Какъв чай използвате за попарата на бебетата?

  • 20 510
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 416
Давам й липов чай - на мен мие любимия, а и тя много го харесва...  Hug

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 241
Започнах с шипки, но напоследък давам и мента или горски плодове- какъвто има. И без това отдавна не яде само попара за закуска, сигурно й се събират 2 пъти седмично.

# 32
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Аз  я правя само  с вода.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Лайка, липов цвят, мащерка. От време на време и само с вода. newsm44

# 34
# 35
  • София
  • Мнения: 8 280
Започнах с шипков, давала съм и липа, лайка (но после прочетох, че била алерген). Много често ползвам и  един "Детски чай" на "Меркурий П&П"-пише, че е натурален (плод шипка, плод анасон, ябълка, цвят хибискус, копър семе, чер бъз плод, плод боровинка, ягода листа) + 10 витамина (витаминен премикс).


Кое е алерген липата или лайката? newsm78
Щото ако е лайката, хипповете са бъкани?
Аз много обичам липа но не посмях да правя с нея, т.к. майка ми има някаква слаба алергия към нея и не ми се рискуваше?
За лайката знам че нетрябва да се прекалява нещо май обезводнявала.. това ми го казаха поповод на "Златното чудо 14" където имаше съвет да се приема чай от лайка през 2 часа

По темата:
чайчета Хипп - Детски, Бронхиален, Храносмилателен
чай от шипки - плод (в аптеката ми го препоръчаха, но много сложно) и пакетчета

# 36
  • София
  • Мнения: 15 219
Лайката.
Ето го пак линкът: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13454.msg244518#msg244518 . Има и други теми, в които е споменавано.

# 37
  • Мнения: 2 672
от Шипка

# 38
  • Мнения: 1 263
Започнах с шипков, давала съм и липа, лайка (но после прочетох, че била алерген). Много често ползвам и  един "Детски чай" на "Меркурий П&П"-пише, че е натурален (плод шипка, плод анасон, ябълка, цвят хибискус, копър семе, чер бъз плод, плод боровинка, ягода листа) + 10 витамина (витаминен премикс).


Кое е алерген липата или лайката? newsm78
Щото ако е лайката, хипповете са бъкани?
Аз много обичам липа но не посмях да правя с нея...

Аз мислех, че липовия е алерген и съм го избягвала стартелно. Thinking Май имаше теми по въпроса, но ме мързи сега да ги търся Embarassed
Давах от този детския и шипка, а от скоро и един от горски плодове... Хип не съм давала в попара - сладък е Sick(не понасям съчетание на захар и сирене )

# 39
  • София
  • Мнения: 15 219
За липовия не знам-не съм срещала тук да пише някой, че е алерген. Аз го давам. Така като се замисля, Иво като че ли с него най-харесва попарата.

# 40
Не давам със точно определен.

# 41
  • Мнения: 2 908
С липа.
Ето какво открих за лайката:
"....Такива видове чай трябва да се консумират предпазливо при алергия към цветен прашец, при сенна хрема или сенна астма, особено ако в състава на чая има цветен прашец (например при цветовете на лайката) или когато са приготвени от семена на растения (копър или резене). "
Алерген е,ако се използва натурален с цветове по него за чай-ако няма-не е алерген.Затова в бебешките продукти където е обработен,не е алерген.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 21:57 от афродита

# 42
  • Мнения: 669
не слагам чай в попарата,правя я с вода

# 43
  • Мнения: 1 006
Слагам чай на Хип.

# 44
  • Мнения: 6 618
не слагам чай в попарата,правя я с вода
Peace

Общи условия

Активация на акаунт