"Селски" номера и пинизи

  • 5 103 445
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 45 000
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Не всяка инвалидност е видима, такава, че да задоволи мнителното око на будния гражданин. Също ми прави впечатление споменаването на марката/вида автомобил - сякаш с москвич си по-инвалид някакси.
Напълно наясно съм за измамниците, но не бива никога да се съди така повърхностно.

# 45 001
  • Мнения: 9 050
Какво значи "странно заболяване", за което се полага достатъчно висок процент инвалидност? И какво значи да "извадиш късмет" да си инвалидизиран?! Съвсем изтрещя народа вече. Извадила късмет да има право на "облаги" за инвалиди. Не дай Боже никому такъв "късмет".

# 45 002
  • София
  • Мнения: 8 348
Добре, нека да е рядко.
Не изисква лечение, лекарства, не е животозастрашаващо, не пречи на придвижване, не изисква дори ходине на лекар. А най-малко изисква спиране на инвалидно място.

А, забравих, не е и инвалидизиращо в общия смисъл на думата.

А късмета беше споменат във връзка с факта, че мина между капките при подновяване.

Що се отнася до телк, ходила съм заради сина ми, на 10 беше, когато се наложи да се започне лечение глътнало доста средства, да се внасят лекарства дори от чужбина, беше силно физически ограничаващо, но по закон достатъчен процент инвалидност не се полагаше. Та няма нужда лично на мен нещо да ми се пожелава.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 20:51 от possessed

# 45 003
  • при късмета
  • Мнения: 23 872
Не може заболяване да не изисква ходене на лекар. И няма как да знаеш за това заболяване какво е нужно, щом изобщо не го знаеш какво е. Ако заболяването няма лечение и е доживот, това означава, че напълно законно са ѝ дали инвалидност. Особено пък за редките заболявания у нас няма шанс за лечение. Та в този смисъл ТЕЛКа най-вероятно си е напълно редовен.
Те и диабетиците и сърдечно болните нямат проблем с придвижването, но това не им пречи да имат право на процент инвалидност. Именно защото няма да се излекува и възстанови напълно и заболяването остава завинаги

# 45 004
  • София
  • Мнения: 8 348
Оф начи.

Знам какво е заболяването. Е не му знам латинското название, айде. Знам кога е ходено на лекар, при кого и какво е казал. Знам какво е лечението, знам кога е предписано, знам и защо е отказано.
И говорим за чисто естетично, да речем, проявление, без никакво физическо страдание.
Познавам я от над 20 години, боже остарях, виждам я почти всеки ден, чувам я всеки, понюкога и по два пъти.

# 45 005
  • Мнения: 696
По повод паркирането... Живея в блок, около нас са само кооперации-стари, нови, всякакви и има една единствена къща, останала не знам как така непокътната. Паркирането е ад, Обаче селяните от къщата имат два гаража, единият го ползват за тапицерски услуги, другия е потънал в храсти и боклуци. Та те имат 5 коли, паркират част от тях на нашето мини паркингЧе, с другите ги затапват, една остава пред къщата и нареждат кофи, за да не може да се спира по дължината на улицата.
Рай!
Забравих да вметна, че 5те коли, едната е бус де, се ползва от 2ма човека.

# 45 006
  • при късмета
  • Мнения: 23 872
В нашата била няма нужда да разбутваш никого, за да отидеш до дреболиите на съседната каса. Не са заградени, трябва да мръднеш само крачка настрани. Само ако си на крайна каса ти се налага да заобиколиш, за да стигнеш до съседната

# 45 007
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Много селско: по средата на улицата купчинка фасове - явно някоя кола е спряла и шофьора си е "изчистил" пепелника.

# 45 008
  • София
  • Мнения: 8 348
Баш и завиждам.
Мечтая си да имам синьо талонче за паркиране.
Будя се нощем разплакана...

Не че нещо, ама нямам кола, нямам и книжка.
Не живея дори с някой, който да има кола.
А и от години не ми се налага повече от веднъж годишно да ходя на места, където е трудно паркирането.

