?Въпроси всякакви?

  • 5 264 443
  • 96 496
  •   4
Отговори
# 84 270
  • Мнения: X
Напоследък в рамките на месец в почти всички аптеки виждам стелаж с едни диоптрични очила на цена 19,90лв. Най-малкия диоптър е 1. Някой купувал ли е и имате ли мнение. ИЗглеждат добре, с цветни рамки са....
По принцип бях с 0,5 без астигматизъм. Обаче не съм ходила от година и половина на имен а в момента нямам грам време....Нито пък възможност за нови очила. Усещам че не е ОК зеението ми надалече. Чудя се дали да не си взема едни такива....
И как може да ми повлияе...

# 84 271
  • София
  • Мнения: 12 006
Напоследък в рамките на месец в почти всички аптеки виждам стелаж с едни диоптрични очила на цена 19,90лв. Най-малкия диоптър е 1. Някой купувал ли е и имате ли мнение. ИЗглеждат добре, с цветни рамки са....
По принцип бях с 0,5 без астигматизъм. Обаче не съм ходила от година и половина на имен а в момента нямам грам време....Нито пък възможност за нови очила. Усещам че не е ОК зеението ми надалече. Чудя се дали да не си взема едни такива....
И как може да ми повлияе...
Може да ти повлияе зле, ако не са твоя диоптър. Освен това и двете стъкла ли са с 1 и същ диоптър и съответно твоите очи и те ли са с абсолютно еднакъв д.? Виж и стойностите на очилата и на очите ти с "+" или "-" са. Може да си развалиш зрението с неподходящите очила, по лекото е да си докараш главоболие, гадене, замаяност, умора.

# 84 272
  • Мнения: X
Еднакви са ми и двете. За далече са. Ама ме достраша сега...

# 84 273
  • София
  • Мнения: 11 700
Еднакви са ми и двете. За далече са. Ама ме достраша сега...

Ми.... по -добре един преглед и след това ги купи, може да ти е окото с 0.75, защо да го натоварваш повече.

# 84 274
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
 В Илиенци, почно на паркинга, има оптика. Правят очилата веднага, има богат избор, цените са повече от прилични,  същите рамки ги има в оптиката в скай сити на тройна цена. И само там са ми давали гаранционна карта и сертификат на стъклата.

# 84 275
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
Как от Букинг могат да те таксуват, ако искаш да анулираш резервация, ако в началото не са искали кредитна карта за гаранция? Условие беше, че такава нв се изисква за резервация, а сега не мога да анулирам без такса...

# 84 276
  • Мнения: 3 359
Някой знае ли КОЙ изготвя нотариалния акт при покупка на имот с ипотека?
Нотариуса който ще изповядва сделката или адвокат на купувача. Освен Н.А. ще трябва да ви се изготви и ипотека.

# 84 277
  • Мнения: 445
Как от Букинг могат да те таксуват, ако искаш да анулираш резервация, ако в началото не са искали кредитна карта за гаранция? Условие беше, че такава нв се изисква за резервация, а сега не мога да анулирам без такса...

След като не си дала данни на карта - няма да те таксуват.

# 84 278
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
А ако си е запаметена в профила?

# 84 279
  • Мнения: 4 941
Някой знае ли КОЙ изготвя нотариалния акт при покупка на имот с ипотека?
Нотариуса който ще изповядва сделката или адвокат на купувача. Освен Н.А. ще трябва да ви се изготви и ипотека.
Казват, че при нотариуса е двойно изготвянето. А ипотеката не е ли от банката?

# 84 280
  • Мнения: 3 359
Зависи от нотариуса, можете да попитате колко ще струва само изготвянето и ако имате адвокат да попитате и него. Ипотеката я изготвят съвместно банка и нотариус.

# 84 281
  • София
  • Мнения: 11 700
Как от Букинг могат да те таксуват, ако искаш да анулираш резервация, ако в началото не са искали кредитна карта за гаранция? Условие беше, че такава нв се изисква за резервация, а сега не мога да анулирам без такса...
След като нямаш превод нищо не може да се случи, няма да отидеш и това е.

# 84 282
  • Мнения: 4 941
Зависи от нотариуса, можете да попитате колко ще струва само изготвянето и ако имате адвокат да попитате и него. Ипотеката я изготвят съвместно банка и нотариус.
Адвокатът казва 300лв. Нотариусът взимал двойно, но ние нямаме и не сме питали. От банката ли ще ни подсигурят нотариус за сделката или да търсим ние?

# 84 283
  • София
  • Мнения: 24 839
Обикновено, юристите на банката работят с един нотариус и при него изповядват сделката.
Нотариусът не работи с твърда сума, а с процент от материалния интерес, затова изчислява на място.
Разбира се, можете вие да посочите Нотариус.

# 84 284
  • София
  • Мнения: 10 825
Сега ще ми напиша една изключително тъпа задача за 2-ри клас. Според мен детето я е решило правилно, аз я решавам по същия начин, обаче има забележка да пререши задачата правилно. Та, ако може да видя и вашите отговори.


Фотограф направил индивидуални и общи снимки на клас с 21 ученици. На 9 деца тойъ направил по 2 снимки, 8 деца получили по 1 повече, а останалите - по 1 снимка. Колко снимки всичко направил фотографът?

Общи условия

Активация на акаунт