Февруарските майчета чакат своите зайчета! III

  • 14 361
  • 230
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Февруарските майчета чакат своите зайчета!


1.02 MiaT - момиченце (Св. София), местожителство: София; първа бременност
2.02 ik
4.02 Tinka79
3.02 Anaise - момиченце (Майчин дом); местожителство: София; първа бременност
6.02 mama mile
6.02 DUDKA - момченце (Шейново); местожителство: София; рожденна дата: 4.11.1981; първа бременност
6.02 bambina (Майчин дом); местожителство: София; първа бременност
6.02 Rebeka (Хасково); местожителство: Хасково; първа бременност
7.02 Pola- момиченце (Св. София)
8.02 gali - момченце местожителство: Севлиево; рожденна дата: 26.07.1977; първа бременност
8.02 villi - момиченце (Св. София или Шейново); местожителство: София; рожденна дата: 15.08.1977; първа бременност
12.02 Gena - момченце (Св. София); местожителство: София; първа бременност
13.02 mama78 местожителство: Пазарджик; първа бременност
14.02 alba
14.02 Dzu
15.02 TANITA-30 (Ст. Загора); местожителство: Стара Загора; рожденна дата: 6.07.1974; втора бременност; момиченце на 12 години
16.02 Misha - момченце ? (Майчин дом); местожителство: София; първа бременност
18.02 Mама от Финландия (Naistenklinikka) местожителство: Финландия; рожденна дата: 20.09.1978; втора бременност; момченце на 4 години
18.02 Godzilla- момченце (2ра градска или Св. София); местожителство: София; рожденна дата: 17.03.1977, втора бременност, момченце на 6 години
18.02 tzvetam
20.02 Inzilbeth - момиченце (ВМИ Пловдив); местожителство: Пловдив; първа бременност
20.02 Deniz
21.02 Style (Шейново); местожителство: София; рожденна дата: 16.03.1974; първа бременност
22.02 lyuba
22.02 nesa
24.02 alex.t - момченце (Плевен); местожителство: Ловеч
24.02 beti_bratanova местожителство: София
24.02 didkata

# 1
Звучи чудесно-новата тема Grinning

# 2
  • Мнения: 3 634
Нали?  Grinning

Вижте... дайте да си направим една галерия с наши снимки (по една снимка на семейство... може и от сватбата да е, но на снимката да сте и с бъдещия тати. Ще сложим тези снимки в един албум в уебшотс и после и снимки на нашите коремчета в друг албум също в уебшотс...

Какво мислите за идеята?

Също и ако можете да напишете още един път дали беби е момченце или момиченце и може и това да се прибави към списъка с термините...

# 3
Аз,малко ще закъснея със снимките,но в най-скоро време ще се снабдя с цифров апарат!
А за пола на бебчи,да се надявам,че към края на месеца ще го зная със сигурност Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 562
Мамо Фин, много добра идея! Мойто зайче е момиче, можеш да добавиш. А не е лошо да пишем и кой къде ще ражда. Току виж сме заформили група в болницата. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 634
Ми давайте и тази информация... Пола, де ще раждаш?

Вчера се чудех, що не вземете да си направите една среща? Аз да бях там и веднага бих ви юрнала да се срещаме... та айде... пускам мухата... хихихи.

# 6
  • Мнения: 2 274
*Привет, Танита!
*Аз имах толкова снимки, но сега нямам достъп до тях (комп-ни проблеми), но скоро ще си купя цифорва апарат и гле`те к`во става!!!!! Laughing
*При мен се очертава мъж!!!! (за това линийката  ми е синя!)
*В табличката може да се добави още:
-местожителство
- дата на раждане (да знаем кога да се поздравяваме)
-1-во или 2-ро раждане и резултатът от 1-то!!!

# 7
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Мама от Финландия

Вчера се чудех, що не вземете да си направите една среща? Аз да бях там и веднага бих ви юрнала да се срещаме... та айде... пускам мухата... хихихи.
Взе ми думте от устата!!!! Whistling

# 8
  • Мнения: 562
Айде среща, моооже! Ама чакайте да се оправи времето, че аз се зазимих. Никъде не ми се ходи в това време, от къщи на работа и обратно.
А иначе, аз ще раждам в Св. София, живот и здраве.

# 9
  • Мнения: 2 491
Много хубава идея за снимките и срещата обаче за сега няма цифров апарат-няма снимки, а за срещата много бих искала, но съм от Севлиево, не че не идвам в София, но не толкова често. Обаче за срещата може и да се постарая да долетя. Моят беборан е МЪЖ! Grinning  За първи път ще ставам мама Grinning  Родена съм на 26 юни 1977 г.

# 10
  • Мнения: 2 641
Pri men zasega kazvat che ste e momiche. I mislia da razdam v Maichin dom zasega. Ama kav stud nastana tuk....a az na svatva sha hodia uz v rodopite Shocked To greika triabva da si sloza mai. Joy Taka de tiia hora kwo tolkova mu misliat kato se zeniat? Nie s maja mi go reshihme i za 1 sedmica beshe fakt. Sigurno chakat snig da padne Grinning

Pola ako hodite dogodina na ski na Pamporovo samo kazi Wink

# 11
  • Мнения: 562
Цитат на: Anaise


Pola ako hodite dogodina na ski na Pamporovo samo kazi Wink


Анайс, със сигурност ще скиорстваме там. Мъж ми чака само да излезе буболечката и я сложил в кенгуруто с него и на черната писта, "да свиква със скоростта". Абе, луд човек, той е тренирал ски и е мания на тази тема. Така че, живот и здраве, ще си правим компания Simple Smile

# 12
oh az niamam nito snimki nito znam bebooka kakuv e  Cry az 6te si rajdam v Pazardjik ne v 4astna bolnica a v obiknobennata.Za parvi pat 6te stavam mama!

# 13
  • Мнения: 3 634
Цитат на: mama78
oh az niamam nito snimki nito znam bebooka kakuv e  Cry az 6te si rajdam v Pazardjik ne v 4astna bolnica a v obiknobennata.Za parvi pat 6te stavam mama!


Мама, баба ми беше акушерка в таз болница. Що нощи съм прекарала там когато е била нощна смяна и не е имало кой да ме гледа... ехх... спомени. А в родилното отделение там ми продупчиха ушите... леле, как виках... барабар с родилките.

# 14
И на мен ми е за първи път да ставам мама. За сега мисля да раждам в Майчин дом. За пола на бебчо нищо не са ми казали още, може би на следващия преглед на 20-ти. Иначе и аз съм за среща, ама не знам какво да правим с това време. То от сега нататък само такова ни очаква, а и по-лошо - снегове, ледове, а и с тези шкембаци!

# 15
Ti napravo me razbi razveselime  costumed050  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Pola
Цитат на: Anaise


Pola ako hodite dogodina na ski na Pamporovo samo kazi Wink


Анайс, със сигурност ще скиорстваме там. Мъж ми чака само да излезе буболечката и я сложил в кенгуруто с него и на черната писта, "да свиква със скоростта". Абе, луд човек, той е тренирал ски и е мания на тази тема. Така че, живот и здраве, ще си правим компания Simple Smile


Ama ti za 2005 li govorish? To bebetata ste sa na 1 mesec, kak si predtsviash d astane tova s skite? Sniag vse pak ima i mart i krai Wink

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Devo4ki!
Kyde se pokrihte?!
Ma4 li gledate?
Az cyal den nyamah vreme da se vklu4a (4e mnogo se razrabotih, da mi se 4udi6 na akyla #Silly  #2gunfire). vijdam, 4e sym propusnala kupona  Cry

Ta, da se zapi6a i az. Kazaha, 4e Beboran ste e myjlence i go 4akame na 12.02.2005 da se poyavi v St.Sofia
Pyrva bremennost mi e.
Snimki imam ot svatbata ni na adres:www.photos.yahoo.com/vlmarashev

# 18
  • Мнения: 523
i az sym ZA da se vidim, a i sym ot sofia:)
snimki imam mnogo, ama ne i s lichasht korem, no sega napravih wedding albumche v pgphoto.net:) kazvajte kyde da kachvam ili prashtam i NP:)
Inache bebcho e sramejliv (ne se e metnal na nas Grinning ) i ne shte oshte da si pokaje pola, ama to ima dosta vreme oshte:) po zakona na Myrfi ochakvam momiche, z-toto vsichki kazvat, che shte e momche  Wink
Ne znam oshte v koq bolnica shte rajdam... za pravitelstvena mislih... ama koj znae...
dam tozi stud i men me zazimi:( dano byrzo sviknem i se adaptirame Cry

# 19
  • Мнения: 523
chuvstvam se kato absoluiten tehnicheski invalid - NE MOGA DA SI SLOJA LENTICHKA SYS SEDMCIITE:(
 molq pomognete, kak da si q sloja??? kazvajte mi stypka po stypka, neshto nqkyde ne pravq kakto trqbva Thinking

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Spoko, Betim iaz se borih seriozno,dokato si sloja lenti4kata Embarassed  Thinking
Otvori site:www.lilypie.com
2.vyvedi si termina;
3.slez nay-dolu v stranicata i copy kodyt ot prrozor4eto, koyto zapo4va i zavyr6va na url (3 reda e)
4.otiva6 na tvoya profil i go vyvejda6 nay -otdolu.
Ako, ne stava, pitay pak! thumbsup

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ne se izrazih syvsem pravilno.oops
Ne vyvejda6 koda s url, a go paste v profila si, kydeto ima myasto za podpis

# 22
  • Мнения: 523
ej sega shte probvam
znachi iam 3 prozoreca s razni url-ta koj ot 3-te da pastevam - makar che az probvah i 3-te i ne stana:(
kopy - paste v moq profil - ama maj na kartinka.... a ne na podpis  - hym moej li da e to tova?

# 23
  • Мнения: 523
q da rpobvame - pastnah go na podpis
daaaaaaaaaaaaaaa
stanaaa heheheeheh vehce si imam lentichkaaa:)))))))))))))

# 24
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами да ме добавите и мене,първа бременност ми е все още не съм сигурна но май се насочвам да раждам в Шейново,ако нещо или някой не ме разубеди.,от София съм,родена съм на 04.11.1981г.Бебчето ми е момченце май.Снимки имам обаче въобще незнам как да ги наместя тук. Rolling Eyes

# 25
Здравейте мамчета!
Виждам, че още не сте се разсънили, а аз съм на работа вече от 1 час.
Моят термин е за 24.02 и за сега казаха момче. А живот и здраве мисля да раждам в Плевен, аз и сега си ходя там на консултация. Иначе съм от Ловеч, но тук няма един свестен лекар, да не говорим за болницата.
Но времето ще покаже! Не искам да бързам с нищо - нито планове кроя, нито нещо съм купила още за бебчо, някак си ме е страх. Толкова дълго го чаках това съкровище, че сега не смея от суеверие може би да мисля за повече от 1 ден напред.
Желая ви приятен и лек ден!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте и от мен!
Много ми хареса новата тема и искам да добавя и нас към списъка. Мойто зайче е момиченце. Аз живея в София и това ще бъде първото ми раждане. Родена съм на 15.08.77г.
Пожелавам на всички много радост и щастие с вашите коремчета Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Аз също не мога да се справя с тази лентичка.

# 27
  • София
  • Мнения: 679
Забравих да добавя отново че термина ми е на 08.02. Вероятно ще раждам в Света София или Шейново.
Сега дали ще се появи лентичка?

# 28
  • Мнения: 238
Добро утро на всички!

Нашето бебче пък все се крие на видеозона и не можем да му разберем пола. То пък такова срамежливо да се чудиш на кого се е метнало???  Neutral Face

# 29
  • Мнения: 2 641
Zdraveite i ot men  Stuck Out Tongue

Ne sam se uspala a biah po magazinite. Brei okaza se che niamam nito edna dalga bluza koiato da ia zagastia v choropogastite pod sukmana ta si kupih edna. Samo deto e dosta tanka no pak otkakto sam bremenna i mi e mnogo toplo.

# 30
  • Мнения: 2 491
Цитат на: villi
Забравих да добавя отново че термина ми е на 08.02. Вероятно ще раждам в Света София или Шейново.
Сега дали ще се появи лентичка?