Просто смятам, че човек трябва да има принципи, а моите гласят да не се възползвам от средства на държавата, вкарани в касата на тая държава от нашите даницъци, за да се подпомогнат нуждаещите се инвалиди.
С подчертано и удебелено нуждаещи се.
Сега се дава на всички поравно, здрав, болен, на скъпи лекарства, без лечение, дават.
За какво дават и за какво стига и те не знаят.

# 45 009
  • Мнения: 10 611
   Това със инвалидните талони - наистина има хора със двигателни проблеми и за тях са нужни.
    Проблем е мисленето и манталитета на хората. Много хора разсъждават щом нещо го има, и те отговарят на условията значи им се полага и трябва да го ползват задължително. В противен случай все едно са се минали жестоко и всички ще им се смеят, а ползват ли го значи са на "кяр" и са с предимство пред другите.
   Докато няма ясни правила кое как да е, начина на ползване на облекченията за хората със заболявания просто няма да се оправят нещата. Последните дни гърмят скандали за ТЕЛК и виждаме какво е.

# 45 010
  • Мнения: 475
Снощи в кварталния минимаркет една скъпо облечена госпожа на възраст 60+ години застанала и чете вестник от щанда, но не си го купува. Така е застанала на пътеката и пречи качествено, защото си е сложила вестника върху металната маса със стоките в промоция. Много учтиво я помолих да мина( бутам количка с миниаларма на една година и голямо дете на 4 години). Изостави вестника и хукна. Оказа се, че си е оставила пълната количка с продукти преди касите. Умрях от смях! Сакън да не я прередим Wink

# 45 011
  • софия
  • Мнения: 2 463
Тези Спийди вече не се търпят. Трета поръчка в рамките на 2 седмици, доставчикът /един и същ/  няма да ми върне ресто. Първият път беше 50ст, вторият беше левче. Днес премина границата с  2.50. Казах му, че ще му дам с 2.50 по-малко. 'Хехехе то т'фа не става така'. Казах му "ок, взимайте си поръчката обратно, аз ви имам записан номера на колата и телефонния номер, качвам се и ви докладвам, да не говорим ,че мъкнете поръчката 4 дни вече."
 Онзи веднага склони  'уфф добре, айде ще се прекарам с 2.50, ти после обяснявай на децата ми 'що са останали без хляб".....погледнах го ококорено и се врътнах....какво да се отговори на такъв коментар...то моят джоб явно е вълшебен....
Миналата година бях поръчала един скрин - пристига разглобен. Доставката е до вратата. Доставчикът явно реши ,че се има предвид до входната врата. Помолих го да го качи с асансьора до горе. /1 минута точно/ Лелеее......все едно го бях накарала да го сглобява този скрин! Ми виждаш ме, че съм 40кила, как точно се предполага, че ще го замъкна това до горе...

# 45 012
  • София
  • Мнения: 18 635
Мад долу до входната врата доставят,това им е политиката.Ако попаднеш на свестен помага.

# 45 013
  • софия
  • Мнения: 2 463
За мен входна врата е вратата на апартамента. При свеки домофонът работи- пералнята да не мислите ,че им я стовариха пред входа... дори не е ставало въпрос за коя врата  става въпрос /еконт/

# 45 014
  • Мнения: 3 609
Днес с един в Еконт се скарах, при все че винаги съм много любезна. За една пратка не ми се бяха обадили, чак след доста време една дама ми звънна, разбрахме се, че понякога имат проблеми, казах, че ще мина да я взема, всичко точно. Отивам днес и този започва да ми говори на въпреки, обяснявам се аз какво е станало, при което той почва да ми размахва етикета на пратката, където с химикал и на ръка някой е написал, че на еди коя си дата ми е било звъняно. Казвам аз, че не съм получавала обаждане, той вдига дицибела, продължава да размята пратката пред мен и вика, да бе да, звъняно ви е. Много се изнервих и му казах, че нямам намерение да споря и че ако съм знаела, че имам пратка, щях да ида да я взема..И написаното с химикал на някакъв лист с нищо не доказва правотата му.  Той ми каза,...да бе да, всички така казват.. И почна да оф-ка.. с абсолютна досада. Направо исках да го шрасна с нещо. Close

Общи условия

Активация на акаунт