Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 780
  • София
Да, именно приет в едното Сдружение или в другото, но на следобедните часове по езика се делят на немски и на английски. Не ми се струва невъзможно.

lisala, може да се обадиш да попиташ в едно от двете сдружения или в 131-во, за да получиш достоверна информация (както и всеки, който се интересува).

На мен ми се струва невъзможно това твое твърдение за 1-ви клас по няколко причини. Дали родителите на близо 60 деца от ПГ, които се обучават към сдружение Шилер в 131-во към момента, ще са съгласни догодина да се разбият двата класа (с изцяло запълнен капацитет), за да се добави смесен прием в 1-ви клас на деца от друго сдружение и то без да са уведомени официално за тази предстояща промяна?
    Какъв би бил смисълът да раздробят съществуващите класове и да се смесят с деца от друго сдружение, а не да се обособи отделен клас за ЛК? В момента тече прием на документи за кандидатстване в първи клас при ясни и регламентирани условия от страна на училището.  Едно такова решение би довело до сериозен отлив на настоящи ученици от 131-во училище, пък и ще е безпрецедентно събитие в дейността и на двете сдружения, което би ги затруднило дори в чисто административен аспект.

# 781
  • Sofia
Аз съм член на Шилер и за първи път чувам за такова нещо.😮

# 782
Тиражира се версията,че г-н Веселинов ще води часовете на 5клас. Добри отзиви има и  за Мис Ники.
Официално отказаха да предоставят каквато и да е информация, освен че от 3 паралелки 4 клас в момента, ще направят 2 паралелки в 5 клас. Това, в комбинация с информация от друга майка, чието дете в момента е 5 клас, че класа е от 27 деца ми беше достатъчно да взема решение да не продължим с тях след 4 клас

И аз мисля за варианта 125-то, ама там класовете са с над 30 деца, втора смяна в някой от дните е до 19.50. Това пък ми се вижда малко множко!

# 783
В 125-то са 27деца и учат на две смени.Имам няколко приятелки с деца там и определено ситуацията е прехвалена,според тях.На този етап сигурно ще заложа за 10-то и ЛК,ако не ме удовлетворявя,ще мисля план В.(И без друго имам резерви,спрамо уроците им след 4клас)

# 784
Моят вариянт е 10-то без ЛК

# 785
  • София
В 55-то тази година са смесени класовете поне в ПГ. ЛК тази година не успяха да съберат група и нямат ученици 4 и 5 клас, от 2 клас се отказаха 1/3 от класа. в 55-то също преподава г-н Веселинов и не знам как ще успее да огрее във всички класове и училища, аз съм със смесени чувства към него миналата година преподаваше на моето дете.

# 786
Да, именно приет в едното Сдружение или в другото, но на следобедните часове по езика се делят на немски и на английски. Не ми се струва невъзможно.

lisala, може да се обадиш да попиташ в едно от двете сдружения или в 131-во, за да получиш достоверна информация (както и всеки, който се интересува).

На мен ми се струва невъзможно това твое твърдение за 1-ви клас по няколко причини. Дали родителите на близо 60 деца от ПГ, които се обучават към сдружение Шилер в 131-во към момента, ще са съгласни догодина да се разбият двата класа (с изцяло запълнен капацитет), за да се добави смесен прием в 1-ви клас на деца от друго сдружение и то без да са уведомени официално за тази предстояща промяна?
    Какъв би бил смисълът да раздробят съществуващите класове и да се смесят с деца от друго сдружение, а не да се обособи отделен клас за ЛК? В момента тече прием на документи за кандидатстване в първи клас при ясни и регламентирани условия от страна на училището.  Едно такова решение би довело до сериозен отлив на настоящи ученици от 131-во училище, пък и ще е безпрецедентно събитие в дейността и на двете сдружения, което би ги затруднило дори в чисто административен аспект.

Не разбирам за какво разбиване на съществуващите два класа става въпрос. Просто официално се увеличава бройката за Шилер с още половин клас от първи, а останалата половина е с Луис Карол. Така поне дочух, че няма да има отделно по един нов клас с двете сдружения, а ще си делят един. Официално нищо не е обявено - колко са местата със Шилер от първи клас към всяко от училищата?

Последна редакция: пт, 10 май 2019, 22:59 от lisala

Общи условия

Активация на акаунт