"Селски" номера и пинизи

  • 5 104 983
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 48 840
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Мисля, че Общото събрание може да обсъди въпроса и да го натиснете да ги намали. Ако ще да си вземе места на платен паркинг, ако ще да ги продаде. Поне ще му покажете, че не е съвсем ок ситуацията.

Моя приятелка има подобен проблем, пред техния блок един си държи 4-5 трошки. Ама този и гражданска и преглед няма на някои от тях, баш трошки. И всички му мълчат, за да не си разваляли отношенията, не щат и сигнали да подадат към общината, която ще ги вдигне, пак по същата причина. Е, като не искат, мълчат и търпят и се оплакват помежду си.

# 48 841
  • Мнения: 9 050
Освен домсъветът да реши, че на апартамент се полагат примерно само две паркоместа, не виждам друг начин да се реши проблемът.
Те нямат паркоместа. Съответно няма как да си ги броят и разпределят.

# 48 842
  • Мнения: 18 477
Ако си плаща гражданската, не виждам как ще успеете да освободите местата за други коли.
Иначе - сигнал в районното кметство, или те сами ще се задействат, поне при нас са много активни за изоставени коли, редовно виждам налепени бележки и по някое време колите ги няма.

# 48 843
  • Мнения: 1 178


[/quote]
Ако въпросното момче живееше в някой европейски град, например Стокхолм, щеше да плаща за 4-5 коли 700 лв месечно за правото да паркира пред блока си. В такъв случай едва ли щеше да държи 5 коли пред блока.
В Стокхолм няма безплатен паркинг пред блок дори и в най-гадните квартали. Но в София е безплатно и затова се стига до подобни селски изпълнения.
[/quote].

То и в София в район със зелена зона, например, ще плаща толкова, ако не и повече- първа кола 100 лв, втората -200 и т.н

# 48 844
  • Мнения: 3 608
Е кое му е селското?Коментарите по негов адрес ли?

# 48 845
  • София
  • Мнения: 11 977

То и в София в район със зелена зона, например, ще плаща толкова, ако не и повече- първа кола 100 лв, втората -200 и т.н

Първата кола е 100 лв, втората и всяка следваща е по 150 лв, но за година, а не за месец.

# 48 846
  • Мнения: 4 808
Това нищо не е. Ние имаме съсед, всъщност вече не ни е съсед, защото живееше с една съседка, но се разделиха. Та той внася коли от Германия и на нашата и на съседната улица редовно има по 7-8 коли, плюс микробуса му и платформа към него. А той има парцел в друга част на квартала, но упорито си спира колите на улицата. Много пъти сме писали жалби от двете улици, но резултат няма, защото полицаите си купуват гуми от него. Аз съм писала и друг път за това, последният път беше тръгнал от къща на къща да разпитва кой е подал поредната жалба. ММ му казал, че този път не сме ние, но че и на нас колите ни пречат. Най-селския номер е когато от едната страна на улицата са паркирани коли на съседи, неговите са от другата страна, а той си е спрял микробуса по средата да разтоварва нещо или просто да си говори с някого. И ми казва да мина от другата страна, защото улицата ни е малка пресечка и има достъп от две улици. Ама на мен от другата страна не ми е удобно, а съм в пълното си право да искам да мина по улицата. Няма оправия...

# 48 847
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Е кое му е селското?Коментарите по негов адрес ли?

Така е, да живееш в град, в блок и да не се съобразяваш с абсолютно никой друг живущ в този блок си е много гражданска и извисена постъпка.


То в този вход не знам дали и дом съвет има, тук е такъв ужас, че съм без думи  Laughing ние сме наематели и сме безгласна буква, но гледам собствениците как не се и поздравяват помежду си, разминавайки се. Но иначе да, ние не плащаме за тези паркоместа, така че и претенции не можем да имаме. Въпрос на съображение е просто.