Какво съвпадение-приятелят ми е роден на същата дата и година като теб: 15.08.1977( аз съм малко по-голяма от вас 26.07.1977 Grinning ) , а терминът на нашето бебче е на същата дата като вашият-08.02.2005

# 31
  • Мнения: 2 274
ЗДравейте мили, мамчета!Днес сутринта трябваше да придружавам шефа на едно мероприятие, на което имаше много хора имисля това да ми е за последно. Имаше една жена, която се развика никой да не смее да пуши, защото има бременна жена, после на висок глас ме попита в кой месец с ъм (сигурно очакваше  и аз да й отговоря по същия начин). Направо срам ме хвана , казах на хората да си пушат (помещението беше голямо), а тя - бебето щяло да боледува и т.н. --аз просто станах и си излязох....ТА това са моите сутрешни премеждия.
Сега и аз ще с епредставя по-подробно - родена съм на 17 март 1977 в София.Имам син на почти 6 г. Терминът ми е 18 .02, ама бебо   излиза по-голям на видеозона, та не зная... МИслех да раждам във 2-ра градска, защото там родих сина ми, но сега чувам доста лоши неща за там, пък и преди две седмици лекарят,  при когото ходех на УЗ и работи там ми поиска 10 лв. отгоре за прегледа, щото го попитах дали да пия Матерна Sad  Май ще се насоча към Св. София и без това  е на 5 мин от вкъщи.

# 32
  • Мнения: 2 641
Pri men pak horata nevizdat che sam bremenna. Predi malko maika mi pristiga s edin sased da izmaknat edno buro ot nas i saseda i vika  da ne vliza stoto bil kalen donesete go s dasteriata do vratata, a maika mi mu kazva che sam v 6 mesec i toi se puli  Shocked Takiva mi ti raboti Grinning

# 33
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Pri men pak horata nevizdat che sam bremenna. Predi malko maika mi pristiga s edin sased da izmaknat edno buro ot nas i saseda i vika  da ne vliza stoto bil kalen donesete go s dasteriata do vratata, a maika mi mu kazva che sam v 6 mesec i toi se puli  Shocked Takiva mi ti raboti Grinning
При по-високи жени и първа бременност коремчето е по-малко...

# 34
Zdraveite i ot mene ,

Dnes byah na ehograf  i uspiaha veche da me zaradvat . Shte si imam momichenceee!!!
Shte rajdam v VMI-Plovdiv
mestojitelstvo - Plovdiv
parva bremennost
termin - 20.02.2005

Celuvki ot mene !

# 35
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Inzilbeth
Zdraveite i ot mene ,

Dnes byah na ehograf  i uspiaha veche da me zaradvat . Shte si imam momichenceee!!!
Shte rajdam v VMI-Plovdiv
mestojitelstvo - Plovdiv
parva bremennost
termin - 20.02.2005

Celuvki ot mene !

Еее, колко много станахме!!!! Страхотно!!! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 641
Da be izvednaj mnogo mamcheta se praknaha, a takmo si misleh che fevruarkite sme nai-malko Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Da be izvednaj mnogo mamcheta se praknaha, a takmo si misleh che fevruarkite sme nai-malko Simple Smile
А според мен има  и още!!!! Когато отидох  да се регистрирам  в ЖК, сестрата щеше да  падне:"Ама и вие ли сте бр-на? Има някаква епидемия този месец!!!" Laughing

# 38
Привет и от мен!!!
Да поясня и за мен:родена съм на 6.07.1974,това ще ми е второто слънчице Grinning,за сега незнам какво ще е ,но съм се настроила за МОМЧЕНЦЕЕЕЕ,нали си имам вече МОМА-Бетина на 12г! Stuck Out Tongue
Ще раждам в родния си град-Ст.Загора,но за съжаление тук имаме само една родилна клиника-монопол!!

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Здравйте, мами-та!
Днес форумът ни е позамлъкнал, но пък си имаме нови членове(това пък как звучи само Blush )
Добре дощли и леко бременеене  55

То, и аз едва сега намерих време да се вмъкна в Нет-а, като се прибрах.
Много труд и техника напоследък, да ми се чуди човек Sign Exclamation
 
И с колата си имах някакви проблеми  car003 , въобще ми беше един скапан ден Misc Ghost

А, мъж ми, ме информира, че сме на някакъв официален коктейл от 19.30 ч. и аз сега ще се разровя да видя в какво да се намъкна Shocked  cold   261uu , че официална рокля, която да ми става - по-рядко ми се намира, май!
Ама, да не ви занимавам с моите "бели къхъри".

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Мамо Фин, благодарим, че се грижиш за актуализацията на информацията, която споделяме  Hands Clap  :smilecolros:

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Момичета, аз изчезвам да се накипря, че то като съм бременна няма да им се давам на коконите, я  #2gunfire  Ще им скрия шайбата Wink
Хайде, приятна вечер на вас и на бебоците в тумба(о)ците!  ylinfant

# 42
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Gena
Момичета, аз изчезвам да се накипря, че то като съм бременна няма да им се давам на коконите, я  #2gunfire  Ще им скрия шайбата Wink
Хайде, приятна вечер на вас и на бебоците в тумба(о)ците!  ylinfant


Zabravih che obichash da se kiprish Wink To losho niama de Wink Priatno ikarvane na kokteila.
Ia kazi ot kade si se sdobila s oficialni bremenni rokli ? az ste hodi ana svatba a ne varvi s tarite deto se izduvat otpred Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 6 131
Здравейте и от мен!
Моят термин е вече на 1.02 или дори на 24.01, и аз не знам януарка или февруарка съм (цикълът ми беше нередовен), но понеже видях, че ме има в този списък да си кажа.
Май ще е момиченце и се гласим за Св. София. На мен ми е първо раждане.

# 44
  • Мнения: 2 274
Добре дошла и на МиаТ!
Добро утро на всички! Наспахте ли се??????
Хайде събуждайте се  - да си говорим!

# 45
  • Мнения: 2 641
privet na vsichki Wink

Naspah se i zakusih za 3-ma Simple Smile Dnes ste shiia charshafi na beboka pak da vidim kakvo ste izleze Wink Vie s kakvo ste se zabavliavate dnes?

# 46
  • Мнения: 2 274
Анайс, направо ти завиждам за занятието! Аз ,макар и на олекотен режим, съм на работа, а събота и неделя ,колкото и да ми помагат в чистенето и другите домакински задължения, не остава време за такива приятни занимавки((((

# 47
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Godzilla
Анайс, направо ти завиждам за занятието! Аз ,макар и на олекотен режим, съм на работа, а събота и неделя ,колкото и да ми помагат в чистенето и другите домакински задължения, не остава време за такива приятни занимавки((((


Radvai se che imash rabota. Az ot april ne sam na rabota i poviarvai mi se chuvstvam uzasno. Taka iskam da rabotia nesto, no nestava. A inache se chuvstvam dobre i niamam problem da rabotia.
V chisteneto sasto niamam tvoai kasmet. Ot kakto brat mi domakna edna povlekana v kasti si sediat i me gledat kak vlacha kofi i chistia a te ne sa si mradnali prasta. Samo maj mi mi pomaga sabota i nedelia s prahosmukachkata che nashta e vodna.
Inache az lichno gledam weekendite da sam navan i okolo vitosha ako moze stoto tam se chuvstam dobre.
Ia da vi pitam - mnogo silno li chuvstvate bebetata si? Mardat li mnogo? Az moito bebe naposledak pochti ne go usestam samo vecer za 1 minuta niakade? Ii pak sutrin za malko?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Здравейте ранобудни мами!
Аз преди малко се излюпих, а мъжът ми - поспалан още спи. Като двама мечоци сме  Confused

Официална рокля не облякох снощи, ама се наврях в една бяла пола, че да се виждам от далеч  Wink

Като ме курдисаха на един стол и "Стой и не мърдай, че си бременна!" Луда работа! Като един инвалид, само се мъдрих и надничах напред - назад. Поне снимки си направихме, та ще ги пусна, като са готови, да ми видите могъщия корем Laughing

Сега ще се приготвям за работа  car003, а през почивните дни ще имаме гости - мама, татко, сестра ми и племенницата ми, така че ще има забава!  bigdance2

Много хубав ден пожелавам на всички и до скоро!

# 49
  • Мнения: 2 274
Анайс, май никой не е доволен от това, което има..Аз имам не лека бременност и с удоволствие бих се разменила с теб! Вярно е, че парите са от полза, ама....не са чак толкова много, вчера си смятах пътните и храната и излезе, че ми отнемат 1/3  от заплатата, да не кажа половината... Погледни го от добрата му страна - имаш време за себе си, да се поглезиш, можеш да правиш каквото си искаш и най-вече да се пазиш!
Моя бебо тренираше яко изминалите две седмици, дори през корема се виждаше- ама аз тогава много се нервих..сега е по-спокоен, забелязвам, че става активен, когато се уморя, иначе нежно ме подритва!

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И моят футболист е различно активен.
Понякога по цял ден помръдва, а друг път ме притеснява и се крие!
Ама, според мен, това е нормално, те и малките човечета са понякога мързеливи, предполагам

# 51
  • Мнения: 41
Добро утро

По цял ден съм на рс и ви следя от офиса. Моя термин е на 20 но предвиждаме секцио на 5 живот и здраве. Още не съм решила къде. Моята лекарка е в майчин дом, но условията там са били ужасни.
Днес времето е слънчево и това се отразява добре на емоционалното ми състояние. Вие мили мами как сте?

# 52
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Deniz
Добро утро

По цял ден съм на рс и ви следя от офиса. Моя термин е на 20 но предвиждаме секцио на 5 живот и здраве. Още не съм решила къде. Моята лекарка е в майчин дом, но условията там са били ужасни.
Днес времето е слънчево и това се отразява добре на емоционалното ми състояние. Вие мили мами как сте?


Da te opravergaia za maichin dom Wink V patologiata e naistina uzasno az biah tam 2 dena. Toaletnite ako tova sa toaletni sa po gadni i ot ulichnite. No imahse edna mama deto beshe stoiala 2 dena v predrodilnoto i kaza che dolu usloviat aniamali nisto obsto s tezi na 5 etaj. Bilo chisto, s dogrami, mieli po 3 pati na den i bili mnogo lubezni. Neznam kak e v drugit ebolnicite stoto izpusnah da ida v sveta sofia, no ste go napravia drugia petak.

# 53
  • Мнения: 2 641
Da sigurno ne usestam bebo mnogo vece stoto sam dosta spokoina i ne se iadosvam. Naistina kato se nerviram i toi pochva da rita. Tva iavno ne e mnogo dobre.

# 54
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Da sigurno ne usestam bebo mnogo vece stoto sam dosta spokoina i ne se iadosvam. Naistina kato se nerviram i toi pochva da rita. Tva iavno ne e mnogo dobre.
Когато в кръвта няма достатъчно кислород, бебо започва да прави   по-реззки движения, които засилват сърдечната дейност, повишават налягането и кръвообращението и по този начин се набавя необходимия кислород. Аз, напр. излизам на балкона да глътна малко въздух, затова не трябва да се седи в затворени и задушни помещения.

# 55
  • Мнения: 562
Здравейте мили мами, 55

Радвам се, че всички сте добре, а и че има малко слънце навън. Тези дни нямах никакви забавления, само вечер в къщи на топло се гушкахме с татенцето пред телевизора hug . Ама мислим да се развихрим пак през уикенда.  bigdance2

Аз бебо го усещам често, особено като си легна вечер. Вие купихте ли нещо за бебоците вече? Аз май ще оставя всичко за декември. Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Pola
Здравейте мили мами, 55

Радвам се, че всички сте добре, а и че има малко слънце навън. Тези дни нямах никакви забавления, само вечер в къщи на топло се гушкахме с татенцето пред телевизора hug . Ама мислим да се развихрим пак през уикенда.  bigdance2

Аз бебо го усещам често, особено като си легна вечер. Вие купихте ли нещо за бебоците вече? Аз май ще оставя всичко за декември. Rolling Eyes
И аз реших да чакам до декември(((Е, дано бързо да мине!

