Мамино синче или не?

  • 20 829
  • 324
  •   1
Отговори
  • там край реката
  • Мнения: 104
Момичета от доста време с мъжът ми имаме спор по даден въпрос и всеки си държи на своето.Въпроса е в това че живеем на село в една къща и един двор с родителите на мъжът ми,като през лятото се размножаваме идват и девера с децата и бабата на мъжът ми която е на 90 години и е със склероза.Опитвам се да му обясня че не може да иска от мен да живея със всички тях и да съм винаги усмихната и щастлива,но когато заговоря за това излизам аз  съм конфликтна личност не можела съм да се разбирам със никой и какво ли още не.Опитвам се да му обясня че нямам нищо на против никой и не изпитвам лоши чувства към никой но сякаш не иска да ме разбере.Нямам дори нищо на против и на село да живея но да сме отделно в собствена къща имаме възможност да вземе друга къща но и това не иска.Имаме апартамент в близкия град и на лято мисля да си отида там с децата,хем на спокойствие хем голямото ми дете ще ходи на лятно училище в града.Но той категорично отказва да дойде там казва че ще остане тук и така ще се развали семейството ни за което пак аз ще съм виновна.Детето ми ще учи във града и ако остана на село то трябва да прехожда всеки ден,но той и така е съгласен да наказва детето при положение че има по-лесен вариант само и само да е на село.Иска тук защото тук му е работата и не иска той да прехожда.Кажете момичета кой според вас е прав в случая,като си представите че съм посветила вече 7 години от живота си изцяло на семейството,не ходя на работа само и само мъжът ми да е доволен.А аз искам да променя нещо в живота си искам сама да изкарвам парите си да вървя с гордо вдигната глава не да чакам някой да ми даде.Много ще съм ви благодарна ако изкажете мнение по въпроса,извинете за дългия пост.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Малко не разбрах, но какво ти пречи да работиш, след като искаш? Той ли забранява?
И нали сте в отделна къща, макар и в същия двор? Какъв е проблема да се изсипва цялото кралско войнство в къщата на родителите на мъжа ти?

# 2
  • там край реката
  • Мнения: 104
Ами не разрешава,ако съм почнела работа щяла съм да го ангажирала с децата, той не е свикнал така,сега дори и на магазин не ходи.За всичко аз бягам а той пари изкарва.А тези хора всичките идват в нас уж при свекървата идва синът и с децата и майка и,аз не мога да кажа нищо но те се качват и при нас кой когато реши не чукат на вратата преди да влезнат на етажа.

# 3
  • там край реката
  • Мнения: 104
Наистина съм го написала объркано но и аз самата съм много объркана и притеснена,тази вечер беше поредната разправия за този проблем.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 091
Ами права си си!
И въпросът е -мамино синче или да?
Кажи, че не искаш разправии. Обясни спокойно и му кажи, че няма да се примириш -искаш самостоятелност за семейството!
Дано е готов да склони.....

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
,като през лятото се размножаваме идват и девера с децата и бабата на мъжът ми която е на 90 години и е със склероза.
Ох, извинявайте, но не се сдържах Joy
Почти си представих авторката на темата и мъжа й как се размножават през лятото, а двера отстрани дава акъл в контекста на притичващи в близост дечица. На заден фон на таз мила картинка седи възстара бабка с бастун, вперила празен склерозен поглед в пейзажа. Зноен летен селски размножителен сезон Joy
Пак се извинявам за офф-а Blush

# 6
  • там край реката
  • Мнения: 104
,като през лятото се размножаваме идват и девера с децата и бабата на мъжът ми която е на 90 години и е със склероза.
Ох, извинявайте, но не се сдържах Joy
Почти си представих авторката на темата и мъжа й как се размножават през лятото, а двера отстрани дава акъл в контекста на притичващи в близост дечица. На заден фон на таз мила картинка седи възстара бабка с бастун, вперила празен склерозен поглед в пейзажа. Зноен летен селски размножителен сезон Joy
Пак се извинявам за офф-а Blush

точно това се случва и с нас освен девера обаче и свекървата дава акъл и свекъра не дава на детето да си играе щото щял да нацапа,а до бабата тя е не е толкова зле,при нея положението е такова че може да ти изкара нервите без дари да осъзнава.Не издържам момичета ако искате вярвайте на края на лятото пия успокойтелни вечер за да мога да заспя.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 091
Аз на по-тежки транквиланти щях да бъда.
Ребром въпроса с бъдещия ученик и твоето състояние. Ако не може да го приеме, трябва да се позамислиш докъде се простират твоите компромиси и гласът ти като пълноправен член на семейството.

# 8
  • там край реката
  • Мнения: 104
Относно мъжът ми говорила съм му всякак и с добро и с лошо и не чува и това е държи на своето и толкова,а когато спомена че искам да започна работа пак започват разправиите.Той е дълго чакано дете и никога нищо не му е отказвано,свикнал е каквото каже това да става и от там идва и проблема не иска да чуе моето мнение и да се съгласи с него

# 9
  • там край реката
  • Мнения: 104
Понякога имам чувството че съм се обезличила,че съм човека който стой зад него а не човека който трябва да стой до него.А аз в това село нямам и приятели има само една приятелка по простата причина че няма млади хора,да не говорим че няма лекар,аптека и магазин който да задоволи нуждите та едно младо семейства с бебе.За всичко сме в града,товаря детето,количката и отивам пазаря и се прибирам а той пак недоволен.

# 10
  • Мнения: 1 244
А заглавието на темата какво общо има с проблема?  newsm78

Трябва да се отговори дали той е мамино синче или не? Laughing Аз мисля, че не е  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 35 091
Взимаш си тогава децата и отиваш в апартамента. Гледай да имаш някой лев. Все ще се довлече по някое време. ooooh!
Обезличила си се, да. В неговите очи със сигурност, гледай да не се обезличиш и във своите....

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мамино Свинче  Mr. Green

# 13
  • там край реката
  • Мнения: 104
Аз пари имам заделени смятам ще ми стигнат,а въпроса ми е дали е мамино синче и заради това не иска да се отдели от скута на майка си.Имам бебче и за него що акъл ми се даде при положение че не е първо,онзи ден свеки и брат му си слагат пръстите на устата на бебка при положение че я лекувам против бактерия,несъобразителни са и това ме ядосва и с право.Има много неща уж дребни и незначителни но ме дразнят и като му кажа дори и с нормален тон излизам аз виновна,била съм конфликтна личност.Признавам не съм цвете за мирисане но такава ме е избрал.

# 14
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427

Без да искам и аз така прочетох заглавието Simple Smile



кокетна, защо сте избрали да живеете на село? Той в селото ли работи? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт