Отговори
  • Мнения: 35
 Така, след като си изпилих нервите да търся тема специално за студентите, реших да направя такава. Главно за да си задавам въпросите, които ме терзаят. И да отговарям на въпросите на други студенти.
 Няма значение дали сме родители или кандидат родители. Няма значение дали сме първи, втори, трети, четвърти или пети курс. Можем да обменяме идеи за стажове, европейски практики или най-малкото как да намерим време за учене Laughing не, не говоря за приписване Peace
П.С. извинявам се ако повтарям нечия тема, но след като не можах да намеря Sad

# 1
  • Мнения: 35

Добре си дошла  Hug   

# 2
  • Мнения: 1
 Hug
Очаквам най-вече съвети относно мотивацията за учене, че като ми минат 3-4 изпита, голям мързел ме наляга за останалите 1-2  Grinning

# 3
  • Мнения: 10 547
Чудесна тема!   bouquet Като активно студентстваща 8 от последните 13 години, се присъединявам към вас.

# 4
  • Мнения: 35
Hug
Очаквам най-вече съвети относно мотивацията за учене, че като ми минат 3-4 изпита, голям мързел ме наляга за останалите 1-2  Grinning


ох, намери кого да питаш  Party аз минавам на такава вълна още след първият взет изпит  hahaha

Реално погледнато това което ме тика напред е мисълта "Да минат изпитите и съм свободна като вятъра"  Peace действа, освен в случаите когато съм в депресия Tired

# 5
  • Мнения: 6 991
И аз се присъединявам, макар че имам само проекти за предаване преди дипломна.
Грам време нямам обаче  Confused

# 6
  • Мнения: 4 994
О, колко приятна тема - с удоволствие се включвам.

В момента съм в чуденка дали да започна нова магистратура. Предимства - безплатна, дистанционна,  средно добър чуждестранен университет, сравнително интересна специалност, която би могла да бъде и полезна. Недостатъци - тъкмо започвам през есента активно търсене на работа и може да нямам време, имам 3 магистратури от по-добри университети и може да е странно, ако имам в СВто 4та. Друго май няма...

# 7
  • Мнения: 35
И аз се присъединявам, макар че имам само проекти за предаване преди дипломна.
Грам време нямам обаче  Confused

Щастливка Simple Smile Аз съм последен курс, и да се оплача - още не са решили какъв успех да имат студентите от моята специалност за да защитаваме дипломна #2gunfire наистина е кофти положението. Сега ще се явявам да си повишавам оценки Sad През последната година два пъти смениха правилото Sad

Последна редакция: чт, 27 фев 2014, 10:32 от Ванилина

# 8
  • Мнения: 35
О, колко приятна тема - с удоволствие се включвам.

В момента съм в чуденка дали да започна нова магистратура. Предимства - безплатна, дистанционна,  средно добър чуждестранен университет, сравнително интересна специалност, която би могла да бъде и полезна. Недостатъци - тъкмо започвам през есента активно търсене на работа и може да нямам време, имам 3 магистратури от по-добри университети и може да е странно, ако имам в СВто 4та. Друго май няма...

Мерси Simple Smile   bouquet

На твое място бих започнала, стига да виждам перспективи отностно специалността. признавам си, че ми харесва това "безплатна"Не съм запозната много с дистационното обучение, но нали дава възможност за работа едновремено с ученето?

# 9
  • Мнения: 6 991
Ау, кой дава безплатни магистратури, я кажете? Grinning

# 10
  • Мнения: 1
Някой да е наясно как стоят нещата със студентските стажове и кога се кандидатства за тях ? newsm78 Страхотна тема  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 35
Някой да е наясно как стоят нещата със студентските стажове и кога се кандидатства за тях ? newsm78 Страхотна тема  Simple Smile

какви стажове? задължителните или тези от практики.мон?
Благодаря Crazy

# 12
  • Мнения: 1
Практиките,извинявам се за неуточнението Simple Smile

# 13
  • Мнения: 10 547
Относно мотивировката: моето по-късно студентстване е доста по-осъзнато и успешно от това, започнато на 19.
Лично аз не бих карала повече от две, в зависимост от специалността и една магистратура, а бих преминала, каквото съм и направила, към "по-върховна" форма на обучение, която дава и ново, съответно и доста по-широко поле за професионална изява. Накратко- бих записала докторантура.  

Ако от поредната магистратура няма практическа полза, не бих си губила времето. Само да притурям такава в CV-то не ме блазни.

# 14
  • Мнения: 4 994
Да, работата, която ще започвам догодина всъщност е доктурантура на половин работен ден, а на пълен работен ден (35 часа) по специалността в съответния сектор. Лятото ще я търся тази работа на пълен работен ден...

Де да знам, аз засега клоня към започване на магистратурата. Не е необходимо да я приключвам, отказването е най-лесно, особено предвид че няма да имам финансови ангажименти. Има връзка с едната ми магистратура, възможно е някой ден да се наложи да направя завой в такава професионална посока... А и все си мисля, че не съм длъжна да описвам цялото ми образование в СВто, само каквото е релевантно за съответната позиция. Но имам време да го измисля до септември.

Общи условия

Активация на акаунт