Оооо Дама от морето, помня го този случай, да, споменавала си и преди. И ние имаме две камиончета пред блока иначе, паркирани винаги точно на завоя. Т.е., ако ние тръгваме да завиваем към уличката, която е пред блока, а в същто време от там идва съсед с колата си, почти сигурно е, че ще се ударим, тъй като нито ние, нито той има видимост, заради въпросния камион на завоя

# 48 848
  • София
  • Мнения: 10 312
Не сте виждали как на нашата улица, на Т-образно вътрешноблоково пространство, един съсед си окопава с преспи сняг бусът. С лопата си прави снени около него. Да не го удари някой, като завива. Нищо, че той е спрял като г.з на и пречи. Нищо, че има заледени коловози и е трудно за колите да минат. Бусът на 30 години е важен.

# 48 849
  • Мнения: 9 515
И при нас е скъпо. В зелена зона в София втори автомобил на домакинство е двойно, а трети - тройно. демек 100, 200, 300 лв. на година.

# 48 850
  • Мнения: X
То и в София в район със зелена зона, например, ще плаща толкова, ако не и повече- първа кола 100 лв, втората -200 и т.н

Но в цял Стокхолм всички улици са в някаква зона и никъде няма безплатно паркиране. Наемаш си паркомясто от съответната община и си плащаш всеки месец, за да си паркираш пред блока. Цена - 100/130 лв на месец/кола.

# 48 851
  • София
  • Мнения: 11 977
И при нас е скъпо. В зелена зона в София втори автомобил на домакинство е двойно, а трети - тройно. демек 100, 200, 300 лв. на година.

Колко пък да е скъпо - за 3 коли в зелена зона се плащат 50 лв на месец. Ако имаш три МПС-та и имаш пари да има плащаш ГО и данък, тези 50 лв на месец нищо не са.
Наемът на един гараж е далеч повече.

# 48 852
  • Мнения: 4 270
Моя приятелка има подобен проблем, пред техния блок един си държи 4-5 трошки. Ама този и гражданска и преглед няма на някои от тях, баш трошки. И всички му мълчат, за да не си разваляли отношенията, не щат и сигнали да подадат към общината, която ще ги вдигне, пак по същата причина. Е, като не искат, мълчат и търпят и се оплакват помежду си.
Има много примери за такива абсурдни ситуации.
Паркирам в синя зона, в баш центъра, където местата са супер ограничени. Точно пред нашата кооперация вече години стои паркирана една кола със свалени номера. Попитах в общината какъв е случаят с коли, които не са в движение, а заемат паркоместа в зони за платено паркиране. Отговориха ми, че докато въпросният си плаща годишен винетен стикер, никой не може връв да му каже.
И какво се оказва - автомобилът е спрян от движение, поради технически проблем, или регистрационните табели са свалени, защото водачът е с изтекла/отнета шофьорска книжка или е неправоспособен, или поради хиляди други причини, но талона на колата (въз основа, на който получаваш право за паркиране в платена зона) си е в него и той срещу 150 лв. или 100 лв. на година, в зависимост от това дали е синя или зелена зона, си ползва паркинг на баш стъргалото.

# 48 853
  • European Union
  • Мнения: 1 382
Много пъти сме писали жалби от двете улици, но резултат няма, защото полицаите си купуват гуми от него. Аз съм писала и друг път за това, последният път беше тръгнал от къща на къща да разпитва кой е подал поредната жалба.
Значи няма много връзки. На наш съсед директно му бяха дали жалбата с всички подписи, да си види на спокойствие кой се е подписал срещу него. Той ходеше от къща на къща със списъка, да се разправя.

# 48 854
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 009
Много пъти сме писали жалби от двете улици, но резултат няма, защото полицаите си купуват гуми от него. Аз съм писала и друг път за това, последният път беше тръгнал от къща на къща да разпитва кой е подал поредната жалба.
Значи няма много връзки. На наш съсед директно му бяха дали жалбата с всички подписи, да си види на спокойствие кой се е подписал срещу него. Той ходеше от къща на къща със списъка, да се разправя.
Уникална полиция!

Общи условия

Активация на акаунт