МВБУ Ботевград

  • 32 429
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 513
Здравейте,тази година ми предстои кандидатстване и съм харесала този университет,има филиал в София,та понеже не познавам никого от там,за да попитам,има ли оттук някой,който учи там или е завършил? Искам да разбера какво е мнението ви за него,има ли реализация и т.н? Заслужава ли си като цяло?

# 1
  • София
  • Мнения: 413
Здравей, Аз съм завършила Бакалавър Бизнесадминистрация в филиала в София и сега уча Магистратура пак там, кажи какво по точно те интересува?

# 2
  • Мнения: 3 928
Здравейте,тази година ми предстои кандидатстване и съм харесала този университет,има филиал в София,та понеже не познавам никого от там,за да попитам,има ли оттук някой,който учи там или е завършил? Искам да разбера какво е мнението ви за него,има ли реализация и т.н? Заслужава ли си като цяло?

Мой приятел учи там дистанционно. Общо взето си зависи от човека, него например не го интересува много и не учи изобщо, даже тестовете на компютъра си ги прави като на тото. Но той е човек, който си има друга професия и този университет му е колкото да има висше. Ти ако имаш намерение да работиш това, което ще учиш, вече е съвсем различно.
Имай предвид, че таксите са сравнително високи и не знам каква специалност си избрала, но за мен УНСС е по - добър вариант.

# 3
  • Мнения: 513
Ами като цяло се интересувам,хем спрямо тази височка цена на семестър,дали има реализация в България този университет и дали се гледа с добро око на него и работодателите взимат с негова диплома? За УНСС...да,по-евтино е,но има изпит по математика и...

# 4
  • София
  • Мнения: 413
За дипломата се признава навсякъде, можеш дори да си вземеш европейско приложение за извън БГ, иначе за реализацията незнам какво да ти отговоря, понеже аз си работя на същото позиция от преди да имам диплома за висше образование, според мен всичко е въпрос на късмет да си намериш работа по специалността.

# 5
  • Мнения: 1
Аз съм завършила там специалност Бизнесадминистрация.Доволна съм от университета и обучението си там.От три години работя в държавната администрация и образованието ми помогна затова.

# 6
  • Мнения: 513
Аз съм завършила там специалност Бизнесадминистрация.Доволна съм от университета и обучението си там.От три години работя в държавната администрация и образованието ми помогна затова.

В държавна институция е доста трудно да се влезе и работи,с връзки ли попадна там или?

# 7
  • Мнения: 41
Университета е легитимен и дипломите му се признават, но ако се сравнява с УНСС, например, то вторият има сериозно предимство сред работодателите. Иначе ако имаш желание да учиш, ще го правиш, независимо в кой ВУЗ си се записала.
Относно изпита по математика в УНСС - от личен опит ти казвам, че не е толкова страшен, все пак това е математика, която е на такова ниво, което се учи в обикновените и езиковите гимназии (говоря за втория модул математика, който е заължителен, ако решиш да се явяваш на избираем модул математика, той може би ще те затрудни, тъй като задачите са предназначени за ученици от математически гимназии). На твое място бих се пробвала и на двете места, нищо няма да загубиш  Simple Smile
Успех ти желая! Simple Smile

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Бизнесадминистрация завърших, но в Ботевград. Задочно обучение.
Таксата тогава не беше никак висока, нещо като 400 лв. ми се въртят. Забележки нямам, повечето преподаватели са от УНСС и Свищовския.
Работя съвсем друго, по стечение на обстоятелствата, но в огромна помощ са ми знанията, които придобих в МВБУ.

# 9
  • Мнения: 33
Здравейте,

Бих искала да попитам тези от вас, които за завършили МБВУ - София, дистанционна форма специалност " Бизнесадминистрация"  как преминава държавният изпит, помните на какво
най- много се набляга тъй като не намирам нито конспект, нито примерни въпроси, а скоро ми предстой. Благодаря предварително за информацията!

