?Въпроси всякакви?

  • 5 264 850
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 86 265
  • Мнения: 47 981
Точно така е
Скрит текст:
Чл. 154. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 30 от 1990 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 1991 г., изм. - ДВ, бр. 104 от 1991 г., изм. - ДВ, бр. 88 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 2 от 1996 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 22 от 1998 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 56 от 1998 г., доп. - ДВ, бр. 108 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 15 от 2010 г.) Официални празници са:
1 януари - Нова година;
3 март - Ден на Освобождението на България от османско иго - национален празник;
1 май - Ден на труда и на международната работническа солидарност;
6 май - Гергьовден, Ден на храбростта и Българската армия;
24 май - Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост;
6 септември - Ден на Съединението;
22 септември - Ден на Независимостта на България;
1 ноември - Ден на народните будители - неприсъствен за всички учебни заведения;
24 декември - Бъдни вечер, 25 и 26 декември - Рождество Христово;
Велики петък, Велика събота и Великден - неделя и понеделник, които в съответната година са определени за празнуването му.
(2) (Нова - ДВ, бр. 105 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) Когато официалните празници по ал. 1, с изключение на Великденските празници, съвпадат със събота и/или неделя, първият или първите два работни дни след тях са неприсъствени.

# 86 266
  • София
  • Мнения: 30 139
Има ли голяма разлика в цената за изпращане на пратка по БГ пощи и ЕКОНТ?

Става дума за доста обемиста пратка (дрехи).

# 86 267
  • София
  • Мнения: 19 249
Има ли голяма разлика в цената за изпращане на пратка по БГ пощи и ЕКОНТ?
Става дума за доста обемиста пратка (дрехи).
Май вече не. С Еконт се проследява така или иначе, най-евтината е около 4 лв., не зная колко е от Еконтомат.
При БП е добре да е препоръчана пратка, защото май иначе доста се "губят".
Виж и Спиди, ако са ти удобни, и те имат автомати и изпращането с тях беше под 2 лв.

# 86 268
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Има ли голяма разлика в цената за изпращане на пратка по БГ пощи и ЕКОНТ?

Става дума за доста обемиста пратка (дрехи).

колет до 3 кг - еконт 5,60 офис до офис, 9,5 адрес до адрес https://www.econt.com/services/shipment-price
български пощи - 3,65 https://www.bgpost.bg/bg/calculator

днес получих книжка малък формат, много малка наистина, от София до София - 3,08лв. с отстъпката, която продавачът (или сайта) си е издействал. отстъпката е 1,27, пише го в документа.
не съм чувала за доставка от 2 лева, даже само един лист да е в плика.

# 86 269
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте!
Аз идвам с въпрос, което касае дете на 5 год., но съм в чуденка и искам да се допитам до вас за насоки/линкове.
Интересувам се от детско легло с гръб и табла /откъм главата/ и подходящ матрак за него.
Благодаря, ако някой се включи по въпроса.

# 86 270
  • София
  • Мнения: 6 171
Като обсъждате цени на куриерски и пощенски услуги, да ви информирам, че предстои увеличение на цените на някои от доставките.
Това получих онзи ден от Еконт
Цитат
Уведомително писмо

Уважаеми клиенти,

Искаме да споделим с вас, че предстои промяна в условията за ползване на пощенските услуги на Еконт.

Във връзка с настъпили промени в законовите разпоредби на Република България, считано от 15 май 2019 г., сме задължени да начисляваме ДДС върху всички универсални пощенски услуги, които до момента са били освободени от ДДС. Това са всички пощенски пратки от и до офис на Еконт със следните параметри:
•пощенски писма - с тегло до 2 кг., размери до 260 х 360 мм. и дебелина до 20 мм.
•пощенски пратки - с тегло до 20 кг. и размери до 60 х 60 х 60 см.

Към допълнителните пощенски услуги Обявена стойност и Препоръка също ще се начислява ДДС.

Промяната засяга всички доставчици на куриерски и пощенски услуги в България, с изключение на Български пощи. Разбираме, че това означава 20% ръст на цените за пощенски услуги на почти 3 000 000 физически лица, които ползват услугите на Еконт. Затова обещаваме още по-високо качество и грижа за вашите пратки.

Важно е да споделим с вас, че разнообразието от услуги на Еконт остава същото.

Благодарим, че ни се доверявате.
С уважение,
Николай Събев
 Управител

# 86 271
  • Мнения: 1 675
Мога ли някак да почистя капка от мазнина върху обувка от естествена кожа в светло бежов цвят?!
Стои като мокро петно, а е и точно там, където се вижда.

# 86 272
  • София
  • Мнения: 10 825
Можете ли да ми препоръчате фирма, която пълни тонер касети за лазерни комбинирани машини (принтер и копир) в София.

# 86 273
  • София-Младост
  • Мнения: 23 340
Можете ли да ми препоръчате фирма, която пълни тонер касети за лазерни комбинирани машини (принтер и копир) в София.
Слжебно ползваме Копи централ ЕООД.
copycentral.bg

# 86 274
  • София
  • Мнения: 11 701
Мога ли някак да почистя капка от мазнина върху обувка от естествена кожа в светло бежов цвят?!
Стои като мокро петно, а е и точно там, където се вижда.
Няма да стане, мазнината попива в кожата и си е вечно петно, мазнина и кожа се обичат.

# 86 275
  • София
  • Мнения: 19 249
Можете ли да ми препоръчате фирма, която пълни тонер касети за лазерни комбинирани машини (принтер и копир) в София.
Аз търсих за куча марка принтер вкъщи и най-ниска цена ми излезе на toner.bg Но така и още не съм отишла да занеса празната.
Там може да намериш за твоето устройство има ли и каква цена. Има и доставка до/от офис

# 86 276
  • Мнения: 481
Някой да е ходил на Сенши вечерта във Варна - Събитието за професионалните бойни изкуства? Чудя се дали да ида (тази събота в София, https://www.facebook.com/senshigala/ ). Интересно ми е дали е красиво представено, т.е. повече съм за зрелището, отколкото за спорта, мисля, че и мъжа ми също. Някакви отзиви? Simple Smile

# 86 277
  • София
  • Мнения: 10 825
Можете ли да ми препоръчате фирма, която пълни тонер касети за лазерни комбинирани машини (принтер и копир) в София.
Аз търсих за куча марка принтер вкъщи и най-ниска цена ми излезе на toner.bg Но така и още не съм отишла да занеса празната.
Там може да намериш за твоето устройство има ли и каква цена. Има и доставка до/от офис
Благодаря! Нямат моя модел за съжаление.

# 86 278
  • Мнения: 735
Може ли да ми кажете на кой модератор да пиша да ми погледне съобщенията, че не мога да получавам, а сама не успявам да ги разблокирам?

# 86 279
  • Мнения: 35 961
ще проверя настройките ви и ще ви пиша лично съобщение

Общи условия

Активация на акаунт