# 57
Здравейте и от мен мили мами!
Годзила това ,което си написала за кислорода в кръвта дали е вярно?Питам защото моето бебчи е супер активно-и денем и нощем.Понякога се чудя от къде има тези сили,ами то повече играе от колкото спи! #Milti
Като ходих последно при моят лекар го попитах,а той ми отвърна,че все още бебо имал голяма къща,затова се движел повече!!

# 58
  • Мнения: 2 274
Цитат на: TANITA-30
Здравейте и от мен мили мами!
Годзила това ,което си написала за кислорода в кръвта дали е вярно?Питам защото моето бебчи е супер активно-и денем и нощем.Понякога се чудя от къде има тези сили,ами то повече играе от колкото спи! #Milti
Като ходих последно при моят лекар го попитах,а той ми отвърна,че все още бебо имал голяма къща,затова се движел повече!!
Тъкмо се чудех дали да не добавя - сега да не вземете за се шашнете, че като мърда много значи не му е добре... (инфо-та съм взела от тук http://www.rodi.ru/calendar/week18.html)
 Аз ,напр- мога да преценя, кога е прекалено активен, прави  много резки и много силни движения, точно след като съм седяла прекалено ...тогава ставам и се радвижвам, а ако мога излизам навън...Това за мястото е точно така - има място - прави си гимнастика! После пък ще се питаме, ама що не мърда толкова - защото няма да имакъде, милото!

# 59
  • Мнения: 41
Анаис благодаря ти за съвета. За кои етажи става въпрос. Сигурно ще е много неприятно в най - хубавия ден от  живота ми да съм заобиколена от декор на стар военен филм.

# 60
  • Мнения: 2 641
Ia da vi pitam? Izbrahte li vece ime na deteto? Kato gledam dosta ot vas znaiat ili pone predpolagat kakvo ste e Wink Grinning

# 61
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Deniz
Анаис благодаря ти за съвета. За кои етажи става въпрос. Сигурно ще е много неприятно в най - хубавия ден от  живота ми да съм заобиколена от декор на стар военен филм.


Rodilnoto e na 3 etaj i kazvat che bilo prilichno i chisto. Abe edno vreme babi te ni na niviata sa ni razdali nie sega kwo tolkova se kaprizim?

# 62
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Ia da vi pitam? Izbrahte li vece ime na deteto? Kato gledam dosta ot vas znaiat ili pone predpolagat kakvo ste e Wink Grinning
Идея си нямам!!!!! НАдявам се да реша нещо в оставащите месеци!

# 63
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Цитат на: Deniz
Анаис благодаря ти за съвета. За кои етажи става въпрос. Сигурно ще е много неприятно в най - хубавия ден от  живота ми да съм заобиколена от декор на стар военен филм.


Rodilnoto e na 3 etaj i kazvat che bilo prilichno i chisto. Abe edno vreme babi te ni na niviata sa ni razdali nie sega kwo tolkova se kaprizim?

Абе верно е това за нивите, ама тя  нивата пак по-романтична от мръсни коридори  тоалетни. Просто не сига , че ще притесняваш, че си в болница, а и тази мръсотия те потиска още повече!!!

# 64
Цитат на: Godzilla
Цитат на: TANITA-30
Здравейте и от мен мили мами!
Годзила това ,което си написала за кислорода в кръвта дали е вярно?Питам защото моето бебчи е супер активно-и денем и нощем.Понякога се чудя от къде има тези сили,ами то повече играе от колкото спи! #Milti
Като ходих последно при моят лекар го попитах,а той ми отвърна,че все още бебо имал голяма къща,затова се движел повече!!
Тъкмо се чудех дали да не добавя - сега да не вземете за се шашнете, че като мърда много значи не му е добре... (инфо-та съм взела от тук http://www.rodi.ru/calendar/week18.html)
 Аз ,напр- мога да преценя, кога е прекалено активен, прави  много резки и много силни движения, точно след като съм седяла прекалено ...тогава ставам и се радвижвам, а ако мога излизам навън...Това за мястото е точно така - има място - прави си гимнастика! После пък ще се питаме, ама що не мърда толкова - защото няма да имакъде, милото!

Благодаря ти за инфото!
Ами аз съм далеч от мисълта да се шашкам,всичко си е строго индивидуално за всеки!

# 65
  • Мнения: 2 274
Е пак замлъкнахте(((АНайс, ти какво име си избрала вече?

# 66
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Godzilla
Е пак замлъкнахте(((АНайс, ти какво име си избрала вече?


nesam

mislia si za Karina ako e momiche ama..............

# 67
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен! Simple Smile
Ето инфо и за мен: местожителство: София; първа бременност; Мисля да раждам в Майчин дом, а за пола на бебока ще ви кажа утре или в понеделник - довечера ще ходя на лекар. Той беше казал, че може би е момченце, но беше преди повече от месец и затова сега ще изчакам потвърждение ...

# 68
  • Мнения: 3 634
Малък отчет и от мене!

Бях на лекар... някакъв си Хосе от Испания или нейде си от тамошните ме "прегледа"... всичко ми е на ред, няма хламидии (дето откачах в понеделник, че такъв тест са ми пуснали без да ми кажат). Та с Хосе хич не можахме да се разберем поради простата причина, че езиковите знания на Хосе не бяха достатъчни за да ме разбере.
Както и да е, реши да ме прехвърли на гинеколог и ми пусна направление та сега ще чакам другата седмица някой да ми се обади или прати писмо за кога ми е запазено време.
Болничния ми свършва в понеделник, та Хосе и нов болничен ми написа... до петък  Shocked (голяма работа ми свърши, няма що). После ме просна на една маса/легло и със СТЕТОСКОП слуша сърцето на бебо... мен ме съмнява, че е чул моя пулс, че с онез машинки е трудно да се чуе сърчицето, тоз с прост стетоскоп го слуша... То съм чувала, че се чува, ама в 22ра седмица не е ли малко рано за такова нещо? Ако не е, разучавам веднага от де могат да се закупят такива неща и отивам да купя...

После, нашо тато най-сетне усети ритниците на беби. Разнежи се над шкембето ми днес, въодушевен от това, че лекар е чул сърцето със стетоскоп. Та залепи татьо ухо на корема ми и след малко получи 2 ритника единия от които попадна на ухото му, а другия на бузата. Ех, че радост беше само! Това е първия близък контакт на тати и беби... много се гордея!

# 69
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Мама от Финландия
Това е първия близък контакт на тати и беби... много се гордея!
Simple Smile Ами то си е за  гордост!!! Браво!
Аз си купих стетоскоп в !!! 3-ти !!! месец, и търсих, търсих, ама нищо не чух...много се разстроих и на следващия ден тичам при лекарката да чуе тоновете, тя като  чу щеше да падне от смях!!!
Със стетескоп чувах тоновете на Гого  в 8-ми месец и то доста приглушено!

# 70
  • Мнения: 3 634
Мдааа... А Хосе какво ли е чул? Ако попадна пак на него (недай боже де... ама АКО), и ще му занеса руло от тоалетна хартия... да видим дали и през него ще чуе нещо. Мъж ми се запозна с къркоренето на червата ми преди бебо да го ритне  Laughing

# 71
  • Мнения: 2 274
Момичета, вие чували ли сте, че бебоците хълцат ( в корема още)..т.е. това рязкото движение на бебо било хълцане Shocked

# 72
  • Мнения: 2 641
az nisto neusestam ta kamo li hapcane - predi 2 sedmici mardashe i se treseshe vatre ama sega e zatishie

# 73
  • Мнения: 366
Страхотно, нямаше ме 2-3 дни, в които сте писали много, а и нови хора и нова тема .......Simple Smile))
По-подробно за мен: От София, родена съм на 16.03.1974 г., ще раждам в Шейново, това ми е първа бременност. Полът на бебето не се вижда, винаги е в различна поза и все недостъпна, но интуицията ми е за момче. С мъжът ми сме си избрали име - ако е момче, ще е Самуил, за момиче нямаме все още.......
Бебето ми рита предимно сутрин, когато се събудя и вечер, когато си легна, също ако намеря време и през деня да си опъна гърба, пак започва да рита, затова си мисля, че спи, докато се движа и будува, когато съм в покой - ще бъде много весело, ако си запази този режим, когато се роди, няма да ни остави да спим Simple Smile. Иначе продължавам да не усещам бременността си, а и не ми личи (висака съм 170, не е много, но явно, защото съм и едра), работя почасово и правим ремон за капак (успахме да вземем заем) и последните 2-3 дни обиколих всичики магазини за кухни, бяла техника и пр., разбира се все валеше Simple Smile.
А относно стетоскопа, аз имам от апарата за кръвно налягане и до сега съм направила 4 опита да чуем сърцето, само първият път беше успешен след 10-15 минутно търсене из целия ми корем, сантиметър по сантиметър, при това преди около месец,  прехвърлих слушалките и на таткото - голяма емоция беше Simple Smile, но от тогава или нямам търпение да търся или бебчо все лошо се е завъртял......

# 74
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Мама от Финландия
Мдааа... А Хосе какво ли е чул? Ако попадна пак на него (недай боже де... ама АКО), и ще му занеса руло от тоалетна хартия... да видим дали и през него ще чуе нещо. Мъж ми се запозна с къркоренето на червата ми преди бебо да го ритне  Laughing


Nisto ne e chul Wink kato biah v maichin dom biah v 23 sedmica i tam akusherkite se razkarvaha s takova chudo - pomilih gi da mi kazat chuva li se nesto a te kazaha karkorat ti chervata Wink

# 75
  • Мнения: 366
Godzilla,
Да, хълцат, когато снаха ми беше бременна с второто си - момиченце, постоянно казваше, че хълца, когато се роди, продължи да хълца, а с първото - момче, нямаше подобни изживявания.

# 76
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Style
Страхотно, нямаше ме 2-3 дни, в които сте писали много, а и нови хора и нова тема .......Simple Smile))

А относно стетоскопа, аз имам от апарата за кръвно налягане и до сега съм направила 4 опита да чуем сърцето, само първият път беше успешен след 10-15 минутно търсене из целия ми корем, сантиметър по сантиметър, при това преди около месец,  прехвърлих слушалките и на таткото - голяма емоция беше Simple Smile, но от тогава или нямам търпение да търся или бебчо все лошо се е завъртял......


Vse pak da popitam - otkade si sigurna che ne si si chula koremnata aorta? Wink

# 77
  • Мнения: 366
Anaise,
Сигурна, съм, защото го засекохме и бяха над 140 удара в минута, а моят пулс никога не надминава 90.........
Но пак повтарям, че е много трудно ....... от тогава все пробвам и не мога да го намеря пулсчуто му - трябва да се улучи в удобна поза

# 78
  • Мнения: 562
Та за имената...Стайл, Самуил е много яко име! Аз харесвам български имена. Моя приятелка има три дъщери - Яна, Неда и Рада. И Калина много ми харесва.

# 79
  • Мнения: 3 634
That's it... новата ми мисия е да намеря стетоскоп.

Анайс, аз имам огромен лист с имена за момче и момиче... ама не мога да избера ни едно... пък и ми се иска да ви питам за вашето мнение... Та отивам да диря листа!

# 80
  • Мнения: 2 641
Ama to i Karina e bg ime mislia - samo che po se znae kato Kerana ? A za momche mi e trudno da izmislia nesto stoto nesikam da zvuchi ligavo i da niama umalitelno  -- pepi, matri, tedi - zvchat mi kato na obratni Shocked

# 81
  • Мнения: 562
Цитат на: Anaise
A za momche mi e trudno da izmislia nesto stoto nesikam da zvuchi ligavo i da niama umalitelno  -- pepi, matri, tedi - zvchat mi kato na obratni Shocked


 Joy  Joy  Joy

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Здравейте пак, мамчета!
При мен е поредният скапан ден.
Върнах се с намерението да си правя санитарен полуден  Wink  о хоп - нямаме вода Twisted Evil  #2gunfire
Просто да полудееш?!?!?!?!? Rage
Че като му дръпнах един рев  Sob , пък после си викам: "Що да се хабя", я да поцъкам с девойките малко в Нет-а  :smilecolros:, пък току - вий ми се оправи настроението.
По въпроса за имената, ние с тати-то решихме да го кръстим Беборанчо на него, на татко му, де - Владимир, т.е. или само Влад.

