Съмнения за цистит

  • 662
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Проблемът при мен е следният: от почти две годими съм сексуално активна и още след първия акт за около 2 дена се появи често уриниране и парене при това. После отмина, и след няколко месеца това се повтори. Мислех си, че е просто нещо като протриване, но се появява периодично, веднъж на няколко месеца за по 2 дена, винаги след полов акт, но не след всеки, много неприятно, днес отново ми се случи. Поразрових се в интернет и реших, че може да е някаква форма на цистит. Проблемът е, че родителите ми са сравнително консервативни хора и моментът с моята полова активност не им е известен, което непременно искам да си остане така на този етап.

Много ще съм ви благодарна, ако изразите мнение по въпроса и ме посъветвате как бих могла сама да се справя с това, ако наистина имам някакво заболяване, съответно по начин, който да не включва много разходи, за да е по силите ми. Благодаря предварително!

# 1
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Ако си на 18 години съвсем спокойно можеш да посетиш лекар без да разберат родителите ти.
Моят съвет е да не опитваш самолечение, а наистина да отидеш на лекар.
Върви първо при GP-то си. Вероятно ще трябва да те види и гинеколог.
Все пак щом си стигнала до етап да водиш полов живот значи се чувстваш достатъчно зряла.
Е, за лош късмет зрелите хора носят отговорности. Твоята в случая е здравето ти.
Ако е обикновен цистит не е страшно, лекува се бързо и лечението не е скъпо. Но ако чакаш може да си докараш някакво сериозно възпаление. Урогениталните инфекции се лекуват трудно, може да станат и хронични.
На чакай съвети от форума, а иди на лекар.

# 2
  • Мнения: 765
Отиди при личния лекар и му кажи какви са оплакванията!Като,ако държиш и той да не разбира,че водиш полов живот,просто му кажи,че усещаш парене и каквито симптоми други имаш!Добре е все пак той/тя да знаят,че имаш това неразположение и след секс.Но пък на родителите си можеш само да кажеш за паренето.Обикновено,ако става въпрос за цистит,което е твърде вероятно предвид симптомите,които описваш,ще те насочат към уролог.Т.е. цистита не се получава само вследствие на секс.Хубаво е(даже задължително) щом водиш полов живот да отидеш  и на гинеколог!

Общи условия

Активация на акаунт