Отвратителна гледка, не знам как да постъпя

  • 38 857
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Цялата гадна стория започва преди около час, когато се прибирах, и пред съседния вход видях тръшкащо се малко дете (около 2-3 годинки) и младия му баща, който му се караше и го "призоваваше да стане". Поспрях се и видях как мъжът го хвана грубо и го изправи, а детето още повече се разрева, и след като му просъска още няколко пъти "Ще лягаш ли пак ли?", последва серия от 3-4 СИЛНИ шамара, които въобще не бяха от шамарите, които понякога родителите удрят на детето си. Бяха силни и бързи удари, които биха наранили и възрастен. Видя ме, че го гледам и на няколко пъти се обърна и нищо не каза. Срам ме е да призная, че не се намесих в този момент и сега още съжалявам. Грабна детето и тръгна в моята посока, аз също се обърнах, стигнах входа ми и се обърнах и го изгледах. Изрода ми се ухили и с медено гласче подигравателно се заговори с мен дали имам проблем, а аз му отвърнах гневно как си позволява да бие детето си като боксова круша. Не трябваше да се занимавам да му доставям удоволствие, попита ме дали изглежда детето пребито, а то изглеждаше така сплашено, гледаше и си смучеше палеца. Сигурна съм от маниера му и на разговор, и начина, по който наби горкото момченце, че това не е първият път. Искам да предприема нещо и смятам да поразпитам другите от неговият вход, т.е. съседите му, за име и да говоря или с кварталния, или с някой в РПУ-то, но съм скептична дали ще помогне. Моля посъветвайте ме. Трябва нещо да се направи с този изверг.

# 1
  • Мнения: 2 328
Отиди в полицията и им разкажи това,което си видяла.Сигурна съм,че си имат начин да разберат кой  точно е мъжът,набил детето си.

# 2
  • Мнения: 1
Ако има възможност да останеш анонимна - отиди в полицията или в "Закрила на детето" и предай бащата. Излишно е да казвам, че в случая не е желателно да знае коя си, за да не си създадеш неприятности.

# 3
  • Мнения: 2 092
Едва ли ще я оставят анонимна, още повече,че и той е видял къде живее!

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
ама вие сериозно ли мислите ,че някой ще обърне внимание  Joy .....

# 5
  • Мнения: 5 790
Да не мислите, че на мен някой ми обърна внимание, когато отидох да съобщя подобно нещо при съседите???

# 6
  • Мнения: 4 255
Мадам тиква,не виждам кое е смешното в темата.Емотинконката ти е тооолкова не на място!

Отиваш в социалните или в което и да било РПУ и подаваш сигнал.Най-малкото ще бъде направена проверка.Сигурна съм.А за анонимността..що се отнася от страна на полицията ще останеш анонимна,не казват от кого е подаден сигнала,но тъй като той вече те т видял не знам дали няма да се досети..Някой друг беше ли на улицата,нямаше ли още някой свидетел на случката?

# 7
  • Мнения: 1
ама вие сериозно ли мислите ,че някой ще обърне внимание  Joy .....
Да, и аз това си помислих, но все пак реших да не го казвам Tired Сама да си реши как да постъпи. Много неприятна ситуация, наистина, ама като знаем нашата полиция колко сериозно се отнася, направо си е с почти вързани ръце жената.

# 8
  • Мнения: 0
Благодаря за бързите отговори на всички. Смятам утре да отида до РПУ-то, дано направят нещо по въпроса. Ако се наложи, ще отнеса проблема и до Агенцията за закрила на детето. Иначе имаше минувачи, които също бяха свидетели, един мъж с дете, който ме изуми, че не се намеси, защото явно чу за какво става дума. Със сигурност ще се досети, но не ме интересува. Просто смятам, че трябва да направя нещо, поне да сигнализирам.

# 9
  • Мнения: 5 892
ама вие сериозно ли мислите ,че някой ще обърне внимание  Joy .....
Кое ти е толкова смешно???  Sick Някой пребива дете, а ти слагаш търкаляща се от смях емотикона... Sick Sick Sick

# 10
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Ама вие наистина си мислите ,че някой ще обърне внимание ,че баща е напляскал детето си ... наивници ... за това се смея , живеем в България ,хораааа, тук децата се бият ,за да се възпитават ... не ще се смея ами не знам ...
Много на сериозно се взима гражданското общество , дано има кой да го отрази ,моя опит до сега ,показва обратното и то за доказуеми неща , а това ,че Х видял Н да бие собственото си дете , няма да го коментирам ,само ще ти кажа ,че не знам как ще го докажеш ....

# 11
  • Мнения: 5
Ама вие наистина си мислите ,че някой ще обърне внимание ,че баща е напляскал детето си ... наивници ... за това се смея , живеем в България ,хораааа, тук децата се бият ,за да се възпитават ... не ще се смея ами не знам ...
Много на сериозно се взима гражданското общество , дано има кой да го отрази ,моя опит до сега ,показва обратното и то за доказуеми неща , а това ,че Х видял Н да бие собственото си дете , няма да го коментирам ,само ще ти кажа ,че не знам как ще го докажеш ....

Докато всички мислим като теб, до тогава ще сме на тоя хал.  Peace Нищо не пречи да се пусне жалба... веднъж заведен по документи, цял живот в регистъра Wink

# 12
  • Мнения: 5 892
Дано и теб мъжът ти да те възпита!  Sick Sick Sick

# 13
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Вчера си взимах детето от детска градина и след мен вървеше една майка с момиченце, зад тях имаше още една майка с момченце. Та майката с момичето изглеждаше доста...клошарски с една точилка в ръка. Детето й нещо се забави, а тя като се обърна и като й викна: "Върви, че убиеца е зад теб...", посягайки да я халоса с точилката, но за щастие малката избяга бързо, ревейки. Момченцето зад тях се стъписа и видимо уплаши. Започна да се обръща и да търси въпросния убиец без да разбере, че ставаше въпрос за него. Майката успокояваше сина си, докато лудата продължаваше да гони дъщеря си в опит да я удари с точилката. Детето викаше:"Не, мамо", а тя повтаряше:"Ще ти дам аз на теб една мама". Бях със сина си и нищо не можех да направя, но направо се уплаших като си помислих колко ли точилки е изяла малката от майка си. За съжаление една - две жалби няма да направят нищо. В тези случай не съм сигурна какво изобщо може да се направи...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 103
  Такааа... С огромния риск да ви възмутя щу кажа, че "Совите не са това, което са!" и че родителите също са хора и понякога може да се случи да реагират първосигнално (както децата, но това не значи, че не ги обичат, не се грижат за тях и т.н.т.). Колкото и странно да звучи родителят има своя праг на търпимост, който не бива да бъде прекрачван и колкото по-рано детето научи за него, толкова по-добре за цялото семейство. Има деца, които сякаш са родени научени, че трябва да се съобразявят, има и такива, които искат да пробват докъде могат да стигнат с тръшкане, има ли граници въобще и къде са те.
 Не заставам в позицията "За шамарите", не ме разбирайте погрешно, те са израз на безсилие и опит за спасяване на ситуацията от страна на бащата. Тръшкането, за който го е изпитал не еднократно е доста неприятно преживяване, а причината може да е безумна като например  "Защо ми отвори солетите, аз исках сам!" и много други подобни...
  С всичко това искам да кажа, че викането на полиция в случая е пресилено. Детето със сигурност не е изглеждало пребито и вече е било по-спокойно след "побоя". А ако детето е разбало дори косвено, че тръшкането по улиците не води до нищо добро и е престанало да го прави, толкова по-добре за него.  

Общи условия

Активация на акаунт