?Въпроси всякакви?

  • 5 264 931
  • 96 496
  •   3
Отговори
# 81 405
  • Мнения: X
Да си повторя въпроса - в магазини Лили, според вас, оригинални ли са парфюмите ?
Да Simple Smile

# 81 406
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Да си повторя въпроса - в магазини Лили, според вас, оригинални ли са парфюмите ?
от продавачка съм чувала,че не е ок от там баш да си купиш  Wink

# 81 407
  • Мнения: 2 290
Благодаря,
спешно ми трябва един мъжки. Вариантите са ми ДМ и Лили.
ДМ-ма си го обичам като магазин, но парфюми от там повече никога не бих купила, та затова питах за Лили.
Накрая ще рискувам да поръчам онлйн, пък дано пристигне в понеделник Smile

# 81 408
  • Мнения: X
Благодаря,
спешно ми трябва един мъжки. Вариантите са ми ДМ и Лили.
ДМ-ма си го обичам като магазин, но парфюми от там повече никога не бих купила, та затова питах за Лили.
Накрая ще рискувам да поръчам онлйн, пък дано пристигне в понеделник Smile
Нямаш много време,ако поръчваш-сега е момента Grinning

# 81 409
  • София
  • Мнения: 11 704
Да си повторя въпроса - в магазини Лили, според вас, оригинални ли са парфюмите ?
Това са реплики, разбира се, че не са оригинални, не стават. Пуснала съм линк от където може да вземеш оригинални, е .. цената е различна.

# 81 410
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сиренце..след НГ се подава...до морт май беше. Трябва да ти приключат годината...
Мерси, Тете! То аз обърках темите, исках да пиша в оплакваческата... но нищо, оплаках се и тук, а плучих и съвет! Благодаря!

# 81 411
  • Мнения: 2 290
Благодаря ви , момичета!
Отново ви се доверих - поръчах от препоръчан от вас магазин и  хората обещаха,
 че днес парфюма ще отпътува за наше село Smile

# 81 412
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Въпрос към хората, били на концерт в зала "Арена Армеец": каква е видимостта и акустиката от места B2.1-B2.8? A A3.3-A3.6 и С3.1-С3.5? Искам да подаря билети на родителите ми за концерта на Андре Рийо догодина и само тези области (70 или 100лв) влизат в бюджета ми. Ето разположението на залата https://www.eventim.bg/bg/bileti/andre-rieu-sofia-sports-hall-ar … /performance.html
И още един въпрос: има ли екрани в залата? Или ако си някъде назад, само се наслаждаваш на музиката?

Ще съм благодарна за всякакви отговори и съвети, защото никога не съм била там.

не съм била, защото любимия категорично отказа да ме води на концерт в Арена Армеец.
по негови думи, огромно, ужасна акустика, всичко е на колони и усилватели, изпълнителя може да го видиш само като точка или на екраните и е все тая дали си там или в къщи на екрана.
като се изключи тълпата и емоцията от това, че е на живо.
не е малко, но за него явно е недостатъчно.

# 81 413
  • Другата България
  • Мнения: 37 280
Момичета, имам един медицински въпрос. Уж съм медицински що годе грамотна, но за първи път чувам, че има нисък холестерол, тоест, под долна граница Някой може ли да ми каже какво значи това, опасно ли е?
Значи при норма от 3,6 до 5,5 неговия е 3,43.Общ холестерол.
HDL-shol /каквото и да значи Embarassed/-0,93 при долна граница 1.
LDL-2,2 при горна 3,9, няма долна.
Ако някой помогне, ще съм благодарна.

# 81 414
  • София
  • Мнения: 10 825
Момичета, имам един медицински въпрос. Уж съм медицински що годе грамотна, но за първи път чувам, че има нисък холестерол, тоест, под долна граница Някой може ли да ми каже какво значи това, опасно ли е?
Значи при норма от 3,6 до 5,5 неговия е 3,43.Общ холестерол.
HDL-shol /каквото и да значи Embarassed/-0,93 при долна граница 1.
LDL-2,2 при горна 3,9, няма долна.
Ако някой помогне, ще съм благодарна.
HDL e така нареченият "добър холестерол"
https://vivata.bg/hdl

# 81 415
  • Другата България
  • Мнения: 37 280
Момичета, имам един медицински въпрос. Уж съм медицински що годе грамотна, но за първи път чувам, че има нисък холестерол, тоест, под долна граница Някой може ли да ми каже какво значи това, опасно ли е?
Значи при норма от 3,6 до 5,5 неговия е 3,43.Общ холестерол.
HDL-shol /каквото и да значи Embarassed/-0,93 при долна граница 1.
LDL-2,2 при горна 3,9, няма долна.
Ако някой помогне, ще съм благодарна.
HDL e така нареченият "добър холестерол"
https://vivata.bg/hdl
Благодаря ти, но все пак тези стойности дали са притеснителни? Thinking

# 81 416
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Отвори линка и прочети. Пише за ниските нива и как да ги повишиш.

# 81 417
  • Мнения: 18 974
При прекалено нисък ХДЛ има нарушения на липидната обмяна и повишен риск от сърдечно-съдови заболявания. Някакви Омега 3,6 киселини не препоръчаха ли? Рибено масло?

# 81 418
  • Другата България
  • Мнения: 37 280
Не, това просто са профилактични изследвания от работата....и хоп, това. А аз смятах, че висок холестерол е по-опасен от нисък, сега ще се окаже обратното.....

# 81 419
  • Мнения: 68 644
Момичета, имам един медицински въпрос. Уж съм медицински що годе грамотна, но за първи път чувам, че има нисък холестерол, тоест, под долна граница Някой може ли да ми каже какво значи това, опасно ли е?
Значи при норма от 3,6 до 5,5 неговия е 3,43.Общ холестерол.
HDL-shol /каквото и да значи Embarassed/-0,93 при долна граница 1.
LDL-2,2 при горна 3,9, няма долна.
Ако някой помогне, ще съм благодарна.

Как да тълкувате стойностите от липидния панел:
1) Стойността на общия холестерол няма значение сама по себе си, а само в съчетание с HDL. Препоръчително е HDL да съставлява поне 25% от общия холестерол.
2) Много важно е съотношението между триглицеридите и HDL. Най-напред умножете стойността на триглицеридите по 89, а на HDL – по 39 (това са приблизителни коефициент), а след това разделете триглицеридите на HDL: ако полученият резултат е по-нисък от 2, нямате поводи за притеснение.

от тази тема
http://www.bg-mamma.com/?topic=1076250

По спомен, пак от същата тема, преди години е коментирано, че много нисък ОБЩ холестерол също не е добре, както и прекалено високият. Обикновено се срещало при възрастни хора. Имаше поствани и статии, тогава в темата пишеше и мед.лице...това съм запомнила - общият холестерол е като пожарникар - повишава се, когато в организма има проблем/възпаление и отива там, за да го потуши и да се справи с него. Най-просто обяснено.
Тригицеридите е добре да са под 1 - тогава няма риск от сърдечни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт