"Селски" номера и пинизи

  • 5 105 342
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 49 095
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Някой спомена, че домовете са в процес на затваряне, но това не важи ли само за домовете за деца и юноши? Има доста старчески домове, където може би приемат дрехи. Също има и домове за социално слаби и бездомни, знам един във Варна и съм носила дрехи, обувки, одеяла, храна. Така че може и да я дарявала наистина, не помня кой го написа.

# 49 096
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Има и приюти, ние сме носили в този в Нови хан - приемат всичко - дрехи, пакетирана храна... Там има и деца, за който го интересува.

# 49 097
  • Мнения: 435
Дарявам в домове, това е моето мислене, беше написано, според моето усещане високомерно. Дънките на дамата, която писа за фб не са подходящи ни за едното ни за другото, освен център за младежи не знам къде биха били полезни, но моято заяждане беше провокирано и от друго. Както и да е.

Аз съм написала къде и как дарявам, тя не пожела - под достойнството ѝ е отговори на такъв агресор като мен.

В крайна сметка дано се разбра от всички, че да продадеш старите си вещи не е 'недостойно', 'сиво' и 'много ми е странно'.

Дадох и сайт, чрез който можеш да елиминираш 'рискчето' донякъде, а ако искаш да помогнеш печалбите от дрехите ти могат да отидат за избрана кауза.

# 49 098
  • София
  • Мнения: 1 340
Вчера ни сипват 25л дизел в Лукойл. Стрелката не помръдва... компютърът на колата показва същите километри до зареждане. Реших, че колата не е в ред, но си се оказа точно така. Все едно нищо не беше сипано. Защото трябваше да стигнем от морето до София с 35 литра Sad Имаше 10 и сипахме още 25. А ние изминахме не повече от 150 км. Резервоарът ми е 50 литра. Оплаках се на "горещата линия" от касовия бон. Обясниха ми, че няма как да мине бележка към касата без "изтичане" на гориво от пистолета. Е, да... ама както и да го мисля, 25 литра не са малко - това е половин резервоар. И да бяха изтекли от пистолета, все да се видят тия 25 литра по земята. Мъжът  ми предполага, че някой не си е платил и затова нас ни натовариха. На някой случвало ли му се е? Ако мъжът ми е прав, си е направо селски пиниз.

# 49 099
  • Мнения: 1 918
На мен на Шел не ми бяха удържали за гориво рано, рано сутринта. Касиерката заспала, аз два пъти повече. Изобщо не бях забелязала, че ми е върнала повече.
Намериха ме после и отидох и си платих разбира се, жената беше извадила от собствения си джоб пари, за да разблокира колонката. Не мисля, че е възможна тази теория, имат си камери, проследяват номера и намират човека. Това е голяма верига бензиностанции все пак.

Друг е въпроса, че след случая аз на Шел не ходя, защото супер арогантно се опитаха да ме обвинят, че нарочно не съм платила, а аз влязох до касата за кафе, цигари и гориво.. беше просто недоглеждане и от моя, и от на касиерката страна.

# 49 100
  • Пловдив
  • Мнения: 14 391
Нищо не мога да кажа конкретно за това, как работят бензиноколонките и касите при тях, но няма да е за пръв път служители на дадена фирма да те убеждават, че някакъв вид грешка не може да стане, а да е станала. Или не грешка, а просто че нещо не е възможно, а после да се окаже, че си е съвсем възможно.
Според мен е по-вероятно грешка. Ако искаха да ви лъжат, щяха да ви налеят поне някакво гориво, предполагам. Wink

# 49 101
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Вчера ни сипват 25л дизел в Лукойл.
Скрит текст:
Стрелката не помръдва... компютърът на колата показва същите километри до зареждане. Реших, че колата не е в ред, но си се оказа точно така. Все едно нищо не беше сипано. Защото трябваше да стигнем от морето до София с 35 литра Sad Имаше 10 и сипахме още 25. А ние изминахме не повече от 150 км. Резервоарът ми е 50 литра. Оплаках се на "горещата линия" от касовия бон. Обясниха ми, че няма как да мине бележка към касата без "изтичане" на гориво от пистолета. Е, да... ама както и да го мисля, 25 литра не са малко - това е половин резервоар. И да бяха изтекли от пистолета, все да се видят тия 25 литра по земята. Мъжът  ми предполага, че някой не си е платил и затова нас ни натовариха. На някой случвало ли му се е? Ако мъжът ми е прав, си е направо селски пиниз.