# 10
  • София
  • Мнения: 413
raina9111
Миналата година завърших същата специалност дистанционно, в платформата за обучение трябва да имаш качен примерен тест с около 100 въпроса от предишни години, прегледай го хубаво, защото се падат много въпроси от примерния или поне миналата година така беше, също така има много въпроси от примерните тестове, които са в учебниците по всеки предмет, най-много въпроси имаше от учебниците по Финанси, Основи на Правото, Търговско право, Маркетинг и Статистика.

# 11
  • софия
  • Мнения: 505
Мамчета,имам следният въпрос -приета съм на първо класиране по-първо желание в МВБУ ,но едновременно с това кандидатствах в ЮЗУ Благоевград.На първо класиране в ЮЗУ не съм приета в тази специалност която искам най-много.Сега чакам второ и трето ,но срока за записване в МВБУ  е до 17.07.14г и губя мястото ако не се запиша. newsm78 От два дни не съм спала и вече не знам какво да правя.Ако се запиша в МВБУ и платя таксата ,а после ако ме приемат в ЮЗУ  мога ли да си взема поне част от таксата?Малко объркано го обясних,но и аз съм объркана.

# 12
  • София
  • Мнения: 413
magi mei Ако платиш таксата веднъж според мен няма да ти върнат парите. Peace

# 13
  • софия
  • Мнения: 505
Знаех си .Такъв карък съм никога нищо не става лесно.Ще чакам класиранията пък ще видим.Лошото е ,че в МВБУ съм с Бизнесадминистрация ,която е хубава специалност,но в ЮЗУ съм кандидатствала социална дейност ,която ми е по-желана. Confused

# 14
  • софия
  • Мнения: 505
Поне има ли други от София приети задочно Бизнесадминистрация в Ботевград?

# 15
  • Мнения: 513
Хора,искам да ви попитам нещо много сериозно и важно,накрая,като придобиеш диплома за висше образование,пише ли в каква форма си учил-задочна,редовна,дистанционна? Много е важно за мен.

# 16
  • София
  • Мнения: 413
barabanche В моята диплома от миналата година пише, че съм завършила дистанционна форма на обучение, предполагам, че във всички дипломи го пише, но това какво значение има всъщност  newsm78

# 17
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Знаех си .Такъв карък съм никога нищо не става лесно.Ще чакам класиранията пък ще видим.Лошото е ,че в МВБУ съм с Бизнесадминистрация ,която е хубава специалност,но в ЮЗУ съм кандидатствала социална дейност ,която ми е по-желана. Confused
Не се притеснявай - аз бях по същия начин. Чаках второ класиране за ЮЗУ, а пък в МВБУ изтичаше срока... В крайна сметка записах МВБУ, в ЮЗУ не бях приета, за което хич не съжалявам. В момента все още уча там, но вече магистър   bouquet

barabanche какво значение има формата на обучение  newsm78 Ако искаш ще си погледна в дипломата  newsm78

Случайно да има някой завършил / учещ Бизнес финанси ? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 413
Аз уча в момента магистратура в МВБУ Бизнес финанси дистанционно и ти ли учиш в момента там  Hug

# 19
  • Мнения: 37
Здравейте , аз съм от Ботевград , не уча в МВБУ и не мога да дам мнение от първа ръка , но от това , което чувам е , че само който не го е записал , не го е завършил . Освен високата такса , която вече е 700 лв на семестър , не се гледа на него сериозно относно реализацията . Аз не бих записала там , но това е лично моята позиция .  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1
Искам да попитам , с изпит ли се влиза или само с диплома и мотивационно есе?

# 21
  • Мнения: 6
Здравейте! Отдавна съм завършила средно образование,но необходимостта ме кара да завърша и висше. Тъй като все още имам работа може би най-удачната форма е дистанционно.Моля, тези от вас,които са учили или учат в такава форма да ми разкажат какво представлява.Може да ви се стори смешен въпроса,но наистина имам нужда от информация.