# 83
  • Мнения: 366
Pola, Мъжът ми искаше царско име, а аз от Библията, така че решението дойде от само себе си. Бях още в 3-ти месец и четях в Библията за раждането на пророк Самуил и как майка му Ана го измолила от Бога, аз подобно се бях молила да забременея между март и май, защото исках пролетно дете, но забременях още на първия опит и ето ме 1 месец по-рано - февруари Simple Smile). Казах на мъжа ми, че имам хубаво царско име и .... дано се роди момче, ако не, второто ще е Simple Smile...или третото Simple Smile
Мама от Финландия, не си давай много зор, чува се глухо и ти трябва желязно търпение, но при добро желание, каквото със сигурност има, ще му намериш пулса .......успех.

# 84
  • Мнения: 366
Anaise
Не е трудно, пробвай с царските, повечето нямат галени: Калоян, Константин, Камен..........все с К се сетих Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2 274
Момичета, спешно казвайте сега....сутринта хапнах няква много гадна кревмиршка (пуста му лакомия)  и сега ми е лошо, отпаднало - ама много, повръща ми се..абе поизкорках се.....за момент се зачудих дали да не звънна на БПомощ, ама представяте ли си ако е само от стомаха - къв срам..Прибрах се вкъщи ...кво да правя сега  Confused

# 86
  • Мнения: 3 634
Мдааа... няма го листа с имената... Е, довечера няма поне да се чудя какво да правя... ще пиша нов лист.
На мен ми трябва такова име което да звучи и в българските и в финските уста прилично... Никога не съм харесвала умалителни имена, или ако съм харесвала, по-късно съм констатирала, че не мога да ги използвам. Син ми се казва Оливер, тука народа се скъса да му вика Оли или Олли... ама ние с татито твърдо си държим на Оливер. Брат ми е Кристофер и в БГ са го прекръстили на Крис... ама тук си е Кристофер.

# 87
  • Мнения: 366
Anaise , е Камен не е царско, но е хубаво, но виж Асен....
Явор, Ясен......леле колко мъжки имена имам, но нито едно женско не ми харесва все още Sad

# 88
  • Мнения: 2 274
А инач ебебо си ритка..ох, сутринта прочетох една  много неприятна история, която се е случила с едно момиче от руския форум, и нали съм впечатлителна......може от това да ми е прилошало

# 89
  • Мнения: 366
Godzilla, ако не си повърнала до сега, значи е късно за това. Със сигурност киселото мляко е добро средско срещу натравянето, както и прясноото......насили се и пийни повече

# 90
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Style
Godzilla, ако не си повърнала до сега, значи е късно за това. Със сигурност киселото мляко е добро средско срещу натравянето, както и прясноото......насили се и пийни повече
ХАпнах една ябълка Embarassed ...май ми поолекна

# 91
  • Мнения: 366
Godzilla,
Ох, напълно те разбирам....все си обещавам да избягвам лошите филми и истории........миналата седмица след четене из сайтовете се бях побъркала дали бебо си има всички части на тялото.....милият ми мъж, скъсах го да го разпитвам какво е видял на ехографа, защото аз не виждах монитора, а само той и докторката, която нищо по тази тема не ми каза.....

# 92
  • Мнения: 366
Godzilla,
Супер Simple Smile)) радвам се

# 93
  • Мнения: 2 274
Не зная вече кое е нормално, кое не......Чуствам че от време на време ми се втвърдява корема, бързо се уморявам, май трябва да намаля темпото (ама колко още????) ...Анайс, ти как разбра, че трябва да се обадиш на  лекар, аз с моето мислене, че нищо ми няма ще взема да  направя някоя беля....

# 94
  • Мнения: 366
Godzilla, ако можеш да му се обадиш по телефона (на доктора), по-добре го направи, разкажи му всичко, няма да ти е в повече и най-малкото ще се успокоиш....Simple Smile
Извинявай, че се намесвам...

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Годзила, защо не се обадиш на гинеколожката, която те преглежда!
Обясни и какво ти се е случило от сутринта и как се чувстваш сега!
Аз моята честичко я безпокоя, ама какво да се прави, нали са затова.
Пийни повечко вода или чайче, да ти се успокои стомахът и си полегни!

# 96
  • Мнения: 2 274
Да де ама мойта докторка сега  не  е на смяна и й нямам телефона, а онзи частния (кожодера) с него просто не ми се говори -ще ме натика в болница само да ми вземе парите. Sad ...Много съм ти благодарна за отговорите.....

# 97
  • Мнения: 2 274
Сега търся в нет-а телефони на РД, имаше май някви консултации по телефона.... Ако някой намери нещо -ще съм много благодарна

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Върти ми се нещо из главата!
Чакай, намерих: 02/ 988 4040/0612/за майки многознайки  пише, без доп. импулси. Всичко за Вас и ВАшето бебе!
Пробвай!
От сп. "9 месеца" извадих тел. номер
Успех!

# 99
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Godzilla
Не зная вече кое е нормално, кое не......Чуствам че от време на време ми се втвърдява корема, бързо се уморявам, май трябва да намаля темпото (ама колко още????) ...Анайс, ти как разбра, че трябва да се обадиш на  лекар, аз с моето мислене, че нищо ми няма ще взема да  направя някоя беля....


Ami kak. Sled kato biah izpadnala pochti  v isteria za parvi pat v zivota si prednata vecer na slednia den korema mi beshe svit chial den. Beshe se vtvardil i riadko me otpuskashe, no ne me boleshe. Otidoh profilaktichno i te na ostaviha me za 2 dena na sistemi v bolnicata. Ako ti se vtvardiava pii magnezii sutrin i vecer po edna tavleta - Magne b6 - i no spa 3 pati na den.

# 100
  • Мнения: 2 641
A pak godzilla ako te pritesniava sandvicha triabva da vidish dali ste povarnesh. ama kwo mogat da ti napraviat neznam osven Degan protiv povrastane ama to si e dobre ako si iala nesto razvaleno organizma da go izhvarli sam. Pii priasno mliako ama ne suho a gledai da e ot po istinskite v plikovete.
A magneziia i no spa  mozesh da zapochnesh i vednaga da gi piesh.

# 101
  • Мнения: 2 274
Благодаря, благодаря на всички....Пия  айран и направо се раждам!!!! Ще се глезя ( и най-вече няма да ям боклуци), а в понеделник отивам в поликлиниката да кажат всичко ли е наред!

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Мен напоследък ме болят ребрата, по точно от дясната страна под гръдния кош, ама не защото Бебчо ме рита, ами по-скоро защото седя прегърбена на стол, а и така шофирам.
Сутрин, след като цяла нощ съм лежала, съм ок, ама следобяд вече сериозно ме наболява.

Някой с подобни оплаквания?!

# 103
  • Мнения: 2 274
Сериозно се замислям за този магнезий,  но смея да си го предпиша сама....не обичам много лекарствата, а нош-па, доколкото зная не се изписвана бременни в ЗАп. Европа, а тук и в Росия е първото нещо, което дават за болки Confused .....

# 104
  • Мнения: 2 641
Az vece neiskam nisto da mi kazvat. Pokrai tazi istoria maj mi se stresira gorkia i ne smee i da si pomisli za sex;-) Otkakto sam bremenna dosega izobsto ne sme go pravili pone po tradicionnia nachin/beshe mi mnogooooo losho/ i sega taman si mislih che vece moze i te na Wink Ne che sa mi kazali che ne moze ama iavno spored maja mi strah loze pazi Wink Sega ste triabva da izmislia kakvo da mu kaza ta da se uspokoi Simple Smile

# 105
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Gena
Мен напоследък ме болят ребрата, по точно от дясната страна под гръдния кош, ама не защото Бебчо ме рита, ами по-скоро защото седя прегърбена на стол, а и така шофирам.
Сутрин, след като цяла нощ съм лежала, съм ок, ама следобяд вече сериозно ме наболява.

Някой с подобни оплаквания?!

Дума по дума!!!!! Много е неприятно..не зная кво точно се намира там....наблюдавам неприятното явление именно, след като съм седяла прекалено дълго са стол или съм се прегърбила.  предишната бременност тази болка се появи чак в 8-ми месец, ама и не можех да дишам....

# 106
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Anaise
Az vece neiskam nisto da mi kazvat. Pokrai tazi istoria maj mi se stresira gorkia i ne smee i da si pomisli za sex;-) Otkakto sam bremenna dosega izobsto ne sme go pravili pone po tradicionnia nachin/beshe mi mnogooooo losho/ i sega taman si mislih che vece moze i te na Wink Ne che sa mi kazali che ne moze ama iavno spored maja mi strah loze pazi Wink Sega ste triabva da izmislia kakvo da mu kaza ta da se uspokoi Simple Smile

АЗ смятам да си забраня секса Confused  после ще наваксваме!!!! Laughing
Росия=РУсия (да не си помислите, че не зная как се пише!!!)

# 107
  • Мнения: 2 641
Ami magneziia mi go izpisa lichno doc. Marinov - toi e shev napatologiata na 7 etaj i kaza che poprincip ot sega natam triabva da go piia vseki den.Ne che mi ima nesto a za vsichki se otasialo. A no spa niama da go piesh s meseci a 1-2 sedmici dokato otminat tezi vtvardiavania stoto mi kazaha che sa kontrakcii. Edna priatelka pi no spa 9 meseca i na bebeto kwo mu e - nisto.

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
А,  магнезий за какво са ви предписали?!
При болки в корема и контракции ли?!
Според мен е по- безобиден от "Но - шпа", където има и други хим. съставки.

Годзила, аз във вторник съм на консултация и ще питам за тез болки, че ми е дискомфортно. Ще ти кажа какво е казала д-рката по въпроса.

# 109
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Gena


Годзила, аз във вторник съм на консултация и ще питам за тез болки, че ми е дискомфортно. Ще ти кажа какво е казала д-рката по въпроса.
Аха - ще чакам и ще сравняваме отговорите!!! Simple Smile
Дискомфорт е точната дума за това, което чуствам последните месеци, май не е нормално все нещо да те придърпва или напряга...

# 110
  • Мнения: 41
А някой пие ли нещо за зъбките на бебето?

# 111
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Deniz
А някой пие ли нещо за зъбките на бебето?
Rolling Eyes А Не трябва ли  за ншите зъбки и комплексно за неговата костна система??!?!? Т.е калций - в поливитамините, щото отделно да приемаш калций май не е много безопасно... А иначе като се  роди и порастне малко започваш с Флуоринчето!!!

# 112
  • Мнения: 41
Аз пия само матерна но след 20 та седмица като започват да се образуват зъбките на бебето съм чувала че се пие нещо допълнително. На лекар съм след 2 седмици и се претеснявам да не пропусна нещо.

# 113
  • Мнения: 3 634
Ей, аз до ден днешен не съм още разбрала що за чудо е туй Но Шпа... Звучи ми на нещо китайско... като жен шен или какво там беше.
Тук таквоз няма. Изобщо, не се препоръчват никакви лекарства, но ако се наложи да се пие нещо то тогава Панадол... Аз ви облазявам направо.

# 114
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Deniz
Аз пия само матерна но след 20 та седмица като започват да се образуват зъбките на бебето съм чувала че се пие нещо допълнително. На лекар съм след 2 седмици и се претеснявам да не пропусна нещо.
Точно за МАтерната си помислих, мисля, че в нея има всички нужни витамини и и  минерали , т.е. предполагам, че са помислили и за зъбките! ПЪк и на повечето майчета, именно към 20 г.с. я изписват.

# 115
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Мама от Финландия
Ей, аз до ден днешен не съм още разбрала що за чудо е туй Но Шпа... Звучи ми на нещо китайско... като жен шен или какво там беше.
Тук таквоз няма. Изобщо, не се препоръчват никакви лекарства, но ако се наложи да се пие нещо то тогава Панадол... Аз ви облазявам направо.
Мммм даааа.... а тук при първи сигнал за проблем ще чуеш:Но-шпа и Папаверини...Ама щом помагат.....

