"Селски" номера и пинизи

  • 5 104 992
  • 49 908
  •   2
Отговори
# 47 985
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Но съм свикнала да си държа чантата под мишницата така, че да е затворена отгоре и да не може никой да бръкне.
Имайте предвид, че имат практика и да ги режат от долната страна или някъде отстрани.

Не знаех това, благодаря! Тази конкретна чанта е доста твърда, но и техните ножове сигурно са добри. Аз общо взето внимавам да няма никой около мен на една ръка разстояние и вземат ли да се приближават прекалено, това за мен е сигнал, но сега ще имам предвид и това.

# 47 986
  • Мнения: 11 565
Имам едно квартално магазинче, в което не мога да купя само цигари и платя с карта- политика на собствениците. Та купувам и по едно бульонче.

Пиниз от снощи, а може и нова политика да е.
С приятел сме на заведение, всичко изядено, с изключение на почти цяла порция език. Допиваме си питиетата, искаме сметката, носи я сервитьорката и ни пита искаме ли нещо за вкъщи. Казваме не, и в следващия момент тя отнася чинията с езика, другите празни чинии седят. Толкова бях изумена, че не успях да реагирам на момента.
Не че щях да го ям, не беше вкусно приготвен, ама егати своеволието.
Не знаех, че искането на сметка значи автоматично, че всичко е свободно. А тя дори и не попита свободно ли е.
Поне ме развесели, ама ако беше вкусен щях да си го искам. Mr. Green

За крадците- чудех се нова мода ли е да се носи раницата отпред, като бременен корем, а то било заради крадците.

# 47 987
  • Мнения: 18 477
Около нас почти всички търговски обекти и обектчета се принудиха да приемат карти, понеже хората все по-малко носят кеш. Аз например редовно забравям да проверя дали имам пари.
Някои дълго време се противиха на плащането с карти, но като видяха как хората влизат в съседния обект само защото там могат да платят с тях, и накрая узряха.

# 47 988
  • Мнения: X
Като ми кажат, че не приемат карти или има изискване за минимална сума, просто си излизам, но ме е яд за загубеното време.

# 47 989
  • Мнения: 1 918
И на мен са ми отказвали цигари с карта. Всъщност, каква е политиката на банките, има ли удръжка за собственика, чудя се каква е причината да отказват цигари.

# 47 990
  • Мнения: 2 109
  Печалбата от цигарите им е по-малка от таксата за транзакцията.

# 47 991
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
А на мен ми казаха, че нямат ПОС терминал в голям сервиз, представител на дадена марка. Това преди две години, аз вдигнах врява, предполагам и не само аз, та от около година имат. Ама несериозно, отивам там, не знам колко ще струва и трябва да нося примерно 500-1000лв кеш. Ай сиктир.

# 47 992
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Аз изобщо не нося кеш,тегля специално за нещо - най-вече ако ще давам при на ръка.
Всичко плащам с карта,ако не можело - си излизам.Дори и ресторантите така избирам.
Много ме дразни обаче ,че не искат да разделят сметката сервитьорите ,особено ако се плаща с карта.Направо извън кожата ми ме изкарва тоя пиниз.

# 47 993
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Голяма верига бензиностанции с по-евтин бензин също нямат пос-терминал. Наложи се да тегля от банкомата отвън, защото вече бях заредила. Зачудих се, ако е развален банкомата какво правим?

# 47 994
  • Пловдив
  • Мнения: 23 635
Голяма верига бензиностанции с по-евтин бензин също нямат пос-терминал. Наложи се да тегля от банкомата отвън, защото вече бях заредила. Зачудих се, ако е развален банкомата какво правим?
За мой срам (и съм разказвала във форума) след като отказа ПОС терминала на Петрол на мен опашката ми събра пари. Защото бебето видимо пищеше, аз а-ха и аз да се разрева. Та 3-4 мъже се бръкнаха с по няколо лева, извадих и аз малко, с общи усилия платихме горивото.

# 47 995
  • София
  • Мнения: 14 638
Голяма верига бензиностанции с по-евтин бензин също нямат пос-терминал. Наложи се да тегля от банкомата отвън, защото вече бях заредила. Зачудих се, ако е развален банкомата какво правим?
На VM простотиите, не знам оборот ли крие, свидят му се таксите към банката ли? 

# 47 996
  • Варна
  • Мнения: 10 524
Там е най-евтино горивото, ако искаш,разликата е 20 стотинки на литър.

# 47 997
  • Мнения: 18 477
На мен ми се е случвало да "задлъжнея" така на бензиностанция на Петрол в квартала - казаха, че мога да донеса парите до края на деня, ако не - имат номера на колата и подават към полицията. Останах с впечатлението, че е редовна практика.

# 47 998
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Марешки. Ама цената му е добра. Зареждам там и гледам да имам в брой.

# 47 999
  • София
  • Мнения: 17 773
Ама какво ме вълнуват собствениците на "малкия бизнес"? Да си слагат терминали и да дават бележки, като ще е "видяла жабата, че подковават вола". България няма възможности ни за среден, ни за малък. Това, че куцо, кьораво и сакато се вдигна, да става бизнесмен, че егото му е голямо и искало да си е шеф, грам не ме бърка като клиент. Страната с най- ограничении възможности- с най- много ентусиасти. Това е смешно и селско. Та е по темата.

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 18:19 от The Catcher in the Rye

Общи условия

Активация на акаунт