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 23:23 от steisisteisi

# 22
  • София
  • Мнения: 413
Здравей,

При Дистанционното обучение се ходи на консултации събота и неделя, които не са задължителни, по всеки предмет се правят курсови работи, които се изпращам през платформата и отделно имаш по всеки предмет един или два теста, които също се правят онлайн, общо взето не е задължително присъствието в университета, може да правиш всичко чрез платформата за обучение, там качват и електронните учебници по предметите има и онлайн консултации с преподавателите. Peace

# 23
  • Мнения: 5
И аз да се вкюча с въпрос. Дипломата ми за средно е от 2008 и съм държала матури, та само с диплома ли влизам, на сйта пише само матура за 2008 и нататък, но на меноценките са вписани вътре.

# 24
# 25
  • Мнения: 6
Здравей,

При Дистанционното обучение се ходи на консултации събота и неделя, които не са задължителни, по всеки предмет се правят курсови работи, които се изпращам през платформата и отделно имаш по всеки предмет един или два теста, които също се правят онлайн, общо взето не е задължително присъствието в университета, може да правиш всичко чрез платформата за обучение, там качват и електронните учебници по предметите има и онлайн консултации с преподавателите. Peace
Благодаря ти!

# 26
  • Мнения: 459
Здравейте има ли изпит или класирането е само по диплома?

# 27
  • Мнения: 24
Класирането може да бъде както само по диплома, така и с кандидат студентски изпит, зависи от това дали имаш подходящите предмети като матури, чийто оценки да вземат предвид. Аз лично бях приета по диплома от първо класиране и то на 6то място в специалността...за мен самото влизане не е трудно, ако ти се учи - учиш и има какво да научиш, ако не - плащаш достатъчно пари за да минаваш така или иначе в някакъв момент. Преподавателите са предимно от УНСС, НБУ, Свищовския и Варненския свободен, аз съм много доволна от 90% от тях...разбира се като на всякъде има и такива, на който грам не им пука кой какво разбира и гледат да претупат нещата...но не е ли така на всякъде? На въпроса дали да се учи там...аз заставам твърдо за...таксата в момента е доста висока обаче - 700лв за задочно обучение...и при влизане се подписва договор, че университета има право да вдига студентската такса на всеки 2 години с до 10% от сумата, като може да го направи само веднъж за периода на обучение на всеки студент...демек на колкото и такса да те приемат поне 1 път ще я повишат задължително. Надявам се бях полезна

# 28
  • Мнения: 2
Здравейте, моят приятел учи там задочно и е втора година. Проблемът е че постоянно работи и не ходи на изпити. Вече влачи 4 изпита и е супер спокоен, а аз се притеснявам много. Може ли да продължи така, някой сблъсквал ли се е с подобно нещо. От университета нито са му писали нито са го търсили, много е странна цялата работа.. Благодаря и се надявам някой да отговори с скоро време Simple Smile

# 29
  • гр. София
  • Мнения: 20
Здравейте!
Точно завърших трета година в университета. Дистанционно съм. Нещата са толкова "сложни", че и вашето бебенце може да завърши, докато просто си "цъка" по клавишите по време на изпит.
Преподавателите от години дават едно и също като материал, нищо не се обновява и ако нямате СОБСТВЕНО желание да учите, няма да научите НИЩИЧКО, но ще завършите! Колко удобно!
Сега, искам да се възползвам малко от темата, за да пиша за една госпожа, която разработва курсови работи. Реших да се възползвам от услугите й по Управленско счетоводство в МВБУ. Тъй като предметът по никакъв начин не ме влече и не разбирам нищо. Мой колега работи с нея Елена Господинова с e-mail - ​gala_greys@abv.bg вече две години и не е имал проблеми с нея. Това беше и причината да й изпратя парите, преди да ми е пуснала казуса, както тя пожела, защото досега не била работила с мен и да не съм я метнела. Е, разбира се обаче ТЯ метна мен. Сега съм дала едни 45лв за курсова разработка, която НЕ получих и реално тези пари все едно съм ги хвърлила ей така на улицата и тази госпожа е минала и си ги е намерила. Имам й телефона, но той е постоянно изключен. Отговаря на други колеги, но на мен не. Ясно е, че сама съм си виновна, просто исках да споделя и на други хора, за да не ги "изгърми" и тях с пари! Търсете ЧИТАВИ ХОРА и не пращайте пари предварително, ако ще и най-железното обяснение да имат!
Още малко за МВБУ - След този случай, аз нямах друг избор и в последния момент преди да затворят сесията за изпращане на курсовите, грабнах някаква курсова от интернет, смених само имената си и БАМ, имам 5,50 оценка. Сами си направете извод колко сериозен университет е и дали да го запишете.