# 116
  • София
  • Мнения: 5 289
Чакайте и аз да ви се пооплача малко,от 2-3 дни вече съм със страшни киселини вечер направо усещам как в стомаха ми гори а на гърлото ми пари.Ужас направо вечер немога да си легна спя седнала,а към 2-3 нощеска като че ли ме облекчава и лягям нормално,ама първата нощ понеже в 2:00ч през ноща ми се доядаха пържени филийки и станахме с моя да пържим и да ядем и после си легнахме и елате да видите след един час за какви киселини става въпрос направо ми отиваха в гърлото и ми се повръщаше.Та тогава си мислех че е от филийките,ама на следващия ден пак.Незнам дали на бебчо не му расте косичка вече та за това да получавам киселини.Ама ако знаете някои хитринки против тях ще се радвам да споделите,взех си газирана вода само. Rolling Eyes

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Против киселини има анти - ацидни таблетки.
Попитай наблюдаващия бременността ти лекар за такива, или направо попитай в аптеката!

Ама, по принцип, знам, че  е препоръчително през бременността, последното ядене да е към 19ч. Embarassed
 
трудна работа, ама....
А, и това с филийките посред нощ.... Wink едва ли помага

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
А, момичета, как сте с нередовния стомах?!
Разбирайте - констипация, запек  Rolling Eyes
Изпробвала съм една хитринка, много е ефикасна  Bulb :вечер преди сън, хапвате по едно киви и на сутринта... нямате проблеми Wink
А, и киселото мляко "Активиа" с по 1 ябълка за закуска върши чудесна работа при нас с Беборан.

# 119
  • Мнения: 2 274
Срещу киселини съм чувала, че прясното мляко било препоръчително, ей така - 1-2  глътки, ама азк ато не мога да го понасям- не мога да ти кажа дали е вярно или не...Сладоледа и той май ги бори, ама всеки ден сладолед....

# 120
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Gena
А, момичета, как сте с нередовния стомах?!
Разбирайте - констипация, запек  Rolling Eyes
Изпробвала съм една хитринка, много е ефикасна  Bulb :вечер преди сън, хапвате по едно киви и на сутринта... нямате проблеми Wink
А, и киселото мляко "Активиа" с по 1 ябълка за закуска върши чудесна работа при нас с Беборан.

МИсля, че откакто започнах Матерната и при мен се появи тази напаст, ужасно е.....ЗАдължително ще пробвам това с кивито.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
А, вие пътувате ли извън София?!За няколко дни, на почивка, по родните места (за тези, които сме от провинцията)?

Моят мъж е категоричен ще пътувам на лято?!?! Angry

Аз преди да забременея всеки месец си ходех при мама и тати за по 1 седмица и сега ми е много терсене, та си ги каня тях да ми гостуват, ама не е същото Crossing Arms

# 122
  • Мнения: 24
Пак съм аз!
Само да потвърдя - момченце е нашият бебок!!!

# 123
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Misha
Пак съм аз!
Само да потвърдя - момченце е нашият бебок!!!
Честит ти юнак!!!!ТАткото сигурно е мнооого доволен!

# 124
  • София
  • Мнения: 5 289
Да анти-ацидни таблетки,моята лекарка ми каза какви да взимам или стоп-ацид или "по-ефикасните" ALMADRAT-T".Да ама не все едно нищо не съм взела,прясно мляко пия сутрин и вечер преди лягане по една чаша като кофа и пак нищо,та затова викам да прибегна към хитринки.
   А във връзка със запека и аз съм ужас,даже скоро имах такъв запек че се поизпотих бая ама накрая не издържах и така се напънах че.............ми олекна Whistling накрая.Ама не елесно,може да се взима Дуфалак той е разрешен и като че ли върши работа,а това с кивито съм го чувала и аз но не ми действа хич хем ям доста.Но джанките или сини сливи ви гарантирам 100% изпразване на стомаха. Laughing  Drunk

# 125
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Gena
А, вие пътувате ли извън София?!За няколко дни, на почивка, по родните места (за тези, които сме от провинцията)?

Моят мъж е категоричен ще пътувам на лято?!?! Angry

Аз преди да забременея всеки месец си ходех при мама и тати за по 1 седмица и сега ми е много терсене, та си ги каня тях да ми гостуват, ама не е същото Crossing Arms

ЗАщо не? Аз бая попътувах в края на август, е мъж ми ме сложи на задната седалка за по-сигурно, но според мен е по-полезно да се разсееш и да преживяваш приятни емоции.

# 126
  • Мнения: 2 274
Цитат на: DUDKA
  А във връзка със запека и аз съм ужас,даже скоро имах такъв запек че се поизпотих бая ама накрая не издържах и така се напънах че.............ми олекна Whistling накрая.

А мен ме е страх да се напъвам Embarassed  и съм чела, че хич не е препоръчително

# 127
  • Мнения: 3 634
Аз пък четох, че туй с напъването ако корема ти е твърд (разбирайте запечен  Wink ) е добре защото е и един вид упражнение за когато дойде времето бебчо да излиза. Та си се напъвам аз колкото мога... хехе.

# 128
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Мама от Финландия
Аз пък четох, че туй с напъването ако корема ти е твърд (разбирайте запечен  Wink ) е добре защото е и един вид упражнение за когато дойде времето бебчо да излиза. Та си се напъвам аз колкото мога... хехе.
Laughing  Laughing  Laughing

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Абе, то и ние бръмчахме по морето през август, ама сега вече - нанай, само вкъщи!

А, и нещо за шофирането ми спрягат изречения - и нашите, и свекито, ама аз мисля да си се возя  car003 , докато съм ок. То дали ще ме друса някой друг, или аз ще си се друсам - все тая, все ще сме одрусани  Wink (Голям лаф спретнах  Grinning )

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Мама от Финландия
Аз пък четох, че туй с напъването ако корема ти е твърд (разбирайте запечен  Wink ) е добре защото е и един вид упражнение за когато дойде времето бебчо да излиза. Та си се напъвам аз колкото мога... хехе.
 Hands Thumbsup

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Боже, още нямаме вода?! Rage
Къпане - по- рядко  bath , ще си посрещам гостите утре не- къпана Embarassed
Та, в тая връзка се чудя, как ще се справяме с Бебчо (като се роди, живот и здраве), ако нямаме вода за ден - два ooooh!

# 132
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Gena
Боже, още нямаме вода?! Rage
Къпане - по- рядко  bath , ще си посрещам гостите утре не- къпана Embarassed
Та, в тая връзка се чудя, как ще се справяме с Бебчо (като се роди, живот и здраве), ако нямаме вода за ден - два ooooh!


Разкрих те Grinning  Wink  Wink  Wink

Няма да се плашиш! Ако няма вода един ден, ще го поизбършеш криво-ляво с мокрите кърпички за бебета и готово Grinning Те бебетата не се цапат много като са съвсем мънички.

Приятен уикенд със семейството!  love001  :icon13:

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Разкрих те Grinning  Wink  Wink  Wink

Няма да се плашиш! Ако няма вода един ден, ще го поизбършеш криво-ляво с мокрите кърпички за бебета и готово Grinning Те бебетата не се цапат много като са съвсем мънички.

Приятен уикенд със семейството!  love001  :icon13:[/quote]

55

Hej,zdrasti,maminka,mnogo se radvam, 4e se zasi4ame 55
Vse pak uspyah da se izkypya   bath1 ,taka 4e sega sym 4isto nova. Wink
Treni Wink ram za bezsynnite nosti s Bebo  Sunglasses, 4akayki da mi izsyhne kosata Close
Mnogo celuvki na dvamata s Em4i i hubav weekend!

# 134
  • Мнения: 523
Цитат на: Gena
А, вие пътувате ли извън София?!За няколко дни, на почивка, по родните места (за тези, които сме от провинцията)?

Моят мъж е категоричен ще пътувам на лято?!?! Angry

Аз преди да забременея всеки месец си ходех при мама и тати за по 1 седмица и сега ми е много терсене, та си ги каня тях да ми гостуват, ама не е същото Crossing Arms


Нали нямаш проблемна бременност (безпричинни контракции или въобще да ти е лошо?) По принцип става ли ти лошо при пътувания? Ако на всички въпроси отговорът е НЕ - тогава извоювай нормалния си живот хаха Twisted Evil  
Разбирам го таткото, нормално е да се притеснява - но да не прекалява! Разбира се говори и с твоя лекар, но моя лекар принципно ми каза, че нямам проблем да пътувам. Стига да се почива често  и т.н.
 Движението е полезно, а не вредно! А да не говорим как благотворно се отразява, разнообразието и удоволствието на психиката на майката, която и без това е изнервена и свръхчувствителна - поне аз Stuck Out Tongue , заради това, че и се променя живота:)
Хъм имаше и една хубава статия по въпроса с пътуването в сп. "бебе", мисля, та значи най-безопасно за пътуване на една бъдеща майка е 2-то тримесечие (4,5,6 месец).

Пак от личен опит - в момента съм 21 седмица -  за цялата си бременност до тук пътувах много Sunglasses  Лятото ходих 2 пъти на море ( от софия съм -значи път по 7, 8 часа), септември бяхме за 5 дни на планина (на връщане стигнахме чак до Априлци, значи поне 4 ч. път)
Но капака беше миналата събота и неделя  (демек в 20 седмица от бременността ми) отидохме до Родопите - Триград (за 2 дни -наистина не си заслужава, за толкова кратко време) и 2-та дни ги изкарах в пътуване, поне по 9 ч.,  з-тото бяхме с рейс и пътувахме ужасно бавно през наистина много красиво ждрело (към Ягодинската пещера) но с 20 км/ч. Wink
За всичките тия пътувания, друсания по пътищата не ми е станало нито веднъж лошо, не съм имала нито една опасна ситуация, за мен или бебока:)
Успех с преговорите с половинката Laughing

А по повод киселините - май писах вече но може би не в тази тема - аз имам огромни проблеми и то от край време:(
Та доктор ми предписа ТЕЛЦИД (telcid)  мисля, че е по-добро от стопацида.  Хапчетата се дъвчат, ако ти е много зле може и 2 на веднъж. Доволна съм от тях за сега, заместиха ми ранитидина Confused  
На мен лично много ми помага и ябълката - ама само "Златна превъзходна", нарправо я хрупам вместо хапче, когато имам силни киселини Simple Smile но това е май много строго индивидуално, но не пречи да се пробва Wink

приятни почивни дни, макар и студени Laughing

# 135
Хей февруарски майчета,каде се запиляхте днес със своите зайчета? :smilecolros:
Аз днес съм на линия,но уви няма с кого да си бъбря!
Видях,че вчера сте отворили темичка за именца.Много интересно!Ние с мъжо сме се спрели на буквичката М за бебо и сме написали списък с имена,които ни харесват,но усещам,че крайния избор(поне за мъжко)доста ще ни  даде зор!
Ами това е за сега от мен!

# 136
  • Мнения: 2 641
Az na Dragalevzi - pohodih do lifta, no dobre che se varnahme che zavalia - inache oste da sam tam. Ne mi se stoi v kasti hodi mi se niakade.

# 137
  • Мнения: 366
Здравейте Simple Smile
Намерих едни стари (2-5 години) сканирани снимки и тъй като за сега няма изгледи за цифрово апаратче, поне да ме видите преди да забременея. Малко са не точно за този форум, защото са предимно от купони (при това на чата на дир.бг), но пак е нещо. Повечето са надписани, аз съм Smile

http://community.webshots.com/user/style_smile

P.S. дано съм ги качила както трябва, че не съм правила подобно нещо до сега.......

