БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 37 862
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 81


Майката към детето:
-Защо не ядеш, нали каза, че си гладен като вълк?
-Ти да си виждала вълк да яде спанак?

Предишната тема


Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Маме, благодаря за новата полезна тема  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 5 605
Маме,  Hug Hug Hug
Бонго, , страхотен, може ли да намина да черпиш по бананче. Ти мръвката си я скрил за теб, на нас само плодчета раздаваш.
Я дайте изпитана рецепта за гъбена сума, но да не е със сметана.

# 3
  • Мнения: 39
Пеп-чо  много благодаря за инфото.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата   bouquet


Я дайте изпитана рецепта за гъбена сума, но да не е със сметана.
300 гр гъби - нарязани на филийки
1 глава лук - нарязан на кубчета
1 каф. чаша ориз
1 чаена чаша прясно мляко
1 ч.л. червен пипер
1 с.л. брашно
2-3 с.л. олио
2 гъбени бульона
Приготовление
Гъбите и лукът се слагат в тенджера със студена вода и се слагат на котлона. Когато са почти готови се прибавя оризът. След като се свари се сипва прясното мляко. В отделна купичка се смесват олиото, брашното и червения пипер. изсипва се в супата. добавят сегъбените бульони и се вари още 5 минути.


Мерките са от периода когато готвех само за мен и за мъжът ми Wink Увеличи си ги пропорционално

# 5
  • София
  • Мнения: 5 605
Onna-bugeisha  Hug, точно нещо ей такова по-лекичко исках.

# 6
# 7
  • Мнения: 4 785
Червено цвекло колко време да варя в тенджера под налягане - 4 глави, 3 малки една малко по-голяма, но не са големи глави? 30-40 мин. (след завиране на водата) или?

# 8
  • Мнения: 1 928
Кои са най-подходящите сухи подправки за свинска вратна пържола? Освен сол и черен пипер какво слагате?

# 9
  • Мнения: 8 949
Аз слагам сол, черен пипер и червен пипер. Някои слагат  и чубрица.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Аз обичайно това (сол, черен и червен п-р) + кимион.

# 11
  • Мнения: 22 867
Червено цвекло колко време да варя в тенджера под налягане - 4 глави, 3 малки една малко по-голяма, но не са големи глави? 30-40 мин. (след завиране на водата) или?

Зависи от големината на главите, а и от тенджерата. Моята, дето изпускаше пара покрай капака повече време ги вареше, в новата е по-бързо. Остави ги 30-ина мин, после провери с виличка. Peace

Живанк@ , според вашия вкус. Аз слагам и кимион, зависи и как ще ги правиш. Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Сол, черен пипер и червен пипер. Това е за натурален вкус.
Добавен кимион - клони към кебапче.
Добавена чубрица - клони към кюфте.
Добавена горчица - придава приятен аромат.
Добавен соев сос - придава някакъв азиятски привкус.

40 минути за цвекло в тенджера под налягане според мен са много. Бих пробвала с 20 минути. Може би зависи и от големината на главите.

# 13
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте дами!
Имам  два въпроса:
1. Ще правя торта с готови блатове /крем от шоколад и сметана/, но отгоре искам да сложа фото декор от фонданова хартия. Питането ми е какво трябва да е покритието на тортата преди да сложа фото декора? Този крем подходящ ли е или да сложа маслен?
2. Имам едно парче свинско каре-идея как да го направя за да е сочно /по възможност цялото парче-не да го режа предварително/
Предварително Благодаря!

# 14
  • Мнения: 1 928
Благодаря, може би ще добавя и червен пипер   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт