Боледуване на децата ни – тема 12

  • 38 904
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 275
Благодаря Ви много момичета,много сте мили!  bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз от клеевата полза не съм видяла, ама май сме изключение  Sunglasses
Не сте, и при сина ми не действа нито като имуностимулант, нито при капане в носа. Rolling Eyes

Засега е здрав хубостникът, но ще си стои вкъщи по съвет на лекарката още два месеца. И като се има предвид, че от най-малкото нещо прави усложнения и се стига до вентолин или антибиотик, не мога да споря. Напролет ще го пускам с нови сили обратно в градината, пък дано вирусите да са разредили малко.

# 47
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
]бих ти ли дали тази рецепта за ряпата и мед
Вземаш средно голяма черна ряпа (от пазара най-добре), издълбаваш там, където са листата, и в дупката слагаш лъжица мед или захар. До няколко часа в дупчицата се е отделил сок, който давам за кашлицата.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
А сиропа от ряпа за каква кашлица е подходящ?

# 49
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А сиропа от ряпа за каква кашлица е подходящ?
При влажна кашлица.Когато има струпани секрети,подпомага лесното им  отхрачване.

# 50
  • Мнения: 3 788
Някой приготвял ли е домашна клеева тинктура и има ли ефект?Аз все си мисля,че ако я направя вкъщи,поне знам,че наистина има прополис.Свекърът ми изпрати от БГ доста прополис и искам да го оползотворя.
П.П.От меда с джиджифила и лимона с мед и орехи ефект не видях при нас  newsm78

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 433
Някой приготвял ли е домашна клеева тинктура и има ли ефект?Аз все си мисля,че ако я направя вкъщи,поне знам,че наистина има прополис.Свекърът ми изпрати от БГ доста прополис и искам да го оползотворя.
П.П.От меда с джиджифила и лимона с мед и орехи ефект не видях при нас  newsm78

Аз си направих домашна клеева тинктура така: взех две пръчици прополис (измерих ги на везната в Кауфланд - 20 гр и двете) и ги сложих в камерата на хладилника за няколко часа, за да мога да ги раздробя по-лесно. Сложих ги в една найлонова торбичка и почнах с чука отгоре да ги чукам докато се стриха на ситни парченца, почти на прах.  След това взех 60 градусова ракия (то се прави с медицински спирт 96градуса, но аз предпочетох ракия) и изсипах вътре праха. Разклатих за няколко минути и го оставих в шкафа на тъмно да стои. така стои 5 дни на тъмно като се раздрусва два пъти на ден. Получава се утайка на дъното, която прецеждате с марля (мнооого цапа - аз си сложих ръкавици от тези латексовите, а мивката след това измих с обезмаслител). Това е, много е по-тъмна и според мъжа ми по-ефикасна от купешката. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 588
Някой приготвял ли е домашна клеева тинктура и има ли ефект?Аз все си мисля,че ако я направя вкъщи,поне знам,че наистина има прополис.Свекърът ми изпрати от БГ доста прополис и искам да го оползотворя.
П.П.От меда с джиджифила и лимона с мед и орехи ефект не видях при нас  newsm78

Аз си направих домашна клеева тинктура така: взех две пръчици прополис (измерих ги на везната в Кауфланд - 20 гр и двете) и ги сложих в камерата на хладилника за няколко часа, за да мога да ги раздробя по-лесно. Сложих ги в една найлонова торбичка и почнах с чука отгоре да ги чукам докато се стриха на ситни парченца, почти на прах.  След това взех 60 градусова ракия (то се прави с медицински спирт 96градуса, но аз предпочетох ракия) и изсипах вътре праха. Разклатих за няколко минути и го оставих в шкафа на тъмно да стои. така стои 5 дни на тъмно като се раздрусва два пъти на ден. Получава се утайка на дъното, която прецеждате с марля (мнооого цапа - аз си сложих ръкавици от тези латексовите, а мивката след това измих с обезмаслител). Това е, много е по-тъмна и според мъжа ми по-ефикасна от купешката. Simple Smile


Свекър ми е пчелар и приготвя тинктура!Но я остава  да стои на тъмно 40 дни !

# 53
  • Мнения: 5 946
И мъжът ми, и свекъра, са пчелари - ние клеевата си я правим със спирт - 30г прополис/100мл. спирт, наистина доста време стои прополиса вътре,но на 4-5-я ден може да се използва вече  Peace Взема се малко (аз държа в шишенце с капкомер), а останалото си продължава да стои на тъмно.
Тук времето тази сутрин вече е различно, сега се надявам и снега да дойде, дано да изгоним грипа   Praynig

# 54
  • Мнения: 21 275
И баща ми прави домашна клеева т-ра ,ама не сме взимали досега.

Рали,и аз се надявам на сняг

# 55
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Аз тази есен си направих такава домашна клеева тинктура. Купих си от пчелар 1 пръчица и 96-градусов спирт от аптеката. Начупих пръчицата с ръце и парчетата сложих в шишенцето от спирта. Не помня колко стоя, но наистина на тъмно и хладно в 1 шкаф. Тази зима ползваме с Бела само нея - имам още половин шише, дано ни стигне до април  Wink

# 56
  • Мнения: 710
Момичета, а клеевата тинктура подходяща ли е за деца под 3 г.?

# 57
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Момичета, а клеевата тинктура подходяща ли е за деца под 3 г.?

Аз съм я давала след 1,6 г., след като захраних с мед. Не е имала никакви проблеми.  Peace

# 58
  • Мнения: 2 216
Момичета, доволни ли сте от Енгистол?

# 59
  • Мнения: 1 350
Ще взема и аз да пробвам тази тинктура.Срамота е ,ММ и баща му толкова кошери имат ,а аз не съм се сетила досега  ooooh!
В нашата ДГ са сборна група.От цялата градина всички са събрани в една група.ДО средата на февруари няма да ходим със сигурност.Дано сега със студа да изгоним грипа и всички гадни болести Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт