куче за двор - какво???

  • 4 204
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!
На скоро се преместихме от апартамент в къща. Бяхме обещали на децата, че когато това се случи, ще им вземем куче. Всички мнооого обичаме кучета, но мъжът ми е с много кофти алергия ( към кучета, котки и т.н.), така че единствената ни опция е да го гледаме навън целогодишно (кучето, не мъжа ми  Laughing ). Та, по този повод сега съм в процес на избор на домашен любимец  newsm78. Иска ми се да го вземем напролет, за да може до следващата зима да поотрасне.
Моля, ако имате идеи (а и опит) за куче, което да живее навън и да обича деца ( че все пак сме с три броя, от които най-малкото няма годинка), да ги споделите. Предварително благодаря!

# 1
# 2
  • Мнения: 187
Може да си осиновите куче от приют. Там ще ви кажат кое е подходящо за двор.

# 3
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
И пак не е препоръчително да се държи на двор поне до 2 ваксина  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 418
Аз бих си взела или кученце от приют, или такова:

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря на всички ви! Прочетох и старата тема. Идеята за куче от приют не ми беше хрумвала, но много ми допадна. Ще проучим и тази възможност.
Още веднъж благодаря! Стискайте палци скоро да се похваля с  новия член на семейството ни  Wink

# 6
# 7
  • Мнения: 176
Куче за децата е съвсем различно от куче за двор. Ако ви трябва за игра е едно, ако е за пазач на двор и къща друго. Правилно са те насочили към специалните теми

# 8
  • Мнения: 481
http://arsofia.com/bg/osinovi/
Похвално ще е да осиновите куче. Ние сме с три деца (последното на 1 г.), две кучета и една котка, като едното куче е спасено от изолатор, а котката наскоро прибрахме от улицата - прекрасни са. Линкът е на единствения читав приют в страната. Момичетата и момчетата там познават животните си и ще Ви насочат към подходящото за Вас. Кучетата са ваксинирани, обезпаразитени и с ясен здравен статус. Ще направите голямо добро, ако подадете ръка на бездомно куче.
Кучето няма да е вързано надявам се.

# 9
  • Мнения: 3
http://arsofia.com/bg/osinovi/
Похвално ще е да осиновите куче. Ние сме с три деца (последното на 1 г.), две кучета и една котка, като едното куче е спасено от изолатор, а котката наскоро прибрахме от улицата - прекрасни са. Линкът е на единствения читав приют в страната. Момичетата и момчетата там познават животните си и ще Ви насочат към подходящото за Вас. Кучетата са ваксинирани, обезпаразитени и с ясен здравен статус. Ще направите голямо добро, ако подадете ръка на бездомно куче.
Кучето няма да е вързано надявам се.
Благодаря за ценната информация. Разгледах сайта и ми стана много мъчно. Задължително ще отидем до там, надявам се да си изберем кученце.
Естествено, няма да е вързано. Никога не съм го разбирала това,нито го смятам за правилно. В крайна сметка, ние искаме приятел в игрите за децата, а не бездушен пазач.
Благодаря още веднъж!

# 10
  • Мнения: 19 483
Аз също се присъединявам към предложението за осиновяване на куче от АРС. Но ако там не срещнете своя домашен любимец бих ви препоръчала куче от породата Бернско пастирско куче. Имам такова вече няколко години, живее на двора, прекрасен характер, а и са много красиви животни.

# 11
  • Мнения: 2 270
Бернско пастирско куче.

Наистина са много красиви, не бях и чувала за тази порода, но изглеждат много подходящи за къща с двор.

# 12
  • Мнения: 19 483
Бернско пастирско куче.

Наистина са много красиви, не бях и чувала за тази порода, но изглеждат много подходящи за къща с двор.
Нямат проблем със студа, единствено жегите ги мъчат и търсят сянка .....но пък лятото моят не харесва шума на климатика и не искаше да влиза вътре, та прекара и жегите навън. Много обичливи животни са, страшно са привързани към стопаните, а са и добри пазачи, което определено ме изненада, тъй като в характеристиките на породата това не е обичайно за тях. Те са по-скоро като санбернарите, създадени да теглят колички с мляко и да подкарват кравичките  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 481
O, чудесни са наистина! Стигне ли се обаче до покупка на куче от дадена порода е добре да се знае нещичко за развъждане, за развъдници и т.н.,защото после ще си купи куче, за което ще й кажат, че е каквото тя търси и като порасне паленцето ще се чуди защо не е като на картинките и защо характерът му не е характерен за породата. Определено препоръчвам осиновяване от хора, които си познават животните.

# 14
  • Мнения: 19 483
O, чудесни са наистина! Стигне ли се обаче до покупка на куче от дадена порода е добре да се знае нещичко за развъждане, за развъдници и т.н.,защото после ще си купи куче, за което ще й кажат, че е каквото тя търси и като порасне паленцето ще се чуди защо не е като на картинките и защо характерът му не е характерен за породата. Определено препоръчвам осиновяване от хора, които си познават животните.
Да, точно така - трябва доста да се прочете по въпроса. Ето това е линк към клуба на породата, регистриран към БРФК http://www.sennenhund-bg.com/Official_club_site/index.html.html Там ще знаят какви кучила се очакват и от кои легитимни развъдници. Това за България. Моето си го взех от чужбина, докараха ми го по-точно. Хората от клуба ми помогнаха с контактите с чуждия развъдник, тъй като в момента нямаше кученца от породата в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт