СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца,те са нашите слънца!

  • 83 816
  • 684
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 223
Децата ви прибират ли се сами от училище? Ходят ли сами навън? Нямам предвид само пред блока, къщата или у някой съсед? Моят син още не, движението тук стана много страшно.

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 1 550
Децата ви прибират ли се сами от училище? Ходят ли сами навън? Нямам предвид само пред блока, къщата или у някой съсед? Моят син още не, движението тук стана много страшно.
Ох, в дилема съм по темата. За Пловдив става въпрос, кв.Смирненски. Сутрин ще ги карам на училище, защото тръгвам по същото време за работа. Обаче следобед, след занималнята..., дали да ги пускам да се прибират вече сами...!? По тихи улици се прибират, като има само една по-оживена, на която има пешеходна пътека. Обаче има много паркирани коли и видимостта е лоша. И на пешеходците, и на шофьорите... Та, все още се чудя и не знам дали да ги пусна да се прибират сами... Клоня към "да", но не съм решила още твърдо.
Сами навън ходят само до кварталния магазин. Играят на двора сами, но не обикалят улиците. Карат велосипеди само с баща си.

# 647
  • Мнения: 3 223
Училището е на две спирки, но се пресичат такива улици,  които последната година и мен ме е страх да пресека. Отделно има ремонт, при който изкопаха всички пресечки около нас и на всеки завой има голяма машина, която закрива видимостта на колите. Иначе го пускам до съседите и на нашата улица. В квартала съм го пускала само с едно по-голяма момче. Искам да има повече самостоятелност, която дава и самочувствие. Но се страхувам от колите.
При нас в дотивалнята не учат нищо. Всеки ден се проверявам домашни и помагам.

# 648
  • Варна
  • Мнения: 2 058
Децата ви прибират ли се сами от училище? Ходят ли сами навън? Нямам предвид само пред блока, къщата или у някой съсед? Моят син още не, движението тук стана много страшно.
Да, от януари тази година ходи и се прибира сам на училище. Веднъж ходи сам с автобус до школата по английски. Тя е на 4 спирки, има подлез и после е пешеходна зона. Но ми беше притеснено много и държахме връзка по телефона. Справи се чудесно.
Децата растат и трябва малко по малко да им отпускаме края.
Телефонът му е обикновен и няма опции да се следи. Надявам се и да не се налага подобно нещо.

# 649
  • Мнения: 574
И аз обмислям напоследък този въпрос, но още не го пускам сам. Не живеем в много голям град, но си има трафик.

# 650
  • София
  • Мнения: 4 552
Кака му я пуснах в края на 3клас. Но я прикачих към една група от 4 деца от нейния клас. То ако по-рано бях разбрала, че има с кой да ходи, щях да я пусна.
А Сами не го виждам... много е отнесен горкия. А и се стряска като му кажа, че ще излиза сам навън.
Тази година ще продължа да го водя и прибирам. Пък за догодина ще видим.

# 651
  • Мнения: 3 223
Да, трафикът е проблем, иначе бих го пуснала, макар че пак щях да се притеснявам. Ужасно са агресивни всички шофьори вече, а доскоро ги давах за пример тук.

# 652
  • Мнения: 16
Ники ходи да пазари и на площадката пред съседния блок да играе, с майкито е винаги и ми е спокойно. Отива и до баба ми, тя е през 2 блока, пресича 2 малки улички. Но за училище се пресичат 2 много натоварени улици и се плаша сериозно. Много е разсеян. Иначе баща му го води и прибира, но понякога работи до 18 ч. и сега с бебешора не знам как ще е. То докато се облечем да отидем... А се е случвало в 17.15 да ми се обади и да каже, че не може да отиде навреме да го вземе. Та ще пробваме, докато още е топло, да се прибере няколко пъти сам, аз с количката ще вървя след него да го гледам как се справя и като се случи да не може татко му, да съм по-спокойна, че ще се оправи сам до вкъщи.
За рождения ден най-накрая, след много умуване, решихме да е в Морската градина на лунапарка. Там има кафенце, ще има детско меню, слагат им по една гривна и да се блъскат с количките, батутите, въртележките, влакчетата и там каквото им се прави на децата. Има и 8D кино, което не знам какво му е 8D-то, ама се кефи много. Та най-много заради него иска май Grinning 