# 30
  • София
  • Мнения: 74
Здравейте! Има ли някой приет Бизнес администрация,дистанционно обучение, випуск 2022 г. ?! Или ако има друга такава тема, ще съм благодарна да ме насочите. Предварително благодаря!

Поздрави!

Диди

# 31
  • Мнения: 8
Понеже чета, не било сериозен университет само да кажа, че когато учех аз там, далечната 2002 година, не беше така.  Влизаше се по-лесно, според мен, но изпитите не се взимаха лесно. Преподавателите, повечето, бяха от Свищов и си държаха да се учи. Е, имаше един, който ти дава изпита ако си му купил учебника... Единствено не съм доволна как се отнесоха с един мой изпит. Явих се предварително, без да е в сесия. Не ми хареса оценката и се яви редовно. На редовното имах доста по-висока оценка, обаче ми " били загубили работата"  Става въпрос за английски език. Но всички други изпити, много държаха да се знае. Сега може и да се е променило, не знам. Да е лесно, не знам.

# 32
  • Мнения: 1
Здравей Диди, аз също съм приета тази година същата специалност дистанционно обучение. Simple Smile                                 Вики

# 33
  • Мнения: 40
Здравейте, искам да запиша Магистратура- Бизнес финанси или Управление на проекти- Дистанционна форма в МВБУ. Ще съм благодарна, ако някой ми каже какви предмети се изучават и по двете специалности.
Благодаря!

# 34
  • София
  • Мнения: 413
Никита аз завърших дистанционно Магистратура Бизнес Финанси - 2 год. и учих - Управление на риска, Финансово право, Анализ на счет. информация, Инвестиционен мениджмънт, Бюджет и бюджетна политика, Финансиране на активи и ценни книжа, Бизнес политика, Моделиране на финансовите процеси, Международен финансов мениджмънт, Капиталови пазари и борси. Последния семестър беше магистърската теза, която и на база на всичките предмети и си избираш за какво да пишеш.

# 35
  • Мнения: 40
Благодаря Ви за полезната информация!

# 36
  • Мнения: 603
Само при Бизнесадминистрация си става лошо. Даже името на специалността си обърквате - Бизнес администрация се пише. Всичко с бизнес отпред се пише отделно.

# 37
  • Мнения: 40
Благодаря Ви за полезната информация!

# 38
  • София
  • Мнения: 413
Vera12 не мога да ти отговоря на въпроса на лични, понеже си си заключила съобщенията.

# 39
  • Мнения: 4
Здравейте! Знам, че темата е доста стара, но исках да попитам, дали някой е минавал Държавен изпит през последните няколко години? Питам, защото на мен ми предстои и съм доста притеснена. Чета без да спирам и повтарям материала, но бих искала да знам, дали е толкова страшно, колкото ми се струва в момента. Simple Smile Иска ми се да знам как протича. Много ли са "подлъгващи" въпросите? В смисъл "двусмислени" с цел да не отговориш правилно. И наистина ли въпросите от примерния тест се дублират до някаква степен. Проблемът при мен е, че в изпита влиза предмет, който аз не съм изучавала, а и също така нямам материалите по някои от предметите (системата не ми дава да ги отворя или сваля). Свързах се с администрацията, но те ми казаха, че няма как да ми съдействат... Или по-накратко, може ли някой да даде малко информация, която да използвам за успокоение. Grinning

# 40
  • Мнения: 1 918
А някой учи ли Маркетинг във въпросния университет ? За дистанционна форма на обучение питам.

# 41
  • Мнения: 5
Здравейте, ще се радвам ако някой сподели фийдбек относно протичането на държавен изпит в МВБУ? Предстои ми по маркетинг. Предварително благодаря Simple Smile
Честита Нова година на всички!

Общи условия

Активация на акаунт