# 138
  • Мнения: 366
Anaise, май те изпуснах за минутка.........
Жалко, днес наистина е голямо мъртвило.
Приятен уикенд ви пожелавам на всички (ако въобще наминете от тук) Simple Smile

# 139
  • Мнения: 2 641
Ami triabva da gi slozish na Public za da ga vidim Style Wink Inache sam si v kasti i gledame s maj mi film na laptopa pak ot kompa pish av foruma Wink

# 140
  • Мнения: 366
Anaise, и ние гледахме до сега филм, но вече ми се спи. Смених адреса за снимките (нещо се оплетох, но дано сега става вече.......лека нощ
Между другото бебока ужасно силно ме риташе тази вечер, изядох половин кутия шоколадови бонбони, дали не се е енергизирал и той Simple Smile))

# 141
  • Мнения: 2 274
Добро утро! Вчера имахме гости и аз готвих цял ден!   chef Много се гордея със себе   - направих руло "Стефани", салата тип торта и бисквитена торта!!!
Вие с какво може  да   се похвалите, моля??!?!?!?!? Laughing

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Zdareveyte, mami!
Kak prekarvate weekend- a?!
Zabavlyavate li se?  bigdance2
Az si imam gosti i mi e mnogo dobre  Joy  - mama, tati, kaka i plemennicata mi sa za 3 dni na gosti i ne moga da im se naradvam family
Razvejdam gi napred - nazad iz Sf.  car003
Utre mayka mi e rojdenni4ka, taka 4e - pak kupon  party023
Vyobste - 4udesna rabota Wink
Mnogo hubav i slyn4ev den pojelavam na vas i bebocite vi  Nature Partly Sunny   party006

# 143
  • Мнения: 523
Добър ден на бъдещи и сегашни мамами:)
Днес май времето ще е приятно, поне сега, хехе да се чудя защо съм пред ПС-то, а не на вън...
Аз да се похваля, от вчера открих официлано "сезона на футболния мач" в корема ми:) Не знаех, рано ли е, късно ли е... но снощи за 1 път бебока така се обърна, че ми повдигна ръката от корема... имах и малко болки в корема - мускулни, мисля... това нормално ли е?
Е:) ако бебока е шавлив като мама и татко, горко на корема ми:) вече ще трябва да свиквам май. Но се почувствах много щастлива #Milti
Приятна неделя - мързелива и спокойна или жизнена и с положителни емоции,
 а да честит празник йена на майка ти:0 приятно празнуване:)

# 144
  • Мнения: 523
опс Jena  сори за йена Embarassed  без да искам, ама така е то като ту съм на кирилица, ту на латиница:)

# 145
  • Мнения: 238
Привет, февруарски бебета!

Само да дадем информация, че нашето бебе макар и с неуточнен пол засега ще се ражда в Хасково, първа бременност.

Целувки от мама и татко!

# 146
  • Мнения: 3 634
Аз тук съм в затишие понеже ме е хванала настинката та най-добре се чувствам излегната на дивана пред телевизора.

Иначе ви чета, но нямам инспирация да пиша или въобще да правя нещо друго освен да вторача празен поглед в телевизора. Дано скоро се почувствам по-добре!

# 147
Мамо Фин,пожелавам ти скорошно оздравяване!
Къде я лепна тази настинка,нали си в болнични?! Cry

# 148
  • Мнения: 2 641
I na men ne mi se pishe - v kasti me gledat nakrivo i ne se chuvstvam osobeno dobre. Ei omrazna mi vseki da mi pipa i mesti vestite. Dali ne sa maloumni ta kato im kaza 1000000 pati edno nesto, to vse edno nisto ne sam kazala:shock:  Podali sme si s maj mi dokumentite iz chial sviat -  dano ni haresat niakade  Grinning   Tuk niakoi se radvat che rodninite im sa na gosti ama iavno tova e kluchovata duma - gosti. Brei ne se izdarzalo da se zivee s drugi hora makar da sa maika mi i brat mi........a da i gadjeto mu.

# 149
  • Мнения: 2 274
АЗ току що  разбрах, че баба ще дойде едва януари Sad  (тя през лятото е на село и за зимата идва тук),  а така разчитах на нея...Това означава, че още най-много месец ще мога да ходя на работа, но най-вече се притеснявам да не си докарам нещо с тази умора...
 Sad Анайс, а кво стана с огледите?

# 150
  • Мнения: 2 641
Ami nisto nestana. 3 apartamenta stiahme da kupuvame i se otkazaha po razlichni prichini - vece mi omrazna da se zanimavam ste mi se niakoi da go pravi sega vmesto men.
A inache i az mnogo obichah baba mi da idva v Sofia no vece ia niama....i basta mi i nego ...........zatova mi ste da zaminem niakade s maja mi - nova obstanovka - novo nastroenie Simple Smile

# 151
  • Мнения: 2 641
Momicheta ia da vi pitam. Dnes se sabuzdam i korema mi beshe svit kato topka Shocked Znam che tova e kontrakcia, minalia pat zaradi tova me ostaviha 2 dena v maichin dom.Na vas stava li vi taka? Mnogo tvard beshe, no niama bolka ili nesto drugo. Sega e vece dobre - pone spored men.

# 152
  • Мнения: 2 274
Добро утро!
Анайс и аз имам такива втвърдявания и ако бях на твое място бих се обадила на лекаря... Аз бая се уплаших, защото прочетох (май трябва да спра д ачета) , че контракциите може да са и безболезнени, но опасни...Само не трябва да са на равен интервал...Аз ще гледам днес да мина през поликлиниката и да питам, защото според мен не е нормално...

# 153
  • Мнения: 2 641
pih vece magnezii i no spa. V bolnicata tova mi dadoha makar i s inzekcii. ako pak se stene ste pitam - zasega e dobre.

# 154
  • София
  • Мнения: 679
Добро утро на всички, леко и щастиливо бременнеене!
 
Анайс не се притеснявай толкова от тези контракции вземи си магнезий и но шпа или папаверин и повече лежане и всичко ще е наред. Мойте започнаха преди 2 седмици и те и все още продължават от време на време но дали в болница или в къщи лекарите дават все едно и също. Само можеш да си спестиш "много приятната " обстановка в болницата.
 
Някой ще ходи ли на училището в ЦУМ утре?

# 155
  • Мнения: 2 641
Цитат на: villi
Добро утро на всички, леко и щастиливо бременнеене!
 
Анайс не се притеснявай толкова от тези контракции вземи си магнезий и но шпа или папаверин и повече лежане и всичко ще е наред. Мойте започнаха преди 2 седмици и те и все още продължават от време на време но дали в болница или в къщи лекарите дават все едно и също. Само можеш да си спестиш "много приятната " обстановка в болницата.
 
Някой ще ходи ли на училището в ЦУМ утре?


!0x ste poleza dnes Simple Smile
A kakva e temata utre?

# 156
  • София
  • Мнения: 679
За утре е предвидено "Нервно-психично  развитие на новороденото"  тази тема ми се струва интересна поне за тези на който им е първо раждане.

# 157
  • Мнения: 2 641
Simple Smile Kato se ima predvid az kolko nervna sam stanala, kakvo da kaza za bebeto  #Milti Gorkoto kato si niama kasta i zivee s drugi hora zasega.....deto iadosvat maika mu - mai ste e dobre da chuia kakvo ste e nervnopsihichnoto mu razvitie Wink A i v CUM ima hubavi magazini.Minalata godina ottam si kupih edno palto - strahotno e.

# 158
  • Мнения: 2 641
ot 10 chasa ste e nali? v laki bara?

# 159
  • Мнения: 366
Здравейте и в новата седмица Simple Smile
Видях, че сте обсъждали втвърдените коремчета. Няма от какво да се притеснявавате. Това са така наречените контракции на Бракстън Хикс, започвак олоко 5-6 месец от бременноста и са подготвителни. Следващите месеци може да зачестяват, но никога на равни интервали. Не се предполага да са болезнени, но и такива случаи има. Най-важното, което ги отличава от опасните контрации е регулярността. Наричат ги още "фалшиви контракции". В книгата на Елизабет Фенуик пише (към 40 седмица), че може да са толкова осезаеми, че да си помислите, че раждането е започнало, но няма да са регулярни (прието е да се говори за регулярни контракции, когато те са поне 2 за 10 минути и с продължителност 1 мин.)
Не ме взимайте за дървен философ, но определено с добри чувства ви пиша, не се тъпчете с лекарства за нещо, което е нормално и необходима подготовка за бъдещото раждане.

# 160
  • Мнения: 2 274
Стайл, аз се шашкам, а като боли????

# 161
  • Мнения: 366
Godzilla, нищо не пише повече в книгата, освен това (може и да са болезнени)....мен снощи също ме боляха, но бях прекарала целия ден в разходки из парковете и реших, че е от умора, днес не съм имала............

# 162
  • Мнения: 366
Godzilla,
Естествено аз съм на принципа, че спокойствието е най-важно за бременността, така че, ако имаш възможност, отскочи до поликлиниката са собствено успокоение Simple Smile)))

# 163
  • Мнения: 2 641
Pri men tova vtvardiavane stava samo ako sam se pritesniavala prednia den ili iadosvala za nesto. Kato chialo sam dosta spokoina........ama ne vinagi iavno Wink

# 164
  • Мнения: 366
Anaise, е няма абсолютно железни хора.
Аз като цяло съм ужасно емоционална, за щяло и нещяло се притеснявам, но относно бременностатта съм невероятно спокойна, сигурно е защитен механизъм Simple Smile. Откакто за първи път му видях сърчицето да тупти на монитора на ехографа, нянакси се преобразих.
Преди няколко години имах една злополучна бременност, нарича се "кухо яйце" - плоден сак без ембрион. Това беше най-болезнения момент в живота ми и сега, когато най-после след толкова години преодолях страховете си и се реших на ново забременяване, в началото много се притеснявах да не е пак кухо яйце и до 9-та седмица изживях един малък ад в терзания, но от тогава насам си мисля, че няма по-прекрасен момен в живота ми от този.........следващия сигурно ще е, когато родя и гушна бебето Simple Smile))

# 165
  • София
  • Мнения: 679
Лекцията започва в 10ч. в сладкарница Лъки. Ще е много приятно да се срещнем колкото се може повече от февруарките.

Момичета как сте с апетита? Аз страдам от такава лакомия че направо ме е срам. Каквото  и да видя всичко ми се яде. Тъпча се буквално до 10 вечерта и после идват гадните киселини от които няма спане.

# 166
  • Мнения: 2 274
Това е идея - да се срещнем там! А как ще се познаем? И колко време продължава лекцията? Че аз съм на  работа все пак(((

# 167
  • Мнения: 2 274
Относно апетита и аз съм със страхотни постижения!!!! Слава Богу - всичко се изразходва енергийно и не се лепи! Засега съм само +3 кг. ПИсах на скоро за моите кроасанчета!!!! Laughing

# 168
  • София
  • Мнения: 679
Доколкото знам е около час. Но не съм сигурна утре мисля да ходя за първи път.

А за килограмите при мен незнам как да ги броя. В началото бях свалила 3-4кг. със тях в момента съм 9кг отгоре.

# 169
  • Мнения: 41
Здравейте момичета

Как сте със съня. Аз спя може би не повече от 4 часа и то накъсани защото през час ходя на тоалетна. Пак и сънувам кошмари. Четох че е нормално за бременоста. Вие имате ли подобни оплаквания?

# 170
  • Мнения: 2 274
Наддадените през Б-та кг-ми се броят от до-бременното състояние ....т.е. яко си била 50 кг преди да забременееш - всичко от 50 кг нататък се брои....
Пък и това май е по-добрия вариант на броене!

# 171
  • София
  • Мнения: 679
Аз също го имам този проблем, но най-смешно е когато сънувам нещо гадничко и изведнъж се будя да проверя дали коремчето ми е на мястото си, че понякога будя и таткото за негов най-голям ужас той все пак се опитва да ходи на работа на следващия ден.

