"Селски" номера и пинизи

  • 5 103 416
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 48 855
  • Мнения: 19 360
Аз на мястото на оплакалите се бих пуснала втора жалба в полицията до началника на малоумникът, огласил самоличността на жалващите се.

# 48 856
  • София
  • Мнения: 19 143
Аз на мястото на оплакалите се бих пуснала втора жалба в полицията до началника на малоумникът, огласил самоличността на жалващите се.
Никой не иска да се разправя. А те са в състояние да те викнат 10 пъти за глупости, повечето хора все пак сме на работа.
Но принципно идеята не е лоша, имат си Инспекторат, както и Вътрешен отдел.

# 48 857
  • Мнения: 4 808
Аз на мястото на оплакалите се бих пуснала втора жалба в полицията до началника на малоумникът, огласил самоличността на жалващите се.
Ние няма как да знаем кой е малоумникът. А този, въпросният, с многото коли, даже и ги ремонтира на улицата.

# 48 858
  • София
  • Мнения: 19 143
Ние няма как да знаем кой е малоумникът. А този, въпросният, с многото коли, даже и ги ремонтира на улицата.
Пускате жалба до началника на съответното РУ или над него - в съответната Областна дирекция. Лошото е, че хората са овце, ако няколко потвърдят че са заплашвани, все ще има някакъв резултат.

# 48 859
  • Мнения: X
Вчера си се качвам в самолета и до мен се случи да седнат жена и младеж, които не се познават, но се заприказваха и младежа каза, че за първи път отива в тази държава да работи, че е притеснен, понеже не знае от къде да си хване влака и т.н. Жената много услужливо започна да му дава съвети и му каза, че ще му помогне с влака, тъй като и тя е в същава посока. Добре. Кацаме ние и аз с момчето отиваме да си чакаме багажа. Жената ме помоли да изчакам с него, а тя щяла да излезе да изпуши цигара и да ни чака на изхода, защото нямала багаж. Добрее. Взехме си багажа и излизаме и можете да се сетите. Жената беше изчезнала, а не е като да не я търсехме. Останах без думи от постъпката й. Хубаво, не искаш да помагаш... барем не си отваряй устата....

# 48 860
  • Мнения: 19 360
Това ми напомня един случай - мъжът ми попълва някакъв формуляр в община ли беше, някакво учреждение с ултра скъпа златна химикалка, някакъв човек моли да му услужи с химикалката и познайте дали се е вяснал повече след като му е дадена. Иначе във връзка с горния коментар - пълно е с хора, които охотно обещават да помогнат, макар и непомолени, а след това си бият шута, не зная защо го правят.

# 48 861
  • Мнения: 3 743
Това е ужасно, била съм в ситуацията на момчето и се научих вече да не разчитам на чужди хора. Доста често съм и ставала свидетел на такива разговори в самолети - обикновено са по-възрастни хора, които не знаят език и заговарят някой българин, който работи в държавата да ги упъти до транспорт.

# 48 862
  • София
  • Мнения: 19 143
Две момчета предложили на възрастен, тръгнал за хляб, да го преведат през оживена улица. След това установил, че му липсват 50 лв., хлябът е излязъл златен

# 48 863
  • Мнения: 8 451
Последните описани случки не са селски, а направо нечовешки. Rage

# 48 864
  • Мнения: 3 604
По бетер от селски.Човек може да излезе от селото но селото от  него никога"

# 48 865
  • София
  • Мнения: 8 931
Ами добре. Тогава наистина някой злобен човек, вместо да пререже кабела например, го изключва, за да може да се включи пак. Точно така си представям аз да изливат злобата си "малоумниците"....нещо не се връзва.

А ако контактът не е на открито, тогава как някой го е изключил 🤔?

