Откриване на детски магазин - насоки

  • 4 002
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
знам, че има писано по темата - изчела съм всичко както тук, така и до н-та страница в чичко Гугъл.
Ще съм ви много благодарна ако някой има впечатления или личен опит в областта да ги сподели.
Искам да отворя магазин за детски дрехи - без храни, играчките ще са ограничен брой. На този етап смятам помещението да е около 40 кв - както се ориентирате - няма да е нещо огромно.
Като откриване на фирма, разрешителни и тн - имам все още някои неясноти, но за тях ще говоря със счетоводител.
Изчела съм и споделени мнения на мами от какъв магазин биха пазарували с удоволствие - и като ценови диапозон, като дизайн, удобство, разположение на стоката, и тн -и все пак ако някой иска да даде съвет - ще съм благодарна.
И така, основният ми проблем е , че не мога да попълня една много важна точка от моя супер импровизиран бизнес план (защото на старта всеки начинаещ е лаик)
Подразбрах кои са добрите дистрибутори на стоки на едро, намерих ги в интернет - но греда - за да видя цените на дрехите, трябва да се регистрирам по булстат, а аз все още нямам открита фирма, следователно не мога да си направя профил и не мога да видя цените им. По какъв начин тогава да определя колко ще ми струва първоначалното зареждане, колко бройки дрехи грубо казано ще са достатъчни, за да заредя магазина, като стоката ще е разположена, така че да е подредена и удобна за разглеждане, без никакво претрупване?
Другият ми въпрос е с каква надценка се работи? Да, разбира се, че обикалям детски магазини и имам представа за масовите цени на определен тип стока, но все пак има ли ориентировъчен процент надценка, който се поставя?
И третият ми въпрос е по-скоро молба за съвет и идея - какво би ви накарало да посетите новооткрит детски магазин? Имам желанието клиентите, които го посетят, да открият качествени дрехи, усмихнат и любезен продавач-консултант, адекватна цена, изненади за дечицата. Но за да се убедят в това хората трябва да дойдат - да заобиколят десетките малки и големи подобни магазини и да открият нас - какво би ви привлекло първоначално (например като реклама?)
Знам, че на много от вас им е писнало от подбни теми - на тях се извинявам, начинаеща съм в тази сфера, както всеки някога е бил. Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 1 844
Благодаря много за линка,
темите за развиване на бизнес за наистина полезни и неколкократно е обсъждана идеята за детски магазин, но отговор на въпросите, които ме интересуват там не можах да открия, затова и създадох отделна тема.

Общи условия

Активация на акаунт