# 172
  • София
  • Мнения: 679
Значи сега съм само с 6 кг. отгоре. Все пак звучи по-добре от 9.

# 173
  • Мнения: 2 274
Цитат на: villi
Значи сега съм само с 6 кг. отгоре. Все пак звучи по-добре от 9.
Именно! Wink

# 174
  • Мнения: 2 641
Az biah okolo 60 kg predi da zabremeneia /koeto e mnogooooo za men/, posle stanah 54 i sega sam 61.Znachi 1-2 kilca sma kachila Confused:

# 175
Здравейте мамчета!
Да ви се похваля днес до обяд висях в НОИ да си платя дължимите здравни  осигуровки.Като се има в предвид,каква лудница беше,заради слуха с трите вноски,може да се каже,че сравнително бързо се оправих.Но за пореден път съм безкрайно възмутена от българската ни бюропкрация Close
Не стига,че съм отишла да внасям пари,вместо да е всичко улеснено и бързо,трябваше да чакам на 4-ри отделни опашки.Добре,че все още се срещат добри хора и  ми отстъпваха ред тук там,иначе цял ден не ми мърдаше. Rolling Eyes

# 176
  • Мнения: 562
Здравейте и от мен майчета и бебоци!

Нещо не ми идва вдъхновението за писане и затова не се включвам, а само ви чета.
И аз я свърших тази работа с осигуровките. Ама добре че счетоводителката на мъж ми ходи в НОИ, ако трябваше аз да ходя, още щях да съм в "черния списък".
Иначе всичко е ок при нас, повече мързелувам и гризам ябълки пред телевизора или компа.
Айде, приятна вечер и целувки  Kiss

# 177
А за контракциите да ви кажа, аз вече спрях да им обръщам внимание макар,че понякога са и болезнени.Спрях да пия  магнезия и ношпато.Писна ми от тези лекарства,сега пия само фолиева киселина за хемоглобина. Confused
А с килограмите(да ви успокоя)съм доста напред+10,не,че ям много,но е редовно и може би затова е така.Да се надявам оставащите месеци да не наддавам така скоростно,иначе тежко ми!  love001

# 178
  • Мнения: 2 641
Napravih si kifli s sladko ot vishni i vece iziadoh 2  Grinning Super stanaha nali az si gi pravih Grinning Za utre mislia da pravia drobcheta s gabi - az ne iam inache drobcheta ama otkak sam bremenna mi se iadat nai-stranni nesta Shocked A da i oriz ste si napravia Laughing A sega otivam na piza s maj mi .....da si pripomnia kwo beshe da izlezesh niakade, che s moito losho i draiv 4 meseca nikade ne sam hodila Sign Exclamation
A na marzelivkite v pisaneto priatna vecer  Grinning Dano utre ne vi marzi tolkoz ei che sviknah s vas i vece mi lipsvate.

# 179
  • Мнения: 523
ej kyde e tazi sladkarnica Luki?
Bqh reshila da hodq utre na tazi lekcia:)
CUM 10 chasa - sladkarnica Lyki - tova li e inache infoto:)

# 180
  • Мнения: 3 634
Гладна съъъъм... като вълк!

Преди час и половина ядох и ей ме сега пак скърцам със зъби и се оглеждам към кухнята. Ама... тццц... няма какво да ям освен хляб па това отива право на дупитууууу.... ПОМОЩ!

# 181
  • Мнения: 2 274
Мамо от Фин , ати там готвиш ли БГ манджи или???

# 182
  • Мнения: 523
Цитат на: Мама от Финландия
Гладна съъъъм... като вълк!

Преди час и половина ядох и ей ме сега пак скърцам със зъби и се оглеждам към кухнята. Ама... тццц... няма какво да ям освен хляб па това отива право на дупитууууу.... ПОМОЩ!


ne moje samo hlqb da imash:) kaji kakvi ostatyci imash v hladilnika i shet ti spretnem idejka:)
pone s malko zelenchuci:)

# 183
  • Мнения: 3 634
Бе да ги готвех па да ставаха... ама те пустите му на нищо не стават. Тъкмо това и писах в една тема в готварския форум... че де що направя и все провал...
Последния ми шедьовър беше МУСАКА... ама и тя стана една... Сама си я ядох да уверявам мъж ми, че е много вкусна (той не я с вилица дори докосна), а в същност ми идеше да издрайфам всичкото в тоалетната и изхвърля остатъка барабар с тавата през балкона.
Пълен провал съм!

# 184
  • Мнения: 523
nie v kyshti kato se chudum kakvo da napravim i to s ostatyci i byrzo pravim guivecheta - ama ne znam dali imash - glineni - s kapak?Simple Smile inache stava ot vsichko - ili kakto az go naricham "ot nishto neshto"Simple Smile
primerno: masylce, sirence, chujka, ako moje pechena, edno qjce, luk i kakvoto ti hrumne - stava za 15 minuti:)

# 185
  • Мнения: 3 634
хехе... нямаме таквиз чуда... поне следващия път знам какво да си нося от БГто...

А в хладилника... май нямаме нищо такова дето ми се яде. Душата ми плаче за сладичкоооо...

# 186
  • Мнения: 523
О да, гювечетата и големия гювеч въобще е страшна работа, стават страхотни вкусотии, впечетляваш гостите, з-тото са красиви и ефектни, или правиш нещо на бързичко...
ей Simple Smile колко часа е при теб - поръчай си по телефона Simple Smile
аз защото умирам за сладичко винаги имам течен шоколад:) една лъжичка и спасявам положението:)

# 187
  • Мнения: 3 634
Сори за късния отговор... Та на една часова зона сме с България... демек сега е 21:00 часа.
Какво да си поръчам? Тука само кебаб и пица ти носят по домовете (и суши, ама таквоз не ям)... Как не се е сетил някой да отвори сладкарница като тез в България и да имат take away или delivery не знам...
Явно ще си смуча пръстите до утре... но благодаря за отзивчивостта.

# 188
  • Мнения: 1 502
Извинявайте, че влизам във вашия форум, но искам да кажа на Мама Фин, че днес бяхме на ехограф казаха ни, че може би ще е момче, направо съм съкрушена. Оказа се, че нито един от т.нар. календари за определяне на пола не излезе верен. Може ли пък такова нещо. За първото всичко е вярно, а сега...?
Но аз не унивам, до последно ще се надявам за мома. В края на януари отново ще сме на ехограф, нещо с плацентата май не е наред, та ще ме гледат пак.

Поздрав!

# 189
  • Мнения: 3 634
Мамо Веси, пуснах ти отговор на лични...

Големи прегръдки от мене... и успех и щастиеl!!!

За Февруарската ми компания...!!!

ДОБРООООО УТРООООО!

Спи ми се, та две не виждам. В корема нещо има затишие... или поне вчера го имаше, но съм забелязала, че винаги ако съм била на консултация или преглед за нещо и след това беби е много кротко.
Една новина е, че в петък ще ходя на гинекологични изследвания заради онез ми там болки преди 2 седмици и се надявам да се видим с беби...

И приятен ден на всички!

# 190
  • Мнения: 2 274
Добро утро и от мен! Дръжте се, мамчета, още малко остана..
МАмо Фин, забелязвам при себе с повишена психо-активност!!! ДА не би на този срок  повечето бременни да полудяват? ЗАсягам се от всичко, мога да се разплача ей така, както си стоя....ПОжелавам ти една мнооого радостна среща с бебо!
Аз вчера бях на лекар, гледаха бебо, казаха, че е добре - излиза с 1 седмица по-голям (то което, не зная защо, но мнооого се гордея, дори си мисля да си сменя данните в лентичката!!!)Имаше и майтап:ДОкторът гледа и казва:"А - моМИче е! А не! ПОказа си пиш-та! А Не  - май е пъпна връв.Е, не мож дас е каже със сигурност!!!!" Laughing  И така...

# 191
  • Мнения: 3 634
Ми Godzilla, може и да полудяваме по това време... ама аз това явление го наричам пусти хормони. Мъжото горкото как не е избягало от мен, не знам. Един филм (за пример само) мога да го гледам и да се смея хистерично... после на другия ден пак същия филм и да рева с пълен глас... и това продължава и след раждането... Леле мале... ще се мре. И една боиствена съм станала... в градината на син ми има едно черно хлапе (сомалийче ще да е) и само дразни и блъска другите. И вчера като му изсъсках на него... заплаших го направо. Добре, че не ме чу някой, че лошоооо...

Ще ходиш ли пак на УЗ?

# 192
  • Мнения: 2 274
Щото те усетих, че ти играе настроението, та затова те попитах!!!(не искам да те обидя!)
Другата седмица съм на консултация и тогава ще ми кажат кога е следващото УЗ...а този частния при когото ходих нали го зарязах, та сега съм на волята на здравната ни система!

# 193
  • Мнения: 3 634
То моето настроение все такова... ту на горе, ту на долу. В главата ми е като в лунапарк... а къщата ми е като след избухнала бомба.

Да ви питам всички, как сте със спането? Аз легна, почета малко, доспи ми се, изгася лампата и... се почва. Въртене, ту на ляво, ту на дясно, ту по гръб (че снощи и по корем се бях засилила да лягам, но се хванах на време). И не се спи и това си е. Я ми е горещо, я ми е студено... не мога да си угодя и това си е. После като заспя и на сутринта се събудя и все едно влак ме е газил. Нали сега второто тримесечие трябва да сме енергични и бла бла бла бла... аз съм като чувал с картофи. Липса на витамини ли, що ли е това?

# 194
  • Мнения: 2 274
Аз серизно се замислям, да не тормозя мъж-а с моите среднощни пъшкания и търсения на подходящата поза, а кротко да си се преместя.....ЕДва заспивам в 12, после се будя, ставам, абе....не знам...К`ва ти енергичност -  само мисля къде си легна/седна/подпра!

# 195
  • Мнения: 3 634
Виждам имаш ICQ... можеш ли да го ползваш в момента??? Да си плямпаме там... ако искаш де.

# 196
  • Мнения: 562
Здравейте девойки!

И мен ме мъчат хормоните Imp Снощи вкъщи ревах като магаре, ей така, без причина. Голям тормозан съм станала. Днес съм с едни подути очи, абе луда работа. Иначе пък спя като пън Simple Smile Гушна татето и айдеее Sleeping , и едни хубави цветни сънища сънувам като това, че съм гадже с Антонио Бандерас.  superuu  Laughing

# 197
  • Мнения: 41
Добро утро момичета

За спането вчера бях писала че при мен не се получава. Плюс това спя странично с една възглавница под крака това ми е най удобната поза, но ... по някое време се усещам че съм се извъртяла по корем. Какво ще правя след няколко месеца.
Как беше училището днес?

# 198
  • Мнения: 2 641
Zdraveite i ot men Simple Smile

Dnes se sabudih v 6.30 i se umulkvah do okolo 8 chasa okolo badestia tati  Grinning  Gorkia kak mu se spi a na men ne.  Inache si liagam kam 11 vecerta i zaspivam, bebo ne se obazda  nostem iavno i toi spi ili krotuva, ama sutrinite sam kokuriak Grinning
Dnes hodih do ucilisteto v CUM no kato vidiah kwa talpa e i si tragnah.Niakoia ot vas beshe li? To az sa uchila psihologia i malko medicina ta da me pita chovek kwo ochkavam da chuia oste tam ama pone razgledah CUM.
Vidiah che niakoi imat ICQ - eto nomera mi koito iska da me nameri i da si lafim i po q-to za po udobno Grinning
37410878

# 199
  • Мнения: 3 634
Дааа... а ако пък имате MSN Messenger и можем да си лафим много на веднъж... групов чат, един вид!

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Zdraveyte, mam4eta!
Vklu4vam se nabyrzo da vi pozdravya!
Dobyr i hubav den na vsi4ki!
Az snosti si izpratih gostite i plakah kato magare  Sob .Tolkova mi stana my4no za tyah i mi lipsvat, ama sa mi obestali predi Koleda pak da doydat, 4e na men ne mi se pytuva, a i nikoy(nito myjyt mi, nito mama) ne mi razre6ava da pytuvam tolkova dylgo (do Dobri4)! Cry

Blagodarya, za pozdravetite po povod RD na mayka mi! Mnogo ste mili coolcool
Sega iz4ezvam, zte hodya do GP-to za bolni4en, 4e da si pomyrzeluvam vkysti 10 -ina dni luvbed i da si lafya s vas  typeuu
Dnes byah i na konsultaciya s bydestiya tatko. Be6e opulil golemi o4i, dokato gleda6e akrobatskite nomera na Beboran4o. Vidya mu pi6kata (koyato be6e v erection Grinning  Shocked  Shocked )i se zahili kato ryapa Grinning  Grinning D-rkata kaza, 4e beb4o e edri4yk i may raste byrzi4ko, koeto e dobre Hug
A, i kilcata sym poka4ila Embarassed
Ina4e kontrakcii i az imam 4at - pat, ama ne se pritesnyavam i ne sa minepriyatni.
4ao, devo4ki, sledobyad pyk sym on- line!

