Сертификатите на Cambridge (FCE, CAE)

  • 7 039
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Дъщеря ми в момента посещава курсове за подготовка за FCE. Всичко върви добре, няма никакви проблеми, учителките казват че няма начин да не вземе изпита. Тя още от малка е доста добра по английски и ми казва, че няма почти нищо от нещата които ги учат там което да не знае.
Тъй като не мога да попитам учителките защото все пак работят там и е нормално да искат да вземе изпита, искам да попитам вас - има ли някакъв смисъл да се дават пари (300 лева не са си малко) за FCE, какво точно дава този изпит, и не е ли по добре да си довърши курса, да пропусне изпита и догодина да се запише за курса за CAE и вече него да си вземе. Какво точно дава всеки един от сертификатите и заслужава ли си според вас взимането на FCE. Благодаря ви много!

# 1
  • София
  • Мнения: 937
 Щом е малка, не си давайте парите за FCE. Този сертификат няма да послужи за обучение в англоговоряща държава. Нека покрие направо САЕ.

# 2
  • Мнения: 3
Май ме разбра погрешно, имах предвид че още от малка е добра по английски. В момента е на 16. Щом казваш че няма да помогне за обучение в друга държава, за какво точно е? Какво дава и къде се приема?

# 3
  • Мнения: 65
Този сертификат е междинен. Моят син го взе още шести клас, но е за средно ниво на английски език. Сега в 12 клас взе САЕ, който е за високо ниво и му го признаха университетите в които кандидатства. Голямото предимство на тези сертификати е, че са за цял живот.

# 4
  • Мнения: 2 298
FCA, CEA, CPЕ и IELTS са сходни, с разлика основно в нивото на владеене. Използват се за академично образование, миграция, работа.  

Затова, ако не и трябва сега, по-добре по-високо ниво да вземе направо!
От друга страна сертификатите на Cambridge English са безсрочни, така че всеки е добре дошъл. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 65
FCE - не се приема за кандидатстване в чужбина.
За работа - ако работодателя търси владеене от ниско до средно ниво - да, но иначе категорично - не.
Аз специално съжалявам, че ги дадох тези пари за изпита, имам предвид FCE, но от фирмите убеждават много настойчиво........
Но ако твърдо сте решили да карате CAE - няма смисъл изпит за FCE.

# 6
  • Мнения: 3
Благодаря много на всички. Щом FCE се приема при кандидатстване за работа, CAE не върши ли същата работа, пак показва ниво на владеене, даже по високо.

Също така, нещо което ми го каза една позната учителка по английски, но не можах да го разбера напълно. Говореше (не знам точно за кои сертификати) че чрез тях, обучението ти в определени университети в Англия е безплатно, и чак когато завършиш и започнеш работа, в зависимост от дохода ти, изплащаш парите за обучението. Може ли малко повече информация за това, за кои сертификати е, къде важи и т.н. Благодаря.

# 7
  • Мнения: 2 298
Благодаря много на всички. Щом FCE се приема при кандидатстване за работа, CAE не върши ли същата работа, пак показва ниво на владеене, даже по високо....

Именно! Както silviaatanasova писа "За работа - ако работодателя търси владеене от ниско до средно ниво - да, но иначе категорично - не."

А със CAE/CPE никой няма да я спре, независимо дали иска ниско или всиоко ниво на вледеене. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 14
От децата на приятелки виждам, че възрастовата граница за подготовка за FCE доста е паднала. Вече деца от 6-7 клас са готови за изпита. Трудното е с writing-a , защото те нямат още жизнен опит да го направят.  Понеже изпитите на Кеймбридж са скъпи, най-добре детето да си мине езикова подготовка по FCE и САЕ и да се яви на изпит за САЕ само. Школите получават бонуси от Британски съвет за всеки явил се кандидат.  Аз съм си избрала школа за детето, където не ме лъжат.

# 9
  • Мнения: 131
Много интересно,сега научавам за тези бонуси на съответните школи...Детето ми е в трети клас,но за първа година посещава Училища Европа,нивото и според мен за възрастта и е около задоволително,но въобще не е  перфектно,а от училището напират да си платим за такъв сертификат/ниво стартърс/115 лв е сумата,но има ли смисъм въобще се чудя? Rolling Eyes
Дъщеря ми не искаше въобще да се явява,но като чу ,че имало материални награди много бързо се реши/разбира се това е била и основната мотивация на преподавателите/
Независимо какви точки ще покрият ,на всички деца дават сертификат,струва ми се ,че ще са дадени пари на вятъра,поне засега...Какво ви е мнението за тези сертификати при мъниците?

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 14:46 от kremi7

# 10
  • Мнения: 2 298
kremi7 абсолютно няма смисъл.
Сигурна съм сама можеш да си мотивираш детето и без да се явява на изпита! Wink
Школите си гонят интереса!

# 11
  • Мнения: 14
Много интересно,сега научавам за тези бонуси на съответните школи...Детето ми е в трети клас,но за първа година посещава Училища Европа,нивото и според мен за възрастта и е около задоволително,но въобще не е  перфектно,а от училището напират да си платим за такъв сертификат/ниво стартърс/115 лв е сумата,но има ли смисъм въобще се чудя? Rolling Eyes
Дъщеря ми не искаше въобще да се явява,но като чу че имало материални награди много бързо се реши/разбира се това е била и основната мотивация на преподавателите/
Не зависимо какви точки ще покрият ,на всички деца дават сертификат,струва ми се че ще са дадени пари на вятъра,поне засега...Какво ви е мнението за тези сертификати при мъниците?

Мисля, че това са хвърлени пари на вятъра. Има много начини да се стимулират децата в школите. Изучаването на английски  език е индустрия. Добрите учители знаят как да стимулират децата. На моето дете му дават периодично сертификати за най-добър в четенето или в писането. Те играят същата роля. Можете де си ги сложите на стената вкъщи. Детето се чувства важно и щастливо точно толкова, колкото и да платите 100 и повече лв. за сертификат, който няма да му послужи никъде. Единствено САЕ има смисъл.

# 12
  • Мнения: 65
Също така, нещо което ми го каза една позната учителка по английски, но не можах да го разбера напълно. Говореше (не знам точно за кои сертификати) че чрез тях, обучението ти в определени университети в Англия е безплатно, и чак когато завършиш и започнеш работа, в зависимост от дохода ти, изплащаш парите за обучението. Може ли малко повече информация за това, за кои сертификати е, къде важи и т.н. Благодаря.
[/quote]

Обучението не е безплатно а се взема кредит и когато завършиш и имаш доходи над 21 000 паунда започваш да връщаш. Важи за всички университети в Англия, а сертификата е САЕ.

# 13
  • Мнения: 6 898
Аз точно така направих навремето, отидох направо на САЕ и го взех. FCE е доста лесен и отделно да се подготвяш за него, да се явяваш и после после същото и за САЕ е в известен смисъл загуба на време и средства. Ако в момента примерно изкара А на FCE най-вероятно би взела и CAE ако се яви на него, но с по-ниска оценка може би.

Общи условия

Активация на акаунт