Има контакти с висока IP защита за монтаж на открито.
Има много примери за такива абсурдни ситуации.
Паркирам в синя зона, в баш центъра, където местата са супер ограничени. Точно пред нашата кооперация вече години стои паркирана една кола със свалени номера. Попитах в общината какъв е случаят с коли, които не са в движение, а заемат паркоместа в зони за платено паркиране. Отговориха ми, че докато въпросният си плаща годишен винетен стикер, никой не може връв да му каже.
И какво се оказва - автомобилът е спрян от движение, поради технически проблем, или регистрационните табели са свалени, защото водачът е с изтекла/отнета шофьорска книжка или е неправоспособен, или поради хиляди други причини, но талона на колата (въз основа, на който получаваш право за паркиране в платена зона) си е в него и той срещу 150 лв. или 100 лв. на година, в зависимост от това дали е синя или зелена зона, си ползва паркинг на баш стъргалото.
Нещо или са ви послъгали в Общината, или не сте питали на правилното място. Стикерът за паркиране се издава срещу валиден талон на кола в който пише номерата на колата, а поред последните промени, собственикът трябва да има валидна ШК. Което си е малко тъпо, но е факт от миналата година.
Проверяващите с жълтите жилетки никога не гледат стикера на стъклото, проверяват по номера на колата, дали има валиден такъв. Проблемът е, че трошките, които са спрени от движение наистина не ги вдигат, защото няма кой да дойде да плати за тях и ще заемат място на паркинга на ГМ. Може да се подаде жалба в Столичен инспекторат, става и през приложението CiVi. Те първо ще му залепят предупредителен стикер и после ще го откарат в автоморга.

Последна редакция: ср, 24 юли 2019, 19:21 от Пак тя

# 48 866
  • Мнения: 10 251
Това със самолета ми напомни на една случка отпреди няколко години. Бяхме с ММ, отивахме в един апартамент, в който не живеем, в доста краен квартал. Точно отпред, на улицата ни спира една жена, която обяснява, че пътувала отнякъде (май от Варна), не познава София и е слязла на грешна спирка, не може да се оправи. Помоли ни да поръчаме такси на адреса, защото не може да си поръча от мобилния. Влязохме и в положение, качихме се горе и веднага поръчахме такси. Таксито дойде след 2-3 минути, мадамата вече беше изчезнала, от фирмата се скъсаха да ни звънят. Добре, че не живеехме там, повече никога нямаше да можем да си поръчаме такси от тази фирма.

# 48 867
  • Мнения: 4 270
Нещо или са ви послъгали в Общината, или не сте питали на правилното място. Стикерът за паркиране се издава срещу валиден талон на кола в който пише номерата на колата, а поред последните промени, собственикът трябва да има валидна ШК. Което си е малко тъпо, но е факт от миналата година.
Проверяващите с жълтите жилетки никога не гледат стикера на стъклото, проверяват по номера на колата, дали има валиден такъв. Проблемът е, че трошките, които са спрени от движение наистина не ги вдигат, защото няма кой да дойде да плати за тях и ще заемат място на паркинга на ГМ. Може да се подаде жалба в Столичен инспекторат, става и през приложението CiVi. Те първо ще му залепят предупредителен стикер и после ще го откарат в автоморга.
Може и да са ме излъгали. Питах една жълта жилетка и след някакво не особено смислено обяснение се обадих в СО, оттам ме препратиха към Столичен инспекторат, а те към ЦГМ и накрая получих отговора, който вече споделих.
Много ми боде очите въпросният таралясник, защото си стои паркиран почти две години, а места за паркиране няма. Номерът му е написан на един хвърчащ лист на стъклото и предполагам, че по него проверяват за валиден стикер. Предполагам че собственикът ежегодно подава необходимите документи като собственик на апартамент, който изпраща по електронен път копия на нотариален акт на апартамента,  голям талон на автомобила и ЛК и съответно получава право да паркира цяла година срещу 150 лв. в идеалния център. Връзка между КАТ и СО и/или ЦГМ, като общинско дружество, разбира се липсва, за да получат информация, че автомобилът не е в движение.
Съгласна съм, че на никого не му се занимава с трошките. Не пречи да подам жалба в СИ, въпреки че очаквам да ме препратят към ЦГМ и отново да стане едно голямо нищо.

# 48 868
  • Мнения: 1
Последните описани случки не са селски, а направо нечовешки. Rage

А има много такива Sad

# 48 869
  • София
  • Мнения: 12 374
Селско е да влезеш някъде и демонстративно да си изтръскаш чадъра в околните. Още по-селско - просташко всъщност - е когато ти направят забележка, да се троснеш с “Абе я си гледай работата бе”. Прясно от днес. Идваше ми да хвана въпросния чадър и да трясна мацката по гърбината.

Общи условия

Активация на акаунт