Последна редакция: нд, 18 авг 2019, 11:18 от gogona

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 6 618
За четенето не мога да се оплача аз - чете повече от мен. За рождения ден си поръча нов четец, защото предишния на морската ни почивка си замина безвъзвратно, а смяната на дисплея е почти колкото нов. Вчера сутринта тъкмо го доставиха и едва успях, да го скрия Joy
За самостоятелността - на вилата като сме, по цял ден обикалят предварително определен периметър, който не е никак малък Simple Smile Но пък там е гора и няма пътища и трафик!
До училище не знам дали бих го пуснала сам - пресичат се 2 трилентови булеварда, където движението сутрин и следобед е кошмарно. Другата година сестра му ще е първокласничка, та пак ще го видим двамата. Ще го мислим явно от 5 клас нататък, ако не остане в същото училище. Махалата си я обикалят редовно - една групичка си се събират от малки пред блока и са голяма тайфа Simple Smile
Giada, не съм те забравила - нямах време за форума, та ти давам линк към идеите, които съм събирала в Пинтерес - https://pin.it/7y32wjhjl6cspc
Днес започнах подготовката - поканите са почти готови Simple Smile

# 654
  • Мнения: 2 245
Аз се чудя какви игри да им измисля? Иска ми се някакви химически експерименти, но химията не ми е силна страна, хаха!

# 655
  • Пловдив
  • Мнения: 6 618
Ние миналата година празнувахме вкъщи - бях подготвила какви ли не занимания и игри, защото вече били "големи" пък аниматорите били за "бебета" Joy
Та бях направила разпределение на времето по минути и в крайна сметка от замисленото, само шлемовете (космически РД беше) си направиха и снимките, естествено Simple Smile
През другото време си се забавляваха сами като им бях осигурила караоке колона и микрофони Simple Smile
Тази година дори не е имал колебание къде да празнува - отсече "Вкъщи!" 🤣
...да му мисля аз с приготовленията Simple Smile

# 656
  • Мнения: 73
Да ви почерпя виртуално, както едно време. Ники днес навършва, както се сещате 😀 9 годинки. https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.4cbe398514191b543e0cd1ba1e050 … xoyAiUW1PAwLNGt8Q

# 657
  • Мнения: 3 223
Здравейте, изрових темата, защото ме тревожи един въпрос. Синът ми си ляга в 9 най-късно, осигуряваме му тишина, има своя стая. Но много често до 10.30, понякога и по- късно не е заспал. Сутрин става в 7.20 за училище. Тоест много често спи по 9 часа, което не е достатъчно за дете на 9. Личи му, когато не се е наспал. Иначе сутрин може да спи и да си навакса часовете сън, но когато е на училище, няма как.
 Вашите деца по колко часа спят? В колко си лягат? Освен да го изпращам още преди 8 в леглото

# 658
  • София
  • Мнения: 4 552
Между 8.30 и 10 през седмицата. Обикновено към 9-9.30 са легнали. Като цяло заспиват бързо.
Голямата е проблемна - мотае се повече, а става в 6.30 много трудно. Другите 2-ма стават към 7.10-7.15.

Много се изморяват всички, но това е положението. Оставям ги петък и събота до по-късно да стоят, ако искат. Но малките към 10.30 са се предали обикновено. Каката може и до 1 да стои. Стават късничко на следващия ден.

Според мен не пречи да пробваш да го слагаш по-рано. Ако е изморен достатъчно, ще заспи.

# 659
  • Мнения: 16
Същото е положението и при нас. Ляга в 21.30 и заспива към 22.30. Сутрин става в 7. Събота и неделя спи до 8.30 - 9. Превъзбуждат се на училище ли и аз не знам...

Общи условия

Активация на акаунт