрастните.

# 10
  • Мнения: 3 736
Откога хомеопатията е единствената алтернатива на антибиотиците? Тези лекари, които са преглеждали детето, правили ли са кръвни и уринни изследвания, за да са сигурни, че става дума за бактериална инфекция, която изисква антибиотик, преди да го изпишат? Антибиограма, нещо? Прекаляването с антибиотици може да доведе до алергии, не е като да е полезно за имунната система.

tody, щом сте го спрели от ясла, поизчакайте малко да се стабилизира детето и после направете тестове, ако е нужно. Но на първо време може да се консултирате с втори или трети лекар, ако имате възможност. Успех и полека с антибиотиците, у нас все още явно ги предписват за всичко, нищо, че по света правят мащабни кампании срещу злоупотребата с тях.

hjkl;, става дума за дете на няма и две години, не за ефирна девойка, страдаща от несподелена любов.

# 11
  • Мнения: 524
Откога хомеопатията е единствената алтернатива на антибиотиците?

Разбира се, че не е единствена, но за мен е алтернатива не само на антибиотиците, но и на панадоли, парацетамоли и други тем подобни.

# 12
  • Мнения: 3 736
До известна степен и само в определени случаи, най-вече при неособено сериозни настинки. При температура над 38 градуса не е добра идея, освен ако не се комбинира със студени компреси, например.  Wink

# 13
  • London
  • Мнения: 6 732
Преди да направите тест не може да сте категорични към коя група точно и какво е алергично детето. Shocked Аз също съм алергична към две групи антибиотици, но това се доказа с тест, не с предположения и опити ''а пийни това, а онова'' Crazy. Направете тест на детето не струва милиони... Tired

Отделно алергично или не, антибиотика би трябвало да е крайна мярка за лечение. Нещо което си спомням от детинство, че в България е редовна практика, а не крайна мярка. Това води до резистентност, отравяне на организма и тн. Купете му хубави органични вносни витамини на това дете, засилете имунитета, то от това, че боледува редовно трябва да крещите ''помощ'', а не че не можело да се тъпче с поредния химикал.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 056
В крайна сметка, синът ми е пил веднъж, но изписаха и противоалергично към него.

Хомеопатия като съпътстващо лечение става, ама за основно при толкова малко дете, което явно кара сериозни болести -абсурд.

Общи условия

Активация на акаунт