Аз имам подобен случай, точно с Лукойл-светна резервата и спрях да заредя почти веднага. Със служебен автомобил съм и плащам директно с карта, направи ми впечатление, че е по-висока сумата от обикновено, но в началото не обърнах внимание. Само като влязох в колата споменах, че много са вдигнали дизела. По-късно, обаче сверих с предпоследната бележка-същата цена на литър. Загледах се в количеството от последното зареждане-40л. Стори ми се много, защото съм с малка кола. Зачетох се в книжката-вместимост на резервоара - 42л, от които 7 резерва. Как ги събраха тия 40л, като аз съм имала за не по-вече от 35-36л.

# 49 102
  • Мнения: 9 521
Скрит текст:
Вчера ни сипват 25л дизел в Лукойл.
Скрит текст:
Стрелката не помръдва... компютърът на колата показва същите километри до зареждане. Реших, че колата не е в ред, но си се оказа точно така. Все едно нищо не беше сипано. Защото трябваше да стигнем от морето до София с 35 литра Sad Имаше 10 и сипахме още 25. А ние изминахме не повече от 150 км. Резервоарът ми е 50 литра. Оплаках се на "горещата линия" от касовия бон. Обясниха ми, че няма как да мине бележка към касата без "изтичане" на гориво от пистолета. Е, да... ама както и да го мисля, 25 литра не са малко - това е половин резервоар. И да бяха изтекли от пистолета, все да се видят тия 25 литра по земята. Мъжът  ми предполага, че някой не си е платил и затова нас ни натовариха. На някой случвало ли му се е? Ако мъжът ми е прав, си е направо селски пиниз.


Аз имам подобен случай, точно с Лукойл-светна резервата и спрях да заредя почти веднага. Със служебен автомобил съм и плащам директно с карта, направи ми впечатление, че е по-висока сумата от обикновено, но в началото не обърнах внимание. Само като влязох в колата споменах, че много са вдигнали дизела. По-късно, обаче сверих с предпоследната бележка-същата цена на литър. Загледах се в количеството от последното зареждане-40л. Стори ми се много, защото съм с малка кола. Зачетох се в книжката-вместимост на резервоара - 42л, от които 7 резерва. Как ги събраха тия 40л, като аз съм имала за не по-вече от 35-36л.


на нас преди години ни бяха "сипали" в резервоара на мотора повече, отколкото побира той като цяло, да не говорим, че не беше и празен /в бензиностанцията на ъгъла на сливница и чумерна/. факири.

# 49 103
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Имат си те дребни номерца, които прилагат, въпреки че невинно те убеждават как няма как!

Преди време на една крайпътна бензиностанция от веригите ми сипаха газ 43 литра при бутилка, побираща 30.

# 49 104
  • Пловдив
  • Мнения: 14 391
Да, бе, ама на питащата, доколкото разбрах, нищо не са и налели. Чак пък толкова през просото...

# 49 105
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Да, бе, ама на питащата, доколкото разбрах, нищо не са и налели. Чак пък толкова през просото...

Това към мен ли е???

# 49 106
  • Пловдив
  • Мнения: 14 391
Към теб. Имах предвид, че на теб все пак са ти налели 30 истински литра, а на нея - нищо. Не ми се вярва тези от Лукойл да я подкарат така смело през просото, че нищо да не налеят, а да ти вземат пари. Затова бих заложила, - ама малка сума Wink - че е грешка.

# 49 107
  • here and now
  • Мнения: 4 213
Вчера минавам бокрай една будка за вестници и гледам вътре продавача, по организъм.Възрастен човек беше. То верно, че е жега, ама....
Ама съвсем натурален организъм или поне гащи имаше?
Не отидох да го проверя, просто минавах покрай...

# 49 108
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Към теб. Имах предвид, че на теб все пак са ти налели 30 истински литра, а на нея - нищо. Не ми се вярва тези от Лукойл да я подкарат така смело през просото, че нищо да не налеят, а да ти вземат пари. Затова бих заложила, - ама малка сума Wink - че е грешка.

Не разбрах - заяждаш ли се или мислиш … тясно специално?

Първо, 13 литра са горе-долу половината на 30. Това е наполовина от да не ти налеят нищо.

Второ, започнах с това, че бензинджиите имат дребни гадни номерца, и като пример цитирах моя случай.

Нито съм се ревала колко много пари са това, нито нищо.

# 49 109
  • Пловдив
  • Мнения: 14 391
Не знам къде ги четеш тези неща, за които ми пишеш, Рися.  Rolling Eyes
Написах кратко и просто: ако някой ще те мами с количествата гориво, не вярвам да ти налее нула литра, защото много ще си личи. Точка. Поради това не мисля, че Виоленца са искали да я излъжат. Точка. За много пари, за рев, за отношението на 13 към 30 и така нататък не съм писала нищо.

Последна редакция: пт, 09 авг 2019, 14:07 от Магдена

Общи условия

Активация на акаунт