Отговори
# 480
  • Мнения: 127
Здравейте. Пиша за първи път във форума и моля да ме извините , ако не правя нещо както трябва. Дъщеря ми ще кандидатства химическа специалност следващата година. Ако има някой, който да се е явявал на химия в Софийски или в Пловдивски университет, моля да сподели информация. Интересува ни на изпита в СУ задължително ли се използват скелетни формули или може  структурни, защото установихме, че в годините на всички изпити на СУ задачите са дадени само със скелетни формули. Много ще съм благодарна, ако някой даде някаква информация по въпроса.

Ние имаме близко момиче,което е учило и завършило химическа специалност в СУ,ще питам задължително и ще споделя какво е отговорила.
Само знам,че много трудно се завършва и има доста отказали се дори в последните години.

# 481
  • Мнения: 3

Здравейте, има ли някой който е завършил Педагогика в Шуменския? Как протича дъвния изпит ?
  Много лесно формално
Устния изпит как се провежда, всеки влиза поотделно или пред целия курс ти задават въпросите ?

Няма устен изпит. Има един държавен писмен по тема от конспект, който е с малко въпроси и минава като нормален семестриален изпит и един практически държавен при който ходиш и изнасяш урок в детска градина.



А урока който трябва да представиш в ДГ , темата ти ли си я избираш или те ти казват каква ще е ?

# 482
  • Мнения: 78
Здравейте! Мога ли да помоля за малко помощ? Става въпрос за програма Скрач по ИКТДОРС, виждам, че тук има хора завършили ПНУП в ПУ. Ще съм благодарна ако някой ме насочи как се работи с тази програма, имам проект, с който така и не успявам да се справя. Да! Лесно е, децата го правят, но аз определено не мога. Ще съм благодарна за помощта Ви!

# 483
  • Мнения: 17 978
На страницата на СУ е свалена информацията за кандидатстване в специалност Право. Бихте ли казали как е било миналата година? Трябват ли оценки от матури?

# 484
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 071
Здравейте. Когато тази година има увеличение на таксите, а съм приета преди тяхното обявяване кое се зачита? Писах на отдела обаче за каръщина има бъг с абв-то.

# 485
  • Мнения: 1 416
Здравейте. Когато тази година има увеличение на таксите, а съм приета преди тяхното обявяване кое се зачита? Писах на отдела обаче за каръщина има бъг с абв-то.
Би трябвало да вземат в предвид датата ти на приемане респективно плащане на семестриалната такса и да не те накарат да заплатиш разликата. А вече за втори семестър заплащаш новата сума.

# 486
  • Мнения: 1
Здравейте, някой има ли примерен план конспект по околен свят на тема "24 май", за 3 или 4 група в ДГ?

# 487
  • Мнения: X
Здравейте, някой има ли лични наблюдения или такива от приятел/близък познат върху специалността "Храни, хранене и диететика" в УХТ-Пловдив? Разбрах, че в учебната програма присъства доста химия и бакалаврите вече излизат с профил инженер-технолог (преди няколко години не са се водили инженери или технолози), въпреки че специалността е в Стопански факултет. Благодаря предварително.

# 488
  • Мнения: 231
Здравейте, някой има ли лични наблюдения или такива от приятел/близък познат върху специалността "Храни, хранене и диететика" в УХТ-Пловдив? Разбрах, че в учебната програма присъства доста химия и бакалаврите вече излизат с профил инженер-технолог (преди няколко години не са се водили инженери или технолози), въпреки че специалността е в Стопански факултет. Благодаря предварително.
Няма как  стопански факултет  да излизат инжинер-технолози . Аз съм в тови университет , но техническа специалност свързана с бая химияи  за да излезнеш инжинер  учиш механика , електротехника , висша математика , автоматизация тн и тн  до втори курс . Тоест по-скоро не

# 489
  • Мнения: X
Здравейте, някой има ли лични наблюдения или такива от приятел/близък познат върху специалността "Храни, хранене и диететика" в УХТ-Пловдив? Разбрах, че в учебната програма присъства доста химия и бакалаврите вече излизат с профил инженер-технолог (преди няколко години не са се водили инженери или технолози), въпреки че специалността е в Стопански факултет. Благодаря предварително.
Няма как  стопански факултет  да излизат инжинер-технолози . Аз съм в тови университет , но техническа специалност свързана с бая химияи  за да излезнеш инжинер  учиш механика , електротехника , висша математика , автоматизация тн и тн  до втори курс . Тоест по-скоро не

Така пишеше в една от характеристиките на специалността в самия сайт на университета, води се с технологична насоченост. Това в случая не е от толкова голямо значение, колкото цялостното мнение (отблизо) относно специалността и университета.

П.П. Висша математика има в програмата им, както и апарати, освен химията и други предмети като хранителна микробиология, основи на храненето и прочее. Проверих относно акредитацията на специалността и е в раздел хранителни технологии, ето: https://neaa.government.bg/images/Akreditirani_PN/Anotacii_BG/01 … _UHT_PN_5.12f.pdf

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 20:21 от Анонимен

# 490
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 071
Някой приет в МВБУ тази година?

# 491
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 071
Някой приет в МВБУ тази година?
Или някой настоящ студент, някой завършил вече? 🙂

# 492
  • Мнения: 2 521
Здравейте,

Някой има ли този учебник:

Трябва ми тема номер 4. Ако някой го има и бих могла да го откупя или да ми снима главата ще съм искрено благодарна. Simple Smile

# 493
  • Мнения: 577
Здравейте,
Във държавните университети има ли талса за държавния изпит и ако да, колко приблизително е тя?
Искам да запиша магистратура, но след проф.бакалавър и вариантите са мн ограничени. В частните университети е около 500 лв. таксата за държавния изпит, което ми се вижда много.

# 494
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 071
Къде са тези такси за дипломиране 500лв, че такова нещо за първи път прочитам и разбирам?

Общи условия

Активация на акаунт