# 201
  • Мнения: 2 641
Gena koga ste vidim snimkite s bialata pola? Az imam edno bialo palto za zimata v koeto oste vlizam ama neznam s kakvo da go nosia. Chakam da slozish niakoia snimka s pola da vidia kak izglezdash s neia Wink

# 202
  • Мнения: 3 634
Анайс... хайде влизай в това ICQ, че от що време чакам...

# 203
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Мама от Финландия
Анайс... хайде влизай в това ICQ, че от що време чакам...


az sam tam non stop.......

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Anaise, polata, koyto imam predvid e mrysno byala,рletena i dylga do praseca. min. godina si ya kupuvah i oste mi sedi dobre. Simple Smile

Kато ми изпратят снимките на майл - а, ще ги сложа, за да се информираш  Wink

# 205
  • Мнения: 2 641
Az si kupih minalata godina edna superska valnena pola za zimata tamno siva , dalga i sega vece ne mi stava v taliata ..........

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Anaise
Az si kupih minalata godina edna superska valnena pola za zimata tamno siva , dalga i sega vece ne mi stava v taliata ..........

Ами, занеси я на шивачка, да ти измисли нещо Sign Exclamation  - да махне колана и да сложи ластик или връзки, моята е с връзки и е  ок, разтягам я на воля  Wink

# 207
  • Мнения: 562
Какво правите бе, девойки? Айде всички в нета! Аз съм сама, любимият още е навън по задачи, и скучая, та викам я да ги видя февруарките как са, че ми липсват Simple Smile

# 208
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Охо, Пола! Как сме? (Това го докарах като на кренвиршката реклама с Пепи-то  Wink  Laughing )
И аз съм саминка, с Беб4о, де Joy . Моят благоверен е на бридж и аз се ровя в Нет - а и гледам ТВ.
Само чакаля някоя маминка да влезе във форума и да я "нападна"

# 209
  • Мнения: 562
И ти ли си саминка? Аз днес съм по-добре от вчера, хормоните не ме тресат и пиша е-мейли на приятели в странство. Айде и теб да те видя в събота, че изостанахме с клюките #Onfire  Joy

# 210
  • Мнения: 2 641
Simple Smile I az sam taka - cjakam maj mi da se pribere i pravia krem karamel Wink

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Pola
И ти ли си саминка? Аз днес съм по-добре от вчера, хормоните не ме тресат и пиша е-мейли на приятели в странство. Айде и теб да те видя в събота, че изостанахме с клюките #Onfire  Joy

Задължително!
В събота: кино и вино cheers
На Владо му махнаха гипса, така 4е ве4е е мобилен  Laughing
В неделя отиваме в Чифлика на отдихание Heart Eyes
Кажи някоя клюкина  phoneuu от съботното мероприятие!
Сватбените ви снимки са супер! Grinning

# 212
  • Мнения: 562
Цитат на: Anaise
Simple Smile I az sam taka - cjakam maj mi da se pribere i pravia krem karamel Wink


Анайс, браво! Ама внимавай като споменаваш такива вкусотии да не ми се преяде, да не те моля да пращаш една порция по куриер до Южния парк Laughing  Laughing   food002

# 213
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Anaise
Simple Smile I az sam taka - cjakam maj mi da se pribere i pravia krem karamel Wink

Ммммм,крем - карамел, една чудесна идея!
Ама, да ме убие6 не мога да се наканя да го направя - пуст мързел  341uu  Embarassed

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз хапнах тортичка и сега ми е съвестно  Embarassed  Embarassed
И се ослу6вам от два часа се самокъндърдисвам да се кача да простра дрехите, които отдааааааааавна са се изпрали Flushed

# 215
  • Мнения: 562
Цитат на: Gena

Задължително!
В събота: кино и вино cheers
На Владо му махнаха гипса, така 4е ве4е е мобилен  Laughing
В неделя отиваме в Чифлика на отдихание Heart Eyes
Кажи някоя клюкина  phoneuu от съботното мероприятие!
Сватбените ви снимки са супер! Grinning


Тенкю! Не се познавахме добре тогава да си рипаме на сватбите, ама сега наваксваме де. В събота бяхме на волейбол и клю-клю с Ели на Радо. Тя предлага да си организираме Нова Година бременните семейства напук на тези, които ще ходят на топло Imp А, и Пейчо беше с жена си (бившата). После бяхме канени на рожден ден и така до късно  cheers  dance

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
[Тенкю! Не се познавахме добре тогава да си рипаме на сватбите, ама сега наваксваме де. В събота бяхме на волейбол и клю-клю с Ели на Радо. Тя предлага да си организираме Нова Година бременните семейства напук на тези, които ще ходят на топло Imp А, и Пейчо беше с жена си (бившата). После бяхме канени на рожден ден и така до късно  cheers  dance[/quote]

Супер! Умора нямате!  bigdance2
За Нова Година - може.Ама, Ели няма ли да е съвсем родила вече?!  ylinfant   bouquet
А, пък чичо Пейо - голям любовчия ?! Rolling Eyes   33uu

# 217
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Как е Бебка?!
Мен, Беборан, ме рита със страшна сила bash
Вълнува се нещо дребният човек цял ден и ми мести корема напред - назад   1swing

# 218
  • Мнения: 562
Laughing  Laughing Иии, големи сме клюкарки. Ели ще ражда секцио преди Коледа и ще е ок за НГ. Ама ще видим де, ими време до тогава.
А беба и тя е купонджийка. ukliam1  Рита и се премята по цял ден и спи по цяла нощ, което е добре.
Аууу, биричка ми се препи beer2 Отивам да си отворя едно Бексче.

# 219
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Pola
Laughing  Laughing Иии, големи сме клюкарки. Ели ще ражда секцио преди Коледа и ще е ок за НГ. Ама ще видим де, ими време до тогава.
А беба и тя е купонджийка. ukliam1  Рита и се премята по цял ден и спи по цяла нощ, което е добре.
Аууу, биричка ми се препи beer2 Отивам да си отворя едно Бексче.

 beer  beer2 Ха, наздраве!
Аз гледам "Биг брадър" по Нова.
И аз съм ок със съня 1countingsheep, даже съм доста поспалива, особено сутрин, затова с работата - ще видим докога, че преди 11 не съумявам да се организирам Joy  Embarassed

# 220
  • Мнения: 2 274
Ехеее! ДОбро утро! ДА ви се похваля - сутрин като се размърдам в леглото и бебо още спи, започвам да му говоря, питам го как е, наспал ли се е и след малко той с размърдва!  Heart Eyes

# 221
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Dobro utro na vsi4ki 55
Bravo na teb, Godzila!
Az oste ne mu govorya na moya futbolist, ama si go milvam. Ne sym zabelyazala da reagirana miluvkite mi Sad
Ama, tatko mu kato si sloji rykata na korema mi da go pozdravi i toy spira da 6ava Rolling Eyes  Tatkovski respekt, edin vid Cry

# 222
  • Мнения: 3 634
Gena, нашо бебе като за първи контакт с тати го ритна по ухото и бузата когато тати си беше залепил главата на корема ми...
Е, след първо запознанство като това сега вече са първи приятели и днес сутринта в 6:30 си играха на "повдигни ръката ми от корема на мама".
И спокойно... има още доста седмици през които ще имат време да се опознаят... то и беби не е почнало да рита така както ще ритка през... да речеме 30та седмица.

Ооо... и добро утро и от мен!

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Az ne se pritesnyavam, ama toy i tati-to ne e mnogo tyrpeliv, de Wink
Na ehografa kato go gleda, mu e mnogo interesno  Heart Eyes  i posle razkazva na mom4etata phoneuu
Osobeno se gordee, 4e e pi6lyo Wink  Rolling Eyes
Myjka im rabota! Simple Smile
Mamo Fin, ti ozdravya li ot gripa?!
Tuk vremeto ot 2- 3 dena e mnogo priyatno  Nature Partly Sunny  , samo za razhodki i kafepitiya. family
Dano i pri teb ne e mnogo studeno:2cold:

# 224
  • Мнения: 2 274
Ох, мне нещо не ме свърта, днес - излизам на предобедната почивка...Имам, обаче две предложения:
1. ФЕВРУАРИ обеща  ни: Мамчета да ни направи!!! ( това за нова тема, че минахме 15-те страници))
2. И ако АНайс още веднъж разкаже за кифлички със сладко от вишшни или крем-карамел - дружно да й отидем на гости, та да ги пробваме!~!!!! Laughing

# 225
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Az sym : "ZA" i po dvete predlojeniia  202uu   ideauu
I men ne me svyrta i sym si organizirala 2 kafepitiya za sledobyada Laughing
Osven tova kaaaaaaaak sym glaaaaaadna Embarassed
Ama, ot kumova srama 4akam da stane pone 12 h. i da si hapna eat

# 226
Zdraveiite mili mam4eta kak ste?az po 3,4 pati stavam prez no6ta i kato stana beboran4o po4va da se miatka kato 6ile sigurno go pritesniavam s tova stavane  #Milti   33uu neznam tova normalno lie kak e pri vas?Kupihme legalceto mnogo e gotino kombinirano stava na lulka i e s kolelca i mogat dase mahat tezi kolelca i si ostava nepodvijno daje i olekotena zavivka si kupih s 4ar6af i vazglavni4ka a be leka poleka po4nahme dase obzavejdame.lek sedmica vi jelaia na vsi4ki  love001

# 227
  • Мнения: 562
Цитат на: Godzilla
Ох, мне нещо не ме свърта, днес - излизам на предобедната почивка...Имам, обаче две предложения:
1. ФЕВРУАРИ обеща  ни: Мамчета да ни направи!!! ( това за нова тема, че минахме 15-те страници))
2. И ако АНайс още веднъж разкаже за кифлички със сладко от вишшни или крем-карамел - дружно да й отидем на гости, та да ги пробваме!~!!!! Laughing


Ех Годзила, че си поетична мама coolcool Подкрепям и двете предложения, особено това за кифличките! eat

# 228
  • Мнения: 2 641
Privet Simple Smile

Neznaeh che si padate po kifli i krem karamel ama zapoviadaite Simple Smile Dnes pak se iadosvah v kasti - vece stava neponosimo. Gorkoto bebche kak li se chuvstva? Ste gledam da sam spokoina vece che da mu e po dobre.

# 229
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен!Не съм Ви забравила,а се получи така,че тези две седмици много пътувах.Даже отидох и до Русе на сватба и  всичко мина добре.
Радвам се че мога следя за вашите разговори,чета ги с интерес и ако се организира среща бих могла да се включа.
Аз май съм от най-големите, родена съм януари 1970год и имам вече син Калоян на 5години.
Все още не са ми казали пола на бебето.Всички роднини искат момиче,защтото в целият род са се раждали само момчета.
А нашият татко вече е ядосан,че още не са ни казали какво е.Е,в понеделник съм на преглед дано да се види.
Аз съм записана в Шейново и доколкото си спомням имаше още някой там.Термина ми е 14.02. - може да сме заедно.

# 230
  • Мнения: 2 274
Цитат на: alba
Здравейте и от мен!Не съм Ви забравила,а се получи така,че тези две седмици много пътувах.Даже отидох и до Русе на сватба и  всичко мина добре.
Радвам се че мога следя за вашите разговори,чета ги с интерес и ако се организира среща бих могла да се включа.
Аз май съм от най-големите, родена съм януари 1970год и имам вече син Калоян на 5години.
Все още не са ми казали пола на бебето.Всички роднини искат момиче,защтото в целият род са се раждали само момчета.
А нашият татко вече е ядосан,че още не са ни казали какво е.Е,в понеделник съм на преглед дано да се види.
Аз съм записана в Шейново и доколкото си спомням имаше още някой там.Термина ми е 14.02. - може да сме заедно.
Идвай в новата тема!!!!

Общи условия

Активация на акаунт