"Селски" номера и пинизи

  • 5 104 943
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 49 080
  • Мнения: 10 351
Те свършиха вече, не бяха много.

# 49 081
  • Down south
  • Мнения: 7 667
По принцип е забранено да се връщат лекарства в аптеките.
И така би трябвало да бъде.
Дано се спазва!

# 49 082
  • Мнения: 12 618
По принцип дори и в ненарушена опаковка не биха сторнирали продадено лекарство, ако човекът си е тръгнал с него от аптеката. Изнесено е от нея, не се знае къде е стояло и прочие. Да продадат нормално лекарство дето не е постъпило по каналния ред пък е на практика невъзможно, това се проследява много лесно, та дори и касов бон няма как да издадат за него. Особено относително скъпи лекарства, следят си се.
В случая явно някой прави услуга на негов човек и от там е нарушението, със сигурност не е практика в никоя аптека.

# 49 083
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз съм питала в аптеки тук за връщане на стари лекарства и изрично казаха, че нямат такава практика вече. Не изхвърлям в боклук или тоалетна. Периодично общината прави акции, пуска мобилен пункт за издаване на лекарства с изтекъл срок и на препарати и в сайта обявяват кога и къде ще бъде. Там се предават, безвъзмездно. Аптеката съвсем правилно е отказала да ги приеме. И аз знам за разни групи в нета, където хората си помагат в такива случаи.

# 49 084
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
На мен пък ми стана жал за човека. За да стигне до там да се моли за такова нещо по аптеките, не е от хубаво. Тук (ако приемем, че му трябват пари за погребение) е селския пиниз от траурните агенции. Наскоро се наложи да организираме погребение, най-евтиния вариант удряше 1000 лева. Примерно, питката струваше 40 лева. Проверихме и други агенции - това беше най-изгодната оферта. Та за мен, да издевателстват над човек в такъв момент си е меко казано селски пиниз...

# 49 085
  • София
  • Мнения: 13 027
За лекарствата с изтекъл срок се обявяват дати и места за събиране. Същото важи за използвани опаковки от лекарства, от препарати, игли, инжекции и други.

# 49 086
  • Мнения: 435
На мен пък ми стана жал за човека. За да стигне до там да се моли за такова нещо по аптеките, не е от хубаво. Тук (ако приемем, че му трябват пари за погребение) е селския пиниз от траурните агенции. Наскоро се наложи да организираме погребение, най-евтиния вариант удряше 1000 лева. Примерно, питката струваше 40 лева. Проверихме и други агенции - това беше най-изгодната оферта. Та за мен, да издевателстват над човек в такъв момент си е меко казано селски пиниз...

Не бих нарекла извършването на подобна услуга за издевателство.
Организирах погребение сама без агенция преди 4 години - общата сума беше 700 лв.

# 49 087
  • София
  • Мнения: 8 932
Когато баща ми почина, майка ми върна взетите предния ден лекарства в аптеката. Не са купувани, а взети с книжка и съответно не е търсила пари за тях, просто не знаеше какво да ги прави. И понеже бяха специфични, изписвани със специални рецепти, не искаше да ги хвърля в кофата. Приеха ги в аптеката без проблем. За мен това е начинът, а не просто да се хвърлят.

# 49 088
  • Мнения: 435
Аааа, не съм получила отговор Neutral Face. Типично.
Нещо подходящо, за хората които искат да дарят и/или не им пречи да се занимават за 9 лв
- как-да-продадеш-чрез-скрин

# 49 089
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
На мен пък ми стана жал за човека. За да стигне до там да се моли за такова нещо по аптеките, не е от хубаво. Тук (ако приемем, че му трябват пари за погребение) е селския пиниз от траурните агенции. Наскоро се наложи да организираме погребение, най-евтиния вариант удряше 1000 лева. Примерно, питката струваше 40 лева. Проверихме и други агенции - това беше най-изгодната оферта. Та за мен, да издевателстват над човек в такъв момент си е меко казано селски пиниз...

Не бих нарекла извършването на подобна услуга за издевателство.
Организирах погребение сама без агенция преди 4 години - общата сума беше 700 лв.

За мен е издевателство да таксуват 40 лева за питка. Пак казвам, използвахме най-евтиния вариант, който не включваше почти нищо и струваше 1000 лева. В такъв момент на човек просто не му е до това да се чуди от къде да намери пари, за да погребе любим човек.


Иначе за събирането на лекарствата би било хубаво и тук да има къде да се издадат, но май няма такова място

# 49 090
  • Мнения: 9 515
в крайна сметка това е търговия. да, спекулира се със състоянието на хората, но в крайна сметка това всеки сам може да си го организира/направи голяма част от нещата за доста по-малко пари. т.е. не е услуга без алтернатива, за да си притиснат.

# 49 091
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз наскоро прочетох, че прословутия крематориум във Варна най-после е завършен и работи. Това ще дръпне не малко "клиенти" на погребалните фирми и ще ги накара да се замислят може би, да не говорим, че за мен това винаги е било по-удачен избор отколкото стандартното погребение. Даже майка ми наскоро ми спомена, че някой ден, когато им дойде времето (моля се да е по-далечен) категорично и двамата искат така да се организират нещата. От любопитство погледнах сайта им, доста приемливи цени са обявили. Дано повече хора прибягват до услугите им за в бъдеще.

# 49 092
  • Пловдив
  • Мнения: 14 351
Аааа, не съм получила отговор Neutral Face. Типично.
Не си получила явно защото сама си измисли, че Лиляна твърди, че дарявала на домове за деца, и с насочен пръст я попита къде, за да я разобличиш.

# 49 093
  • Мнения: 435
Магдена, добре е да прочетеш всички мнения преди да коментираш с такава сигурност.

Дамата, която не е Лиляна между другото, ни съобщи, че си дарява дрехите в домове, което граничи с невъзможно към днешна дата, та така.

А и потребителката която първоначално сподели и беше посочен пръст с хиляда удивителни, които видиш ли изразявали емоция.

# 49 094
  • Пловдив
  • Мнения: 14 351
Може. Аз не видях друго мнение за даряване. Ако съм пропуснала, извинявам се.

Общи условия

Активация на акаунт